Erkek arkadaşa mesaj atmanın en etkili 15 yolu

Bir erkeğe ilgisini devam ettirecek bir mesaj mı atmak istiyorsun? Sadece çıktığın bir erkekle sadece telefonda görüşmek çok geride kaldı. Şimdi mesajlaşma hem yeni birini tanımak için hem de ilişki geliştiği zaman bir standart haline gelmiş durumdadır.

Bir erkeğe ilgisini devam ettirecek bir mesaj mı atmak istiyorsun? Sadece çıktığın bir erkekle sadece telefonda görüşmek çok geride kaldı. Şimdi mesajlaşma hem yeni birini tanımak için hem de ilişki geliştiği zaman bir standart haline gelmiş durumdadır.

Bu hem iyi hem de kötü bir şey diyebilirim. Bir yandan, ilgilendiğin sevgiline söylemek istediğini düşünmek için zamanın var. Öte yandan, mesajının yanlış anlaşılması ve belirli bir süre yanıtsız kalması çok kolaydır.

1. Asla sadece “merhaba” dememelisin

Merhaba ile bir mesaja başlamak açık ara en tembel seçeneği masaya sürmek demektir. Elbette, onun etrafta olup olmadığını anlamaya ve mesaj göndermek isteyip istemediğini görmeye çalışıyorsun. Fakat dikkat çekici olmanın çok daha yaratıcı yolları vardır.

Bunun yerine, ona yanıt vermesi için bir neden sunman gerekir. “Merhaba canım günün nasıl gidiyor?” dediğin zaman tam olarak bunu yapmış olursun. Hem onun hakkında ne düşündüğünü göstermiş olursun hem de ona yanıt verecek bir şey sunmuş olursun.

2. Bir hayatın olduğunu göstermelisin

Sen müsait olmadığında erkeklerin bundan hoşlanması biraz garip görünebilir ama kovalamanın gücünü küçümsememen gerekir. Kendini aşırı müsait hale getirirsen onu kaçırabilirsin. Ona çok meşgul bir kadın olduğunu gösterdiğin zaman seni daha fazla isteyecektir.

Bir erkeğe ilgisini devam ettirmek için nasıl mesaj atılacağını öğrenmek istiyorsan ona her zaman müsait olmadığını söylemelisin. Arkadaşlarınla dışarı çıkıyorsan mesajına cevap vermeli, artık yola çıktığını ve daha sonra cevap verebileceğini söylemelisin.

Her şeyden önce bu nazik bir harekettir. Birisi mesaj gönderdiğinde ona cevap vermediğin zaman saatlerce gerilmesi söz konusu olacaktır. Bu şekilde hem ona cevap verirsin hem de nazikçe durumundan bahsetmiş olursun.

3. Çeşitli sorular sormalısın

Çıktığın kişi sana hayatın ve ilgi alanınla ilgili sorular sorduğunda senin hoşuna gider öyle değil mi? Bu durumda ona karşılık vermeyi düşünebilirsin. Mesleği, ailesi, hobileri veya günü hakkında sorular sorabilirsin.

Bir erkeğin ilgisini çekmek için ona nasıl mesaj atacağını merak ediyorsan bu mükemmel bir stratejidir. Onun hayatına ilgini gösterdiğin zaman onu memnun etmiş olursun. Sevgiliye sorulacak sorular ile bir takım örnek sorulara ulaşabilmen mümkündür.

4. Her zaman anında cevap vermemelisin

Flört etmek konusunda bazı oyunların içerisine girebilirsin. Fakat bunun bir oyun olmadığını bilmen gerekir. Daha çok yolda sana yardımcı olacak bir stratejidir. Ona saniyeler içinde mesaj atarsan hep böyle olmanı bekleyecektir. Peki, birkaç hafta sonra böyle olamazsan ne olacak?

Bununla birlikte kovalamaca faktörünü düşünmek zorundasın. Çok hızlı yanıt verirsen her zaman müsait olduğunu düşünecek ve bu da hiç zorlanmadan hep sana ulaşabilmesi anlamına gelecektir. Bunu istediğinden emin misin?

Bir diğer pratik kural ise mesajlarına gelen cevaplara göre cevap süresi belirlemektir. 5 dakika sonra mı cevap veriyor? Sen de 5 dakika sonra cevap veremlisin. Onunla aynı hızı ortaya koyman durumunda ilgisinin devam etmesini sağlayabilirsin.

5. Fazla açılmadan emoji kullanın

Tıpkı son yıllarda mesajlaşma kavramının gelişmesi gibi emoji kullanımı da gelişmiş durumdadır. Bunları kullanan artık sadece gençler değildir. Emoji, kelimelerin ardındaki niyeti daha iyi ifade etmesini sağlayabilir. Bu da bir metni yanlış yorumlamak çok kolay olduğu için önemlidir.

Fakat ne sıklıkta emoji kullandığına dikkat etmelisin. Çıktığın erkek mesajlarında hiç emoji kullanmıyorsa onu emoji manyağı yapıp deliye döndürebilirsin. Bu senin, onun yanında çocuksu kaldığın anlamına gelebilecektir.

6. Başlangıç yapmasına izin vermelisin

Farkındayım, yani erkek arkadaşınla ilgili epey bir heyecana sahip olduğunu biliyorum. Ama her zaman yazışmayı başlatan taraf olarak fazla abartmamalısın. Onun sana gelmesini sağlamak için çaba göstermelisin. Peki bunu nasıl yapacaksın?

Diyelim ki sabahları günaydın mesajı atması hoşuna gidiyor. Bu durumda ona bu mesajlardan hoşlandığını dile getirmelisin. Böylece yaptığı iyi işe devam etmesini sağlamış olursun. Ayrıca mesajlaşma işleminin asla tek taraflı olmamasına dikkat etmelisin. Onu yanıtsız bırakmamalısın.

7. Her mesajda bir amaca sahip olmalısın

Bir erkeğin ilgisini çekecek şekilde ona mesaj atmak istiyorsan mutlaka her mesajın ardında bir hedefe sahip olman gerekir. Her mesajda bir hedefin veya amacın olması demek her şeyin daha kolay bir biçimde akıp gitmesini sağlayacaktır.

Hafta sonu için plan yapmak ister misin? Onu düşündüğünü bildirmek için bir kontrol gerçekleştirmek mi istiyorsun? Yazarken bu amaçları aklında bulundurmalısın. Böylece konuşmayı yolunda tutmayı başarabilirsin. Ayrıca mesajlaşırken zamanını boşa harcamaktan kaçınmış olursun.

8. Cevap vermesini beklemelisin

Mesaj yoluyla bir erkeğin ilgisini çekmek istiyorsan bu harika bir yöntemdir. Bir mesaj gönderdikten sonra ondan haber alana kadar tekrardan mesaj atmamalısın. Erkek arkadaşa mesaj atarken bu altın kuralın olmalıdır.

Çıkmanın ilk günlerinde güvensizlikle karşılaşabilirsin. Özellikle onun ortadan kaybolduğunu veya artık seninle ilgilenmediğini düşünebilirsin. Sadece biraz sabırlı olman gerekir. Arkadaşlarıyla dışarıda olabilir. Telefonun şarjı bitmiş olabilir. Sanırım beni anladın öyle değil mi?

9. Ergenler gibi mesaj atmamalısın

Hayatta hemen hemen her şeyde kestirme yolun daha sağlıklı olduğunu düşünürüz. Hepimiz böyleyiz ama mesajlaşma söz konusu olduğunda böyle olmamalıdır. Kelimeleri garip bir şekilde kısaltıp yazmaya çalışmamalısın. Bu senin çocuksu görünmene neden olacaktır.

Bir kelimeyi kısaltmak ile uzun yazmak arasında bir fark yoktur. Sadece bir saniye fazladan harcamış olursun, belki bir saniye bile sürmez. Elbette arada sırada çeşitli kısaltmalar kullanabilirsin. Fakat abartıya kaçmamaya ve bunları sınırlı tutmaya çalışmalısın.

10. Esprili olmalısın

Çıktığın bir erkekle bağ kurmanın en iyi yollarından biri nedir? Esprili olmak ve şakalaşmak. Bundan daha iyi bir yöntem bulman söz konusu olmayacaktır. Esprili olmak çok daha ciddi konuşmaları dengeleyecek önemli bir adımdır.

Psikolojik çalışmalarda araştırmacılar erkeklerin özellikle bir ilişkinin başlangıcında kadınları komik olmalarından hoşlandıklarını göstermiştir. Bu yüzden metin yoluyla bazı esprili satırlar atmalısın. Bu ilişkinin geleceği için çok önemli olacaktır.

11. Gerektiğinde metni aradan çıkarmalısın

Mesajlaşma her durumda kullanman gereken en iyi iletişim kanalı olsa bile sürekli buna bağlı kalmak doğru olmayacaktır. Telefon görüşmeleri ve hatta yüz yüze canlı konuşmalar, konuşmanın daha hızlı ve daha iyi akmasını sağlayabilirler.

Bu yüzden mesajlar uzuyorsa ve konu çok ağırsa kanalı değiştirmek iyi bir fikir olacaktır. Her zaman sohbet için en iyi kanalı belirlemeye çalışmalısın. Bu problemleri çözmek için çok daha ideal bir yöntemdir. Dediğim gibi ciddi meselelerde görüntülü konuşmayı tercih etmen doğru olabilecektir.

12. Ara sıra fotoğraf gönderebilirsin

İletişim sadece sözlü veya yazılı değildir. Ayrıca ara sıra sosyal medya aracılığıyla gönderilen fotoğraflarla da iletişim kurabilirsin. Ara sıra sevimli veya şakacı bir selfie göndermek sorun olmayacaktır. Ama bu konuda aşırıya kaçarsan bir çuval inciri berbat edeceğini bilmelisin.

Bunun yerine karma bir yöntem uygulamalısın. Onun güleceğini düşündüğün bir fotoğraf varsa ortada bu kozu kullanabilirsin. Ayrıca ondan fotoğraf göndermesini isteyebilirsin. Fotoğraflar meşgul olmanın harika bir yoludur ve sohbetleri bambaşka boyutlara taşırlar.

13. Gününü sormalısın

Erkek arkadaşın gününün nasıl gittiğini sorduğunda hoşuna gider öyle değil mi? Aynı şey onun için geçerlidir. Ona gününün nasıl geçtiğini sormalısın. Çünkü bu aynı zamanda çok önemli bir sohbet başlatıcı adımdır.

Erkek arkadaşın harika bir gün geçiriyorsa seninkiyle ilgili bir şeyler paylaşabilirsin. Kötü bir gün geçiriyorsa ağlayacağı omuz olabilirsin. Onun nefes almasını sağlamak senin elinde olabilir. Cevabına dikkat etmeli ve buna uygun olarak daha fazla soru sormalısın.

14. Mesajları kısa tutmalısın

Kısa mesajlar adı üstünde kısa mesajlardır. Onları e-postalar ile karıştırmamalısın. Mesajlar daha çok kısa sohbetler için tasarlanmışlardır. Ona yazacağınız mesajda mesajın uzun olacağını düşünüyorsan bir telefon görüşmesine veya görüntülü konuşmaya geçmeyi düşünmelisin.

Metinleri kısa tutmak aynı zamanda karşıdaki kişiye fırsat tanımak anlamına gelir. Söyleyecek çok şeyin varsa ona okuma ve cevap yazma şansını sunmalısın. Ayrıca cümlelerin uzunluğuna dikkat etmelisin. Kimse bir metin duvarı okumaya (ben hariç) meraklı değildir.

15. Şikayet edip durmamalısın

Erkek arkadaşının konuşma penceresini ağlama duvarına çevirmemelisin. Patronun ile sorunun mu var? Gayet doğal, bundan ona bahsedebilirsin ama sürekli yakınarak, şikayet ederek ve söylenerek bunu yapmamalısın. Bunları telefon görüşmelerine saklamalısın.

Her zaman söylediğim gibi mesajlaşma ideal bir iletişim aracıdır ama onu nasıl kullanılacağını iyi bilmek gerekir. Kısa mesajlar yazmak, cevap verilebilir bir şeyler paylaşmak, altın kurallara bağlı kalmak gibi yöntemlerle erkek arkadaşına ilgisini çekecek mesajlar gönderebilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...