12 maddede burçlara göre barışma yöntemleri

İlişkilerde her zaman çiçekler açmaz. Zaman zaman kasvetli günler de ilişkine hakim olabilirler. Sen ve sevginin, ilişkinin daha uzun sürmesini istiyorsan, daha erken çözmen gereken anlaşmazlıklar yaşayabilirsin. Ama hararetli bir tartışmadan sonra sevgilinle nasıl barışacağını bilmek isteyebilirsin.

İlişkilerde her zaman çiçekler açmaz. Zaman zaman kasvetli günler de ilişkine hakim olabilirler. Sen ve sevginin, ilişkinin daha uzun sürmesini istiyorsan, daha erken çözmen gereken anlaşmazlıklar yaşayabilirsin. Ama hararetli bir tartışmadan sonra sevgilinle nasıl barışacağını bilmek isteyebilirsin.

Bir dahaki sefere kendini barışma arzusu içerisinde bulup mesafeyi öldürmek isteyen taraf olduğunda burçları kendine kılavuz edinebilirsin. Çünkü çoğu durumda burçların tutumları yön gösterici olabilir. Sevgilinin burcuna göre ona nasıl yaklaşman gerektiğine yönelik bir plan çizebilirsin.

Koç

ariesKoç burcuyla bir tartışman olduğunda çalılıkların etrafından dolaşmamalısın. Doğrudan af dilemeli ve aynı hatayı bir daha asla yapmayacağına yönelik söz vermelisin. Koç’un tutulmayan sözlere karşı tahammüllü değildir. Bu yüzden sözüne sadık kalmaya çalışmalısın. Sevgilinin egosunu yaraladıysan, herkesin içinde özür dilemek isteyebilirsin.

Tekrar hatırlatmam gerekirse, Koç ile barışmak istiyorsan hiç zaman kaybetmeden doğrudan konuya gelmelisin. Herhangi bir oyun oynamamalısın. Süslü hile veya jestlere ihtiyacınız yoktur. Bir Koç ile barışmak istiyorsan, sahip olduğun eksiklikleri kabul etmen ve hemen af dilemen gerekir.

Boğa

taurusBoğa burcu en inatçı burçtur. Eğer onunla tartışırsan veya kavga edersen sevgilinin en başta haklı olduğunu kabul etmen gerekecek. Gelecekteki çatışmalarla sağlıklı bir biçimde başa çıkmak istiyorsan plan yapmak daha iyidir. Bu şekilde güvenlik bilincine sahip sevgilinden korkmamış olacaksın.

Her ne kadar inatçı olsa bile burçlar arasında barışılması en kolay burçlardan biridir. Her şeyden önce alçakgönüllü olmalısın. Boğa burcunun eleştiriye veya muhalefete asla iyi yanıt vermeyeceğini unutmamalısın. Sorgulanmaktan hoşlanmaz. Bu yüzden gururunu bir kenara bırakmalı ve hatalı olduğunu kabul etmelisin.

İkizler

geminiİkizler burcunun katı gibi görünen kalbini mizah dışında yumuşatacak daha farklı bir şey bulamazsın. Bu yüzden komik bir özür notu yazmayı düşünmelisin. Ciddi bir hata yaptıysan, af dileyen samimi bir mektup işini görecektir. İkizler hızlı ve kararlı eylemleri severler. Arayı düzeltmek istiyorsan iletişim kurmalısın.

Mizah anlayışı her koşulda işe yarayacaktır bana güvenebilirsin. Her şeyi hafif tutmaya ihtiyacın olacaktır. Çok ağır veya çok duygusal olmamalısın. Çünkü İkizler bu gibi durumlardan nefret eder. Ona karşı içten özür dilemene eşlik edebilecek bir kahkaha atmayı başarırsan bunu takdir edecektir.

Yengeç

cancerYengeç ile barışmak istiyorsan sabır ve incelik taraftarı olmalısın. Duyguları kolayca zedelenir. Bu yüzden hatalarını hafife almamalısın ve asla onlarınkiyle dalga geçmemelisin. Sevgiline onların sevgisi olmadan yaşamayacağını söylemek işini görecektir. Somurtma devam ediyorsa ona daha fazla zaman ayırmayı düşünmelisin.

Kopuk bağları onarmak için yaklaşımında gerçekten hassas olman gerekir. Çok hassas insanlar olduklarını ve oldukça kolay incindiklerini hatırlamalısın. Onlardan özür dilediğinde duyarlı ve yaklaşımında çok ciddi olmalısın. Duruma ışık tutmaya çalışırsan onu biraz daha kızdırmış olursun.

Aslan

leoHataların için bolca özür dilemeli ve onların sevgisini hak etmediğini beyan etmelisin. Bu tabloyu gurme çikolatalar ve çarpıcı çiçeklerle yıkamak da işe yarayabilir. İyi giyinerek onların sevgisine layık olmaya gayret etmelisin. Sevgileri için çok çabaladığını gördüğü zaman geri dönmene izin verecektir.

Her şey aslında egoyu beslemekle ilgilidir. Aslan övgüye bayılır. Her zaman takdir edilmek ister. Öyleyse Aslan olan sevgiline iltifatlar vermelisin. Böylece seni affetmesi için çok önemli bir adım atmış olacaksın. Ona iltifat etmek seni affetmelerini kolaylaştıracak en önemli adımlardan birisidir.

Başak

virgoBaşak burcu dediğin insan küfre ve lanet okumaya dayanamaz. Bu yüzden barışmak istemeden önce dilini temizlemen gerekir. Başak’ın iç dünyasını fethedecek doğru şeyleri bilmelisin. Zamanında hareket etmeye çalışmalısın. Barış teklifi için bir kitap işini görecektir. Başak olaylarla mantıklı bir şekilde ilgilenmeyi severler.

Kendini hala biraz duygusal hissediyorsan hiçbir şekilde Başak burcuyla barışmaya çalışmamalısın. Bunu anlar ve sana istediğin cevabı vermez. Sadece kafanı temizlemek ve duyularını sakinleştirmek için biraz zaman ayırdığından emin olmalısın. Hazır olduğunda, Başak olan sevgilinden özür dilemeli ve yoluna devam etmelisin.

Terazi

libraSevgilinin faaliyetlerine daha fazla ilgi göstermelisin. Konuşma becerilerini tazelemelisin. Terazi’yi daha sık iltifat edebileceğin bir noktaya getirmeye çalışmalısın. Bu burcun sürekli sözlü ve fiziksel güvenceye ihtiyacı vardır. Ayrıca karşındaki kişinin yolunu değiştirme konusunda ciddi olduğunu bilmesi önemlidir. Romantizmi canlı tutmalısın.

Her şey Terazi’nin ihtiyaç duyduğu doğrulamayı vermekle ilgilidir. Terazi, sosyal bir yaratıktır. Kendi başına yaşayamaz. Sevgilinin de en az senin kadar seninle barışmak istediğine inanman gerekir. Tek istediği şey ona değer verdiğini ve onu takdir ettiğini hissetmektir.

Akrep

scorpioBağlılığını göstermek için dramatik bir jest yapmalısın. Akrep ile barışmak istiyorsan olumlu eylemler isteyeceğini bilmen gerekir. Bunun kötü bir alışkanlığı bırakmak, ciddi bir sorun için yardım almak veya ilişkini baltalayan bağları sona erdirmek anlamına gelip gelmediği önemsizdir. Önemli olan onun için harekete geçmiş olmandır.

Barışma adımın gerçek anlamda dramatik ve üst düzey olmalıdır. Akrep kin besler, buna engel olamazsın. Basit davranırsan seni affetmeyecektir. Gerçekten her şeyi derinlemesine düşünmen gerekir. Onlara özrüne yönelik çaba ve yaratıcılık kattığını göstermen gerekir.

Yay

sagittariusSevgi dolu bir barış teklifi yapmalısın. Yay, evcil hayvanlara bayılır ve sevimli bir yavru kedinin cazibesine karşı koyamazlar. Sevgilinin arkadaşlarıyla arkadaş olmalısın. Bu burç, sosyal ilişkilerine romantik olanlardan daha fazla vurgu yapan bir burçtur. Arkadaş çetesine ne kadar kolay dahil olursan senin için barış o kadar yakında olacaktır.

Barışma konusunda sıcak ve tatlı olmalısın. Dolayısıyla romantizm yolunu seçmelisini. Yay burcu sevgiline, ona karşı hala belirli bir şefkat duyduğunu ve sana karşı bu duyguları karşılamamanın onlar için bir suç olacağını göstermeye çalışmalısın. Bunu başaramadığın sürece barışman pek mümkün olmayabilir.

Oğlak

capricornBir mil öteden bile yalanı görebileceği için bir şeyleri batırman durumunda itiraf etmeli ve daha iyisi için bir plan yapmalısın. Boş sözler tabelaya skor olarak geri dönmeyecektir. Birlikte istikrarlı bir gelecek kurma isteğini göstermen gerekir. Oğlak burcuyla barışmaya çalışırken onun ruhunu emecek hareketlerden kaçınmalısın.

Samimi olmazsan cevap alamazsın. Oğlak böyle bir yapıdadır. Dediğim gibi çok uzaktan bile sahtekarlığın kokusunu alabilirler. Oğlak burcuyla barışmak istediğin zaman bundan emin olman gerekir. Senin açından herhangi bir tereddüt veya şüphe samimiyetinin ciddi şekilde sorgulanmasına neden olacaktır.

Kova

aquariusSevgilini sorunlarını kahve içerken tartışmaya davet edebilirsin. Serbest bir fikir alışverişine direnemezler. Kova burcundan sır saklamamalısın. Yoksa ilişkin durgunlaşmaya devam edecektir. Sevgilinin etrafta kalmasını istiyorsan her şeyi açıkta tutmak senin için çok daha sağlıklı olacaktır.

Her şey duyguları dışarıda bırakmakla ilgilidir. Kova burcu bir sevgilin varsa kendini şanslı görebilirsin, en azından barışma konusunda böyledir. Çünkü Kova kin beslemeyi sevmez. Bazen sinirlenir ama yine de çoğunlukla duygularını kavramayı başarır. Sana saygı duymasını sağladığın sürece barışmaya meyilli olacaktır.

Balık

piscesDaha az sahiplenici olmalısınız. Balık kimsenin acı çektiğini görmek istemez. Bu nedenle onu bu burcun merhametine bırakmalısın. Sevgilinin son derece hassas olduğunu kabul etmelisin. Daha hassas ve sevecen olacağına dair söz vermek işlerin yoluna girmesine yardımcı olabilecektir.

Balık burcunun seni affetmesini gerçekten istiyorsan tek yapman gereken onu kızgın görmenin dayanılmaz bir şey olduğunu ispat etmektir. Balık çok duygusaldır ve öfkesinin sana zarar verdiğini gördüğünde bir adım atmak için ısrarcı olabilecektir. Bu yüzden sahip olabileceğin hatalar yüzünden seni affetmeyi başarabilecektir.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...