Sonuç alacak şekilde çıkma teklif etmenin 6 yolu

Bir kıza çıkma teklif etmenin en iyi yolunu bulmak gerçekten zordur. Onu bir süredir tanıyıp tanımadığını düşünmen gerekir. Yeni tanıştığın bir kıza ilk olarak bu soruyu sorman olası bir ret cevabı alman anlamına gelir. Bu nedenle doğru adımları atmak için kendini çıkma teklifine hazırlan şarttır.

Sadece sihirli bir yeteneğiniz olması durumunda çıkma teklifleri kendiliğinden oluşacaktır. Bu tür çıkma tekliflerini genelde filmlerde görürsün. Çoğu zaman bizim gibi normal insanlara ise çıkma teklif etmenin püf noktalarını öğrenmek ve bunları uygulamak düşer.

Bir kıza çıkma teklif etmenin en iyi yolunu bulmak gerçekten zordur. Onu bir süredir tanıyıp tanımadığını düşünmen gerekir. Yeni tanıştığın bir kıza ilk olarak bu soruyu sorman olası bir ret cevabı alman anlamına gelir. Bu nedenle doğru adımları atmak için kendini çıkma teklifine hazırlan şarttır.

Çıkma teklif etmek neden gereklidir?

Bir kıza çıkma teklif edip karşılığında olumlu yanıt almanın garanti bir yolu yoktur. Senin yapman gereken kabul edilme olasılığını yükseltmek için bir ön hazırlıktır. Bunun için en iyi yaklaşımları kullanmalısın. Diğer taraftan, çıkma teklif etmenin neden önemli görüldüğünü anlaman gerekir.

Her harika hikayenin bir başlangıcı olması gerekir. Bu başlangıç çoğu zaman kışkırtıcı hareket olarak yorumlanır. Başlangıç anı kahramanın (yani senin) harekete geçtiği andır. Bir maceranın başlaması, büyümesi ve zorluklarla karşılaşması ancak bu şekilde mümkün hale gelebilir.

Bir kıza çıkma teklif ettiğin zaman kışkırtıcı adımı atmış olursun. Bu adımı atmadığın sürece bir hediye paketi şeklinde o kızın kucağına bırakılmasını beklersin. Bunun gerçekleşme olasılığı %0.1 falandır. İstisnalar kaideyi bozmaz ancak kendi mutluluğunda söz sahibi olman gerektiğini bilmelisin.

Cazibe tahmin edilebilir bir şey değildir. Bazen hemen olur, bazen ise gelişmek için beklemek gerekir. Bir kızla arkadaş olmaktan daha fazlasını istediğini fark etmen ne kadar uzun sürerse sürsün, bir kıza çıkma teklifi etmenin işe yarar yolları her zaman aynıdır.

Bir kıza çıkma teklif etmeyi öğrenmek, birkaç mesajı veya güzel sözü ezberlemek ile ilgili değildir. Bu tamamen bir yöntem öğrenmekle ilgilidir. En başında duruma en iyi şekilde bakmayı öğrenmen gerekir. Aşağıda sunduğum basit adımlarla tüm bunları mümkün hale getirebilirsin.

Seçici olmalısın

Bir kıza çıkma teklif etme düşüncesinin bu kadar stresli olmasının teme sebebi nedir? Bunu pek fazla düşünmeyin çünkü tek sebep reddedilme riskinin olmasıdır. Kimse sadece reddedilmek için kendini güneş altına çıkarmak istemez.

Reddedilme şansını azaltmak için çıkma teklif edeceğin kız konusunda seçici olmalısın. Tıpkı nişan aldığın zaman daha isabetli atış yapabileceğin gibi hedefinin belli olması önemlidir. Bu nedenle her önüne çıkana değil sadece seninle ortak bir şeylere sahip olanlara yönelmen gerekir.

Kimya konusunda uyumlu olduğun kıza çıkma teklif etmelisin. Senin göz temasını sürdürüp sürdürmediğine bakmalısın. Sana yakın davranıp davranmadığını kontrol etmelisin. Seninle konuşmaktan hoşlanıp hoşlanmadığını netleştirmeye çalışmalısın.

Birine karşı bir kıvılcım hissetmiyorsan veya karşıdaki kişi hiçbir şekilde seninle ilgilenmiyorsa kendini yormana gerek yoktur. Bazı insanlar bu tür tekliflere karşı toktur. Bunu erkenden anlamak, daha sonra yaşayacağın hayal kırıklığını es geçmeni sağlayacaktır.

Ona bir neden sunmalısın

Bu biraz hafife alınan bir şeydir ama gerçek olduğunu bilmen gerekir. Bir kız, eğlenceli vakit geçireceğini düşünmediği bir adama evet demez. Bu sebepten ötürü öncelikle onu bu konuda ikna etmen gerekir. Çünkü bu sayede sana “evet” deme olasılığını güçlendirmiş olursun.

Kişiliğinin nasıl bir şey olduğunu onunla çıktığın güne saklamana gerek yoktur. Kişiliğin en önemli kozun olacaktır. En azından tüm kızların parayı tercih ettiğini düşünmekten uzak durabilirsin. Para sadece kişilik eksikliği söz konusu olduğunda kısa vadede işe yarayan bir çözümdür.

Karşındaki kızın ilgi düzeyini ölçmeye çalışırken ona mizah anlayışını göstermelisin. Bu konuda uyumlu davranman gerekir. Ona bir zihne sahip olduğunu anlatmak için paylaşmak istediğin ilgi alanlarının neler olduğunu göstermelisin. Bunlar parayı öne sürmekten çok daha etkili adımlardır.

Spesifik olmalısın

Bir kıza ilgi duyduğundan emin olduktan sonra ona neden “evet” demesi gerektiğini gösterirsin. Mantelligence’de belirtildiği gibi bir sonraki adım ise ondan belirli bir şeyler yapmasını istemektir. Ondan belirli bir şey yapmasını istemek aslında birkaç şeyin bir araya gelmesi anlamına gelir:

 • İlk olarak, seninle çıkmanın ilginç bir deneyim olacağını göstermiş olursun. Manzarası güzel bir restoran biliyorsun, şehre yeni gelmiş bir tiyatro ekibine ait biletlere sahipsin veya vizyona yeni bir girmiş bir filme iki biletin olabilirsin. Ona, evden çıkması ve seninle vakit geçirmesi konusunda ikna edici bir şey sunmalısın.
 • İkincisi, ona cevap vermesi gereken bir şey sunmuş olursun. Ona “biraz vakit geçirelim” demek işin kolay tarafı olsa bile konuşmanın nereye gideceğini tahmin etme fırsatın olur. En azından konuşmayı kestirip atmadan önce gerçekten ne olacağını görürsün.

“Gelecek Pazar benimle tiyatroya gitmeye ne dersin?” sorusu oldukça sinsi bir sorudur. Birçok amaca hizmet eder ve karşındakini cevap vermek zorunda bırakır. Evet veya hayır, bu sorunun bir cevabı vardır. Bu nedenle teklifte mümkün olduğunca spesifik olman gerekir.

Peki, bu teklifin kuru kuruya olmasına gerek var mıdır? Aslında yoktur. Onu çeşitli yollarla farklı hale getirmen mümkündür. Aşağıda bu konuda sana üç önerim olacak. Bunlardan birini kullanarak çıkma teklifini sonuç alacak bir hale getirebilirsin.

 • Not Yazmak: El yazısı bir not çocukluk döneminin romantizmini geri getirebilme şansına sahiptir. Bir kağıt parçası üzerine bir not yazın ve konuşurken notu gizlice ona verin.
 • Çiçek Almak: Bu iş biraz planlama gerektirir. Bu yüzden bir süredir çıkma teklif etmeyi planladığın kız için en iyi seçenektir. Çiçekler her zaman güzel bir jesttir.
 • Bilet Almak: Bir kıza çıkma teklif etmek istiyorsan onun yapmayı sevdiği bir için biletleri hazır edebilirsin. Bir filme, konsere veya müzeye gitmek gibi bir eylemi birlikte yapmayı teklif edebilirsin.

Mesajla çıkma teklif edebilirsin

Telefonlar oldukça güçlü iletişim araçlarıdır. Modern yaşamın her yönünü değiştirdikleri doğrudur. Daha kötü veya daha iyi olduğu farklı bir tartışma konusudur. Fakat telefonlar çıkma teklifi etmenin usulünü değiştirmiş durumdadırlar.

Artık mesaj yoluyla çok sayıda ilişki başlar, sürdürülür ve aynı zamanda biter. Bu nedenle mesajla çıkma teklif etmek artık bilmen gereken bir şeydir. Mesajlaşmanın güzelliği ise mesajlar arasında düşünme şansı sunmasıdır. Dezavantajı ise yoruma açık çok fazla alanın olmasıdır.

Bu nedenle bir kıza mesajla çıkma teklif ederken bunu doğru şekilde yapmayı öğrenmen gerekir. Dijital çağda flört etmenin ve çıkmanın temel gereksinimi budur. Çıkma teklif etmek her ne kadar aynı şey gibi gözükse bile metin üzerinden sorma tekniği biraz farklıdır.

Çok fazla beklememelisin

Eskiden durum biraz farklıydı ve ilk kurallardan birisi yeni tanışılan bir kızın numarasını aldıktan sonra onu aramak için üç gün beklemeyi gerektirirdi. Şimdi ise kurallar biraz değişti. Artık onunla tanıştıktan sonra 24 saat içerisinde ona bir mesaj göndermen gerekir.

Eğer bir şekilde ona mesaj atmayı ihmal edersen onu hayal kırıklığına uğratmış olursun. Çünkü böyle bir durumda yeterli izlenimi bırakamadığını düşünecektir. Bir mesaj olarak senden teklif beklediğini düşünmemelisin. Sadece hatırını sormak için bir mesaj göndermen yeterlidir.

Bir sohbet başlatmalısın

Bir kızla mesaj üzerinden konuşma başlatmak gerçekten zor olabilir. Özellikle onunla konuşmak için çaresiz olduğunda çok zorlanırsın. Bu tür durumlarda sohbet başlatıcı konulara dalış yapman gerekir. Örneğin şunun gibi soruları kullanabilirsin:

 • Bugün başına gelen en iyi şey nedir?
 • Şu anda hayatındaki en büyük hedef nedir?
 • Şu an bir yere gitmek istesen bu yer neresi olurdu?

Bunların birer örnek olduğunu unutmamalısın. Kendin için daha uygun sohbet başlatıcı konular bulabilirsin. Fakat genel olarak bu tür şeylere sadık kalmak çok daha doğru bir seçenek olacaktır. Tek yapman gereken sohbeti başlatmak ve ardından çıkma teklif etmektir.

Kendini hazırlamalısın

Yukarıda yer alan adımların her birini yapabileceğine inanıyorsan çok şanslısın demektir. Fakat benim güzel çıkma teklifi sözlerine ihtiyacım var diyorsan aşağıdakileri incelemelisin. Though Catalog’da yer aldığı gibi çok farklı sözlerle onu ikna etmeyi başarabilirsin.

 1. Bana böyle bakmaya devam edersen sana çıkma teklif etmekten başka çarem kalmayacak.
 2. Hadi dürüst olalım ve birbirimiz hakkında neler hissettiğimizi itiraf edelim. İstersen ben başlayabilirim?
 3. Bu Cumartesi akşamı varlığınla yemeğime ortak olmaya ne dersin?
 4. Sen ve ben, akşam 8’de bir filme ne dersin?
 5. Ders çalışmaya ne dersin? Ders çalışmak derken yanımda olmandan bahsediyorum.
 6. Pazar günü hiçbir şey yapmıyorsan birlikte vakit geçirebilir miyiz?
 7. Fal baktırdım ve bu akşam benimle akşam yemeği yemeyi kabul edeceğin çıktı. Sence bu doğru mu?
 8. Hadi, ilişki durumunu değiştirmeye ne dersin?
 9. Dün gece rüyamda sana çıkma teklif ettiğimi gördüm. Sanırım bunu gerçekleştirme vakti.
 10. Benimle birlikte dondurma yerken sahilde el ele dolaşmak ister misin?
 11. Takviminde yer aç. Sana hayatının en iyi günlerinden birini yaşatmaya kararlıyım.
 12. İki şıklı bir sorum var: Benimle çıkmaya ne dersin? Evet mi? Yoksa evet mi?
 13. Arkadaşlarım bu konuda tam bir korkak olduğumu söylediler. Sana çıkma teklif edilemezmiş. Bu doğru mu?
 14. Sevgilin yok, sevgilim yok. Bu durumu değiştirmek ister misin?
 15. Sanırım hafta sonunu seninle geçirmekten daha iyi bir seçeneğe sahip değilim.

Harekete geçmelisin

Bir kızla takılmak ile bir kıza çıkma teklif etmek arasında önemli farklılık vardır. Bir kızla takılmak aslında çıkma teklif etmeden önceki aşamadır. Üstelik bu aşamanın çok uzun sürmesi pek istenen bir şey değildir. Fakat bu aşamayı ona çıkma teklifini sorarak sonlandırmayı başarabilirsin.

 • Kızlar çıkma teklifinde bulunan erkekleri takdir ederler. Bunun sebebi ise oldukça basittir. Çıkma teklif etmek cesaret gerektiren bir şeydir. Kızlar inisiyatif alan erkeklerden hoşlanırlar. Güzel, akıllı ve çekici olmak kızlar için yeterli değildir. Bir erkek gibi davranıp ona teklifini iletmelisin.
 • Ona sormanın kolay olduğunu bilmelisin. Bir kıza çıkma teklif etmek atomu parçalamak demek değildir. Bununla birlikte çıkma teklifi telefondan yapma opsiyonun olabilir. Bunu mesajla yapabilirsin ama yapmanı önermem. Ne olursa olsun onu aramalı ve teklifini sesli bir şekilde sunmalısın.
 • Çıkma teklifinin pahalı bir şey olmasına gerek yoktur. The Art of Manliness’te belirtildiği gibi basit olun. Bir kahve molasını dahi değerlendirebilirsin. En garantisi ise elbette yemeğe çıkmaktır. Bunu olabildiğince basit bir biçimde yapıp gereksiz stresten uzak durabilirsin.

Reddedilmeye hazır olmalısın. Yoksa hazır değil misin? Yapma lütfen, her çıkma teklifi ettiğin kızın olumlu cevap vermesi mümkün değildir. Bu nedenle sana daha önce çeşitli adımlar sundum. Bunları kullanmak için artık harekete geçmelisin.

Umarım bu yazı başarılı bir şekilde çıkma teklif etme konusunda sana yardımcı olmuştur. Eklemek veya sormak istediğin bir şeyler varsa hemen yorum yapabilirsin. Ayrıca, yazımı beğendiysen onu arkadaşlarınla paylaşabilir misin?

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...