Cristiano Ronaldo’dan motive edici 30 söz

Cristiano Ronaldo, konuştuklarından çok yaptıklarıyla tanınan bir isimdir. Sayısız başarının altında imzası vardır. Ancak sportif başarısını özellikle çok çalışmasına borçludur. Yaşı ilerlemeye devam etse dahi formunu korumaya ve kendinden söz ettirmeye devam etmiştir.

Cristiano Ronaldo birinci sınıf profesyonel futbolculardan biridir. Manchester United ve Real Madrid için oynarken sayısız rekor kırmıştır. Dünya çapında milyonlarca hayranı vardır. Ayrıca gerçekten dikkate değer atletik başarıları vardır.

Cristiano Ronaldo, konuştuklarından çok yaptıklarıyla tanınan bir isimdir. Sayısız başarının altında imzası vardır. Ancak sportif başarısını özellikle çok çalışmasına borçludur. Yaşı ilerlemeye devam etse dahi formunu korumaya ve kendinden söz ettirmeye devam etmiştir.

Cristiano Ronaldo’nun doğuşu

Cristiano Ronaldo, 5 Şubat 1985’te Portekiz’de doğdu. 2003 yılında Manchester United onu transfer etmek için 12 milyon pound ödedi. Bu o dönem için bir rekor demekti. 2004 yılında FA Cup finalinde takımının ilk üç golünü o attı ve bir anlamda şampiyonluğu getirdi.

 1. “Sevginiz beni güçlendirir, nefretiniz ise beni durdurulamaz yapar.”
 2. “Sürekli olarak iyi oynamak ve unvanlar kazanmak istiyorum. Ben sadece başlangıç noktasındayım.”
 3. “Sadece antrenörü ve taraftarları memnun etmek için değil, aynı zamanda kendimden memnun olmak için sonsuz bir biçimde öğrenmeye, ilerlemeye ve gelişmeye ihtiyaç duyuyorum.”
 4. “Yetenek her şey değildir. Onu doğuştan elde edebilirsin, ancak zanaati en iyi şekilde öğrenmek gerekir.”
 5. “İnsanların benden nefret etmesine aldırmıyorum, çünkü bu durum devam etmemi sağlıyor.”
 6. “Ailemize yardım edemezsek, kim yardım edecek?”
 7. “Benim de kusurlarım var, ama eksik olmak veya kaybetmek istemeyen bir profesyonelim.”
 8. “Bir gün George Best veya Beckham ile aynı saygınlığa sahip olursam bundan çok gurur duyarım. İşte bunun için çok çalışıyorum.”
 9. “Hayallerimizi anlatmak istemiyoruz. Onlara göstermek istiyoruz.”
 10. “Mükemmeliyetçi değilim, ama işlerin iyi yapıldığını hissetmeyi seviyorum. Daha da önemlisi, öğrenmeye, ilerlemeye ve gelişmeye sonsuz ihtiyaç duyuyorum.”
 11. “En iyi olma niyetimin olduğu gerçeğini asla saklamaya çalışmadım.”
 12. “Hayattan en iyi şekilde faydalanmalıyız, tadını çıkarmalıyız, çünkü hayat böyle bir şey.”
 13. “Çok sevdiğiniz bir kişi kaybettiğinizde, kayıptan kurtulmak zordur.”
 14. “Mükemmel olduğunuzu düşünüyorsanız, asla olamayacaksınız.”
 15. “Şimdiye kadarki en büyük futbolcu grubunun bir parçası olarak hatırlanmak istiyorum.”

Cristiano Ronaldo’nun değeri

Forbes’e göre Cristiano Ronaldo 2017 yılında 93 milyon dolar kazandı. Bunun 58 milyon doları Real Madrid tarafından ödenen maaştı. Bu onu arka arkaya dördüncü yıl için en yüksek maaş alan futbolcu yaptı. Celebrity Net Worth’e göre ise 2020 yılında net değeri 500 milyon dolara kadar çıktı.

 1. “Çok çalışmadan yetenek bir şey değildir.”
 2. “Kimseye bir şey göstermek zorunda değilim. Kanıtlanacak bir şey yok.”
 3. “Kendimi trafik etmektense, diğer insanların oyun şeklim hakkında karar vermelerini ve beni karakterize etmelerini tercih ederim.”
 4. “Bugün kimsenin gelecekte tekrar gelip gelmeyeceği belli olmayan çeşitli fırsatlar var.”
 5. “En iyisi olduğuna inanmıyorsanız yapabileceklerinize asla ulaşamayacaksınız.”
 6. “Dünyanın en iyi oyuncusu olmayı hayal etmenin bir zararı yok. Her şey en iyi olmaya çalışmakla ilgilidir. Bunu başarmak için çok çalışacağım ama bu benim yeteneklerim dahilinde.”
 7. “Kimseyle karşılaştırılmak istemiyorum. Kendi oyum tarzımı ortaya koymak ve kendim ve kulübüm için en iyisini yapmak istiyorum.”
 8. “Hiç uyanmak istemediğim bir rüya yaşıyorum.”
 9. “Ben konuşurken daima ellerinde iki taş var. Ben aziz değilim, ama ben şeytan da değilim”.
 10. “Gol atmak harika bir duygu ama benim için en önemli şey takımın başarılı olması. Kazandığımız sürece golleri kimin attığı önemli değil.”
 11. “Futbolu bir sanat ve tüm futbolcuları sanatçı olarak görüyorum. Eğer en iyi sanatçıysanız, yapacağınız son şey başka birinin zaten boyadığı bir resmi boyamaktır.”
 12. “Beni dünyanın en mutlusu yapıyor. Sadece gol atmayı seviyorum. Yakın mesafeden, uzaktan bir şut veya herkesi çalımladıktan sonra atılmış bir gol olması önemli değil, sadece gol atmayı seviyorum.”
 13. “Neden yalan? Bir ikiyüzlü olmayacağım ve diğerlerinin yaptığı gibi düşündüğümün tam tersini söylemeyeceğim.”
 14. “Küçük engellerin zafer kazanmalarına izin vermeyin. Karşılaştığınız zorluklardan daha güçlü olduğunuzu unutmayın.”
 15. “Yeteneğin olduğunda onun üzerinde çalışmazsan hiçbir şey kazanamayacaksın.”

Umarım bu yazı motive olma konusunda sana yardımcı olmuştur. Eklemek veya sormak istediğin bir şeyler varsa hemen yorum yapabilirsin. Ayrıca, yazımı beğendiysen onu arkadaşlarınla paylaşabilir misin?

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...