En iyi 11 bilgi yarışması uygulaması

Bilgi yarışması uygulamaları ilgi çekicidirler. Bir yandan bilgilenirken diğer yandan arkadaşlarınla veya başka insanlarla rekabet edersin. Üstelik bazıları performansına göre para kazanmanı dahi sağlarlar. Önemli olan elbette en iyi olanları bulmaktır.

Bilgi yarışması uygulamaları ilgi çekicidirler. Bir yandan bilgilenirken diğer yandan arkadaşlarınla veya başka insanlarla rekabet edersin. Üstelik bazıları performansına göre para kazanmanı dahi sağlarlar. Önemli olan elbette en iyi olanları bulmaktır.

Bilgi yarışması uygulamaları arasında seçim yaparken birkaç kriteri düşünmen gerekir. Öncelikle sorular ne kadar kaliteli buna bakmalısın. Uygulamaların ne kadar güncel olduğunu gözden geçirmelisin. En önemlisi ise uygulamanın sözlerini yerine getirip getirmediğini incelemelisin.

1. Trivia Crack / Trivia Crack 2

trivia crack 2Trivia Crack bilgi yarışması uygulamaları denildiğinde akla ilk gelen uygulamalardan birisidir. Bu uygulamanın aynı zamanda 2. versiyonu da vardır. Dilediğin arasından seçim yaparak onu kullanabilirsin. Her ikisinde de sorular ve yarışmalar oldukça eğlencelidir.

Trivia Crack 2 eski oyuna göre daha yeni oyun biçimleri, karakter toplama özellikleri, görevler, sıralamalar ve takımlar gibi yenilikleri içerir. Vakit geçirecek eğlenceli bir bilgi yarışması uygulaması arıyorsan kesinlikle denemen gereken oyunlardan birisi budur.

Trivia Crack 2 uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsin.

2. Bil ve Fethet

bil ve fethetBil ve Fethet artık biraz eski kalmış bir oyun diyebilirim. Fakat bilgi yarışması uygulaması arıyorsan kesinlikle göz atman gereken uygulamalardan biridir. Belirli bir haritadaki yeri ele geçirmek için sorular gelir ve yarışması kazanırsan toprak parçasını fethedersin.

Bil ve Fethet oyununda çeşitli ligler ve sıralama listeleri vardır. Bu sayede rekabetçi oyunlara merhaba diyebilirsin. Ayrıca arkadaşlarınla oynayabilir, onlara meydan okuyabilir ve oyunun tadını çıkarabilirsin. Bazı soruların kolay, bazılarının ise oldukça zor olduğunu söyleyebilirim.

Bil ve Fethet uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsin.

3. Quizbie

quizbieQuizbie bilgi yarışması uygulaması rakiplerinde yer alan özelliklerin birçoğuna sahiptir. Keyifli bir biçimde vakit geçirirken kendi bilgini sınamanı sağlar. Genel kültür, tarih, coğrafya, sanat, spor, eğlence, müzik ve hatta magazin gibi konularda sorularla karşılaşırsın.

Quizbie oyununun en ilgi çekici yanı ise hızlı oynanış tarzı diyebilirim. Farklı kategorilerden gelen karma soruları cevaplayarak rakibine üstünlük sağlamaya çalışırsın. Temel hedefin en yüksek skoru elde etmek için mücadele etmektir.

Quizbie uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsin.

4. Kelime Savaşı – Mynet

kelime savaşı mynetKelime Savaşı – Mynet uygulamasını bir bilgi yarışması uygulaması olarak görüyorum. Bu oyunda yapman gereken sana sunulan sorulara göre kelimeler bulabilmektir. Rakibine üstünlük sağlaman için soruyu sürekli cevaplayan biri olman gerekir.

Kelime Savaşı – Mynet gerçekten keyifli bir oyundur. Zaman zaman joker kullanarak veya zaman satın alarak ekstra avantaj elde edebilirsin. Gerçek arkadaşlarınla yarışabilirsin. Binlerce eğlenceli soruların arasında hiç bıkmadan kelime avına çıkabilirsin.

Kelime Savaşı – Mynet uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsin.

5. Hadi

hadiHadi her ne kadar eski havasında olmasa bile hala geçerli bir bilgi yarışması uygulaması. Üstelik işin en iyi tarafı sana para kazandırıyor olması. Kazandırdığı paraları kuruşlarla hesaplaman söz konusu olsa bile uygulamanın sözünü tuttuğunu söyleyebilirim.

Hadi içerisindeki bilgi yarışmaları genelde belirli saatlerde gerçekleştirilir. Bu yarışmalara katılıp belirlenen soruları doğru cevaplayarak ödül kazananlardan birisi olabilirsin. Uygulama eskisi kadar bonkör değil. Ama eğlenceli yarışmalara ev sahipliği yapmaya devam ediyor diyebilirim.

Hadi bilgi yarışması uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsin.

6. Oyna Kazan

oyna kazanOyna Kazan soru cevaplayıp para kazanabildiğin bilgi yarışması uygulamalarından bir tanesi. Yarışma çeşitliliği oldukça fazladır. Fakat bir şeyler kazanmak istiyorsan gerçekten zeki olman gerekir çünkü sorular diğer uygulamalara göre çok daha zordur.

Oyna Kazan yarışmalarının çeşitliliği çok fazla olduğundan kazanacağın miktar duruma göre değişkenlik gösterir. Günün her saati bir yarışma bulabilmen mümkündür. Bazı yarışmalara giriş için kuponlar gerekir, bazı yarışmalara giriş ise ücretsizdir.

Oyna Kazan bilgi yarışması uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsin.

7. QuizUp

quizupQuizUp en kaliteli bilgi yarışması uygulamalarının başında gelir. En büyük dezavantajı ise dilinin İngilizce olmasıdır. Bir başka ifadeyle, İngilizce bilmiyorsan buradaki soruları anlamak oldukça zor olacaktır. Bu konuyu en başından belirtmeliyim.

QuizUp uygulamasının en önemli özelliği ilgi alanına göre yarışmalara katılabilmektir. Başarılı oldukça “badge” adı verilen rozetlere sahip olursun. Bu rozetler ne kadar iyi olduğunu herkese göstermek için eşsiz bir fırsattır. Hem öğrenmek hem vakit geçirmek için ideal bir uygulamadır.

QuizUp bilgi yarışması uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsin.

8. Trivia Cars

trivia carsTrivia Cars kaliteli bilgi yarışması uygulamalarından biridir. Aslında uygulama bilgi yarışması ile araba yarışını bir araya getirmiş diyebilirim. Yarışmada yer alacak aracını seçersin, soruları bildikçe aracın ilerlemiş olur. Aynı zamanda başkalarıyla yarışmayı seçebilirsin.

Trivia Cars kullanıcılar tarafından oluşturulan sorulardan güç alır. Bilgini test etmek için son derece eğlenceli bir oyundur. Bitiş çizgisine yaklaşmak için sorulara doğru cevaplar vermen gerekir. Aksi taktirde rakibin seni bir çırpıda geçmeyi başaracaktır.

Trivia Cars bilgi yarışması uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsin.

9. Kelimelik

kelimelikKelimelik bir bilgi yarışması uygulaması değil. Aslında bir kelime bulma oyunu diyebilirim. Fakat kelimeleri bulurken başkalarıyla yarışman gerektiği için onu bilgi yarışması uygulamalarına birar alternatif olarak görüyorum.

Kelimelik ile eğleneceğin çok fazla vakit olacak. Kelimeleri bulurken yüksek puan toplamaya özen göstermen gerekecek. Ne kadar uzun kelime senin için o kadar fazla puan demek olacak. Yapman gereken rakibinle yarışırken eğlenmek ve aynı zamanda kelimeleri hızlı bir biçimde bulmak diyebilirim.

Kelimelik uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsin.

10. Words & Ladders

words and laddersWords & Ladders bilgi yarışması uygulaması sayılmaz. Yine arkadaşlarınla rekabet etme şansın vardır. Oyunda belirli aşamaları geçmek için karşına çıkan sorulara doğru kelime ile cevap vermen gerekir. Soruyu doğru cevaplarsan bölümü geçip bir sonraki aşamaya ilerlersin.

Words & Ladder eğlenceli bir uygulama ama dediğim gibi tam olarak bir bilgi yarışması sayılmaz. Her şey kelimeler üzerinden ilerler. Kelimeleri bildikçe bir sonraki aşamaya geçiş yaparsın. İhtiyaç duyman halinde arkadaşlarınla yarışıp onlara meydan okuyabilirsin.

11. Trivia Crack Kingdoms

trivia crack kingdomsTrivia Crack Kingdoms aslında bilgi yarışması uygulamalarının şahı olan Trivia Crack uygulamalarının geliştiricisinden bir başka uygulamadır. Burada farklılık ise uygulamanın biraz daha farklı yapıda olmasıdır. Yine soru cevaplar aracılığıyla arkadaşlarınla rekabet edersin.

Trivia Crack Kingdoms farklı dillerde soru cevap yarışmaları yapmanı sağlayan bir uygulamadır. Oyun boyunca çeşitli karakterleri toplayabilir ve kazanımlarını sosyal medyada paylaşabilirsin. Arkadaşlarına meydan okurken onların ilgi alanlarını göz önünde bulundurmayı başarabilirsin.

Bilgi yarışması uygulamaları S. S. S.

En iyi bilgi yarışması uygulaması hangisi?

En iyi bilgi yarışması uygulamasını bulmak aslında senin elinde. Bana göre Trivia Crack serisi en iyi bilgi yarışması uygulamalarını içerir. Fakat hem soru cevaplayıp hem para kazanmak istiyorsan daha farklı uygulamalara göz atabilirsin.

Hangi soru cevap uygulamaları para kazandırır?

Bilgi yarışması uygulamaları arasında para kazandıran bazı uygulamalar vardır. Bunlardan en geçerli olanlar Hadi ve Oyna Kazan isimli uygulamalardır. Uygulama mağazasında para ödemesi yapmayan onlarca oyunun olduğunu unutmamalısın.

iPhone için en iyi bilgi yarışması uygulaması hangisi?

iOS cihazlar için en iyi bilgi yarışması uygulaması kendi fikrime göre Trivia Crack serisidir. Ancak İngilizce dil bilgisine sahipsen QuizUp isimli uygulamaya şans vermeyi düşünebilirsin. Bu uygulamalar senin için fazlasıyla yeterli olacaktır.

Para kazandım ama ödeme alamıyorum ne yapmalıyım?

Para kazandıran bir bilgi yarışması uygulaması kullandıysan ve hala parayı hesabına aktaramıyorsan yapman gereken ilk iş kullanıcı yorumlarını okumaktır. Benzer durumla karşı karşıya kalan kullanıcılar varsa uygulamanın seni kandırdığından emin olabilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...