Bir kadının senden hoşlandığını gösteren 9 işaret

Bir kadın senden hoşlandıysa çeşitli işaretleri sunmakta cömert davranacaktır. Bu işaretleri yakalarsan şanslısın demektir. Bazı işaretler çok açıktır ve bir kadının senden hoşlanıp hoşlanmadığını kolayca anlayabilirsin. Bu konuda kafan karışıksa bir kadının sunabileceği en önemli işaretleri incelemeye başlamalısın.

Kadınların çoğu ilk hamleyi erkeklerin yapmasını tercih ederler. Bunun sebebi yaklaşma konusunda utangaç olmaları olabilir. Bazen ise bir şeyler yaşanacaksa bu şekilde gelişmesini isterler. Erkekler bir kadının ilgi duyup duymadığını kolayca anlamadıkları için kadınlar genelde birkaç ipucu vermek için gönüllü olurlar.

Bir kadın senden hoşlandıysa çeşitli işaretleri sunmakta cömert davranacaktır. Bu işaretleri yakalarsan şanslısın demektir. Bazı işaretler çok açıktır ve bir kadının senden hoşlanıp hoşlanmadığını kolayca anlayabilirsin. Bu konuda kafan karışıksa bir kadının sunabileceği en önemli işaretleri incelemeye başlamalısın.

Sık sık sana bakıyor mu?

Ne zaman ona doğru baksan onu sana bakarken yakalarsın. İlk birkaç bakışta fark etmen mümkün olmayabilir. Fakat sonunda güneş senin için doğmuş olacaktır. Başlangıçta onu bakarken yakaladığında gözlerini hemen uzaklara dikmeyi düşünecektir.

Zaman geçtikçe bu bakışların daha derin olduğunu fark edeceksin. Seni kontrol etmekten hoşlanan biriyle karşı karşıyasın demektir. Bu durumda hislerinin ne anlama geldiğini anlamış olursun. Unutmamalısın, bir kez bakış yakalamak yeterli değildir. Onu birkaç kez sana bakarken yakalaman gerekir.

İlgi çekici giyinmeye başladı mı?

Bir kadın son zamanlarda giyimine aşırı dikkat etmeye başladıysan bir şeylerin yolunda gitmeye başlamadığını hemen anlayabilirsin. Bunun çeşitli sebepleri olsa bile genel sebep birisinden hoşlanması ve kendini belli etme çabasıdır. Özellikle cesur kıyafetler giymeye çalışıyorsa ve etrafında dolanıyorsa her şey ortadadır.

Bu konuda kadınların davranışlarının farklı olabileceğini unutmamak gerekir. Cesur giyinmeye başlamış her kadının doğrudan senden hoşlandığını düşünmemelisin. Çünkü bazen kadınlar cinsel olarak ilgi duydukları kişilere kendilerini göstermek için bu yola başvururlar. İkisini birbirine karıştırmamalısın.

Sana karşı sık sık gülümsüyor mu?

Seninle ilgilenen bir kadın sık sık gülümsemeyi tercih eder. Bu onun ilişkiyi tatlı bir biçimde başlatma arzusunun bir yansımasıdır. Belki ilk adımı hemen atıp onun ilgi odağına yerleşmeyi düşünebilirsin. Gülüşü senin için ipucu olacaktır. Küçük bir konuşma yaparak asıl niyetini daha rahat anlayabilirsin.

Yanına gittiğin zaman vücut dilini kontrol etmen gerekir. Kızardığını veya aniden gerginleştiğini mi görüyorsun? Sana karşı nasıl davranıyor? Seni sevip sevmediğini anlamak için beden dilini doğru şekilde analiz etmelisin. Sana doğru eğiliyorsa ve etrafında garip davranıyorsa senden hoşlanıyor demektir.

Seninle daha fazla vakit geçirmeye çalışıyor mu?

Bir ofis ortamında çalışıyorsan ve bir kadının seninle ilgilenip ilgilenmediğini merak ediyorsan ilk dikkat etmen gereken durum zaman geçirme numarasıdır. Bir kadın senden hoşlanıyorsa mutlaka seninle daha fazla zaman geçirmeye çalışacaktır. Bunu yapmanın en kolay yolu ise projeleri birleştirmektir.

Bir şekilde seni kendi projesinin parçası haline getirmek için çaba gösterecektir. Fakat burada temel amacın proje adı altında seninle yalnız kalmak olduğunu anlamak gerekir. Elbette bunu diğer işaretlerle bir arada düşünmelisin. Yoksa her proje birleşimini bir hoşlanma olarak kabul etme yanlışında bulunursun.

Her şakaya gülmeye çalışıyor mu?

Senden hoşlanan bir kadın esprilerin ve mizah anlayışın ne kadar kötü olursa olsun seni gerçekten seviyorsa tüm mizahi ifadelerine gülecektir. Bunun yakalanması kolay olan işaretlerden biri olduğunu söyleyebilirim. Bu tamamen iyiye bir işarettir.

Benzer durum sosyal gönderiler için geçerlidir. Sosyal medyada yaptığın her paylaşımı beğeniyor mu? Bu sana garip gelebilir ama gerçekten seni seviyorsa bunu yapacaktır. Burada bir mesaj vermeye çalışıyordur. Sana, seni çok ilginç bulduğunu göstermek istiyordur.

Alanını paylaşmaya çalışıyor mu?

Bir kadın senden hoşlanıyorsa büyük olasılıkla seninle daha fazla zaman geçirmek için çaba gösterecektir. Bunu yapmanın en kolay yolu ise kendisine ait olan bir yemeği paylaşmaktır. Bu seni, kendi güvenli alanına davet etmesi anlamına gelir.

Benzer durum bir hafta sonunu beraber geçirme teklifiyle ilgilidir. Sana ilgi duyan bir kadın, birlikte bir şeyler yapmak için fırsatları kaçırmayacaktır. Örneğin, yeni bir film vizyona girdiyse bunu beraber izleme teklifini sana getirecek veya konuyu bir şekilde buraya doğru çekecektir.

İşten veya okuldan önce seni arıyor mu?

Seni sık sık bazı iş soruları veya okul soruları için arıyorsa aslında tek amacı vardır. Bu tek amaç seninle daha fazla konuşmak ve daha fazla vakit geçirmektir. Seni daha fazla tanımak için sesine veya mesajlarına ihtiyaç duyuyor demektir. Bunun devamında ise yine kendi alanını seninle paylaşması söz konusu olacaktır.

Bir kadın kendi güvenli bölgesini seninle paylaşmayı kabul etmişse bu sana vurulduğunun açık bir göstergesidir. Aksi durumda onun gardını indirip birini güvenli bölgesine davet etmesi pek kolay değildir. Davetini kabul edersen zaman içerisinde bunun bir rutin haline dönüştüğünü görebilirsin.

Saçlarıyla veya kıyafetleriyle oynuyor mu?

Her yanına gittiğinde saçlarıyla veya kıyafetleriyle oynuyorsa bu geride çok ince bir ipucu bırakmak istediğinin bir göstergesidir. Onun her yanına gittiğinde saçını veya kıyafetini düzenlemeye çalıştığını görürsen bu açık işareti hemen yakalaman gerekir.

Benzer durum aslında ses tonu için geçerlidir. Yanına gittiğin zaman ses tonunun değiştiğini fark edersen bu açık ipucunu hemen cebine koymalısın. Ses tonunun değişiyor olması utandığının veya gergin olduğunun bir göstergesidir. Bu gerginliğin veya utangaçlığın tek sebebi ise senin etrafta olmandır.

Seni taklit ediyor mu?

Seni sık sık taklit ediyorsa bunun açık bir hoşlanma belirtisi olduğunu bilmelisin. Bilinçaltı onu seninle aynı eylemleri yapması için teşvik ediyor demektir. Eğer içmek için bir kola satın alırsan aynısını yapabilecektir. Hatta onu sık sık kullandığın ifadeleri ve cümleleri kullanırken de bulabilirsin.

Taklit etme basit bir ipucu olsa bile devamının geleceğini unutmamalısın. Bu aşamaya gelmiş bir kadın hoşlanma belirtileri konusunda cesur adımlar atabilecektir. Örneğin sana hediye almaya çalışabilecektir. Bu seni umursadığının bir göstergesidir. Şansını yitirmeden onunla konuşmayı düşünebilirsin.

Umarım bu yazı bir kadının senden hoşlandığını gösteren işaretleri fark etme konusunda sana yardımcı olmuştur. Eklemek veya sormak istediğin bir şeyler varsa hemen yorum yapabilirsin. Ayrıca, yazımı beğendiysen onu arkadaşlarınla paylaşabilir misin?

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...