En iyi 10 makyaj uygulaması

Makyaj yapmaya çalışmak ile profesyonel bir biçimde makyaj yapmak arasında çok fark vardır. Her kadının dileği elbette profesyonel bir biçimde makyaj yapabilmektir. Bu konuda sana yardımcı olabilecek çeşitli mobil uygulamalar vardır.

Makyaj yapmaya çalışmak ile profesyonel bir biçimde makyaj yapmak arasında çok fark vardır. Her kadının dileği elbette profesyonel bir biçimde makyaj yapabilmektir. Bu konuda sana yardımcı olabilecek çeşitli mobil uygulamalar vardır.

Bu mobil uygulamaları kullanmak için telefonda yer açmak isteyeceğinden emin olabilirsin. Çeşitli makyaj programları dahilinde arzu ettiğin makyajı yapmayı başarabilecek ve o istediğin görünüme kavuşabileceksin. Hazırsan en iyi makyaj uygulamalarına göz atmaya başlayabilirsin.

1. YouCam Makeup

youcam makeupYouCam Makeup tartışmasız bir biçimde listenin en önemli makyaj programlarından biridir. Canlı makyaj kamerasını kullanarak en iyi güzellik markası ürünlerini deneyebilirsin. Yüz makyajı, saç rengi, ruj, cilt tonu, diş beyazlatma, cilt pürüzsüzleştirme gibi birçok şeyi yapabilirsin.

Çekmiş olduğun öz-çekime tam potansiyelini kazandırmak için güzel filtreleri kullanabilir veya tek dokunuşla makyajlar yapabilirsin. En moda kesim ve renk seçeneklerine sahip tam donanımlı bir saç modeli stüdyosu ile dijital makyajlar sunar.

YouCam Makeup makyaj programını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsin.

2. Facetune

facetuneFacetune her ne kadar işi artık paraya dökmüş olsa bile bahsetmem gereken uygulamaların başında geliyor. Çektiğini öz-çekimleri düzenleyerek kişisel makyaj yapıyormuş gibi bir hava kazandırmayı başarabilirsin.

Bu uygulama aslında bir fotoğraf editörüdür. Canlı ve ışıltılı efektlerle her fotoğrafa farklı bir tarz ekleyebilirsin. Öncesi ve sonrası arasında karşılaştırmalar yapabilirsin. Üstelik fotoğrafı çektikten sonra onu anında düzenlemeye başlayabilirsin.

Facetune makyaj programını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsin.

3. Perfect365

perfect365Perfect365, Android ve iOS platformlarının trend uygulamalarından birisi diyebilirim. Yüz ve saç için mevcut olan birçok özellik ile sanal makyaj sağlar. Bu uygulamada 15’ten fazla makyaj aracı ve stili var. Renkleri tercihlerine göre özelleştirebilirsin.

Bu uygulama aynı zamanda, farklı sanatçılardan, kullanıcılara yüzlerinde görünüm oluşturma konusunda rehberlik eden ve onları gerçek görünmelerini sağlayacak adım adım öğretici adımları da içerir. Bu açıdan diğer uygulamalara göre biraz farklıdır.

Perfect365 makyaj programını Andorid için buradan, iOS için buradan indirebilirsin.

4. MakeupPlus

makeupplusMakeupPlus uygulaması sana en iyi makyaj uygulaması deneyimi sunacağını iddia eder. Bunu ise dünyanın dört bir yanından en iyi stilleri bir araya getirerek gerçekleştirir. Bu yüzden seçim yaparken kesinlikle zorlanacağından emin olabilirsin.

Makyajın yanı sıra çeşitli aksesuarlar ekleyebilirsin. Bu uygulama mevcut trendlere bağlı olarak senin için en uygun makyajı kapsamlı bir şekilde araştırma olanağı sunar. Basit bir öz-çekim yapabilir ve küçük dokunuşlarla makyajını tamamlayabilirsin.

MakupPlus makyaj programını Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsin.

5. Snapchat

snapchatSnapchat uygulaması ile yapacaklarının bir sınırı yok diyebilirim. Her ne kadar bu uygulama farklı amaçlarla kullanılıyor olsa bile içerisinde yer alan makyaj filtreleri ile sana yardımcı olabilecek bir yapıdadır. Kısacası filtreleri kullanarak çeşitli makyajlar yapabilirsin.

Hem Android hem de iOS için ücretsiz olan uygulamanın içerisinde yer alan filtreler oldukça güçlüdür. Bu filtreleri kullanarak dilediğin gibi yüzünü güzelleştirmen mümkündür. Bir makyaj programı kullanmak istiyorsan bu kesinlikle Snapchat olmalıdır.

Snapchat programını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsin.

6. Adobe Photoshop Fix

adobe photoshop fixAdobe Photoshop Fix oldukça geniş kapsamlı bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Uygulamanın en önemli yanı ise çoklu platform desteğidir. Mobil cihazında üzerinde ulaştığın resmi daha sonra bilgisayarına aktararak orada düzenlemeye devam edebilirsin.

Adobe Photoshop’un mobil sürümleri ücretsizdir. Fakat bilgisayar yazılımı ücretsizdir. Buna rağmen Adobe geliştiricileri mobil uygulamalarına her geçen gün yeni filtreler eklemeye devam etmektedirler. Tam kapsamlı bir fotoğraf düzenleme uygulaması arıyorsan bu ideal bir seçim olacaktır.

Adobe Photoshop Fix uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsin.

7. PicsArt

picsartPicsArt esasında bir makyaj yapma uygulaması değildir. Bu program kullanıcılara fotoğraf düzenleme, kolaj oluşturma ve fotoğraf birleştirme gibi imkanlar sunar. Bu uygulamayı kullanarak fotoğrafların üzerinde son rotüşları gerçekleştirebilirsin.

Android ve iOS sürümü ücretsiz olan uygulama, uygulama içi reklamlardan para kazanır. Belirli bir miktar para ödeyip bu reklamlardan kurtulma şansın vardır. Uygulamanın çeşitli özelliklerini kullanarak arzu ettiğin dijital makyajı gerçekleştirebilirsin.

PicsArt uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsin.

8. FaceApp

faceappFaceApp çok işlevsel bir uygulama olsa bile “biyometrik bilgileri sızdırıyor” yaftasından bir türlü kurtulmayı başaramamış bir uygulama diyebilirim. Uygulamanın sahip olduğu filtreler oldukça gelişmiştir. Bu filtreleri kullanarak otomatik olarak kendi makyajını yapmayı başarabilirsin.

FaceApp fotoğrafını düzenlemek ve geliştirmekle kalmayacak aynı zamanda sana gerçek zamanlı olarak kullanabileceğin bazı çeşitli makyaj fikirleri sunacaktır. Bunları kullanarak gerçek hayatına etki edecek bir takım çözümler geliştirebilirsin.

FaceApp uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsin.

9. Mary Kay MirrorMe

mary kay mirrormeMary Kay MirrorMe ile sevdiğin makyaj görünümlerini kolayca oluşturma şansına sahipsin. Üstelik bunu gerçek zamanlı olarak yapabilirsin. En muhteşem yüzünü ister oturduğun yerden istersen hareket halindeyken oluşturabilirsin.

Artırılmış gerçeklik ile desteklenen uygulama makyaj trendlerini ve renk ürünlerini gerçek hayattaki gibi uygulamak için telefonunun kamerasını kullanır. Bunun için herhangi bir fotoğraf yüklemene gerek yoktur. Uygulamayı açıp kullanmaya başlayabilirsin.

Mary Kay MirrorMe makyaj programını Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsin.

10. YouCam Shop

youcam shopYouCam Shop, adından anlaşılabileceği gibi YouCam Makeup uygulamasını geliştiren ekibin bir başka uygulamasıdır. Bu uygulama artırılmış gerçeklikle birlikte gelir. Bununla birlikte çeşitli markalardan esinlenilmiş ögeleri satın almanı sağlar.

Bu markalar arasında Christian Dior, Clinique, Estee Lauder, Urban Decay gibi önemli isimler vardır. Makyaj rehberlerini canlı olarak izleyebilir ve bir makyajı satın almadan önce onu sanal olarak deneyebilirsin. Böylece kısa süre içerisinde ihtiyaç duyduğun makyaja kavuşabilirsin.

YouCam Shop makyaj programını Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsin.

Makyaj uygulamaları S. S. S.

En iyi makyaj uygulaması hangisi?

En iyi makyaj uygulamasının hangisi olduğuna kendin karar vermelisin. Burada yer alan önerilere göz atarak ve uygulamaların özelliklerini inceleyerek sana en uygun olan uygulamayı seçmen gerekir.

Hangi uygulamalar fotoğrafa makyaj eklerler?

Burada yer alan hemen hemen tüm uygulamalarla fotoğrafına sonradan makyaj uygulamayı başarabilirsin. Bunu yapabilmek için ihtiyacın olacak tek şey doğru uygulama ve doğru filtreleri kullanmaktır.

Güzel gözükmemi sağlayacak uygulamalar neler?

Olduğundan daha güzel gözükmek istiyorsan sana bu konuda yardımcı olacak çeşitli filtreli uygulamaları kullanman gerekir. Gerek FaceApp, gerek SnapChat, gerek ise YouCam uygulamaları sana bu konuda yardımcı olabilecektir.

Ünlüler fotoğrafları hangi uygulamalarla düzenlerler?

Ünlülerin kullandığı uygulamaların başında Perfect365 ve PicsArt gelir. Ünlü isimler bu makyaj programlarını kullanarak fotoğraflarını filtreleme yoluna giderler. Çoğu zaman VSCO gibi uygulamalar kullanılsa bile genelde bu iki uygulama ön plana çıkar.

Yüz düzenleme için hangi uygulamalar kullanılmalı?

Bu sorunun cevabı aslında çok çeşitlidir. Photoshop Express ilk kullanman gereken uygulamalardan biridir. Sonrasında VSCO Cam gibi uygulamaları deneyebilirsin. Burada yer alan makyaj programlarının birçoğu yine sana bu konuda yardımcı olacaklardır.

Makyaj profesyonelleri hangi uygulamaları kullanırlar?

Bir profesyonelin kullanmış olduğu uygulamaları kullanmak istiyorsan ilk olarak FaceTune ile tanışmalısın. Bu uygulamaya alternatif olarak VSCO ve Snapseed gibi uygulamalara göz atabilirsin. Tüm bunlar fotoğraflarını üst düzeye çıkarmana yardımcı olacaktır.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...