Günlük nasıl yazılır?

Kaan Karadeniz

28 yaşındayım. Yüksek lisans öğrenimini "Bilgi ve Belge Yönetimi" bölümünde sürdürmekteyim. Psikolog veya terapist değil, araştırmacıyım. Başarının çaba ile doğru orantılı olduğuna inanlardanım.

6 Cevaplar

 1. Hilal dedi ki:

  peki günlük tutarken başkaları okuya bilir mi ? bana hep oluyor da birde günlükte tarih şarttır o anıyı ne zaman yaşadığına dair Aytül NİŞLİ

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Merhaba,

   Ben günlük yazılırken bir başkasının okumasını çok doğru bulmam. Daha doğrusu günlüğün okunması için belirli bir tarih gerektiğine inanırım. Yazıldığı tarihten 10 yıl sonra, 5 yıl sonra gibi. Günlüğe tarihi veren sizsiniz, isterseniz her gün yazabilir isterseniz haftada bir yazabilirsiniz. Burada önemli olan yazmaktır.

   Sağlıcakla kalın, hayatınızda başarılar dilerim.

 2. Aytül Nişli dedi ki:

  Ben 5 yıldır günlük tutuyorum; bir defter bir kalem alıp günü gününe içinizi dökersiniz, bunun bir kaidesi, kuralı yoktur, kisi nasıl yazmak isterse öyle yazar. Günlük kişinin kendisine aittir,isterse bilgi vermez; isterse tarih atmaz, bunu siz belirleyemezsiniz, bırakın insanlar nasıl ne şekilde yazmak istiyorlarsa öyle yazsınlar.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Merhaba,

   Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Yazı içeriğini yanlış anladığınızı düşünüyorum. Bu içerik tamamen insanlara günlük yazma alışkanlığını kazandırmaya yönelik bir içerik. Nasıl yazmaları gerektiğini söyleyen, bunu bir kompozisyon kurallarına indirgemek isteyen bir yazı değil. Yazı içeriğinde günlükle ilgili nasıl başlanılır, nasıl kararlı olunur, nasıl her gün yazmaya özen gösterilir gibi bilgiler yer almaktadır.

 3. Mehmet dedi ki:

  Günlük yazmak niçin bu kadar zor

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Süreklilik gerektiren bir iş olduğundan bağlı kalmak yorucu olduğundan insana zormuş gibi gelir. Alışkın değilseniz bunu yapamazsınız ama alışmak için ekstra çaba göstermeniz şarttır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir