Genshin Impact tarzı 8 mobil oyun

Genshin Impact, genellikle Android ve iOS işletim sistemlerinde yer alan en iyi oyunlardan biri olarak gösterilir. Çok çeşitli karakterlere, benzersiz bir dövüş sistemine ve oyunu bir sonraki seviyeye taşıyan güzel görsellere sahiptir. Genshin Impact seviyorsanız ama bir farklılık arıyorsanız daha farklı mobil oyunlara yönelmeyi düşünebilirsin.

Genshin Impact, genellikle Android ve iOS işletim sistemlerinde yer alan en iyi oyunlardan biri olarak gösterilir. Çok çeşitli karakterlere, benzersiz bir dövüş sistemine ve oyunu bir sonraki seviyeye taşıyan güzel görsellere sahiptir. Genshin Impact seviyorsanız ama bir farklılık arıyorsanız daha farklı mobil oyunlara yönelmeyi düşünebilirsin.

Android ve iOS işletim sistemlerinde Genshin Impact tarzı birkaç mobil oyun vardır. Amacım bu oyunların en iyilerini seninle buluşturmaktır. Sistemsel olarak pek farklılık göstermeyen, şaşırtıcı hikayesi olan ve sürükleyici görsel deneyim sunan oyunlarla buluşmak isteyebilirsin.

1. Honkai Impact 3rd

Genshin Impact benzeri en iyi oyunu arıyorsan Honkai Impact 3rd en iyi tavsiyelerden birisi olacaktır. Bir fantezi dünyasında yoğun bir RPG oyunu ve ayrıca silahlar, kıyafetler alabileceği ve kendini güçlü karakterlere dönüştürebileceğin bir sistem sunmaktadır.

Oyun, Valkyrie olarak bilinen üç benzersiz karakter etrafında döner. Her Valkyrie, benzersiz becerilere ve saldırı yeteneklerine sahiptir. Çeşitli silahlar ve ekipmanlarla karakterler arasında geçiş yapabilir ve takım rollerini yerine getirebilirsiniz.

Yeni silahları işleyerek veya Gacha adı verilen sistem aracılığıyla elde edebilmen mümkündür. Ne kadar çok zafere sahip olursan o kadar çok oyun içi kaynak kazanırsın. Sonuç olarak, Stigmata adlı güçlü silahlar elde etme fırsatın olacaktır. Kısacası, Honkai Impact 3rd, Genshin Impact gibi aksiyon dolu bir RPG oyunudur.

Honkai Impact 3rd oyununa Android için bu adresten, iOS için ise bu adresten ulaşabilirsin.

2. Tower of Fantasy

Tower of Fantasy, Genshin Impact’ın teması üzerine inşa edilmiş bir oyundur. Oyunculara göre bu oyun Genshin Impact ile yarışabilecek düzeyde bir oyundur. Bu yüzden oyundan beklentinin çok yüksek olduğunu söyleyebilirim. Buna rağmen beklentiden ziyade oyunun özelliklerine odaklanmak çok daha doğru olacaktır.

Tower of Fantasy oyununun en iyi yanı Genshin Impact’e benzer bir açık dünya oyunu olmasıdır. Oyunun motoru saniyeler içinde kesintisiz ve dinamik bir dünya yaratmada son derece başarılıdır. Oyun görsellerinde o hafif bilim kurgu dokunuşunu görmüş olacaksın.

Bunun belirli bir sebebi vardır. Oyunda kıyamet sonrası bir dünyada keşif rolünü üstlenirsin. Oyunda bazı etkileşimli bulmaca öğeleri vardır. Bunlar aracılığıyla çok fazla şey yapabilirsin. Doğal olarak Genshin Impact rakibi olan bu oyun aynı zamanda onun karşısında son derece önemli bir alternatiftir.

Bu oyun Android ve iOS için resmi çıkışını yapmamıştır. Dilersen TapTap üzerinden erken erişime kayıt olabilirsin.

3. The Alchemist Code

The Alchemist Code, Genshin Impact gibi bir oyunda sahip olmak istediğiniz her şeyi bünyesinde barındırır. JRPG tarzı bir oyundur. Birçok taktiksel öğe, anime tarzı sahneler, mükemmel grafikler ve harika bir arka plan puanına sahip olacaksınız demektir.

Kartlarınızı Gacha sistemine çekerek oynama yeteneği burada da mevcuttur. Simyanın gizemli gücünde ustalaşman ve geleceği değiştirmek gereken bir oyundur. Bunun için, karmaşık bir şekilde geliştirilmiş 50’den fazla karaktere sahipsin. Karakterleri toplayabilir ve üstün yeteneklere sahip güçlü yeni bir avatar haline dönüştürebilirsin.

Bu oyunun en iyi yanı dört kişilik çok oyunculu bir oyuna izin vermesidir. Böylece arkadaşlarına karşı oynama fırsatı elde edersin. Arkadaşlarına karşı savaşabilir ve yeni karakterler satın almak için ödüller kazanabilirsin. Basitçe söylemek gerekirse The Alchemist Code heyecan verici unsurları olan bir oyundur.

The Alchemist Code oyununa Android için bu adresten, iOS için ise bu adresten ulaşabilirsin.

4. One Piece Fighting Path

One Piece Fighting Patch, mobil oyuncular arasında ilgi gören Genshin Impact benzeri bir oyundur ama oyunun yeni olduğunu söylemek mümkündür. Oyunun bir dezavantajı şu an sadece resmi olarak iOS platformunda indirmeye sunulmuş olmasıdır.

Genshin Impact’e benzer şekilde One Piece Fighting Path, RPG özelliklerine sahip aksiyon dolu bir 3D oyundur. Burada diğer oyuncularla da takım kurabilir ve rakipleri yenebilirsin. Oyunun en önemli özelliği, Genshin Impact’te sevdiğimiz gerçek zamanlı dövüş sunar.

Oyunun performansının son dönemlerde epey bir geliştirildiğini unutmamak gerekir. Bunun dışında deniz dünyasını keşfedebilirsin. Buna ek olarak denizcilikle ilgili fantastik bir maceraya çıkmak için var olan hazineleri toplamayı başarabilirsin.

Bu oyun Android ve iOS için resmi çıkışını yapmamıştır. Dilersen TapTap üzerinden erken erişime kayıt olabilirsin.

5. Tales of Wind

Tales of Wind, Genshin Impact’e benzer temaya sahip bir oyundur. Aynı zamanda Gacha sistemiyle birlikte gelir. Gacha sistemine alışık olman durumunda bu oyunun tam sana göre olduğunu itiraf etmem gerekir. Oyun, RPG aksiyonundan, taktik oyuna ve fanteziye kadar her şeye sahiptir.

Tales of Wind, dünyaya huzur getirmek için gerçeği bulman gereken La Place’in kendine özgü bir hikayesine sahiptir. Bu heyecan verici görünse bile oyundan çıkarılacak hemen hemen çok şey vardır. Anime tarzı sahneler, oyun ortamına iyi uyum sağlayan müzikler ve sesler vardır.

Tales of Wind, Gacha sistemi aracılığıyla toplayabilecek olduğun 80’den fazla farklı karakter içerir. Divinity gücüne hakim olman ve yeni bir dünya düzeni yaratman gerekecek. Ek olarak, oyun, 3D animasyonlar ve yoğun görseller içeren Genshin Impact gibi bazı harika grafiklere sahiptir.

Tales of Wind oyununa Android için bu adresten, iOS için ise bu adresten ulaşabilirsin.

6. Toram Online

Toram Online adının hakkını veren bir oyundur. Oyun tamamen kurgusal bir rolü yerine getirmekle alakalıdır ve bu durum aynı zamanda Genshin Impatct’in ana teması durumundadır. Oyunun aynı zamanda bir MMORPG oyunu olduğunu söylemek gerekir.

Bu sayede çevrimiçi olarak binlerce oyuncuyla bağlantı kurabilir ve oynayabilirsin. Bu sana başkalarıyla birlikte maceraya atılma fırsatı sunacaktır. Oyunda karakterini istediğin şekilde özelleştirebilirsin. Ayrıca sihirli unsurlar kullanabilir, becerilerini geliştirebilir, silahlar toplayabilir, ödüller kazanmak için bulmacalar çözebilirsin.

Ayrıca dört dünyayı kaplayan felaket sonrası dünyanın ilgi çekici bir hikayesi vardır. Tek aradığın şey geleneksel RPG tarzında bir şeyler ise Toram Online sana bu hissi fazlasıyla verecektir. Onu bir de Genshin Impact benzeri bir oyun olarak düşünürsen epey bir memnun olabilirsin.

Toram Online oyununa Android için bu adresten, iOS için ise bu adresten ulaşabilirsin.

7. Sdorica

Sdorica, Genshin Impact’e benzer popüler oyunlardan biridir. Oyun tüm mobil platformlarda mevcuttur. Oyunda Gacha sistemi yer almaz. Fakat bunun dışında Sdorica ile neredeyse her şeyi alırsın. Birincisi, hikaye oldukça cazip ve krallığı yöneten dev bir ejderhayı bulma arayışına giriş yaparsın.

Gacha sisteminin olmaması oyunun büyük bir eksiği gibi gözükse bile bu eksiği kapatacak çok fazla şeyin olduğunu bilmek gerekir. Genshin Impact’te yer alan yedi tanrı gibi Sdroica’nın da oyunu ilginç kılan mistik ve şaşırtıcı bir hikayesi vardır.

Genshin Impact’in temel savaş sistemi gibi burada dünyayı kurtarmak için kullanabileceğin sihirli büyülerin vardır. Oyunun grafiksel olarak zengin olduğunu söylemek pek mümkün değildir. Fakat buna rağmen tüm temel özelliklerle birlikte gelir ve kesinlikle onu seveceğine inanıyorum.

Sdorica oyununa Android için bu adresten, iOS için ise bu adresten ulaşabilirsin.

8. Tales of Crestoria

Tales of Crestoria, destansı masalların ve maceraların bir karışımını içerir. Bu anlamda Genshin Impact ile oldukça benzer bir oyundur. Klasik bir anime tarzı RPG oyunudur. Hikaye, büyüleyici karakterlerle dramatik ve oyunun her yerinde birçok anime referansı vardır.

https://www.youtube.com/watch?v=IROV8mNEvcY

Oyunun konusu biraz basit kaçabilir ama yine de heyecan vericidir. Geçmiş günahların için Crestoria’nın şeytanlarıyla savaşıyorsun. Bu açıdan ahlaki yönü oldukça ağır basan temalı oyunlardan birisi olduğunu söylemeden edemeyeceğim. Bunu elbette Crestroia adıyla oluşturulmuş yapıya borçlu durumdayız.

Tales of Crestoria aynı zamanda savaş aksiyonuyla doludur. Fantezi dünyasının canavarları ve düşmanlarıyla savaşmalı ve bir müttefik takımı oluşturmalısın. Genel olarak, dövüş sahnesi oldukça iyidir ve onu seveceğini düşünüyorum. Genshin Impact benzeri bir oyun arıyorsan Tales of Crestoria sana yardımcı olacaktır.

Tales of Crestoria oyununa Android için bu adresten, iOS için ise bu adresten ulaşabilirsin.

 

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...