12 maddede hangi burç hangi burçla evlenmeli?

Herkes kiminle evleneceğinin hayalini kurar durur. Gelecekte evlenme olasılığı neredeyse sonsuz gibidir. Bu da bizi kaderimizin kiminle iç içe olacağını merak etmeye yönlendiren bir şeydir. Astroloji, her birinin çok farklı ve benzersiz bir kişiliğe sahip olduğu 12 burç yardımıyla derinlemesine analiz gerçekleştirmemizi sağlar.

Herkes kiminle evleneceğinin hayalini kurar durur. Gelecekte evlenme olasılığı neredeyse sonsuz gibidir. Bu da bizi kaderimizin kiminle iç içe olacağını merak etmeye yönlendiren bir şeydir. Astroloji, her birinin çok farklı ve benzersiz bir kişiliğe sahip olduğu 12 burç yardımıyla derinlemesine analiz gerçekleştirmemizi sağlar.

Burcuna göre hangi burç ile evlenmen gerektiğini merak ediyorsan buna bir cevap vermeye çalışacağım. Her şey 12 maddede olup bitecek. Bunları birer kesinlik olarak görmemeli asıl önemli olan kalbinin ve zihninin uyumlu olduğu kişiyi bulmak olduğunu unutmamalısın.

Koç: Yay veya Kova

ariesBir Koç olarak en az senin kadar cesur, ateşli ve heyecanlı birine ihtiyacın vardır. Bu durumda en ideal eşleşme kesinlikle Yay ve Kova şeklinde olacaktır. Yay burcu insanlar bağımsız ve kaygısız yaşam tarzı hayaline ortak olma eğilimindedirler. Kova burcu insanlar kendiliğindenliği severler.

Diğer taraftan Kova asla yapışık olmadıkları için senin için en iyisidir. Bağımsızlıklarına çok değer verirler. Gerçekten iyi iletişim kurdukları için harikadırlar. Birbirlerinin idealist, coşkulu hayata bakış açıları hakkında özel bir anlayışa sahiptirler. İkisi de heyecan ve yeni deneyim sevdiği için bir arada mutlu olabilirler.

Boğa: Yengeç veya Akrep

taurusBoğa olarak sadece hassas insanların başa çıkabileceği besleyici ve yumuşak kalpli bir doğan var. Bu nedenle, Yengeç ve Akrep evlenmek için ideal burçların olacaklardır. Yengeç sadık, duyarlı ve partnerlerinin kendilerine tamamen bağlı kalmasını tercih ederler.

Diğer taraftan Akrep partnerine karşı çok koruyucu bir duruş sergiler ve Boğa burcu herkes bunu takdir eder. Bir bütün oluşturmak için birleşebilirler. Her bir ortağın güçlü yönleri diğerinin zayıflıklarını dengeleyebilir. Boğa ve Akrep’in pek çok ortak noktası vardır ama kişilikleri çok güçlü olduğundan tutkulu aşkın alevlenmesi söz konusudur.

İkizler: Kova veya Yay

geminiİkizler fikirlere aşıktır ve vizyon bağımlısı Kova burcu onlarla doludur. Bu burçların her ikisinin de bağımsızlığa ihtiyacı vardır. İhtiyacı çok iyi anladıkları için bunu birbirlerine kolayca sağlayabilirler. Genel olarak birlikte çok iyi iş çıkarırlar ve birbirlerini çok derin bir düzeyde anlarlar.

İkizler, Yay burcuna yakın bir ilişkide ihtiyaç duyduğu bağımsızlığı sunabilir. Çünkü İkizler burcu da aynı ihtiyacı paylaşır. Yay fiziksel bağımsızlığa ihtiyaç duyarken, İkizler zihinsel özgürlüğe ihtiyaç duyar. Fakat temelde aynı ihtiyaç söz konusudur. Her ikisi de yeni deneyimler, insanları ve hisleri severler.

Yengeç: Aslan veya Boğa

cancerYengeç ve Aslan adanmışlık ve şefkat gerektirirler. Sevdi dolu bir bakım ihtiyacı vardır. Yengeç istikrar ve duygusal uyum ararken, Aslan yürekten iltifatlar ve içten hayranlık ister. Her ikisi de sahiplenme noktasına bile son derece sadıktır. Her ikisi de kalıcı, ödüllendirici bir bağlantı kurmaya kararlıdır.

İki ayrı konumda yer alan bu burçlar derin bir karşılıklı anlayışı paylaşma eğilimindedirler. Bu ikisinin pek çok ortak noktası vardır. Her ikisi de hemen hemen her şeyden önce bir aşk ilişkisinde güvence verirler. Her ikisi de besleyici olma eğilimindedir. İkisinin oldukça evcil olması bu iki burcu mükemmel uyumlu hale getirir.

Aslan: Balık veya Terazi

leoAslan güçlü ve iddialı bir burç olduğundan istediklerini yapma konusunda özgürdür ve çevresine hükmetmeye alışıktır. Balık daha sessiz kalır, daha içine kapanık olduğundan daha içe dönüktür. Birçok yönden iki zıt kutup gibi görünen bu iki burcun her biri diğerinin boşluklarını doldurur ve karşılıklı yarar ilişkisi söz konusudur.

Birbirinden ayrı gözüken Aslan ve Terazi burçları birbirlerinin iç işleyişini derinlemesine anlama konusunda yeteneklidir. Aslan’ın sınırsız enerjisi Terazi’nin doğal uyum duygusuyla karışır ve ortaya dengeli bir romantizm çıkar. Aslan ve Terazi hem tuhaf hem ayrılmış hem de barış sever yapıda olduklarından birbirlerini tamamlarlar.

Başak: Boğa veya Oğlak

virgoBaşak ve Boğa’nın her ikisi de çoğu sorunun en etkili yolu olarak günlük yaşamlarında pratikliği kullanırlar. Oldukça samimi ve birbirlerine bağlı olabilirler. İnsan olarak her ikisinin de büyük bir bütünlüğü vardır. Başak, Boğa’nın gücünü ve bağlılığını severken Boğa, Başak’ın hızlı çalışan aklını takdir eder.

Başak ve Oğlak arasındaki ilişki son derece rasyoneldir. Her ikisi kendisinden ve başkalarından çok şey bekler. Başak, Oğlak’ın adanmışlığına ve yoğunluğuna bayılırken, Oğlak Başak’ın sezgisine ve ayrıntılarına gösterilen ilgiye hayran kalır. Birlikte gerçeğe dayalı sağlam bir birlik oluşturmayı başarırlar.

Terazi: Boğa veya Koç

libraTerazi ve Boğa bir ilişkide güvenlik ararlar. Sanat, şiir ve kültür sevgisini paylaşırlar. Bu ilişki, yüzeyde birkaç ortak çıkarları olabileceğinden yavaş başlayabilecektir. Bununla birlikte, birbirlerini anladıklarında, ilk göründüğünden çok daha fazla ortak yönleri olduğunu öğrenebilirler.

Terazi ve Koç arasındaki ilişkide her birisi diğerinde olmayan dengeye sahiptir. Koç benliğin işareti, Terazi ise ortaklığın işaretidir. Koç dürtü odaklı ve heyecanlıdır. Terazi ise kararsız, barışı seven ve sakindir. İkisi arasındaki ilişkide Koç, Terazi’den kendi yolunun en iyi yol olmadığını öğrenebilecek kadar şanslı olabilir.

Akrep: Balık veya Başak

scorpioSu elementinin bir parçası olan Akrep ile Balık, birbirlerinin zihinleri ve kalpleri hakkında keskin bir izlenime sahiptirler. Akrep çok derin ve gizlidir; genellikle kendi gizli planlarına kapılabilir. Balık ise idealist taraftır ama diğer taraftan Akrep’i gizemli kaldığı için affedebilecek yegane burçlardan birisidir.

Akrep ile Başak yerleşimleri gereği ilişkilerinde yoğun bir bağ olan burçlardırlar. Başak ve Akrep çifti çok güçlü bağlara sahip olurlar, sadık ve derin hareket ederler. Genellikle kalabalıktan uzak dururlar. Partilere ve danslara gitmeye çok meyilli değildirler. Tek başlarına vakit geçirme konusunda çok daha ısrarcıdırlar.

Yay: Kova veya Yay

sagittariusYay ile Kova arasındaki ilişki sınır tanımaz. Rekabet söz konusu olsa bile asla sıkıcı bir an bulabilmek söz konusu olmayacaktır. Her romantik tonun altında harika bir dostluk vardır. Buna ek olarak mükemmel bir iletişim kurma yeteneği söz konusudur. Her ikisi de idealist ve yaşam hakkında çok heyecanlıdırlar.

Yay ile Yay iki çift oluştururlar. Dünyayı eğitimli bir gözle görürler. Her ikisi de daha fazla bilgi için yoğun bir açlık paylaşırlar. Zihni zorlayan ve gıdıklayan hoş sohbet ve şakalaşmalarla birbirlerini meşgul edecekler. Öfkeli tartışmaları çok iyi yönetebildikleri sürece mükemmel çift olmayı başarabilirler.

Oğlak: Yengeç veya Boğa

capricornOğlak gerçekçi ve gerçek olmaya odaklanmıştır. Yengeç ilişkiye duygusal yoğunluk getirir. Her ikisi de birbirlerini karşılıklı sayı ile tavlanmış yüksek standartlarda tutarlar. Yengeç, Oğlak’ta adanmışlık bulur ve karşılığında Oğlak, Yengeç’in ısrarını sevmeye başlar. Bu ikisinde çok başarılı ve güvenli bir bağ kurulması mümkündür.

Oğlak ve Boğa belirli bir gerçekçi mantığı ve verimliliğe olan ilgiyi paylaşır. Boğa, duygusal bağlantı ve katılım açısından gerekenden daha fazla risk almakla ilgilenmez. Oğlak da benzer şekilde riskle ilgisizdir. Ancak para ve kariyer açısından daha fazlası söz konusudur. Bu ikilinin uyumluluğu standartlar üzerine kuruludur.

Kova: İkizler veya Kova

aquariusHem Kova hem İkizler burcunun büyük bir enerjisi vardır. Her ikisinin de zihinleri o kadar hızlıdır ki, daha yeni ve daha iyi fikirleri kolayca bulabilirler. Kova’nın dümendeki kararlılığıyla fikirlerini eyleme geçirebilme fırsatı elde ederler. İkizler’in tereddüt etmeye başladığı noktada Kova’nın odaklanmasına yardımcı olması söz konusudur.

Kova ile Kova ikilisi başkalarına yardım etmeyi ve daha büyük ölçekte sosyal değişimi düşünmeyi sever. Aktif ve dışa dönük olma eğiliminde olurlar. Baskı altında en iyi şekilde çalışırlar. Bu çift oldukça iyi anlaşır çünkü modern ve ilerici fikirleri tartışmaktan zevk alırlar.

Balık: Akrep veya Koç

piscesHem Balık hem de Akrep sezgiseldir. İnsan etkileşiminin incelikleriyle temas halindedirler. Akrep, Balık’ın hayallerini ve hırslarını gerçekleştirmesine ve fikirleri gerçeğe dönüştürmesine yardımcı olabilir. Akrep, ilişkinin devamı için sağlam bir temel oluşturacaktır. Bu ağa düşen Balık, onu takdir edebilecek yoğunluğuna sahip olacaktır.

Koç güçlü bir burçtur. Balık daha sessiz ve daha iç odaklıdır. Yüzeysel olarak Balık ile Koç beklenmedik bir çift gibi görünebilir ama işin içinde sevgi olduğunda birbirlerinin ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Balık hem insan hem de bir sevgili olarak çok sezgiseldir ve Koç bu iyiliğe karşılık verme eğilimindedir.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

2 Comments

  1. Konu güzel ama doğru tahmin yapılması son derece zordur. Nedeni de insanların aynı burçtan olsa bile karşısından beklentileri ve tercihleri hep farklıdır temel özellikler aynı olsa da. Bunun da sebebi hem yükselen burçlarının hem de evlilik evindeki burçların farklı oluşundandır. Kendimden örnek vereyim, öz burcum akrep olduğu halde yükselen burcum terazinin özellikleri paralelinde davranışlar sergiliyorum. Daha evvel yazdığım gibi bizler her burcun özelliklerini, durumlara ve yerine göre sergileyen değişik enerji karmalarına sahibiz. Yani, her akrep aynıdır diyemeyiz. İğnesini sokanı da vardır, iyilik yapanı da, hafif kıskanç olanı da, aşırı haset olanı da, sadece mantıksal hareketi olup acımasız olanı olduğu gibi duygusal davranıp vicdanlı olanı da… Neticede gençlere tavsiyem, önce kendilerini iyi tanısınlar sonra karşısındakileri. Çünkü, aşk gözleri kör eden bir zafiyettir. Her insan genelde aşık olacağı veya olduğu tiple evlenmeyi arzu eder. Tabii ki, birilerinin de maddesel beklentileri ağırlıktadır. İcabında zengin veya kariyer önemlidir. Ama, uzun ve mutlu evliliğin sebebi, anlaşabilmenin yanı sıra karşısındakine tahammül edebilmedir. Bu nedenle eşler evlilik önce birbirlerine açık olmalı, dürüst davranmalı, ufak detayları incelemeli, diğer kişilerden hakkında bilgi almalı, ne kadar katlanabilir araştırmalıdır.

    • Merhaba,

      Aslında aklımda böyle bir yazı fikri yoktu. Gelen talepler üzerine bir şeyler yazmaya çalıştım. Bu burçlar arasındaki mesele tamamen uyumluluk meselesi aslında. Bir Başak ile bir Oğlak iyi anlaşıyorsa her zaman öyle olacak diye bir kaide yoktur. Ama genel bilgilere, burçların niteliklerine ve özelliklerine göre eşleştirilme yapıldığında bu denli bir ilişki ortaklığının mantıklı olacağı ortaya konmuş durumda. Elbette her insan farklıdır ve bu farklılıkları araştırmak, fark etmek, bunlara özgü adımlar atmak ve ilişki nihayete erdirmek yine insanların elindedir.

Yorum yapıp katkı sağla...