Android için en iyi 10 ses efekti uygulaması

Ses efekti oluşturma konusunda Play Store platformunun epey bir bonkör olduğunu söylemek mümkün. Fakat ne olursa olsun aralarında en iyi diyebileceğim bazı uygulamalar vardır. Çeşitli amaçlarla ses efekti oluşturmak istiyorsan veya bulmak istiyorsan bu uygulamaları kullanmayı deneyebilirsin.

Ses efekti oluşturma konusunda Play Store platformunun epey bir bonkör olduğunu söylemek mümkün. Fakat ne olursa olsun aralarında en iyi diyebileceğim bazı uygulamalar vardır. Çeşitli amaçlarla ses efekti oluşturmak istiyorsan veya bulmak istiyorsan bu uygulamaları kullanmayı deneyebilirsin.

Ses uygulamaları gerçekten ele alınması zor uygulamalardır. Ses oluşturan yüzlerce uygulama bulabilmek mümkündür. Beyaz gürültü uygulamaları, ses panoları ve ses efektleri gibi öğeleri içeren çeşitli ses uygulamaları vardır. Bunlardan en iyilerini bulmak istiyorsan aşağıda yer alan önerilerimi gözden geçirebilirsin.

1. Dank Soundboard

dank soundboard android ses efekti uygulamasıDank Soundboard komiklik üzerine kurulu bir ses panosudur. Komik durumlar için birkaç düzine yeni ses efektiyle birlikte gelir. Uygulama ayrıca uygulamadaki herhangi bir sesi zil sesi, bildirim sesi veya alarm sesi olarak da kullanmana olanak tanır.

Ayrıca kendi seslerini yükleyebilir ve sesleri arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bu uygulama reklam destekli ücretsiz bir uygulamadır. Kullanıcı paneli biraz demode kalabilir. Fakat eğlenceli küçük bir ses panosudur ve özel ses öğelerine erişebilmek hoş bir durumdur.

Dank Soundboard uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

2. Sleep Sounds

sleep sounds android ses efekti uygulamasıSleep Sounds, Sound Sleep tarafından geliştirilmiş olan bir uygulamadır. Bu geliştiricinin daha farklı ses uygulamaları da vardır. Örneğin, Baby Sleep veya Rain Sounds gibi uygulamalarını deneyebilirsin. Bu uygulama ise gevşeme, uyku ve benzeri diğer aktiviteler için mükemmel bir seçenektir.

Sound Sleep tarafından geliştirilen uygulamaların çoğunda zamanlayıcı, çevrimdışı destek ve daha fazlası lazımdır. Ayrıca uygulamaların hemen hemen hepsi kolay tasarımlara sahiptir. Ayrıca özelleştirilebilir bir deneyim için sesleri karıştırabilir veya eşleştirebilirsin. Ek olarak, ücretli bir ses efekti uygulaması arıyorsan en makul seçenektir.

Sleep Sounds uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

3. Sleep Orbit

sleep orbit android ses efekti uygulamasıSleep Orbit, bir sürü uyku sesine sahip ortalamanın üzerinde bir uygulamadır. Aradığın uygulama uyku için ses efektleri üretsin istiyorsan doğru yerdesin. Birbirinden farklı kategorilerde yüzlerde farklı sesten oluşan bir kütüphaneye sahiptir. ASMR ve aynı zamanda binaural sesler için de harika bir seçimdir.

Özelleştirilebilir bir deneyim için birden çok sesi etkinleştirebilir ve devre dışı bırakabilirsin. Diğer bazı özellikler arasında çevrimdışı destek, zamanlayıcı, reklamsız kullanım temalar ve kendi sesini uygulamaya aktarabilme gibi şeyler yer alır. Uygulamada bazı uygulama içi satın alımlar vardır ama uygulamanın çoğu yönü ücretsizdir.

Sleep Orbit uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

4. YouTube

youtube android ses efekti uygulamasıYoutube, şimdiye kadarki en popüler video akışı uygulamalarından biridir. Ayrıca çoğu ses türü için mükemmel bir seçenektir. İnsanlar her türlü müzik videosunu, sesi, müziği ve daha fazlasını buraya yüklerler. Buna beyaz gürültü, binaural ses ve diğer şeyler gibi tamamen niş olan ses efektleri dahildir.

Temelde istediğin her şeyi burada bulabilirsin. Bir sürü kanal ve bir sürü seçenek vardır. Uygulamanın reklamları vardır ama dilersen aylık abonelik gerçekleştirerek bu reklamlardan kurtulmayı başarabilirsin. Buna ek olarak arka planda oynatma ve çevrimdışı indirmeler gibi seçeneklere sahip olursun.

YouTube uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

5. Relax Rain: Rain Sounds

relax rain rain sounds android ses efekti uygulamasıRelax Rain: Rain Sounds bir dizi rastgele ama iyi ses uygulamasına sahip olan Mikdroid tarafından geliştirilmiş bir ses uygulamasıdır. Bu geliştiricinin Relax Forest ve Relax Ocean gibi daha farklı uygulamaları da vardır. Ayrıca geliştirici iyi bir beyaz gürültü uygulamasına sahiptir.

Tüm bunlar arasında her ne kadar ambiyans uygulaması açık ara en iyisi olsa bile kişisel favorim yağmur seslerine ulaşabileceğin uygulamasıdır. Yoğunluk ve daha fazla kişiselleştirme ile aynı anda çalmak üzere bir dizi ses seçme olanağın vardır. Uygulama reklamlarla birlikte ücretsiz olarak kullanılır ama aynı zamanda ücretli sürümü de vardır.

Relax Rain: Rain Sounds uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

6. 100’s of Buttons and Sounds 2

100's of buttons and sounds 2 android ses efekti uygulaması100’s of Buttons and Sounds 2, birçok farklı sese sahip devasa bir ses panosu uygulamasıdır. 300’den fazla ses efektine, döngü yeteneklerine ve çoklu dokunma ve ses desteğine sahiptir. Bu nedenle çeşitli sesler çıkarma konusunda son derece iyi bir uygulamadır.

Bu uygulama eğer istersen çok sinir bozucu olabilir. Çünkü oluşturulan sesler ardı ardına dinlendiği zaman tahammül edilebilecek şeyler değildirler. Fakat ses efektleri koleksiyonu ve ses türleri çok ama çok büyüktür. Bu basit ses türleri arayanlar için ideal bir uygulamadır.

100’s of Buttons and Sounds 2 uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

7. Atmosphere: Relaxing Sounds

atmosphere relaxing sounds android ses efekti uygulamasıAtmosphere: Relaxing Sounds uygulaması uyku, rahatlama, meditasyon ve bu tür diğer etkinlikler için küçük bir dizi ses uygulamasıdır. Çeşitli ses efektleri sunan bu uygulamada istediklerini karıştırıp eşleştirme yapabilirsin. Ayarlanabilir yoğunluk için ses kaydırıcıları gibi özellikler vardır.

Bu uygulama, istediğin türde sesler oluşturabileceğin anlamına gelir. İstersen binaural vuruşları da içerirler. Ana uygulama en çok sese sahip uygulamadır. Bu açıdan istediğin türde ses efektleri oluşturmak için bu uygulamadan yararlanmayı düşünebilirsin. Uygulama ücretsizdir ama aynı zamanda ücretli versiyonu da vardır.

Atmosphere: Relaxing Sounds uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

8. SoundCloud

soundcloud androis ses efekti uygulamasıSoundCloud çeşitli sesler bulabileceğin şaşırtıcı derecede iyi bir uygulamadır. Bir sürü rastgele ses efekti ve komik ses malzemesi olan profiller vardır. Ek olarak, kendi çalışmanı ekleyebileceğin ses efektli daha profesyonel profiller vardır. ASMR ve binaural sesleri destekleyen bir uygulamadır.

Her ne kadar platform daha büyük platform kadar sağlam olmasa bile pek çok sıra dışı ses için iyi bir ikincil seçenektir. Uygulamanın kullanımı ücretsizdir ama ücretsiz üyelikte elde edebileceğin verim sınırlı olacaktır. Bunun yerine ücretli üyeliği tercih etmek istersen onun birazcık pahalı olduğunu söylemem gerekir.

SoundCloud uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

9. Zedge

zedge android ses efekti uygulamasıZedge ses konusu olduğunda muhtemelen birçok kişinin en favori uygulaması durumunda olacaktır. Duvar kağıtları, zil sesleri, alarm sesleri ve bildirim seslerinden oluşan geniş bir koleksiyona sahiptir. Duvar kağıtlarının gayet iyi olduğunu söyleyebilirim ama aynı şey sesler için de geçerlidir.

Telefonun için sesleri, müzikleri, ses efektlerini ve her türlü zarif küçük ses kliplerini bulabilirsin. Uygulama onları zil sesi, alarm sesi vb. olarak kullanmak için indirir. Bu biraz farklı bir şeydir ama sesleri telefonunun zil sesi veya başka bir şey olarak kullanmak istiyorsan kesinlikle ilk başlaman gereken yer burasıdır.

Zedge uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

10. Nature Sounds

nature sounds android ses efekti uygulamasıNature Sounds, Dream_Studio tarafından geliştirilmiş bir ses uygulamasıdır. Aynı firmanın doğa seslerine ek olarak hayvan sesleri, beyaz gürültü sesleri ve uyku müziği sesleri gibi çeşitli uygulamaları vardır. Ben burada doğa seslerini sevdiğim için onu bir adım öne çıkarıyorum.

Söylediğim gibi doğa sesleri uygulaması ile birbirinden farklı ses efektlerine kavuşabilirsin. Ama ben buna rağmen geliştiricinin diğer uygulamalarına göz atmanı öneririm. Örneğin, rüzgar sesi uygulaması ve bebek uyku sesleri gibi alternatifler söz konusudur. Uygulamalar mükemmel değildir ama hepsinin işe yaradığı kesindir.

Nature Sounds uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...