En iyi 17 doğaüstü romantik roman

Vampirler, hayaletler, iblisler, şekil değiştirenler, kurt adamlar, periler ve daha birçok fantastik doğaüstü yaratık ve dünyayı içeren bu kitaplar, paranormal aşk hikayeleri okumak isteyenleri fazlasıyla memnun edecektir.

Doğaüstü romanlarda yaşanan aşk hikayelerini okumaktan keyif alıyorsan yeni kitaplarla tanışmak isteyebilirsin. Okunması gereken doğaüstü romantik romanların en iyi yanı içerisinde bulunan aşk hikayelerini çarpıcı bir biçimde sunmasıdır.

Vampirler, hayaletler, iblisler, şekil değiştirenler, kurt adamlar, periler ve daha birçok fantastik doğaüstü yaratık ve dünyayı içeren bu kitaplar, paranormal aşk hikayeleri okumak isteyenleri fazlasıyla memnun edecektir.

1. Ateş Laneti

ateş laneti jeaniene frost

Bu kitap vampirlerle dolu bir hikayeye sahip romantik romandır. Elektriği yönlendirip onu muazzam bir güç haline dönüştürebilen bir kadın ve ateşi yönlendirip onu yıkıcı bir silaha dönüştürebilen bir adamın hikayesini anlatır.

Bir hikayenin içerisinde vampirler yer alıyorsa kısa süre sonra ortaya çıkacak herhangi bir karakterin Vlad adını taşımasına şaşırmamalısın. Bu esrarengiz hikayede ise Vlad ana karakterlerden birisidir, üstelik ona yoldaşlık yapacak kişi Leila adında güzeller güzeli bir kadındır.

2. Gece Yarısı Öpücüğü

gece yarısı öpücüğü lara adrian

Bir insan olan Gabrielle Maxwell bir gece kulübünün önünde vampir kaynaklı bir cinayete tanık olduğunda hem kendi türünü hem de insanları koruması gereken bir vampir olan Lucan Thorne’un, Gabrielle’i yaşadığı karanlık yeraltı dünyasıyla tanıştırmaktan başka seçeneği kalmaz.

Bu tehlike dolu bir dünyadır. Kaynama noktasına ulaşmaya başlayan tehlike karşısında Lucan’ın korumaya yemin ettiği kişilerin güvenliğini sağlama konusunda kararlı olması gerekir. Fakat aşk en iyi planlanmış planları bile alt üst edebilme gücüne sahiptir.

3. Karanlık Sevgili

karanlık sevgili j. r. ward

Bu roman vampirlerle dolu bir dünyada geçen doğaüstü romantik eserlerdendir. Gece olduğunda şehirlerin sokaklarında yıllardır süren malum savaş başlar. Birbirlerini yok etmek için her fırsatı değerlendiren güç odaklarının içerisinde bir grup diğerlerinden çok farklıdır.

Dünyadaki şeytanlıklar bitmez ve vampirler her fırsatını bulduğunda savaş bayrağını alıp karanlığın çökmesini beklerler. Karanlık çöktüğünde aksiyon macera başlar. İşte bu maceraya katılanlardan en güçlüsü hayatta kalmak için çaba gösterirken kendini bir de romantik bir girdabın içerisinde bulur.

4. Suçlu Zevkler

suçlu zevkler laurell k. hamilton

Sadece katı ve son derece suçsuz bir zevk. Anite Blake’in St. Louis’de ortalama bir hayatı vardır. Çok erken hayattan ayrılanları yeniden canlandırarak ve kontrolden çıkan ölümsüzleri öldürerek geçimini sağlamaktadır.

Böyle güçlerden birisi usta vampir Jean-Claude’dur. Şehrin her yerinde bir dizi acımasız cinayet yaşanmaya başlayınca Anita onu alt etmekle görevlendirilir. Fakat birinden kurtulmanın en kolay yolu onu kesinlikle çekici bulmamak ve bir çırpıda ortadan kaldırmaktır.

5. Obsidiyen

obsidiyen jennifer l. armentrouth

Bu kitap doğaüstü güçlerin hakimiyet sürdüğü bir dünyaya sahip romantik romanlardan birisidir. Bir geç kadının kötü varlıklara ve kötülüklere karşı verdiği mücadeleyi konu edinen romanın içerisinde elbette aşk hikayesi de vardır.

Tesadüflerle gelişen aşklardan hoşlanan biriysen bu kitabın hikayesi seni fazlasıyla mutlu edecektir. Aklına gelebilecek pek çok kurgusal şeytani varlığı içeren bu romanda macera hiç ama hiç eksik olmaz. Soluksuz kalarak bir roman okumak istiyorsan bu kitaba şans vermelisin.

6. Kara Cadı

kara cadı nora roberts

Iona Sheehan İrlanda’ya taşınır. Burada yerel bir ahırda iş bulur ve çalışmaya başlar. Buranın hayatını geçirmek için çok tatlı bir yer bulduğunu düşünür. Ne de olsa burada rüyalarını süsleyecek kadar çekici Boyle McGrath ile çalışmaktadır.

Bir kız daha ne isteyebilir ki? Acele etmemek gerek. Her şeyin bu kadar yolunda gitmesi pek hayırlı değildir. Elbette bir aksilik çıkmalıdır. Bu basit bir biçimde soy ağacını zehirlemeye başlayan kadim kötülüğün ayak sesleridir.

7. Kızıl Damla

kızıl damla jeaniene frost

Bu kitap vampirlerle dolu bir dünyada geçen doğaüstü romantik romanlardan birisidir. Bu roman, ölümlü bir kadına aşık olan vampirlerin en güçlü olanlarından birisinin hikayesini anlatır. Bu güçlü vampirin karar vermesi gerektiğinde yapacağı seçim çok önemlidir.

Vampirlerin dünyasında ölümcül aşklar olmaz diye düşünmeyin. Bu hikaye sizi yalancı çıkartabilecek kadar romantiktir. Bir vampirin ölümlülerin dünyasından birisine karşı duyduğu arzuya engel olamayıp teslim bayrağını çekmesi tüm olayların başlangıcıdır.

8. Arzuların Esiri

arzuların esiri kresley cole

Lykae klanının lideri Lachlain MacRieve, yıllarını vampirler tarafından işkence görerek geçirmiştir. Bu yüzden, binlerce yıldır kader arkadaşı olan Emmaline’in yarı valkür/yarı vampir olduğunu öğrendiğinde pek tepki vermeyecek kadar sakindir.

Ama ne derler bilirsin, karşıtlar birbirlerini çekerler. İkisi yoğun bir biçimde bağ kurmaya başlarken Emmaline’in geçmişinden gelen kadim bir kötülük ortaya çıkar. Sınavları bellidir. Aşkları bu karanlığın altını üstüne getirmeyi başarabilecek midir?

9. Meleklerin Kanı

meleklerin kanı nalini singh

Ateş ve kükürdün sadece iblisler için olduğunu düşünüyorsan tekrar düşünmelisin. Çünkü melekler için de ateş vardır. Başmelek Raphael’in haydut bir meleğin izini sürmesi için vampir avcısı Elena’nın yardımına ihtiyacı vardır.

Bu ortaklık alevlerin ortaya çıkması için yeterli olacaktır. Günaha karşı koymaya çalışırken ateşli tutku bir maceraya dönüşecektir. Bunun da tek bir anlamı vardır. Onların önüne çıkacak olan düşmanların çok ama çok dikkatli olması gerekir.

10. Mezarla Randevu

mezarla randevu jeaniene frost

Bu kitap özellikle yetişkinlere hitap eden bir doğaüstü romantik romandır. Melez bir kadının intikam peşinde geçen hayatını konu alır. Önüne çıkan tüm vampirleri etkisiz hale getirmeye ant içmiş birisiyken usta bir vampir avcısıyla tanışması her şeyin çok daha başka türlü yaşanmasına neden olur.

Vampirlerin yer aldığı hikayeler genellikle trajik bir biçimde başlar ve aksiyonun ardı arkası kesilmez. Bu roman da buna benzer yapıdadır ve macera hiç eksik olmaz. İntikam peşinde koşan bir kadının hikayesini okumak istiyorsan bu kitabı kesinlikle okumanı öneririm.

11. Ayın Çağırdıkları

ayın çağırdıkları patricia briggs

Bu kitap doğaüstü varlıkların hakim olduğu dünyada geçen bir hikayeye sahip romanlardan birisidir. Tüm doğaüstü varlıklara rağmen kendi varlığını gizlemeyi başarmış bir kadının başından geçenler hikayenin temelini oluşturur.

Vampirler, kurt adamlar, büyücüler ve bunlara eşlik eden diğer doğaüstü varlıkların bulunduğu bir dünyada aksiyonun eksik olmayacağını tahmin etmek zor değildir. Kendine özgü bir tarzı olan kadın arzu ettiğinde bir çakala dönüşerek hayata tutunmayı başarmış bir isimdir.

12. Vampir Akademisi

vampir akademisi richelle mead

Bu roman genç yetişkinlere hitap eden doğaüstü romantik kitaplardan biridir. Yakın arkadaşlarından birisini vampirlerin avı olmaktan kurtarmak zorunda olan birinin hikayesini anlatır. Vampirlerden kaçıp hayatta kalmak veya vampirlere yem olup onların arasına katılmak söz konusudur.

Vampir hikayelerinden hoşlanan biriysen kaçırmak istemeyeceğin bir serinin ilk kitabı olan bu roman ile en yakın zamanda tanışmalısın. Kaliteli vampir hikayeleri bulmak zor olduğundan zamanı ne kadar iyi kullanırsan senin için bir o kadar iyi olacaktır.

13. Kanbağı

kanbağı richelle mead

Bu kitap vampirlerle dolu hikayelere sahip romanların arasında en başarılı olanlardandır. Vampirlerin sırlarını ve insanların canını koruyan bir grubun vampirlerle arkadaşlık yapması yasaktır. Ancak birinin bu kuralı ihlal etmesi pek çok şeyin değişmesine neden olacaktır.

Vampirlerle dolu hikayelerden hoşlanan biriysen bu kitap mutlaka hoşuna gidecektir. Bu eser, duygusal detayları ve zaman zaman yer verdiği güçlü mizahsal aktarımlarla okuyucusunu bambaşka serüvene hazırlayan eserlerdendir.

14. En Karanlık Gece

en karanlık gece gena showalter

Yasaklı meyve her zaman tatlıdır diye boşa dememişler. Ashlyn ve Maddox bunu doğrularlar. Ashlyn, yeraltı dünyasının efendileri ile tanışmak için Budapeşte’ye yeni gelmiştir. Tek isteği kendisine eziyet eden seslerin son bulmasıdır.

Maddox, bu grubun en güçlü ve en tehlikeli üyesidir. Yardım için efendilere gelenleri bir kenara bırakın, hiç kimseyle ilgilenmemesi gerekir. Ama Ashlyn ve Maddox arasındaki alevlenmeye başlamış olan tutkuya karşı koyabilmek mümkün olabilecek midir?

15. Mekanik Melek

mekanik melek cassandra clare

Bu roman doğaüstü varlıklara ev sahipliği yapan fantastik kitapların başında gelir. Karakterleri sıkı sıkıya takip eden herkesi mutlu edebilecek bir eserdir. Birbirinden farklı sırları içlerinde taşıyan karakterler dünyayı sarıp sarmalamış olan güçlü varlıklara karşı savaşmak zorundadırlar.

Bir melezin büyük bir arayışa çıkmasıyla gelişen hikayede vampirler, şeytani varlıklar ve periler gibi pek çok doğaüstü varlık yer alır. Kanındaki ölümsüzlüğün bir getirisi olmasa bile zamanında aşka yelken açmayı başaran ana karakterin hikayesini okumak fazlasıyla keyif vericidir.

16. Karanlık Ateş

karanlık ateş karen marie moning

Bu kitap pek çok doğaüstü romantik kitabın aksine periler dünyasında geçen bir romandır. Bu roman, sahip olduğu gücün farkında olmayan ve sıradan bir hayat sürmeye çalışan birinin beklenmedik bir biçimde kendi güçleriyle tanışmasıyla gelişen hikayeleri anlatır.

Paranormal romanların genellikle vampirler veya onlara benzer varlıkların yer aldığı dünyalarda geçtiği bilinen bir gerçektir. Bu kitap ise kendi dünyasını oluşturmuş ender eserlerden biridir. Eğer amacın romantik ve macera dolu bir roman okumak ise bu kitaba şans vermelisin.

17. Cadıların Keşfi

cadıların keşfi deborah harkness

Tarih alanında doktora derecesine sahip olan Diana Bishop, Ashmole 782 olarak anılan kitabı ilk gördüğümde simya tarihi üzerine araştırma yapıyordur. Kitaba bir zamanlar Elias Ashmole sahipti. Kitap, Diana nasıl başardığını bilmese bile kolayca bozduğu bir büyü ile büyülenmiştir.

Diana aynı zamanda yaratıkların yüzyıllardır bu kitabı aradıklarının farkında değildir. Esasen bir vampir olan Matthew Clairmont, kitabı açma yeteneği nedeniyle Diana’nın tehlikede olduğunu anlar. Onun varlığını hoş karşılamasa bile onun koruyucusu olmayı kabul eder.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...