Bir erkeği peşinden koşturmanın 30 kolay yolu

Birçok kadın erkeklerin kararsız veya düşük ilgiye sahip olduklarını düşünürler. Fakat bir ilişki içerisinde mutlu kalmak söz konusu olduğunda erkekler ve kadınlar arasında bir fark yoktur. Erkekler yeniliklerden hoşlanırlar. En önemlisi her zaman diğer kızların imrendiği ve diğer erkeklerin istediği bir kadınla birlikte olmak isterler. O kadın olmak ister misin?

Ne olursan olsun bir erkeği peşinden koşturmak ister misin? Onun sevgisini ve saygısını kazanarak sana ilgi göstermesini sağlamalısın.

Birçok kadın erkeklerin kararsız veya düşük ilgiye sahip olduklarını düşünürler. Fakat bir ilişki içerisinde mutlu kalmak söz konusu olduğunda erkekler ve kadınlar arasında bir fark yoktur. Erkekler yeniliklerden hoşlanırlar. En önemlisi her zaman diğer kızların imrendiği ve diğer erkeklerin istediği bir kadınla birlikte olmak isterler. O kadın olmak ister misin?

1. İlgi görmeni sağlayacak İlk adımlar

Bir erkeğin seninle ilgilenmesini sağlamak için onun ilgisini harekete geçirecek şeyler yapmalısın. Burada dikkat etmen gereken sana karşı olan arzusunu doruk noktasına çıkarmaktır. Bunun için gerektiğinde seksi yöntemleri bile deneyebilirsin. Bir erkeğin seninle ilgilenmesini sağlamak için ilk adımları şu şekilde atabilirsin:

 1. Doğal olmalısın: Doğal olmak bir erkeğin bekleyeceği bir şey değildir. Onu şaşırtarak, yer yer kızdırarak veya akşam için özel plan yaparak aklını başından alabilirsin. Bu pek çok kez işe yarar. Doğal olup aynı zamanda tahmin edilemez olmak iyi bir fikirdir.
 2. Kendini değiştirmemelisin: Her zaman olduğun insana sadık kalmalısın. Senin kişiliğinden hoşlanmadığını fark etsen bile sürekli kendini değiştirmeye çalışmamalısın. Yaratıcı davranmaya çalışmalı ama rahatlık bölgenden çıkmamalısın.
 3. Kontrolü ele almalısın: Birçok durumda erkek kontrol eden taraf olmaktan hoşlanır. Ancak kontrolü onun elinden almayı başarırsan bundan memnuniyet duyacaktır. Ona hükmederek her koşulda güvenini göstermiş olursun. Belki sana bu konuda eşlik etmek isteyecektir ancak kendine olan güvenin ve biraz da cinsel isteklilik ile sen galip çıkarsın.
 4. Harika bir kokuya sahip olmalısın: Erkekler koku konusunda hassastırlar. Genelde koku ile onu taşıyan kadını eşleştirme konusunda başarılıdırlar. Bu nedenle her zaman güzel kokmaya çalışmalısın. Ancak sırf bunun için bol şekerli esansa sahip parfümler kullanmamalısın. Güzel kokmalı ve kişisel hijyenine dikkat etmelisin.
 5. Arkadaşlarını hedef almalısın: Erkekler rekabetçi olurlar. Sosyal çevresinde en iyi kadını bulduğunu düşündüğü sürece sana yapışacak ve seninle birlikte olmak isteyecektir. Bu nedenle arkadaşlarını hedef almalı ve onları harika bir kadın olduğun konusunda ikna etmelisin.
 6. Baştan çıkarmayı öğrenmelisin: Baştan çıkarma sadece cinsel ilişki sırasında gerçekleşen bir şey değildir. Onun etrafında daima seksi olmaya çalışmalısın. Nereye gidersen git bir şekilde yaratıcı olmaya çalışmalısın.
 7. Hobilerine ilgi göstermelisin: Bir erkek bilgisayar oyunu oynamak gibi hobilerine ilgi gösteren kadınları kesinlikle severler. Erkekler hayatlarını, onları gerçekten anlayan ve onlara bağlanan bir kadınla geçirmek isterler.
 8. Drama yapmamalısın: Elbette karşıdaki erkek saygısızlık yaptığı zaman ona karşılık vermelisin. Ancak ne olursa olsun bir şeyi kanıtlamak için durumu abartmamalı ve orantısız hale getirmeye çalışmamalısın. Erkekler bunu kolayca fark ederler.
 9. Onun destekçisi olmalısın: Morali düştüğünde yaslanacağı omuz olmalısın. Onu rahatlatmalı ve sorunlarını çözmesine yardımcı olmalısın. Bu sayede sana tıpkı bir tanrıça gibi davranmasını sağlayabilirsin.
 10. İyi bir imaja sahip olmalısın: İmaj çok önemlidir. Onun koluna girdiğinde tam anlamıyla iyi gözüküyor olman gerekir. Yeni bir saç modeli ile iyi bir başlangıç yapabilirsin. Yeni saç modelini beğenirse seni bırakması eskisinden çok daha zor olacaktır.

Bir erkeğin senden sıkılmamasını sağlamak kolay bir iş değildir. Çünkü kadınlar genelde romantik bir ilişki isterler. Sürekli olarak akıllarında bu vardır. Bir erkeği peşinden koşturmak isterken ne yapman gerektiğini iyi bilmelisin. Belki cevaplar çok basit gelebilir ama doğru adımlarla istediğini elde edebilirsin.

2. Baştan çıkarıcı ve Hapsedici adımlar

Erkeklerin dikkat süreleri oldukça kısıtlıdır. Bu nedenle bir şeylerden kolayca sıkılırlar. Bunun bir kadın olmasına gerek yoktur. Herhangi bir şeyi aklına getirebilirsin. Bir erkeğin seninle nasıl ilgilendiğini bilmek oldukça önemlidir. Kimse ne yaptığını bilmeyen biriyle çıkmak istemez. Erkek peşinden koşmayacaksa ilişkinin tüm eğlencesi yitip gidebilir.

 1. Finansal anlamda güvende olmalısın: Mali durumunu kontrol altında tutmalısın. İyi bir işe sahip olmalısın. Erkekler ayakları yere sağlam basan kadınlardan hoşlanırlar. Aynı zamanda bir erkeğin dikkatsiz harcamalardan olabildiğince uzakta durmaya çalışacağı bir sır değildir. Uyum sağlamayı bilmelisin.
 2. Akıllıca konuşmalısın: Bir erkek yanında alımlı, bakımlı ve güzel bir kadınla dolaşmak isteyebilir. Ancak aynı zamanda iletişim kurmayı bilen ve akıllıca konuşabilen bir sevgili ister. Bu nedenle ilişkide neler konuşulacağını iyi bilmelisin.
 3. Kaleyi içten fethetmelisin: Onun ailesini kazanmaya çalışmalısın. Erkekler ailelerine bağlı olurlar. Özellikle annelerine son derece sadıktırlar. Ailesini ve arkadaşlarını bir av olduğun konusunda ikna etmelisin. Bu seni daha çok sevmesini sağlayacak bir adımdır.
 4. Yaşam mücadelesine destek olmalısın: Erkekler dünyayı kurtaran süper kahraman gibi davranmayı severler. Ama içlerinde hala sarılmaya ve şefkate ihtiyaç duyan küçük bir çocuk vardır. Bu nedenle onun hayatıyla ve hayatındaki sorunlarla ilgilenmeye çalışmalısın.
 5. Sevgini göstermelisin: Erkek ulu orta sevgisini göstermekten pek hoşlanmaz. Ancak aynı durum senin için geçerli değildir. Sevginin gücünü hissetmeli ve onu zamanı geldiğinde göstermeye çalışmalısın. Bu erkeğin kendini daha güçlü ve seksi hissetmesini sağlayacaktır.
 6. Egosunu tatmin etmelisin: Erkeğin ilgi göstermesini istiyorsan egosunu okşamayı bilmelisin. Başarılarına iltifat etmelisin. Bir şeyle gurur duyduğunda ona destek olman gerekir. Bir erkeğe yapabileceğin en iyi iyilik bir erkek gibi hissetmesini sağlamaktır. Bu sayede onun sana bağlı kalması mümkün hale gelebilir.
 7. Dengeyi yakalamalısın: Hem bağımsız hem de bağımlı olmalısın. Bu nasıl olacak? Aslında çok basit, dengeyi yakalarsan bunu başarabilirsin. Tek olduğun zaman bağımsız davranmalı, onunla olduğunda ona bağımlı davranmalısın. Sana ihtiyaç duymadığını hissetmesi erkeklik gururunu tatmin edecektir.
 8. Mutlu ve ilgi çekici olmalısın: İlgi çekici olmak kolay bir şey değildir. Bunun için aynı zamanda yaratıcı olman gerekir. En sıradan günlerde bile mutlu bir şeyler yakalamaya çalışmalısın. İyimser olduğun zaman hissettiğin mutluluk ona bir şekilde bulaşacaktır.
 9. Güvensiz hissetmesine neden olmamalısın: Başkalarıyla flört etmek, başka erkeklerle konuşmak veya onun pek hoşlanmadığı bir şey yapmak gibi şeyler kırmızı çizgidir. Onun güvenini yitirmek istiyorsan bunları yapabilirsin. Ama ilgi gösterip peşinden koşmasını istiyorsan onu sevginle beslemen gerektiğini bilmelisin.
 10. Sürekli hazır olmamalısın: Bu kısımda başarılı olursan çok büyük bir adım atmış olursun. Onunla istediğin zaman vakit geçirebilirsin. Ancak her istediğinde ulaşılabilir olmamalısın. Onun yanında olmalısın ama yanında değilken seni özlemesini sağlamalısın.

Onu gerçekten seviyorsan ilişkiyi mahvetmek gibi bir hata yapmamalısın. Harika bir adamla tanışmış olabilirsin. Şimdi ise parmaklarının arasından kayıp gitmesine izin vermek istemiyor olabilirsin. Bunun için bir erkeğin ilgisini nasıl çekeceğini iyi bilmelisin. Gerektiğinde ona çeşitli kancalar atıp av olmasını sağlamalısın.

3. Peşinden koşturmak için son adımlar

Bir aşk mektubu yazmayı gerçekten anlamak istiyorsan onu hissetmek ve aşkı hayal etmen gerekir. Öncelikle bir şeyler hayal etmeyi deneyelim. Son dönemde aksiyon dolu bir film izledin mi? Filmden sonra kendini nasıl hissettin? Heyecanlı mı? Adrenalin dolu mu? Film romantik bir film olsaydı ne hissederdin? Mutlaka seni yakalayacak bir şey olurdu.

 1. Akıllı ama şımarık olmalısın: Aptalca sorular sormaktan olabildiğince kaçınmalısın. Başlangıçta bir erkek hafif aptal bir tipten hoşlanabilirler. Ancak uzun vadeli bir ilişkide hafif aptal tiplere ihtiyaç yoktur. Şımarık olmalı ama aynı zamanda akıllıca hareket etmelisin.
 2. Yapışkan ve muhtaç olmamalısın: Erkekler yardıma ihtiyacı olan kadınlardan hoşlanırlar. Ancak bu bir süre sonra ortadan kaybolan bir büyü gibidir. Kendi kendine yetebildiğini göstermelisin. Bu sayede her zaman sana yardımcı olabilmek için bir şeyler yapmaya çalışacaktır.
 3. Cinsellikte yenilikçi olmalısın: İlişkinin boyutu cinsel ilişki seviyesine ulaşmış ise yenilikçi olmaya çalışmalısın. Onun arzu ettiği zaman ve yerde değil, alışılmadık bir yer ve zamanda ilişkiye girmeye çalışmalısın. Bu onu şaşırtacak bir hamledir ve erkekler şaşırtılmayı severler.
 4. İyi bir aşçı olmalısın: Bu konuda benim önerilerime ihtiyacın olduğunu düşünmüyorum. “Erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer.” dememişler boşa. İyi bir aşçı olursan her zaman onun ilgisini çekmeyi başarabilirsin.
 5. Bir erkek gibi düşünmeyi öğrenmelisin: Erkekler ve kadınlar hep aynı çizgide düşünmezler. Onun gibi düşünmeyi öğrenirsen kısa sürede mutluluk gözyaşları akıttığını görebilirsin. Bu seni vazgeçilmez birisi yapacaktır.
 6. Kolay biri olmamalısın: İtaatkar bir eş olmamalısın. Saygı ve sevgisini kazanmak için ayağa kalkmana gerek yoktur. Bunun yerine, ağırlığını hissettirmeye çalıştığı sırada kendi fikrini söylemeli ve zor bir kadın olmayı tercih etmelisin.
 7. Yeri geldiğinde itici güç olmalısın: Erkekler şımarık bir çocuk gibi davranmaktan hoşlanırlar. Çocukça davranışları görmezden gelmeli veya bir ahmak gibi davrandığında onu azarlamaya çalışmalısın. Yaramazlık yaptığı zaman tahmin edilemez olursan senden korkmasını ve sana saygı duymasını sağlayabilirsin.
 8. Seninle gurur duymasını sağlamalısın: Erkekler ilk bakışta sığ olabilirler. Fakat her koşulda güvenebilecekleri, saygı duyabilecekleri ve hayran olabilecekleri bir kadın ararlar. Başarılı ve gurur duyulabilir bir kız olmalısın.
 9. Kendine saygı duymalısın: Sen bir paspas değilsin. Aptalca bir şey yaparsa veya sana kötü davranırsa çekip gideceğini bilmesi önemlidir. Her zaman kazandığı en büyük ödül senmişsin gibi davranmasını sağlamalısın. “Bugün kanepede yatıyorsun.” diyen kadınları hatırlıyor musun? İşte onlar gibi davranmalısın.
 10. Onu kendine bağımlı yapmalısın: Sensiz yaşamayacağını bilmelidir. Sensiz çaresiz hissettiğini düşündüğü sürece her zaman seninle ilgilenmeye devam edecektir. Bu doğanın kanunu diyebileceğim bir şeydir.

Kullanabileceğin adımları iyi seçmelisin. Seni kullanmasına izin vermemeli ve asla kolay lokma olmamalısın. Sana doğru davranmadığı zaman onu cezalandırmalısın. Üstelik bunu yaparken iki kez dahi düşünmene gerek yoktur. Onun sevgisini ve saygısını kazanmalısın. Aynı zamanda senin sevgini ve saygını kazanmasına izin vermelisin.

Umarım bu yazı bir erkeği peşinden koşturma konusunda aradığın bilgileri bulmana yardımcı olmuştur. Eklemek istediğin bir şeyler varsa hemen yorum yapabilir veya yazımı beğendiysen onu arkadaşlarınla paylaşabilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...