Bir erkeğin senden hoşlandığını gösteren 9 belirti

Bir erkeğin duygularını çözmek sinir bozucu olabilir. Erkeklerin büyük bir kısmı kelimeleri kullanma konusunda pek yetenekli değildir. Genel olarak bir şeylerin ters gitmesinden endişe ettikleri için susmayı tercih ederler. Fakat, bir erkeğin senden hoşlandığını gösteren belirtileri yakalamak pek zor değildir.

Bir erkeğin seni gizlice beğenip beğenmediğini anlamak her zaman zor bir iştir. Erkekler gerçek duygularını ifade etme konusunda beceriksizdirler. Kadınlara göre nasıl hissettiklerini ifade etmeleri pek kolay bir iş değildir. Bu nedenle onların duygularını çözmek tamamen senin işin olur.

Bir erkeğin duygularını çözmek sinir bozucu olabilir. Erkeklerin büyük bir kısmı kelimeleri kullanma konusunda pek yetenekli değildir. Genel olarak bir şeylerin ters gitmesinden endişe ettikleri için susmayı tercih ederler. Fakat, bir erkeğin senden hoşlandığını gösteren belirtileri yakalamak pek zor değildir.

Göz teması ve beden dili nasıl?

Onun işaret dilini deşifre etmek istiyorsan göz temasına dikkat etmen önemlidir. Seni gerçekten seviyorsa işin tüm sırrı gözlerinde olacaktır. Seni sürekli kontrol ettiğini hissedebilirsin. Bununla birlikte uzun süreli bir biçimde sana baktığını görebilirsin. Bir erkekte bunları görürsen hoşlanma belirtisi olacağını bilmelisin.

Onun vücut diline dikkat etmelisin. Arkadaşlarınla birlikte vakit geçirirken hoşlandığını düşündüğün erkek vücudunu sana doğru yönlendirmişse bu iyi bir işarettir. Sadece gözlerinin değil uzaktayken bile yüzünün sana dönük olduğunu fark edebilirsin. Bunun sürekli olup olmadığını anlamaya çalışmalısın.

Erkeklerin kodunu çözmek her zaman kolay değildir. Özellikle etrafında farklı kızlar varken karışık sinyaller göndermeleri söz konusu olabilir. Diğer taraftan, erkek arkadaşın utangaçsa, senin olduğun ortamlarda başka kızlarla muhabbete girmekten bile çekinecektir. Bunu bir hoşlanma belirtisi olarak yakalayabilirsin.

Komik olmaya çalışıyor mu?

Bir erkek senden hoşlanıyorsa yüzüne bir gülümseme getirmek için her yolu deneyecektir. Seni mutlu görmek onun için çok şey ifade eder. İster bir grupta olun ister yalnız bir zaman geçirin, tek istediği şey seni mutlu etmektir. Gerçekten üzgün olduğunda seni neşelendirmeye çalışabilir.

Ona bir mesaj gönderdiğin zaman hemen geri dönüş alıyorsan bunun bir hoşlanma belirtisi olduğunu anlamalısın. Ne kadar yoğun olursa olsun sana cevap vermeyi asla ihmal etmeyecektir. Hatta diğer arkadaşlarına kıyasla sana çok daha hızlı bir biçimde cevap vermeye çalışacaktır.

Bir erkek senden hoşlanıyorsa kişisel yaşamınla daha fazla ilgilenecektir. Senin hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyecektir. Kişisel günlük yaşamını, ilgi alanlarını, beğenilerini ve beğenmediğin şeyleri bilmek için çaba gösterecektir. Çünkü bunları bildiği sürece seni etkileme şansı olacaktır.

Yakınında olduğunda gerginleşiyor mu?

Etrafında olduğu zaman gözle görülü gerginlik hissi sana düşkün olduğunun bir işaretidir. İyi bir izlenim bırakmaya çalışırken endişeli olabilir. Etrafındaki gerginlik seni sevdiğini açıkça gösterecektir. Çevrendeki bu titrek his, özellikle birbirinizi uzun zamandır tanımıyorsanız gerçekleşecektir.

Sana bakarken onu yakaladığın zaman senden uzaklaştığını görebilirsin. Seni seviyorsa seni kontrol ediyor olacaktır. Eğer sana düzenli olarak baktığının görürsen senin tarafından büyülenmiş demektir. Utangaç bir adam bile senden hoşlanıyorsa çok fazla sayıda bakış gönderecektir.

İlgilendiğimiz insanların etrafında olmayı istemek doğal bir durumdur. Bu insanın doğasında olan bir şeydir. Utangaç bir adam veya sıradan bir adam ile karşı karşıya olabilirsin. Hangisi olursa olsun bu tür fırsatları geri tepmeyecektir. Bu durumların düzenli olarak gerçekleşip gerçekleşmediğini kontrol etmelisin.

İlişki durumunu bilmek istiyor mu?

Senden hoşlanan erkek arkadaşın mutlaka ilişki durumunu bilmek isteyecektir. Sana erkek arkadaşın veya başka birine aşık olup olmadığın hakkında sorular sorabilir. Bunlardan bahsederken bunun sanki bir son görüşme gibi olduğunu hissedersen senden hoşlandığını hemen anlaman gerekir.

Yüz yüze konuşma konusunda pek niyetli değilse bu bir işaret olabilir. Yüz yüze konuşmalar ile metindeki konuşmaları birbiriyle karşılaştırmanı öneririm. Erkekler genelde metin konuşmalarında kendilerini daha güvenli hissederler. Erkek arkadaşın seninle konuşurken kelimeleri seçmekte zorlanıyorsa bu bir belirtidir.

Bir erkek senden hoşlanıyorsa seni sosyal medyada gizli gizli takip edecektir. Günlük rutinini, arkadaşlarını vb. bilmesi ilginç değildir. Birini en iyi tanıyabileceğin yerlerden birisi kesinlikle sosyal medyadır. Sosyal medyada olduğunda hemen seninle konuşmaya çalışıyorsa bunun bir belirti olarak kabul edebilirsin.

Küçük değişiklikleri bile fark eder?

Bir erkek senden hoşlanıyorsa sana iltifat etme konusunda biraz zorlanacaktır. Etrafındayken sürekli olarak olumlu geri bildirimler yapmaya çalışacaktır. Fakat en önemlisi en ufak değişiklikleri bile kaçırmayacaktır. Utangaç bile olsa sana olan hayranlığı en ufak detayları dahi takip etmesine yardımcı olacaktır.

Bazı durumlarda erkekler hoşlandıkları kadınları görmezden gelmeye çalışırlar. Bu yok saymalar onların çekici görünmesine neden olur. Bir başka ifadeyle, çekici görünmek için seni yok sayıyor olabilir. Senin dikkatini bu şekilde çekebileceğine inanıyor olabilecektir.

Bir erkek senden hoşlanıyorsa kesinlikle iyi bir dinleyici olacaktır. Seni dinlemekten asla sıkılmayacaktır. Sana zamanını vermek seni gizlice sevdiği için büyük bir hediyeyi andıracaktır. İyi bir dinleyici olmak, seni daha iyi tanımak için atabileceği en iyi adımlardan biri olacaktır.

Sürekli gülümsüyor mu?

Seni gizlice seven bir adam sen etrafında olduğunda sürekli gülümseyecektir. Yaptığın korkunç şakalara bile gülmeye çalışacaktır. Böyle bir durum fark edersen hemen senden hoşlandığını anlayabilirsin. Utangaç biriyle karşı karşıya olsan bile bunun çok yaygın bir durum olduğunu bilmelisin.

Seni kıskanıyor mu? Etrafında başkaları olduğunda seni kıskanıyorsa bu yine senden hoşlandığının bir belirtisidir. Hatta bir başkasıyla mesajlaşmak bile onu rahatsız edecektir. Bunun normal olduğunu bilmelisin. Endişelenmene gerek yoktur. Çünkü yaşadığı basit bir kıskançlıktır.

Her söylediğine katılıyor mu? Seni etkilemeye ve dikkatini çekmeye çalışırken fikirlerini ve görüşlerini kolayca kabul edeceğini göreceksin. Fikirlerini destekleyen tek kişi o kalsa bile buna devam edecektir. Sana katılmasa bile seni destekliyor olacaktır.

Seni kızdırmaya çalışıyor mu?

Seni kızdırıyorsa ama sana asla zarar verme niyeti yoksa bu senden hoşlandığını gösterir. Eğlenmek ve aynı zamanda cazibe oluşturmak için seninle alay ediyor olabilir. Sevgini kazanmaya çalışırken seninle eğlenceli bir ilişki kurmaya çalışabilir. Utangaç bir adam tüm bunları mesajlaşırken yapmaya çalışacaktır.

Senden hoşlanan bir erkek, arkadaşlarını tanımak için çaba gösterecektir. Sana hayran olduğu için arkadaşlarının kalbini kazanmaya çalışabilecektir. Bu yüzden, söz konusu kişinin arkadaşlarına yaklaşması demek sana gizliden gizliye vurulduğunun en önemli göstergesi olacaktır.

Bir erkek senden hoşlanıyorsa seninle yalnız vakit geçirmeye istekli olacaktır. Örneğin, birlikte yemeğe çıkarak veya alışverişe giderek eğleniyor olabilirsiniz. Sadece seninle zaman geçirmek için mazeretler bulacaktır. Bu günlük olarak gerçekleşirse kesinlikle senden hoşlandığının bir göstergesidir.

Seni incitmemeye çalışıyor mu?

Bir erkek senden hoşlandığında sana karşı çok nazik olur. Endişelerini uygun bir biçimde özenle ve çok hassas bir şekilde ele alacaktır. Basit kelimeleri bile seni incitmesine asla izin vermeyecektir. Mutluluk içinde olabilirsin çünkü o kişi kesinlikle senden hoşlanıyor demektir.

Seni arkadaşlarıyla tanıştırdıktan sonra seni arkadaşlarının partilerine davet ederse senden zaten hoşlanıyor demektir. Onun arkadaşlarını gözlemleyebilir ve ipuçları edinmeye çalışabilirsin. Arkadaşları sen etraftayken onunla alay ediyorlarsa, onun senden hoşlandığını hemen anlamalısın.

Sana dokunmaya çalışıyor mu? Bir erkek senden hoşlanıyorsa sık sık kişisel alanını ihlal etmeye ve kaza görüntüsü vererek sana dokunmaya çalışacaktır. Bu kazara dokunma gerçekleştiğinde endişeli, sakar ve utangaç olabilir. Bu yüzden söz konusu sinyallerin peşinden gidebilirsin.

Önemli tarihleri hatırlıyor mu?

Doğum günün veya işindeki önemli zamanlar gibi senin için önemli olan tarihler aynı zamanda onun için önemli tarihler demektir. O tarihleri hatırlar ve bu tarihleri senin için unutulmaz bir güne dönüştürmeye çalışır. Bir erkeğin bu şekilde bir davranış içinde olduğunu bilirsen senden hoşlandığından emin olabilirsin.

Senin hakkında arkadaşlarına sorular soruyor mu? Bir erkek senden hoşlanıyorsa seninle ilgili olarak arkadaşlarınla temasa geçebilecektir. Arkadaşlarından seninle ilgili birçok farklı bilgi edinmeye çalışabilir. Bunun için hevesli olacaktır. Çünkü seninle ilgili ne kadar fazla şey bilirse onun için bir o kadar iyidir.

Bir erkek senden hoşlanıyorsa mutlaka dikkatini çekmeye çalışacaktır. Uzakta olsan bile dikkatini çekmeyi başarmak demek onun için çok önemli bir başarım olacaktır. Dikkat çekmek için yeri geldiğinde kahramanca hareketler yapabilecektir. Yüksek sesle konuşmak bunlardan sadece biridir.

Umarım bu yazı bir erkeğin senden hoşlandığını gösteren belirtileri anlama konusunda sana yardımcı olmuştur. Eklemek veya sormak istediğin bir şeyler varsa hemen yorum yapabilirsin. Ayrıca, yazımı beğendiysen onu arkadaşlarınla paylaşabilir misin?

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...