Erkeklerin kadınlarda çekici bulduğu 8 ilginç şey

Erkekler bir kadında gerçekten neyi çekici bulurlar? Bir kadını diğerinden farklı kılan şey nedir? Bunlar birçok kadının sorduğu sorulardır. Fakat çok azı gerçekten yanıtı bilebilir. Pek çok kadının, erkeklerin gerçekte ne istediği konusunda yanlış fikirleri vardır.

Erkekler bir kadında gerçekten neyi çekici bulurlar? Bir kadını diğerinden farklı kılan şey nedir? Bunlar birçok kadının sorduğu sorulardır. Fakat çok azı gerçekten yanıtı bilebilir. Pek çok kadının, erkeklerin gerçekte ne istediği konusunda yanlış fikirleri vardır.

Yıllar boyunca, gözlerini veya daha da önemlisi kalplerini gerçekten neyin yakaladığını öğrenmek için sayısız erkeğin yorumlarını ve e-postalarını cevapladım. Bir kadını diğerlerinden farklı yapan şeyin gerçekten ne olduğunu merak ediyorsan okumaya devam edebilirsin.

1. Kolaylık

Erkeklerin istediği bir numaralı şey bir kadının yanında olmasının kolay bir biçimde olmasıdır. Erkekler hayatlarının kolay ve keyifli olmasını severler. Bunda herhangi bir karışıklık veya itiraz olacağını zannetmiyorum. Bir erkeği ürkütecek en önemli şeylerden birisi drama kraliçesi ile tanışmaktır.

Erkeğin hayatında yeterince stres olabileceğini kabul etmek zorundasın. Bir ilişkide en son ihtiyaç duyacağı şey yeni bir stres algısıdır. Eğer havalı ve kolay birisi olursan erkekler etrafında olmak isteyecektir. Rahat ve arkadaş canlısı olmak kadını çekici yapan unsurlardan biridir.

Burada gerçekten hissetmediğin zaman gülmenden falan söz etmiyorum. Bunu yaptığın zaman sadece kötü davranışları kabul etmiş olursun. Demek istediğim şey, rahatlarken, eğlenirken ve etrafta olması kolayken sınırlara ve öz saygına sahip olabilmektir.

2. Güven

Güven genel olarak hayatın anahtarıdır. Sağlıklı benlik saygısı, sağlıklı ilişkiler için bir gerekliliktir. Kiminle birlikte olacağını seçmek ve değerli birinin seninle birlikte olmak isteyeceğine inanmak sana güven verir. Diğer taraftan özgüven eksikliği belirli problemleri beraberinde getirir.

Yalnızca özgüveninin düşük olduğu insanlar kötü muameleye ve kötü ilişkilere razı olurlar. Belki daha iyisini bulabileceklerini düşünmezler, belki ise bunu başarabileceklerine inanmazlar. Bu nedenle kötü ilişkinin parçası olmaya devam ederler.

Bu büyük bir durumdur. Kendine güvenene kadınların standardı vardır. Erkekler standartları olan bir kadını severler. Teoride, bir erkek her şeyden sıyrılmasına izin veren bir kadını sever ama erkekler asla böyle kadınlarla birlikte olmayı tercih etmezler.

Erkeklerin çekici bulduğu şey bu değildir. Güven oluşturmanın harika bir yolu vardır. “Herhangi bir durumda kendine güvenen kadın ne yapar?” sorusunu kendine sormalısın. Bu enerji ve eylemi üstlenmek yolu yarılamanı sağlayacaktır.

3. Dolu hayat

Bu noktaya çok dikkat etmelisin. Hiç kimse tüm evreninin merkezi olmak istemez. Bu çok fazla baskı anlamına gelir. Bir bakıma ihtiyaç ve çaresizlik ile eş anlamlı bir durumdur. Bunun yerine, hayatını sonuna kadar inşa etmeye odaklanman gerekir.

Bunu yaparken kendi başına olacağını ve bütüne dikkat etmen gerektiğini bilmelisin. Heyecan verici bir hayatın olduğunda erkek onun bir parçası olmak isteyecektir. Bu, üzgün ve boş olmaktan ve bir erkeğin seni kendinden kurtarmasını beklemekten çok daha ilgi çekici bir şeydir.

Erkeklerin kadınlarda çekici bulduğu şey bağımsızlık ve yaşama sevincidir. Kendi hayatına sahipsen, erkek kendini baskı altında hissetmeyecektir. Bunun yerine tereddüt etmeden kendisinden daha fazlasını sana verecektir.

4. Güvenli durak

Erkekler bir ilişkiden tam olarak ne isterler? Erkek kendini güvende hissetmek ister. Onları desteklemek için kadının orada olduğunu bilmek ister. Bir kadının onu olduğu gibi kabul etmesi ve aynı zamanda olmaya çalıştığı kişi için teşvik etmesi gerekir.

Seni yeri dolduramaz yapacak şey tam olarak budur. Etrafta kendisi gibi davranabileceğini hissettiği zaman erkek savunmasız tarafını açacaktır. Bir erkeğin maço veya sert biri olmasına pek aldırmamalısın. Çünkü bu genelde yanıltıcıdır.

Her erkeğin bir yanında yumuşak bir taraf vardır. Sadece kendisinin o tarafını korumak için bir paravan veya duvar kullanır. Ortaya çıkan doğru kadın herkesten sakladığı yanını ortaya çıkarabilir. Ona gerçek benliğini ortaya çıkarma fırsatı sunduğun zaman samimi bir bağ kurmaya başlar.

5. Kadınlık

Bazı nedenlerden dolayı bunun tartışmalı olabileceğini düşünüyorum. Ama bunun gerçekten böyle olmaması için geçerli sebeplere sahibim. Bir kadın için kadınsı olmak iyi bir şeydir. Bu seni erkekler için oldukça çekici kılacaktır.

Yumuşak, nazik, zarif tarafını kucaklamalısın. Bunlarla kendine önderlik etmeye çalışmalısın. Her kadının içinde bir yerlerde bunlardan vardır. Bugün her ne kadar toplum kadınları daha cesur, sert ve saldırgan olmaya teşvik etse bile kadınlığı unutmamak gerekir.

Güçlü bir kadın olmaman gerektiğini falan söylemiyorum. Beni yanlış anlamanı istemem. Sadece kadınlığını ihmal etmemeni dile getiriyorum. Daha cesur kişilik özelliklerine sahip olmak uğruna kadınsı yönünü bastırmana gerek yok diyorum.

İkisini bir arada götürmen mümkündür. Hem çok güçlü bir birey hem de bir kadın olabilirsin. Böylece kendine liderlik etmeyi başarırsın. Dayanıklılığını inkar etmene gerek olmayacaktır. Erkeklerin gerçekten istediği şey kadınlık ve bağımsızlık dengesidir.

6. Bakım

Eminim bu konuda elinden geleni yapıyorsundur. Mükemmel bir görünüme sahip olmak zorunda değilsin. Ama nasıl göründüğün için biraz çaba sarf etmen önemlidir. Evden çıkarken nasıl makyaj yaptığına dikkat edersin ama genelde evde olduğunda buna dikkat etmezsin.

Evde güzel görünmek için hafta içi her gün makyaj yapman gerektiğini söylemiyorum. Sadece biraz daha dikkatli olmanı söylüyorum. Erkeğin yanında olduğunda alımlı gözükmek için kendi bakımını birkaç adım yukarı çıkarabilmen gerekir.

Bunun için çabaladığını fark edecektir. Hem kendisini iyi hissedecek hem de senin iyi hissetmen için sorumluluk alacaktır. Bir kadını çekici kılan şeylerden biri kendi görünüşü için sarf ettiği çabadır. Erkekler bunu fark ederler. Bu çabadan feragat ettiğinde bile bunun farkına varırlar.

7. Mutluluk

Birçok insan bir ilişkinin kendisine mutluluk getirmesini bekler ama bunun tersi doğrudur. Mutluluk, ilişkiye kattığın bir şeydir ve tabiri caizse ondan elde ettiğin bir şey değildir. İnsanlar olarak mutlu insanların etrafında olmayı severiz. Bu tür insanlar ilham vericidirler.

Tıpkı kötü bir ruh hali insanları geri püskürtebildiği gibi mutlu bir tutum ve olumlu bir kişilik de insanları bir mıknatıs gibi kendine çeker. Mutlu insanlar genellikle kendine güvenen insanlardır. Bu da onların tatmin edici ve anlamlı yaşamları olduğu anlamına gelir.

8. Küçük detaylar

Bir kadın olarak erkeğe çekici görünmek istiyorsan “trick” adı verilen bazı hilelere başvurmak kestirme yolu tercih etmek olarak görülebilir. Diğer taraftan bazı genel geçer ama kabul edilmiş gerçeklere doğru yönelmen söz konusu olabilir. Bunları yukarıda söylediklerim ile bir araya getirmelisin.

  • İştah: Maalesef diyet yapan kadınlar erkeklere pek çekici gelmezler. Erkekler önlerindeki yemeği yemekten korkmayan kadınlardan hoşlanırlar. Çünkü bu durum onlara kendine güveni ve korkusuzluğu gösterir.
  • Şaka: Bu şaşırtıcı değildir. Erkekler kendi şakalarına gülen kadınlardan hoşlanırlar. Çünkü bu durumda egoları okşanmış olur. Bunu bir fırsat olarak görebilirsin. En azından yeri geldiğinde kullanmayı başarabilirsin. (Evolution and Human Behavior)
  • Dürüstlük: Tartışmasız bir biçimde erkekler dürüst olan kadınlardan hoşlanırlar. Özellikle uzun vadeli ilişkiler söz konusu olduğunda bu en önemli tercihlerinin başında gelir. Ona dürüstlüğünü ispat edebilirsen uzunca bir yol kat etmiş olursun. (Journal of Research in Personality)
  • Kırmızı: Erkekler kırmızı giyen kadınları daha çekici bulurlar. Bunu daha önce duymuş olabilirsin. Bu basit bir hiledir. Özellikle kadınlar seksi görünmek istediklerinde genel olarak kırmızı rengine başvururlar. (Journal of Personality and Social Psychology)

Yukarıda bahsettiğim dört madde birer “trick” durumundadır. Bir başka ifadeyle karşındaki erkeği etkilemek için bu ufak hileleri yeri geldiğinde kullanmayı düşünebilirsin. Daha kalıcı sonuçlar istiyorsan elbette yazı genelinde anlattıklarıma kulak asmanı öneririm.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...