Eski aşkının barışmak istediğini gösteren 11 işaret

Eski sevgilinin geri dönmek istediğini gösteren işaretler sadece aklını karıştırmaz. Aynı zamanda onu unutmakta zorluk çekersin. Peki, eski sevgilinin seni gerçekten geri isteyip istemediğini anlamak mümkün müdür? Belirli işaretlerle bunu saptamak oldukça kolaydır.

Ayrılık kötü bir şeydir ama onu zorlaştıran en önemli şey eski sevgiliden gelen çeşitli işaretlerdir. Onun araması ve ortadan kaybolması, kendini göstermesi ama sana doğru gelmemesi, dikkatini çekmeye çalışması ama senden kaçınması gibi çeşitli durumlarla karşılaşmış olabilirsin.

Eski sevgilinin geri dönmek istediğini gösteren işaretler sadece aklını karıştırmaz. Aynı zamanda onu unutmakta zorluk çekersin. Peki, eski sevgilinin seni gerçekten geri isteyip istemediğini anlamak mümkün müdür? Belirli işaretlerle bunu saptamak oldukça kolaydır.

Seni sık sık arıyor mu?

Eski sevgilin seni belli belirsiz nedenlerle sık sık arıyorsa veya sana mesaj atmaya devam ediyorsa hala seni düşünüyor demektir. Bu seni geri istediğinin en önemli işaretlerinden biridir. Eski sevgilinin seni geri istediğini itiraf etmesi için beklemelisin. Ne kadar samimi olduğunu bu şekilde anlayabilirsin.

Eski sevgilin sana hayatında neler olduğunu söylemeye devam ediyorsa bu bir işaret olabilir. Özellikle hayatındaki en gereksiz detayları seninle paylaşmaya devam ediyorsa ne yapmak istediğini kolayca anlayabilirsin. Seni umursadığı için bunları paylaştığını bilmelisin. Çünkü hala fikrine değer veriyor demektir.

Bir şeyleri ilk seninle mi paylaşıyor?

Hayatında neler yaptığınla ilgileniyorsa ve başka biriyle çıkıp çıkmadığını soruyorsa bu bir işaret olabilir. Seni başkasıyla gördüğünde kıskanıyorsa ve ilgini çekmeye çalışıyorsa bunun net bir durum olduğunu anlayabilirsin. Bu eski sevgilinin geri dönmek istediğini gösteren bir işarettir.

Hayatında yeni gelişmeleri ve önemli şeyleri paylaşmak için her zaman önce sana geliyorsa, eski sevgilin geri dönmek istiyor demektir. Bu hala sana değer verdiğini ve hayatında özel bir yere sahip olduğunun göstergesidir. Bu tür durumlarda hemen ona geri dönmeyi düşünmemeli, ilk adımın ondan gelmesini beklemelisin.

Başkasıyla çıkma konusunda emin değil mi?

Eski sevgilin hala bir başkasıyla çıkma konusunda emin değilse ve kaldığı bu ikilemle ilgili sana bilgi veriyorsa seni geri istediğinden emin olabilirsin. Bunu reddetse bile durumun bu olduğunu bilmelisin. Biriyle çıktığında bunu sana söylemiyorsa, bu hala emin olmadığı anlamına gelir.

Eski sevgilin sana eski tatlı anıları hatırlatmaya çalışabilir. Birlikte gittiğin yerlere gidiyor ve birlikte yaptığınız şeylerden bahsediyorsa bu geri dönmek istediğinin bir işareti olabilir. Özellikle belirli yerlere birlikte gitmişseniz ve buralara ait anıları paylaşıyorsa verilmek istenen mesajı anında yakalaman gerekir.

Sana iltifat etmeye devam ediyor mu?

Genel olarak ayrılma nedeninizi sık sık gündeme getiriyorsa ve ilişkide yanlış gitmiş olan şeylerden bahsediyorsa, ayrılma kararından pişman olduğunun bir göstergesidir. Seni ayrılıktan dolayı suçlamaya devam ediyorsa onu dikkatlice dinlemelisin. Fakat bu durumda düşünceli olmaya çalışıyorsa bu bir işarettir.

Eğer elbisene, görünüşüne ve diğer şeylere iltifat etmeye devam ederse, sana bir şeyler (çiçek vb.) hediye etmeye devam ederse eski sevgilin seni hala önemsiyor demektir. Hayatında yaptığın en küçük değişiklikleri dahi fark ediyorsa, bu durum sana takılı kaldığının bir göstergesidir.

Çeşitli temaslarda bulunuyor mu?

Ayrıldığın sevgilin ile görüşüyorsan ve bu isim bir şekilde temaslardan kaçınmaya çalışmıyorsa bu geri dönmek istediğinin bir işareti olabilir. En basitinden eline dokunmaktan çekinmiyorsa ve elbisene bulaşmış bir lekeyi çıkarmaya çalışıyorsa bu hala sana ilgi duyduğunun göstergesidir.

Diğer taraftan seninle temas halinde olmasa bile arkadaşlarınla temas halinde kalmaya devam ediyor olabilir. Bu seninle olan bağlantıları canlı tutmaya çalıştığının bir göstergesidir. Eski sevgilin özellikle aile bireylerin ile görüşmeye çalışıyorsa bunun bir geri dönme isteği olduğunu anında anlamalısın.

Çevrendeki insanlara seninle ilgili sorular soruyor mu?

Arkadaşların, ayrıldıktan sonra bile eski sevgilinin seninle ilgilendiğini ima ettilerse bunu dikkate almalısın. Bunu kabul etmeyecek olsa bile, bu hala sana ilgi duyduğunun göstergesidir. Özellikle başka biriyle çıkmaya başlayıp başlamadığını ilgiyle takip edeceğini bilmelisin.

Diğer taraftan denk gelme gibi buluşmalar söz konusu olduğunda bundan şüphelenmeyi düşünebilirsin. Çünkü geri dönme isteği olan bir kişi bu tür durumları dört gözle bekleyecektir. Söz konusu buluşmalarda yaptıklarını takip etmeyi düşünebilirsin.

Sosyal medyada takibi sürdürüyor mu?

Eski sevgilin Facebook veya Instagram profilinde kasvetli paylaşımlar yapıyorsa bunları dikkate alabilirsin. Bu seni özlediğinin bir göstergesidir. Söz konusu durumları görmeni istemektedir. Sadece geri dönmek istediğini söyleme cesaretine sahip değil demektir.

Ayrıldıktan sonra bir gün eski sevgilinle karşılaştığını düşün. Bu karşılaşmada seninle ilgili biliyor gibi görünebilir. Buna şaşırmamalısın. Çünkü sosyal medyanın getirileri sayesinde seni gizliden gizliye takip ediyor olabilir. Bu açıkça seninle ilgilendiğinin bir göstergesidir.

Sarhoşken seni aradı mı?

Eski sevgilinden sarhoşken hiç telefon aldı mı? Endişelenme. Bu sadece senden vazgeçemediğinin bir işaretidir. Alkol ona doğrudan seninle konuşma cesareti verir. Seni aradığında ayrılıktan dolayı seni suçluyorsa ve küfrediyorsa eski sevgilinden uzak durmalısın.

Seni suçlamak veya küfretmek yerine yaptığı hatalar için özür diliyorsa ve seni hala sevdiğini söylüyorsa bu konuda samimi olduğunu bilmelisin. En azından sana geri dönmek istiyor demektir. Bunu eski sevgilinin geri dönmek istemesine yönelik net bir işaret olarak yorumlaman gerekir.

Hediyelerini saklıyor mu?

Hala hediyelerini taşımaya ve saklamaya devam ediyorsa, sana ait eşyaları geri vermediyse ve onları kullanmaktan çekinmiyorsa muhtemelen seni hatırlatan şeylere bağlı kalmak istiyor demektir. Eski sevgilin, bu tür eşyaları etrafında tutarak seni kendisine yakın tutmak istiyor demektir.

Hediyelerin saklanması, eşyaların atılmaması ve verilen hediyeleri kullanılması (örneğin tişört, gömlek vb.) sana geri dönmeyi umduğunun bir göstergesi olabilir. Sen henüz ona ait olan eski eşyaları geri vermediysen bu konuda ilk adımı atan taraf olmamalısın. Eski sevgilinin bu eşyaları sormasını beklemelisin.

Kişisel bakımına özen gösteriyor mu?

Eski sevgilinde çeşitli değişiklikler fark ettin mi? Onun hakkında şikayet ettiğin konular üzerinde çalıştığını fark ettin mi? Bu seni etkilemeye çalıştığının bir göstergesidir. Kendini değiştirmek için çaba göstermesi demek, istediğin gibi biri olmaya çalışması demektir. Bu işareti ortadan kaybolmadan yakalaman gerekir.

Eski sevgilin hala seninle ilgileniyorsa ve sana zaman ayırmaya çalışıyorsa bunu geri dönme işareti olarak algılaman mümkündür. Çünkü eski sevgililerinden uzaklaşmak isteyen insanlar genellikle eski sevgililerine vakit ayırmazlar. Bunun sebebi onlardan tamamen kopmak istemeleridir.

Öfke ve hayal kırıklıkları var mı?

Eski sevgilin seni biriyle gördüğünde öfkeleniyor mu? Başka biriyle flört ettiğini gördüğünde sinirleniyor mu? Ayrılıktan sonra bile etrafında koruyucu davranıyor mu? Hatta çıktığın erkeklerde kusurları seçmeye çalışabilir. Bu hala sana bağlı kaldığının bir işaretidir.

Bakmadığın zaman sana baktığını fark edersen veya arkadaşlarından bu konuda uyarı alırsan bilmen gereken tek şey seni geri istediğidir. Eski sevgilin, dikkatini çekmeyi başaramadığı zaman üzgün görünüyorsa ve her hareketinde hayal kırıklığı varmış gibi davranıyorsa bu henüz senden vazgeçmediğinin göstergesidir.

Umarım bu yazı eski sevgilinin dönmek istediğini gösteren önemli işaretleri anlama konusunda sana yardımcı olmuştur. Eklemek veya sormak istediğin bir şeyler varsa hemen yorum yapabilirsin. Ayrıca, yazımı beğendiysen onu arkadaşlarınla paylaşabilir misin?

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...