Beni seviyor mu? Bilmen gereken 14 işaret

"Beni seviyor mu?" sorusunu kendine sorduğunuz zaman önemli biriyle güçlü bir ilişki peşinde olabilirsin. Diğer taraftan bir kız arkadaş edinmeye çalışıyor olabilirsin. İlişki uzun bir süre sürecekse onun en önemli bileşenlerinden birisi aşk olmalıdır.

“Beni seviyor mu?” sorusunu kendine sorduğunuz zaman önemli biriyle güçlü bir ilişki peşinde olabilirsin. Diğer taraftan bir kız arkadaş edinmeye çalışıyor olabilirsin. İlişki uzun bir süre sürecekse onun en önemli bileşenlerinden birisi aşk olmalıdır.

Fakat aşk birçok kişi için karmaşık bir şey olabilir. Karmaşık olmasının ardındaki ana nedenlerden biri, diğerinin aşıkken nasıl hissettiğini gösterecek işaretleri anlamanın zor olmasıdır. Bu yüzden, “Beni seviyor mu?” sorusuna cevap arıyorsan aşağıdaki işaretlere bir göz atabilirsin.

O (kadın) beni seviyor mu?

Birçok erkek, kadınlarla duyguları hakkında konuşmaktan çekinirler. Bunun sebeplerinden biri alacakları cevaptan emin olmadıkları için aşk konusunda konuşmaktan kaçınmalarıdır. Eğer erkeksen aşağıdaki işaretleri göz önünde bulundurup harekete geçmeyi düşünebilirsin.

1. Senin için endişeleniyor mu?

Bir kadın seni seviyorsa muhakkak senin için endişe duyacaktır. Özellikle güvenliğin ve refahın (sağlıklı olma durumun) ile ilgilenecektir. Herhangi bir sebepten ötürü bir yara aldığın zaman senin yerine endişelenecek ve çözüm bulmaya çalışacaktır.

Sorunların olduğunda benzer yaklaşımı ortaya koyacaktır. Sanki kendi sorunuymuş gibi çözüm peşinde koşacak ve bir anlamda sana ilgisini göstermiş olacaktır. En çok ihtiyaç duyduğun anda yanında olan biriyse onun seni sevme ihtimali oldukça yüksek demektir.

2. Seni kıskanıyor mu?

Karşındaki kadının tutumlarına dikkat etmelisin. Diğer kadınlar veya tek bir kadın bile etrafında olduğunda tutumunda değişiklik oluyorsa bunu hemen yakalamalısın. Çünkü bu açık bir biçimde sana ilgi duyduğunun göstergesidir.

Kadınlar kıskanç olabilirler. Seni kaybetmekten korktuğunu ve onun için önemli olduğunu gösteren en önemli ipucu kıskançlıktır. Fakat çok fazla kıskançlığa dikkat edin. Bu iyi bir şey değildir ama bir doz kıskançlık hemen yakalaman gereken bir işarettir.

3. Kişisel yaşamına ilgi duyuyor mu?

Kişisel yaşamına ilgi duyan bir kadın ile karşı karşıya olman durumunda ilk sinyali yakalamış olabilirsin. Kadınlar gerekmedikçe burunlarını pisliğe bulandırma taraftarı olmazlar. Bu nedenle kişisel yaşamına ilgi duymasını bir sevgi işareti olarak ele alabilirsin.

Peki kişisel yaşamına ilgi duyduğunu nasıl anlayacaksın? Önemli durumları hatırlamasıyla bunu yapabilirsin. Doğum gününü herkesten önce kutluyor olabilir. Ayrıca, senin için hassas olan konularda koruyucu davranabilir. Tüm bunlar sevginin önemli işaretleridir.

4. Sana her zaman vakit ayırıyor mu?

Modern dünyada kabul etmemiz gereken önemli bir gerçek vardır. Gerçekten başımızı kaşıyacak vaktimiz yok. Fakat bir kadın ne olursa olsun sana vakit ayırmayı başarıyorsa, sana karşı nasıl hissettiği oldukça açıktır. Bu konuda tereddüde bile gerek yoktur.

Fakat her zaman vakti olması durumunu yanlış anlamak doğru değildir. Herkesin işi ve uğraşları vardır. Dolayısıyla sana vakit ayırıyorsa planını buna uygun şekilde yapmış demektir. Bunu hafife almanı önermem. Çünkü gerçekten uğraş gösteren bir durumdur.

5. Uzun süre senden ayrı kalamıyor mu?

Bir kadının uzun süre senden ayrı kalamaması senden hoşlandığının ve hatta seni sevdiğinin önemli bir göstergesidir. Bu gibi durumlarda kadınlar öfkeli ve tedirgin olurlar. Öfkeli olmasının sebebi seninle konuşma fırsatı bulamamasıdır.

Bu gibi durumlar yani öfkeli ve tedirgin olma durumları açıkça seni özlediğinin bir işaretidir. Seni özleyen bir kadın tek bir gününü bile sen olmadan geçirmek istemez. Bu yüzden söz konusu işareti çok güçlü bir işaret olarak değerlendirmen gerekir.

6. Sınırları zorluyor mu?

Kadınların sınırları zorlaması pek görünen bir şey değildir. Çünkü genelde çok geniş katmanlı bir güvenlik duvarları vardır. Başlangıçta kaplumbağa gibi yaşamayı severler. Bu sayede kendilerini çok daha güvende hissetmeleri söz konusudur.

Fakat bir kadın artık duvarlara aldırış etmeden senin için endişeleniyorsa ve hayatının her alanını gözden geçirmek için çaba gösteriyorsa seni seviyor demektir. Bunu anne sevgisi ile karşılaştırmak doğru olmaz ama aynı onun gibi davranmaya başladıysa bu sinyali hemen yakalamalısın.

7. Seni destekliyor mu?

Hayatta birçok zaman kararlar alman gerekebilir. Bu kararları alırken yakın gördüğün kişilere danışıp onlardan geri bildirim istersin. İşte danıştığın kişilerden birisi o olacaksa ve seni seviyorsa planlarına ve hedeflerine destek vereceğini bilmelisin.

Hayatının lideri sensen en büyük destekçin o olacaktır. Seni cesaretlendirecektir. Hedefine ulaşman için elinden gelen her türlü desteği sunacaktır. En önemlisi sana inanacaktır. Tüm bunlar bir araya gelmesi seni sevdiğinin en önemli göstergesi olacaktır.

8. Seni yüceltiyor mu?

Bir arkadaş grubunuzun olduğunu düşünelim. Bu gibi durumlarda eğer kız arkadaşın seni seviyorsa senden daima iyi bir insan gibi bahsedecek ve seni yüceltmeye çalışacaktır. Bunun bir diğer yönü ise itibarini korumak şeklinde olacaktır.

Seni sözleriyle onurlandıran bir kadın ile karşı karşıya olman durumunda duygularını önemsediğini bilmelisin. Seninle kibarca konuşacaktır. Aynı zamanda arkadaşlarının yanında itibarını koruyacaktır. Bu kim olduğunu önemsemesi ve seni sevmesi anlamına gelir.

9. Seni güldürüyor mu?

Gülmek dünyanın en güzel duygularından biridir. Gülen insan her zaman mutlu olmaz ama anlık bile olsa kendisine huzuru getirmeyi başarır. Kız arkadaşın bir şekilde seni güldürmek istiyorsa ve bunun için kendinden taviz vermeyi düşünüyorsa seni seviyor demektir.

Günün erken saatinde seninle buluşmak istiyorsa bunu dikkatli okuman gerekir. Bu bir günü seninle geçirip sana önem verdiğini göstermek istemesi anlamına gelir. Açıkça seni düşündüğünü ve seni sevdiğini bildirmek için ekstra çaba sarf ediyor demektir.

10. Ufak detayları hatırlıyor mu?

Seninle derinden ilgilenen bir kadın bazen senin bile hatırlamakta zorlanacağın ufak detayları hatırlamayı başaracaktır. Bu onun hayatında çok önemli bir yer tuttuğunu ve seni sevdiğini gösterir. En sevdiğin kıyafet markası, renk, müzik ve yiyecekler gibi garip şeyleri hatırlayabilir.

Diğer taraftan seni etkilemeye çalışabilir. Bunu yaparak, onun etrafında olmaktan memnun olmanı sağlamaya çalışır. O artık ilişkide bir başka seviyeye geçiş için hazırdır. Seni sevdiğini çoktan belli etmiştir ve seni etkilemeye devam ederek bunu göstermeye devam edecektir.

11. En iyi arkadaşın olmaya çalışıyor mu?

Özellikle ailesiyle konuşabileceği şeyleri seninle de konuşmaya çalışıyorsa bunu bir işaret olarak algılaman gerekebilir. Her şeyi seninle paylaşıyorsa ve bunu yaparken gerçekten rahatlıyorsa durum ortadadır. Bu, artık hayatında önemli bir role sahip olmanı istemesi anlamına gelir.

Bir başka ifadeyle senin en iyi arkadaşın olacaktır. En ufak başarıları bile seninle kutlamaya hazır olacaktır. Sınavdan aldığın en iyi notun heyecanını seninle paylaşacak ve bunu kutlamak için sana teklifte bulunabilecek. Hatta bunu biraz abartıp senin harika olduğunu bile dile getirebilecektir.

O (erkek) beni seviyor mu?

Bir erkeğin seni sevip sevmediğini anlamak için sözlerine değil davranışlarına odaklanman gerekir. Çünkü bir erkek doğru kelimeleri doğru zamanda kullanabilecek olsa bile doğru davranışları doğru zamanda yapabilme becerisine sahip olmayabilir.

1. Seni öncelik olarak görüyor mu?

Seni öncelik olarak görmesi önemlidir. Onu meşgul edecek çok şey vardır. Kariyer, aile, arkadaşlar ve kişisel hedefler gibi birçok şeyi düşünebilirsin. Buna rağmen aklı hala ilk olarak sendeyse bu seni sevdiğinin en önemli göstergelerinden biri olacaktır.

Gittikçe daha da önem kazanırsın, artık onun ve onun istediği şeylerle ilgili daha az, senin ilgili olduğun konularla alakalı daha fazla vakit geçirmeye başlarsınız. Fikirlerin önem kazanır ve karar verme sürecine dahil olursun. Kısacası sen onun için öncelik durumundasındır.

2. Seni dinliyor mu?

Sadece seni dinlemekle kalmaz. Aynı zamanda söylediklerini de hatırlar. Her kelimeye takılır. Söyleyeceklerine saygı duyar. Bunların hepsi onun için oldukça doğaldır. Sana yardım edemeyecek olsa bile söylediğin her şeyi not etme eğiliminde olacaktır.

Ayrıca, bir erkek seni sevdiğinde sana dikkat eder. Dikkati dağılmadan seni dinler ve dinlerken seni asla kesintiye uğratmaz. Seni sevdiğini bildiğin en önemli an ise seninle ilgili en küçük detayları hatırlamayı başardığı andır. Bu tür anlara mutlaka dikkat etmelisin.

3. Seni korumaya çalışıyor mu?

Erkek daima koruyucu olma eğilimindedir. Doğal olarak, eğer seni seviyorsa seni korumak isteyecektir. Bu fiziksel korumanın ötesinde duygusal korumayı da içeren bir şeydir. Özellikle seni hayatında yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı korumak isteyecektir.

Erkeğin amacı bir şekilde kahraman olmaktır. Senin için bir kahramana büründüğü zaman asıl hedefine ulaşmış olacaktır. Bu açıdan koruyucu olması sana ilgi duyduğunun ve seni sevdiğinin en önemli göstergelerinden birisidir.

4. Seninle her şeyi paylaşıyor mu?

Seninle her şeyi paylaşması seni sevdiğinin önemli bir işaretidir. Erkekler genellikle duygularını hakkında konuşmayı sevmezler. Çok çaba harcasalar bile gerçekten hiçbir şey ifade edemezler. Bunun yerine senin konuşmanı bekler ve her şeyi olduğu gibi paylaşma yoluna gider.

Bununla birlikte ailesini seninle tanıştırma isteği varsa bunu önemli bir işaret olarak algılaman gerekir. Özellikle ailesi ne kadar garip olursa olsun bunu yapmak istiyorsa seni açıkça seviyor demektir. Bu seninle her şeyi paylaşmak istemesinin bir sonucudur.

5. Hayatının bir parçası olmak istiyor mu?

Her şeyi seninle paylaşmak istemesini normal karşılaman söz konusu olabilir. Fakat bir erkeğin inatla hayatının bir parçası olmaya çalışmasını normal karşılaşamaya çalışmamalısın. Çünkü bu açıkça seni sevdiğinin en önemli göstergesidir.

Yapmak istediği tek şey hayatına dahil olmaktır. Arkadaşların ve ailenle tanıştığında kendini sevdirmek için kendi hayatından çeşitli ödünler vermeye çalışabilir. Senin için önemli olan insanlarla daha fazla zaman geçiriyor olabilir. Tüm bu işaretleri doğru zamanda yakalamalısın.

6. Seninle büyük planlar yapıyor mu?

Bir erkeğin sana bağlı olup olmadığını anlamanın en kolay yollarından birisi hayat planlarıdır. Eğer bir şekilde hayat planlarını seninle birlikte yapmaya çalışıyorsa seni hayatının bir parçası olarak görüyor demektir. Bu durumda seni sevdiği oldukça açıktır.

Seninle yaptığı planlara uymaktan korkmuyorsa ve ihtiyatlı davranmıyorsa işaret oldukça açıktır. Bu konuda belirsizlik yaşamaya gerek yoktur. Erkek arkadaşın hayatıyla ilgili büyük planlar yaptığında seni dahil ediyorsa veya senden fikir alıyorsa bu seni sevdiğinin işaretidir.

7. Senin özel biri olduğunu söylüyor mu?

Erkekler her zaman kadınlara övmek için kendi yollarından çıkmayı düşünmezler. Yeri geldiğinde senin özel biri olduğunu söylüyorsa veya bunu hareketleriyle belli ediyorsa bunu bir işaret olarak algılaman gerekir. Özellikle başarılarını destekleme konusunda ısrarcıysa bunu yakalamalısın.

Aşık olan erkekler aniden hayatlarında olup biteni pek umursamamaya başlarlar. Hayatlarına olan ilgiyi kaybederler. Erkek arkadaşın sürekli sana ilgi duyuyor ve başka bir şeyi önemsemiyorsa bu açıkça seni sevdiğinin bir göstergesidir.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...