En iyi 10 fitness uygulaması

Fitness gerçekten büyük bir iştir. Çoğu insan egzersiz yapmayı sever ama kimse kolay kolay yüksek spor salonu üyelik ücretlerini ödemek veya bir yıllık bir anlaşma yapmak istemez. Fitness uygulamaları bunun için pratik çözümlerdir. Çoğunu daha düşük ücrete veya ücretsiz bir biçimde kullanabilmek mümkündür.

Fitness gerçekten büyük bir iştir. Çoğu insan egzersiz yapmayı sever ama kimse kolay kolay yüksek spor salonu üyelik ücretlerini ödemek veya bir yıllık bir anlaşma yapmak istemez. Fitness uygulamaları bunun için pratik çözümlerdir. Çoğunu daha düşük ücrete veya ücretsiz bir biçimde kullanabilmek mümkündür.

Tek yapman gereken ilgili fitness uygulamalarını telefona veya tablete indirmektir. Böylece istediğin zaman evinin rahatlığında egzersiz yapmayı başarabilirsin. Mükemmel bir çözüm gibi görünebilir ama pek çok seçeneğin içerisinden tam olarak hangisini seçmen gerektiğini bilmiyor olabilirsin.

My Fitness Pal

my fitness palMy Fitness Pal bir süredir pek çok fitness uygulaması listesinin en tepesinde yer almaktadır. Sonsuza kadar açık görünen yetenekleri nedeniyle en iyi yayıncılardan pek çok övgü almıştır. Her şeyi isteyen biri için ideal bir fitness uygulamasıdır. Egzersiz istatistiklerini ve kalori alımını kaydeder.

Buna ek olarak kişisel sağlık hedeflerine ulaşman için alışkanlıklarını değiştirmene yardımcı olur. Her bir varlığı için benzersiz bir özelleştirme sunar. Tüm antrenmanlarını senkronize etmek için 50’den fazla uygulama ile entegre olur. Ayrıca, 350’den fazla kardiyo ve güç seansı kitaplığına sahiptir.

My Fitness Pal sahip olduğu güçlü gıda veritabanı sayesinde mükemmel bir şekilde hizmet sunar. Ancak uygulamanın önemli bir dezavantajı vardır. Tüm hizmetlerden yararlanmak için ücrete dayalı premium paket gerektirir.

My Fitness Pal uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsin.

Daily Workouts Fitness Trainer

daily workouts fitness trainerDaily Workouts Fitness Trainer, günlük egzersiz rutinine yeni başlayanlar veya bütçesi dahilinde çok az seçim şansı olduğunu düşünenler için idealdir. Erkekler ve kadınlar için hepsi evde olmak üzere 5-30 dakikalık seanslar sunar. Böylece üyeliğe paran yetmiyorsa spor salonuna gitmek zorunda kalmazsın.

İnsanların seni egzersiz yaparken izlemesinden rahatsız oluyorsan basit bir biçimde bu uygulamadan yararlanmayı düşünebilirsin. Vücudunu iyileştirmek için en iyi 95 hareketten oluşan rastgele egzersiz programlarında sana rehberlik edecek bir uygulamadır.

Daily Workouts Fitness Trainer uygulamasını kullanmak isteyenler hem kolaylık hem de çeşitli zorluk seviyesi ile karşılaşabilirler. Bunlar egzersizlerin ve fitness uygulamalarının doğasında olan bir şeydir. Uygulamanın en önemli dezavantajı ise beslenme ve kalori takibinin olmamasıdır.

Daily Workouts Fitness Trainer uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsin.

Zones for Training

zones for trainingZones for Training uygulaması özel bir uygulamadır. Apple Watch için geliştirilmiş özel yapısı sayesinde iOS kullanıcılarını memnun edecek bir yapıya sahiptir. Bu uygulama, nabzını kontrol altında tutarak egzersiz yapmak isteyenlerin tercihidir. Uygulama, dinlenme ve aktif kalp atış hızını dikkatlice izler.

Bunun ardından ne zaman yağ yaktığını ve en yüksek aktivite düzeyine ne zaman ulaştığını belirleyen parametreler sağlar. Böylece yağ yakma aşamasında kalabilir veya kendini zorlayabilirsin. Bu açıdan dahili bir birinci sınıf kalp atış hızı monitörüne sahip olan Apple Watch için mükemmel bir arkadaştır.

Zones for Training, egzersiz konusunda daha deneyimli olan ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için daha fazla ayrıntı isteyenler için iyi bir seçimdir. Bonus olan kalp izleme özellikleri ve Apple Watch ile sorunsuz entegrasyonundan faydalanmak önemlidir.

Zones for Training uygulamasını iOS için buradan indirebilirsin.

Fooducate

fooducateFooducate özellikle yurt dışında yaşayanlar için özel bir uygulamadır. Bildiğim kadarıyla uygulama Türkiye’den erişilebilir durumda (VPN kullanıyorsan erişebilirsin) değildir. Neler tükettiğine dürüst bir biçimde bakman gerekiyorsa ve daha fazla kalori almak istiyorsan, Fooducate senin için ideal bir uygulamadır.

Uygulama, tükettiğin yiyecek ve içeceklerin vücuduna ihtiyacı olanı vermesini sağlar. Hayati proteinden mahrum kalırsan veya demir alımını artırman gerekirse Fooducate’in günlük besin değerleri sana gerekeni söyleyecektir. Bu açıdan fitness uygulamaları cephesinde son derece kullanışlı olabilecek bir ekipmandır.

Az yağlık veya düşük karbonhidratlı bir diyete odaklanmak mı istiyorsun? Bu uygulama, İyi veya kötü karbonhidrat oranını ve makro besin oranlarını gösteren pasta grafikleriyle sana yardımcı olacaktır. Kullanımı kolay olan olan uygulama besin tüketirken ayrıntıları isteyenler için ideal bir üründür.

Fooducate uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsin.

Glo

gloGlo, iOS platformunda daha iyi performans gösteren uygulamalardan biridir. Yeni başlayanlar ve kendilerini daha yüksek bir deneyime taşımak isteyen yoga öğrencileri için harika bir uygulamadır. Daha kaliteli uyku, stresi azaltma veya genel kuvvet antrenmanı gibi ihtiyaçlarını karşılamak için günlük olarak özel dersler sunar.

Buna ek olarak en sevdiğin yoga eğitmenlerini takip edebilme şansın olacaktır. Kitaplık oldukça geniş olduğundan dilediğini kullanabilme şansın vardır. Diğer taraftan özelleştirilebilir oturumlar, dersler ve çok daha fazlası için uygulamaya göz atmayı düşünebilirsin.

Glo aynı zamanda Apple Watch entegrasyonuna sahiptir. Böylece seanslar sırasında fitness verilerini toplaması mümkündür. Uygulamanın aynı zamanda meditasyon ve pilates konularına odaklanma eğilimi söz konusudur. Fitness konusunda bu uygulamanın içerisinde bulabileceklerin bundan ibarettir.

Glo uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsin.

Sworkit

sworkitSworkit özellikle yeni başlayanlar için muazzam bir uygulamadır. Esnek teklifleri nedeniyle pek çok kişinin favorisidir. Güç, kardiyo, yoga veya esneme kategorileri arasından bir hedef seçebilirsin. Ayrıca aylık zorluklar, farklı beceri seviyeleri ve belirli eğitmenler için küratörlü sınıflar arasından seçim yapabilme şansın vardır.

Sworkit senin için otomatik olarak antrenman oluşturabilecektir. Sınıfların çeşitliliği ve iş yükündeki kademeli artışlar, bunu farklı egzersizler denemek isteyen yeni başlayanlar için harika bir seçim haline getirir. Ayrıca fitness için artık hiçbir bahanen kalmayacaktır.

Çeşitli egzersiz programlarından sıkılman söz konusu olmayacaktır. Soruların ve endişelerin için uygulamadaki eğitmenlere özel mesajlar gönderebilme fırsatı elde edeceksin. Sworkit’in en önemli dezavantajı ise ücretsiz deneme bittikten sonra bir üyelik ücreti istemesidir.

Sworkit uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsin.

JEFIT Workout Planner

jefit workout plannerJEFIT fitness yolculuğunu farklı bir boyuta taşımak isteyen herkes için önemli bir uygulamadır. Sana özel ağırlık egzersiz seansları oluşturmana ve egzersizlerini arkadaşlarınla izlemene olanak tanır. Seni hareket ettirmek ve motive etmek için ilerleme takibi sunduğu için son derece ilkesel bir uygulamadır.

Uygulamayı spor salonunda kullanabilir ve antrenmanını adım adım kaydetmeyi başarabilirsin. Uygulama senin için molaları zamanlayacaktır. Bu, ağırlık antrenmanı sırasında setler arasında duraklayanlar için kullanışlı bir özelliktir. Veriler ve egzersiz programlarına yönelik analitik izlenimler JEFIT sunucusuna gider.

JEFIT, sağlık arayışları sırasında arkadaşlarında cesaretlendirmeyi veya şakacı bir biçimde sinirlendirmeyi seven rekabetçi bir galibiyet serisi olan herkes için mükemmel bir seçimdir. Uygulamanın eksik yanı ise gıda takibi ve beslenme rehberine sahip olmamasıdır ama ağırlık sevenler için muazzam bir uygulamadır.

JEFIT Workout Planner uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsin.

Headspace

headspaceHeadspace özellikle fitness ile meditasyonu bir arada götürenler için muazzam bir uygulamadır. Egzersiz yapmadan önce zihnini temizlemek ve odaklanman gerekiyorsa bu uygulamayı kesinlikle indirmek isteyeceksin. Ruh sağlığına özen göstermek, ideal fiziksel sağlığa ulaşmak için çok önemlidir.

Uygulama, sana sadece genel seanslar sunmak yerine sana nasıl meditasyon yapacağını öğretmek için kapsamlı bir temel bilgiler paketi sunar. Çünkü bu, odaklanmış nefesle sessizce oturmaktan çok daha fazlasını ifade eder. Temel bilgileri tamamladıktan sonra depresyon ve kronik ağrıyı yönetmene yardımcı olacak programlarla karşılaşırsın.

Headspace sahip olabilecek en iyi farkındalık uygulamasını oluşturma konusunda son derece kararlıdır. Bu yüzden uygulama geliştiricileri uygulamaları üzerinde daima klinik olarak doğrulanmış araştırmalar gerçekleştirilmesine izin verirler. Uygulamanın fitness için tek eksiği elbette beslenme takibidir.

Headspace uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsin.

PEAR Personal Fitness Coach

pear personal fitness coachPEAR Personal Fitness Coach, bir kalori sayacı ve aktivite izleyiciden çok daha fazlasıdır. Çeşitli diğer sağlık uygulamalarıyla entegre olabilme şansınız vardır. Karşılaştırma bilgilerinize göre kişiselleştirilmiş bir antrenman oluşturmak adına akıllı telefonundan veya akıllı saatinden veriler toplar.

Veriler değiştikçe uygulama bunları işler ve egzersiz programlarını maksimum verimlilik için ayarlar. PEAR Personal Fitness Coach eğitmenleri arasında profesyonel sporcular, olimpiyat sporcuları ve dünyanın dört bir yanından rekor sahipleri vardır.

Hepsinden iyisi PEAR uygulaması birçok kablosuz kulaklıkla bütünleşik bir şekilde çalışabilir. Böylece kaslardaki yangıyı hissederken tam hareket özgürlüğüne sahip olursun. Uygulamada beslenme takibinin olmaması bir eksidir. Ayrıca uygulama ücretsiz denemeden sonra abonelik ücreti talep eder.

PEAR Personal Fitness Coach uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsin.

7 Minute Workout

7 minute workout7 Minute Workout belki de en seveceğin fitness uygulamasıdır. Çalışma yöntemi oldukça basittir. Sana 7 dakika içerisinde gerçekleştirmen gereken egzersizler sunar. Çok kısa bir süre içinde egzersiz planını tamamlamış olursun. Böylece daha fit kalmayı başarabilirsin.

7 Minute Workout, spor salonuna, sık seyahat edenlere veya daha küçük hedefler koyması gereken yeni başlayanlara izin vermeyen yoğun programlar için mükemmel bir uygulamadır. Uygulama, ana ekranda üç egzersiz sunan basit bir arayüze sahiptir.

Bu üç egzersiz arasında temel bir egzersiz, karın kaslarına odaklanan egzersiz grubu veya yedi dakikalık yüksek yoğunluklu terleme seansı yer alır. Uygulamanın kullanıcılarının bu uygulamadan memnun olmalarının en önemli nedeni hızlıca sonuca gitme arzusudur.

7 Minute Workout uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...