Android için en iyi 10 müzik dinleme uygulaması

Müzik dinlemek artık büyük ölçüde müzik akış uygulamalarının tekelindedir. Müzik akışı hizmetleri muazzam bir büyüme gerçekleştirmiş durumdadırlar. Birçok müzik dinleme hizmeti, ücretsiz olarak bir şeyler dinlemene izin verirler. Bu nedenle, müzik dinlemek için ödeme yapman gerekmez.

Müzik dinlemek artık büyük ölçüde müzik akış uygulamalarının tekelindedir. Müzik akışı hizmetleri muazzam bir büyüme gerçekleştirmiş durumdadırlar. Birçok müzik dinleme hizmeti, ücretsiz olarak bir şeyler dinlemene izin verirler. Bu nedenle, müzik dinlemek için ödeme yapman gerekmez.

Buna ek olarak müzik dinleme uygulamaları kolayca erişilebilir durumdadırlar. Android için bir müzik dinleme uygulaması arıyorsan sana bu konuda yardımcı olmaya çalışacağım. En kaliteli müzik akışı uygulamalarını kullanarak en iyi şekilde müziğin tadını çıkarabilirsin.

1. iHeartRadio

iheartradio android müzik dinleme uygulamasıiHeartRadio uzun zamandır var olan müzik dinleme uygulamalarından biridir. Özellikle çalma listeleri ve radyo istasyonları söz konusu olduğunda en iyiler arasında yer alır. Hizmet ayrıca milyonlarca parça içeren birinci sınıf bir isteğe bağlı müzik hizmetine sahiptir.

Uygulamanın radyo seçimleri çoğu rakipten çok daha iyidir. İlk abonelik adımında isteğe bağlı müzik çalma eklersin, bir üst abonelikte ise bir sürü ekstra özellik vardır. İsteğe bağlı olarak müzik seçip dinleme konusunda daha iyi alternatifler olsa bile ücretsiz radyo istasyonu açısından daha iyisini bulabilmek pek mümkün değildir.

iHeartRadio uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

2. Spotify

spotify android müzik dinleme uygulamasıSpotify, dünyanın en popüler müzik dinleme uygulamalarından biridir. İçerisinde milyonlarca şarkı, çalma listesi, podcast ve radyo istasyonu yer alır. Bu uygulama müzik dinlemek için eksiksiz bir deneyim sunmaktadır. Alternatiflerine göre bir adım daha önde olduğunu söylemek mümkündür.

Spotify onlarca farklı platformda mevcuttur. Ayrıca ücretsiz sürümünün çoğu alternatife göre çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Bu uygulama müzik akışı hizmetini en iyi şekilde yapmaktadır. Sadece istenilen parçaları bulmak ve arama özelliğini kullanmak biraz zorlayıcıdır. Bunun dışında oldukça kullanışlı bir uygulamadır.

Spotify uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

3. YouTube Music

youtube music android müzik dinleme uygulamasıYouTube Music, Google tarafından sunulan büyük bir müzik akış hizmetidir. Bu uygulama bir müzik akış hizmeti olarak oldukça iyi bir biçimde çalışmaktadır. Diğer pek çok müzik dinleme uygulamasında olduğu gibi milyonlarca şarkıya erişim şansın vardır.

Bununla birlikte uygulama YouTube’un kendisine kaynak sağlamaktadır. Bu da ona şarkı seçimi açısından avantaj sağlayan bir durumdur. Uygulamanın biraz basit olduğunu söyleyebilirim. Uygulamaya yeni bir özellik eklediği zaman bunu sorunsuz bir biçimde gerçekleştirmektedir.

YouTube Music uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

4. Deezer

deezer android müzik dinleme uygulamasıDeezer uygulamasının artı ve eksi yönleri vardır. Buna rağmen oldukça saygın müzik akışı uygulamalarından biridir. Çalma listeleri, radyo istasyonları, öneriler ve kişisel bir soundtrack olan Flow dahil olmak üzere pek çok farklı özelliğe sahiptir. Ayrıca bunlara ek olarak 40 milyonu aşkın şarkı içerir.

Bu uygulamanın en iyi özelliği aylık abonelik karşılığında 16-bit FLAC kalitesinde Hi-Fi akış seçeneği sunmasıdır. Buna rağmen Hi-Fi deneyimi aramayanlar ve günlük müzik dinlemek isteyenler için daha iyi seçenekler vardır. Yüksek kaliteli müzik dinlemek istiyorsan ilk duraklarından birisi bu uygulama olabilecektir.

Deezer uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

5. Plex

plex android müzik dinleme uygulamasıPlex ile sahip olduğun büyük yerel müzik koleksiyonunu bir müzik akışına dönüştürebilirsin. Bu uygulama sayesinde kendi sunucunu oluşturabilirsin. Temel olarak bilgisayarında bir sunucu kurarsın. Dosyaları cihazına gönderirsin ve daha sonra müziğin çalınmasını sağlarsın.

Bu uygulama oldukça eski bir müzik akış yöntemini kullanmanı sağlar. Yüksek kaliteli ve geniş bir müzik koleksiyonuna sahipsen bun değerlendirebilirsin. Üstelik aylık ücret ödemek istemeyenler için ideal bir seçenektir. Sadece birkaç lira karşılığında bir ev sunucusu oluşturmayı başarabilirsin.

Plex uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

6. SoundCloud

soundcloud android müzik dinleme uygulamasıSoundCloud, son derece popüler bir müzik dinleme uygulamalarından biridir. Dünyanın her yerindeki bağımsız müzik yaratıcıları için kullanışlıdır. Binlerce insan başkalarının beğenisine sunmak için müzik çalışmalarını buraya yüklemektedir. Ayrıca isteğe bağlı müzik çalmaya izin veren bir SoundCloud Go hizmeti vardır.

Aylık abonelik gerçekleştirmen durumunda 150 milyonun üzerinde parçaya erişim sağlamış olursunuz. Bu uygulama özellikle kimsenin bilmediği indie şeyler keşfetmek için harika bir yerdir. Ayrıca bu uygulamada, çalma listeleri, radyo istasyonları ve diğer keşif özellikleri gibi olağan birçok özellik yer alır.

SoundCloud uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

7. Pandora

pandora android müzik dinleme uygulamasıPandora, şimdiye kadar geliştirilmiş olan en popüler müzik dinleme uygulamalarından biridir. Uygulama farklı platformlarda mevcuttur. Bu uygulamayı kullanırken iki farklı deneyimle karşılaşırsın. İlki, parçaları atlamana ve özellikle bir şeyi beğenip beğenmediğini göstermeni sağlayan radyo istasyonuna özel bir hizmettir.

Diğer deneyim ise standart müzik akışı şeklindedir. Elbette isteğe bağlı olarak müzik çalmak istiyorsanız aylık abonelik gerektirir. Buna ek olarak maalesef uygulama Türkiye’den VPN ile erişilmektedir. Bu uygulama özellikle ortalamanın üzerinde bir radyo istasyonu çalma listesine sahip olmak isteyenler için mükemmel bir seçimdir.

Pandora uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

8. TuneIn Radio

tunein radio android müzik dinleme uygulamasıTuneIn Radio müzik dinleme alanında biraz farklı bir uygulamadır. Bu uygulama isteğe bağlı müzik çalma gibi popüler özelliklere sahip değildir. Buna ek olarak, yüzlerce farklı radyo istasyonu, podcast ve hatta canlı spor programları ile bunu telafi etmektedir.

Tüm bunlara AM/FM radyo istasyonları, ticari ama ücretsiz radyo istasyonları (sadece premium) ve 100.000’den fazla diğer radyo istasyonları dahildir. Burada iyi bir radyo istasyonu bulamama şansın oldukça düşüktür. Özellikle podcast ve radyo programları seven biriysen bu uygulamayı fazlasıyla seveceğini düşünüyorum.

TuneIn Radio uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

9. TIDAL Music

tidal music android müzik dinleme uygulamasıTIDAL Music kendisini müzisyenler için bir müzik akışı hizmeti olarak ifade etmektedir. 45 milyondan fazla parça vardır. Ayrıca düzinelerce farklı ülkeye destek sunmaktadır. Diğer bazı özellikler arasında 16-bit kalitesinde ses gibi imkanlar yer almaktadır.

Uygulamanın Android TV desteği vardır. Çalma listeleri, gerçek bir müzik bloğu ve 100.000’i aşkın müzik videosu bulunur. Rakip uygulamaların daha fazla özelliğe sahip olduğunu söyleyebilirim. Fakat bu uygulama sıradan dinleyiciler yerine daha profesyonel ve daha ciddi müzik hayranlarına hitap etmektedir.

TIDAL Music uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

10. Apple Music

apple music android müzik dinleme uygulamasıApple Music kısa sürede en iyi müzik akışı uygulamalarından biri haline gelmeyi başarmıştır. Çalma listeleri, 7/24 canlı radyo ile birlikte 30 milyonu aşkın şarkı içerir. Ayrıca müziklerini yükleyebilir ve onları cihazına aktarabilirsin. Sanatçıları takip edebileceğin bir sosyal bileşeni dahi vardır.

Bireysel planlar, daha ucuz bir öğrenci planı ve en fazla altı aile üyesini destekleyen bir aile planı dahil olmak üzere çeşitli aylık planları vardır. Uygulama erken dönemlerinde yer alan hataların büyük bir kısmını düzeltmiş durumdadır. Hala düzeltilmesi gereken eksikler olsa bile uygulama müzik dinlemek için biçilmiş kaftandır.

Apple Music uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...