Bir erkekle nasıl flört edilir?

Bazı kızlar nasıl flört edileceğini bilir, bazıları ise bilmez. Bir erkeğin aklından geçenleri anlıyorsan bir erkekle flört etmek senin için oldukça basittir. Erkeklerin yaşı ne olursa olsun cazibeli kadın fikrine bayılırlar. Kadınlarla iletişim kurma konusunda her biri farklı farklı sorunlar yaşayabilirler ama her birisi cazibeli kadın fikrinde buluşmayı başarırlar.

Hoşlandığı erkekle flört edebilen bir kız olmak ister misin? Doğru adımları takip ederek bir erkekle nasıl flört edebileceğini öğrenmelisin.

Bazı kızlar nasıl flört edileceğini bilir, bazıları ise bilmez. Bir erkeğin aklından geçenleri anlıyorsan bir erkekle flört etmek senin için oldukça basittir. Erkeklerin yaşı ne olursa olsun cazibeli kadın fikrine bayılırlar. Kadınlarla iletişim kurma konusunda her biri farklı farklı sorunlar yaşayabilirler ama her birisi cazibeli kadın fikrinde buluşmayı başarırlar.

1. ilk adımlar

Bir erkekle flört etmeden önce bilinmesi gereken bazı önemli şeyler vardır. Onun seni sıcakkanlı ve yaklaşılabilir bir kız olarak görmesini ama aynı zamanda flörtle ilgilenmediğini düşünmesini sağlamalısın. Bir erkek bir kızla flört etmeden önce iki kez düşünür. Sen burada yer alan bilgileri kullanarak onu flört edilebilir bir erkek yapabilirsin.

Erkekler çekici buldukları kızlarla flört ederler. Bu ufak bir sırdır ama zaten kızların büyük bir kısmı bu sırrı bilirler. Bir erkekle nasıl flört edileceğini biliyorsan ilk hamleyi yapan taraf olmanın şart olmadığını bilmelisin. Buradaki bilgilerden faydalanarak sevdiğin bir adamla flört etmeyi başarabilirsin.

2. Gülümsemeli ve Utangaç olmalısın

Erkekler pozitif ve mutlu olan kızları severler. Erkekler özellikle onlarla sohbet ederken gülümseyen ve gülen kızlardan hoşlanırlar. Flört etmek istediğin adamla konuşma fırsatı elde ettiğin zaman kibirli ve kaba davranmamalısın. Özellikle ukala olmaktan uzak durmalısın.

Kibirli ve ukala olmak her ne kadar çekici görünmeni sağlasa bile erkekler bu şekilde davranan kızlardan genelde uzaklaşmayı tercih ederler. Sıcakkanlı ve yaklaşılabilir olmalısın. Onunla konuşurken iyi vakit geçirmelisin. Sana gülümsediği zaman gülümsemeli ve utangaç olmalısın. Böylece sana ilgi duymaya başlamasını garanti altına almış olursun.

3. İltifat ve teşekkür etmelisin

Erkekler iltifattan hoşlanırlar. Onunla mutlu bir sohbet geçirmek istiyorsan iltifatlardan faydalanmayı düşünmelisin. Bir erkek hakkında bir şeyi seviyorsan bunun için ona iltifat ettiğinden emin olmalısın. Kendisiyle ilgili hoş bir şey fark ettiğine sevinir ve ayrıca seninle cilveli bir konuşma yapmayı dener.

Aynı şekilde, eğer kibar veya nazik davranıyorsa sıcak bir gülümseme ile ona teşekkür etmelisin. Bir erkeğin şövalyeliğini veya jestlerini olumlu olarak kabul ettiğinde seni memnun etmek için daha çok uğraşır. Bununla birlikte daha sıcak davranmaya çalışacak ve dikkatini kazanmak için seninle daha çok flört edecektir.

4. Gözlerine bakmalısın

Bir erkekle nasıl flört edileceğini bilmek için öğrenmen gereken sırlardan biri aşık birisi gibi her şeyden şüphe etmektir. Onun kalbini kazanmak için ona gerçekten aşık olmana gerek yoktur. Sadece onunla birlikte olmaktan mutlu ve heyecanlı olman yeterlidir. Bunun için gerektiğinde göz temaslarında bulunman gerekir.

Bir sonraki görüşmede hoşlandığın erkekle sohbet ederken gözlerine derinlemesine bakmalı ve seninle konuşurken gülümsemeyi ihmal etmemelisin. Bu onun kafasını karıştıracak ve aynı zamanda kendisini garip hissetmesine neden olacaktır. Ancak derin bir göz teması ve mutlu bir gülümseme onu kesinlikle savunmasız bırakacaktır.

5. Etkileyici olmalısın

Bir erkekle flört etmek istiyorsan etkileyici olman şarttır. Elli yaşından büyük bir kadının hala erkeklerle flört edebildiğine şahit olursan bunun etkileyicilikten kaynaklandığını bilmelisin. Her gün aynanın önünde birkaç dakika geçirerek ifadeler konusunda çeşitli geliştirmeler yapmaya çalışmalısın.

Göz kapaklarını çırpmayı, gülüşünü ve küçük mutluluk ifadelerini göstermeyi öğrenmelisin. Böylece hiçbir erkeğin görmezden gelemeyeceği veya inkar edemeyeceği bir tanrıça olmayı başarabilirsin. İfadelerini geliştirmek birkaç ayını bile alabilir ancak sonunda gösterdiğin çabaya değeceğinden emin olabilirsin.

6. Saçlarınla oynamalısın

Klasik ama çok klasik bir adım olsa bile buna ihtiyacın olacaktır. Erkekler mükemmel saçlara bayılırlar. Üstelik kadınların saçlarıyla oynamalarından çok hoşlanırlar. Bunu avantajlı bir şekilde kullanmak senin elindedir. Onunla konuşurken ellerini saçlarının arasından geçirmek onu etkilemeye yetecektir.

Bir sonraki buluşmada tam sohbetin ortasında ellerini saçlarından doğru geçirmeli ve güvenini göstermelisin. Saçlarını kulaklarının arkasına atman bile yeterli olacaktır. Ne yaparsan yap saçların oynadığın zaman bir erkeğin dikkatini yakalamış olursun. Bu senin için önemli bir mesaj teşkil edecektir.

7. Onu kızdırmayı denemelisin

Bir erkekle nasıl flört edeceğini gerçekten bilmek istiyorsan onu jestlerle yakalamayı ve seni etkilemek için daha fazla uğraşmasını sağlaman gerekir. Mutlu sözler kullanarak onu her zaman el üstünde tutamazsın. Bu nedenle ne yaparsa yapsın sonucu açık bir şekilde ona söylemen gerekir.

Kötü bir şaka yaparsa kötü olduğunu söylemelisin. Çok çaba gösteriyorsa bunu ona söylemelisin. Bir erkek geri kalmaktan hiçbir zaman hoşlanmaz. Bunu her zaman aklında bulundurman gerekir. Bir erkekle flört etmek için kendini özel hissettirmek zorundasın. Ama flört oyunu hala senin kontrolünde olmaya devam etmelidir.

8. Kaba veya küstah olmamalısın

Erkeklerin büyük bir kısmı erkek gibi kızdan değil kız gibi kızdan hoşlanırlar. İstisnalar elbette vardır ama bir erkekle konuşurken kadınsı olman gerektiğini bilmelisin. Sürekli masaldan fırlamış bir prenses olmana gerek yoktur. Sadece konuşurken sesinin ince ve kadınsı olmasına dikkat etmelisin.

Erkeklerin büyük bir kısmı kaba ve küstah olan kızlardan hoşlanmazlar. Onların aradığı tam olarak bu değildir. Kendini bu konuda eksik istiyorsan biraz geliştirmeye çalışabilirsin. Çünkü hoşlandığın erkekle flört edebilmek istiyorsan kadınsı yönlerini ön plana çıkarmaya ihtiyacın olacaktır.

9. Temas etmeyi düşünebilirsin

Temas etmek, bir erkeğin seni arzulamasını ve seninle flört etmesini sağlamanın en iyi yollarından biridir. Erkekler kendisiyle flört etmeye çalışan kız ona dokunduğu zaman tüm savunma mekanizmalarını bir anda devre dışı bırakırlar. Bu anlar erkeğin en güçsüz olduğu anlardan biridir.

Bu davranış biraz istemsizce gerçekleşir. Bir kız olarak onun koluna veya omuzuna dokunduğun zaman sana karşı açılmasına yardımcı olmuş olursun. Bunlar gerçekleştiğinde erkek, kızla konuşmak ve onunla flört etmek için kendini daha rahat hissetmeye başlar.

10. Kadınsı olmalısın

Bir erkeğin kalbini kazanmak için bir okul kızı gibi davranmak zorunda değilsin. Ancak bir erkeğin seninle flört etmesini istiyorsan seni koruyabileceğini hissetmesini sağlamalısın. Erkekler evrim yoluyla her zaman avcı ve koruyucu durumunda olmuşlardır. Bu yüzden hoşlandığın erkeğin seninle flört etmesini istiyorsan liderliği bir süre ona vermelisin.

Erkekler liderlik etmeyi severler. Bir kıza çıkma teklif etmek veya onunla flört etmek isterler. Bu yüzden onun işini kolaylaştırmayı düşünebilirsin. Sonuçta ondan önce flört etmeye başlamak istemezsin. Planını uygulamaya koymak istiyorsan sadece belirli bir süreliğine liderliği ona devretmeli ama sınırları iyi çizmelisin.

11. Özel hissettirmeye çalışmalısın

Bir erkekle flört edebilmek için ne yapman gerektiğini artık anlamış olmalısın. Ancak önemli bir detayı asla unutmamalısın. Hoşlandığın erkeğin kendisini özel hissetmesini sağlamalısın. Bir erkek kendini özel hissettiği sürece seni cezbedici bulacak ve seninle flört etmek isteyecektir.

Gülüşün ve ifadelerin, iltifatların, bakışların ve çekici dokunuşların ile ona özel olduğunun mesajını vermen gerekir. Bu sayede hoşlandığın erkeğin seninle flört etmesini sağlayabilirsin. Bu çoğu zaman işe yarayan bir yöntemdir ama ona özel biriymiş gibi davranırken onun seni özel biri olarak görmesini sağlaman önemlidir.

Umarım bu yazı bir erkekle flört etme hakkında aradığın bilgileri bulmana yardımcı olmuştur. Eklemek istediğin bir şeyler varsa hemen yorum yapabilir veya yazımı beğendiysen onu arkadaşlarınla paylaşabilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...