Erkek arkadaşının seni özlemesini sağlayacak 15 yol

Süreklilik olmazsa kalbin köreleceğini söyleyen çok kişi duymuş olabilirsin. İlişkini renklendirmeye çalışırken dahi bir şeyleri eksik yaptığını fark edebilirsin. Bir kadın olarak erkek arkadaşının seni özlemesini sağlamak ilişkinin geleceği için önemlidir.

Süreklilik olmazsa kalbin köreleceğini söyleyen çok kişi duymuş olabilirsin. İlişkini renklendirmeye çalışırken dahi bir şeyleri eksik yaptığını fark edebilirsin. Bir kadın olarak erkek arkadaşının seni özlemesini sağlamak ilişkinin geleceği için önemlidir.

Erkek arkadaşının seni özlemesini sağlamak istenmesi kolay olan bir şeydir. Bunu yerine getirmek için çeşitli adımlar atman gerekebilir. Burada sunacağım basit ipuçlarını kullanarak özlenen kişi olmayı başarabilirsin. Böylece ilişkinin sağlığını çok daha iyi noktaya getirmiş olursun.

1. Her istediğinde yanında olmamalısın

Açıkça söylemek gerekirse birine aşık olduğu zaman o kişiyle daha çok vakit geçirmek istersin. Fakat seni özlemesini istemiyorsan onunla geçirdiğin vakte biraz sınırlama getirebilirsin. Ondan vazgeçmek zorunda değilsin ama her istediğinde de yanında olmamalısın.

Erkek arkadaşın her istediğinde müsait olursan seni hiç özlemez, bundan emin olabilirsin. Ondan uzakta kendine mekan ve zaman ayırmalısın. Kalbini kazanmak için birlikte zaman harcamak önemli olsa bile kısa süreliğine bu tür kendine vakit ayırma kaçamakları yapmalısın.

2. Arkadaşlarına vakit geçirmelisin

Her zaman erkek arkadaşın ile vakit geçirmeye çalışmamalısın. Ayrıca sık sık arkadaşlarına vakit ayırmayı düşünmelisin. Kız arkadaşlarınla kız kıza olacak bir gezi veya bir buluşma planlama yoluna gidebilirsin. Böylece erkek arkadaşından uzak durma fırsatı elde edebilirsin.

Erkek arkadaşın, arkadaşlarınla vakit geçirdiğin için mutlu olacaktır. Fakat aynı sebepten ötürü seni kıskanacaktır. Eğlendiğini gördüğü için bir sonraki partiye davet edilmeyi bekleyecektir. Bu sayede dengeli bir durum oluşturabilir ve seni özlemesini sağlayabilirsin.

3. Sosyal medyayı etkili kullanmalısın

Sosyal medya doğru kullanıldığı zaman son derece etkili bir silahtır. Erkek arkadaşının seni özlemesini istiyorsan sosyal medyayı avantaj olarak kullanabilirsin. Kendi başına veya arkadaşlarınla eğlenirken geçirdiğin zamanı görmesi için bol bol sosyal medya paylaşımı yapmalısın.

Erkekler görsel durumlardan çok daha fazla etkilenirler. Dolayısıyla onlara etkilenecekleri bir şeyler sunmaya çalışabilirsin. Kancaya anında yakalanacağından emin olabilirsin. Böylece bir adım ileride olmayı başaracak ve onun seni özlemesini sağlayabilirsin.

4. Mesajlara gecikmeli cevaplar verebilirsin

Erkek arkadaşının seni özlemesini istiyorsan gönderdiği mesajlara ve yaptığı çağrılara geç yanıt vermeyi düşünebilirsin. Bunun biraz tehlikeli bir yaklaşım olduğunun farkındayım. İlgisiz gibi görünmene neden olabilir. Fakat dozunu doğru ayarladığın zaman istediğin sonucu elde edersin.

Mesajlarına ve çağrılarına biraz geç cevap vererek yapmak istediğin şey farklı bir hayatının daha olduğunu ona göstermektir. Farklı hayattan kastım sana ait olan ve kendine ayırdığın vakittir. Sana rastgele mesaj gönderdiği zaman biraz beklemeli ve sonra cevap vermelisin.

5. İlk arayan kişi olmamalısın

Senden uzakta yaşarken öncelikle sana ulaşmasına izin vermek önemlidir. Genellikle aramaları ve mesajlaşmaları başlatan kişi sensen, bu durumdan istifade ederek her zaman senin ona ulaşmanı bekleyebilir. Ayrıca her zaman ona ulaşacağını bildiği için kendini geri çekmeyi başarabilir.

Ona bu fırsatı tanımanı tavsiye etmem. Geri adım attığında, onu arayacağın zamanı merak etmeye başlayacaktır. Uzun bir süre senden haber alamadığı zaman hakkında ne düşünüyor olursa olsun seni arayacak ve sana zaman ayırmaya çalışacaktır.

6. Seni hatırlatacak bir koku bulmalısın

Bu oldukça basittir ama bazı kadınların bunu hala görmezden gelmesi söz konusudur. Erkek arkadaşın ile buluştuğun zaman kendine ait bir kokuya sahip olmalısın. Bunun için doğru parfümü seçmeye çalışmalısın. En kaliteli parfüm olmasa bile en kötüsünden olabildiğince uzak durmalısın.

Sana sarıldığında, kafasını omzuna koyduğunda veya sana yakınlaştığında alacağı kokunun eşsiz olmasına dikkat etmelisin. Senden gelen bu koku bir şekilde hafızasına kilitlenecektir. O kokuyu veya ona benzer kokuyu her hissettiğinde seni hatırlayacak ve seni özleyecektir.

7. Bir şeyler pişirmeyi denemelisin

Muazzam bir anne yemeği yapmana gerek yoktur. Bir şeyler pişirmeye çalışman yeterli olacaktır. Ne olursa olsun “erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer” sözünün doğru olduğunu bilmelisin. Onu bu şekilde zayıf yönünden yakalamayı başarabilirsin.

Ev yapımı lezzetli yemekler yaparak erkek arkadaşını etkileyebilirsin. Yemeğinden alacağı tat her zaman seni hatırlamasını sağlayacaktır. Ayrıca benzer yemekleri gördüğünde aklına seni getirecektir. Hala bir şeyler pişirmeyi bilmiyorsan bu konuda destek almayı unutmamalısın.

8. Ondan biraz uzak durmalısın

Bunu ters algılamanı istemem. Ondan uzak durmaktan kastım birlikte geçirdiğin vakitten ödün vermektir. Örneğin hemen hemen her hafta sonu bir araya geliyorsanız, bir hafta sonunu kendine ayırmak istediğini söyleyebilir ve onu reddedebilirsin.

Bu biraz kalbini incitebilir. Fakat kendi başına vakit geçirmek senin hakkındır. Sadece rahatlamaya çalışmalı, kendini şımartmalı ve ilgili vaktin tadını çıkarmalısın. Geri döndüğünde seni görmekten eskisinden çok daha memnun olacağından emin olabilirsin.

9. Arkadaşlarıyla takılmasını istemelisin

Boş zamanlarını arkadaşlarıyla takılarak geçiren erkekten pek korkmana gerek yoktur. Bunu teşvik etmeye çalışabilirsin. Ona eğlenceli vakit geçirmesi için zaman tanımak ilişkinin geleceği için önemlidir. Erkek arkadaşın bu fikri memnuniyetle karşılaşabilir.

Fakat zaman içerisinde durum değişecektir. Erkek arkadaşın seninle daha fazla zaman geçirmek isteyecektir. Bu yüzden arkadaşlarıyla takılması için çeşitli mazeretler bulmaya çalışman gerekebilir. Erkek arkadaşın senden ne kadar uzak olursa eksikliğini bir o kadar iyi anlayabilir.

10. Kendine bakmalısın

Yeni bir makyaj stili, yeni kıyafetler veya yeni bir saç kesimi deneyebilirsin. Bu sayede erkek arkadaşının gözünde ilgi çekici ve unutulmaz bir manzara oluşturmuş olacaksın. Seni düşünmeye ve sana daha yakın olmayı istemeye başlayacaktır.

Marydel Mitch Flores‘in dediği gibi bu durum özellikle etrafındaki diğer erkeklerin ilgisini çekmeye başladığın zaman çok daha fazla işe yarayacaktır. Kendine bakmak ve kendine yatırım yapmak bu nedenle önemlidir.

11. Gizemi geri getirmelisin

Erkek arkadaşın ile ilişkin doğru bir şekilde ilerliyorsa muhtemelen hemen hemen her şeyi onunla paylaşmak istersin. Fakat bunu yapmamayı denemen gerekebilir. En azından seni özlemesini sağlamak istiyorsan biraz gizemli davranmaya çalışabilirsin.

Rutine alışmaya izin vermek yerine onu gizemli şeylerin içine çekmeye çalışmalısın. Böylece seninle geçirdiği vaktin ekstra değerli olmasını sağlayabilirsin. Seninle geçirdiği vakit ne kadar değerli olursa senden ayrı kaldığı sürede seni özleme şansı bir o kadar yüksek olacaktır.

12. Neşeli ve bağımsız olmalısın

Biraz bağımsız davranmak, daha doğrusu ona daha az bağımlı olmak seni özlemesini sağlayacaktır. En saçma şeylerle ona ulaşmayı bıraktığında, merak etmeye başlayacak ve bu durum senin lehine gelişecektir. Kısacası biraz bağımsız davranmak kötü bir şey değildir.

Diğer taraftan, hiç kimse sıkıcı bir kız arkadaşı özlemez. Birlikte vakit geçirmekten keyif alıyorsanız ve onu mutlu etmeyi başarabiliyorsan seni görmediğinde kesinlikle seni özleyecektir. Neşeli ve çekici yüzünüz nereye gidersin giderse gitsin daima aklında olacaktır.

13. Şanslı olduğunu fark ettirmelisin

Sen bu dünyadaki en ilgi çekici, en neşeli ve en mükemmel kadınsın. En azından erkek arkadaşın için bunların hepsi geçerlidir. Belki bunun farkında olmayabilir. Dolayısıyla kendi değerini göstermek için çaba harcaman gerekebilir.

Bir şekilde seni kaybetmenin büyük bir pişmanlık olacağını ona göstermen gerekir. Erkek arkadaşın senin değerli olduğunu anlarsa ve seni bir hazine gibi görmeye başlarsa kesinlikle seni aklından çıkaramayacaktır. Bu biraz çaba gerektirir ama sonucunda istediğini elde edeceğini unutmamalısın.

14. Her zaman sevgi dolu olmalısın

Erkekler tarafından en çok özlenen şeylerin başında kendilerine verilen olağanüstü aşk ve özen gelir. Bunu sağlamak için her zaman tatlı, sevgi dolu ve sevecen bir kadın olman gerekir. Erkek arkadaşının seni derinden özlemesini istiyorsan onu derinden aşık etmelisin.

Onunla her zaman sevgini paylaşmalısın. Üzgün olduğu zaman onu mutlu etmelisin. Desteğe ihtiyacı olduğunda yanında olmalısın. Hasta olduğu zaman hemşire olmayı unutmamalısın. Hata yaptığında ona yardımcı olmayı ihmal etmemelisin. Sadakat özlemi beraberinde getirecektir.

15. Açık iletişime yönelmelisin

Bu özellikle bir tartışma sonrasında işe yarar yöntemlerden biridir. Bazen yapılması gereken en önemli şey olgun davranmak ve konuşmaya çalışmaktır. Namrata Singh‘ın dediği gibi tamamen kendin olmayı başardığın zaman her şey yolunda gidecektir.

Bir kadın erkek arkadaşıyla net bir iletişim kurma konusunda cesaretli olmayabilir. Sevgilinle konuşurken ne demek istediğini söylemek önemlidir. Açık iletişim sırasında erkek arkadaşın seni ne kadar özlediğini anlayacak, sana ve kadın kimliğine saygı duyacaktır.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...