Android için en iyi 10 kripto cüzdan uygulaması

Kripto her geçen gün büyüyor. Dolayısıyla sahip olduğun ne kadar coin varsa onları güvenli bir yerde saklaman gerekir. Elbette bu konuda hiçbir şey donanım cüzdanlarının eline su dökemez. Fakat bir şekilde bir kripto cüzdan uygulaması kullanmak istiyorsan en güvenli ve en kullanışlı olanı arıyor olabilirsin.

Kripto her geçen gün büyüyor. Dolayısıyla sahip olduğun ne kadar coin varsa onları güvenli bir yerde saklaman gerekir. Elbette bu konuda hiçbir şey donanım cüzdanlarının eline su dökemez. Fakat bir şekilde bir kripto cüzdan uygulaması kullanmak istiyorsan en güvenli ve en kullanışlı olanı arıyor olabilirsin.

Kripto para birimlerinin çıkış yaptığı günlerde insanların milyonlar kazandığını söylemek mümkündür. Kripto popülaritesinin yükselişi çok sayıda kripto cüzdanının olması anlamına gelir. Bu uygulamalardan hepsinin iyi olduğunu söylemek mümkün değildir. Fakat Android için en iyi kripto cüzdan uygulamalarını burada bulabileceksin.

1. Bitcoin Wallet

bitcoin wallet android kripto cüzdan uygulamasıBitcoin Wallet oldukça basittir ama son derece işlevsel bir yapısı vardır. Bu uygulama BTC, BCH ve ETH satın almana, satmana ve saklamana olanak tanır. Ayrıca dilediğin zaman kripto para gönderebilir veya alabilirsin. Bu konuda sana herhangi bir zorluk çıkartmaz.

Diğer bazı özellikler arasında kripto para birimleri arasında geçiş, ana ekran için canlı piyasa verileri bileşeni, özelleştirilebilir ağ ücretleri (transfer için gerekli olan) ve daha fazlası yer alır. Ücretlerin biraz nasıl desem garip olduğunu söyleyebilirim. Fakat uygulama söz verdiği her şeyi yerine getirir.

Bitcoin Wallet uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

2. Coinbase

coinbase android kripto cüzdan uygulamasıCoinbase aslında bir kripto borsasıdır. Ama buna ek olarak aynı zamanda kripto para birimini barındırabilirsin. Ayrıca dilersen transferler gerçekleştirebilirsin. Uygulama, neredeyse bir aracı kurum gibi çalışır ama her şey kripto merkezlidir. Aradığın uygulama böyle bir şey ise bu uygulamaya güvenebilirsin.

Her ne kadar tamamını bu uygulama üzerinden alamayacak olsan bile çoğu kripto paranın fiyatlarını takip edebilirsin. DOGE, BTC ve ETH gibi büyük olanlar dahil olmak üzere bol miktarda satın alım gerçekleştirebilirsin. Doğrulama sürecinin biraz uzun süreceğini söyleyebilirim.

Coinbase uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

3. Exodus: Crypto Bitcoin Wallet

exodus crypto bitcoin wallet android kripto cüzdan uygulamasıExodus: Crpyto Bitcoin Wallet, en popüler kripto cüzdanlarından biridir. Bu popülerliğini hemen hemen her şeyi doğru yapma özelliğiyle bir araya getirince ortaya oldukça işlevsel bir uygulama çıkmaktadır. Düzinelerce coin desteği vardır. Aralarında geçiş yapmana izin verdir ve doğrudan uygulamadan kripto gönderip alabilirsin.

Bu uygulama, kripto cüzdanları için temel bilgilerin çoğunu kapsar. Uygulama ayrıca özel anahtarlarınızı cihazda şifreler. Böylece kimse onları çalamaz. Uygulama yoğun günlerde biraz yavaş olabilmektedir. Fakat dürüst olmam gerekirse normal şartlarda oldukça işlevseldir.

Exodus: Crypto Bitcoin Wallet uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

4. Gemini

gemini android kripto cüzdan uygulamasıGemini hem cüzdan hem de borsa olarak çalışan bir uygulamadır. İkisi bir arada olsun istiyorsan bu uygulamadan fazlasıyla verim alabilirsin. Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Bitcoin Cash ve diğerleri dahil olmak üzere çeşitli kripto paraları satın alabilir, satabilir veya saklayabilirsin.

Ek güvenlik için her hesapta iki adımlı doğrulamayı zorunlu kılar. Ne zaman satın alacağını veya satacağını bilmen için fiyat uyarıları ayarlama gibi şeyler yapmanı sağlar. Son olarak, bu alanda yerel olarak bunu yapan birkaç uygulamadan biri olan Wear OS desteği ile birlikte geldiğini unutmamak gerekir.

Gemini uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

5. Coinomi Wallet

coinomi wallet android kripto cüzdan uygulamasıCoinomi Wallet, birçok farklı özelliğe sahip bir kripto para cüzdanıdır. ERC20/223/723, NEM, BEP2 ve TRC10 tabanlı her kriptoyu destekler. Dolayısıyla bu uygulama, bir sürü farklı türde kripto parayı depolamak isteyenler için mükemmel seçeneklerden birisidir.

Uygulama ayrıca temiz bir kullanıcı paneline sahiptir. Uygulama ortalamanın üzerinde güvenlik sunar. Çoklu seed desteği vardır. Ayrıca bir DApp tarayıcısına sahiptir. Buna ek olarak uygulamada daha fazlasını bulabilmek mümkündür. Bu yüzden onun kripto cüzdanlar arasında en iyilerden birisi olduğunu düşünüyorum.

Coinomi Wallet uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

6. Trust

trust android kripto cüzdan uygulamasıTrust, mobil cihazlarda yer alan en popüler kripto cüzdanlardan biridir ve bunun için çok önemli nedenlere sahiptir. ERC20, BEP20 ve ERC721 kripto paralarıyla birlikte ETH ve BTC gibi olağan şeyleri destekleyen bir cüzdandır. Uygun bağlantılara sahip olursan uygulamanın desteklemediği para birimlerini ekleme şansın vardır.

Son olarak, özellikle yoğun bir gün söz konusuysa bazen uygulamanın kararlılığından ödün verdiğini söyleyebilirim. Bu uygulamadan kripto para satın alabilme şansın vardır. Diğer bazı özellikler arasında bir DApps tarayıcısı, kripto para gönderme ve kripto para alma yeteneği gibi özellikler bulunur.

Trust uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

7. Mycelium Bitcoin Wallet

mycelium bitcoin wallet android kripto cüzdan uygulamasıMycelium Bitcoin Wallet bazı farklı ve iyi özelliklere sahip olan son derece kararlı bir kripto para cüzdanıdır. ETH, ERC-20 ve diğerleri dahil olmak üzere birden fazla parayı destekler. Uygulama ayrıca özel anahtarların üzerinde %100 kontrol sahibi olmanı sağlar. Bu açıdan oldukça iyi bir güvenlik özelliğine sahiptir.

Kullanıcı paneline bakılacak olursa çok şey yoktur. Biraz karışık olduğunu söylemeliyim. Ama yeterince alıştıktan sonra her şeyin daha kolay olacağından emin olabilirsin. Bu, ekstra adımı atmak istemeniz durumunda Ledger ve Trezor gibi donanım cüzdanlarını desteklediğini söyleyebilirim.

Mycelium Bitcoin Wallet uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

8. SoFi

sofi android kripto cüzdan uygulamasıSoFi aslında bir aracı uygulamadır. Kripto para birimi satın alama ve satmana olanak tanır. Fakat bu, gerçek bir kripto borsası veya bir cüzdan uygulaması gibi bir şeyden çok daha farklıdır. Kripto para birimini satın alırsın ve sen onu satmaya karar verene kadar senin için uygulamada saklı kalır.

Bu nedenle, kripto sahip olduğunu bir kaynaktan ziyade borsadaki bir hisse gibi davranır. Kripto para birimlerini bu tür yerlerden çıkarmak biraz zordur. Öte yandan, almak ve satmak çok kolaydır. Bu nedenle piyasada oynamak çok daha kolaydır. Böyle bir uygulamaya ihtiyacın varsa bu uygulamaya bir şans verebilirsin.

SoFi uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

9. Electrum Bitcoin Wallet

electrum bitcoin wallet android kripto cüzdan uygulamasıElectrum gerçekten iyi çalışan Bitcoin kripto cüzdan uygulamalarından biridir. Fakat bu söylediğim yalnızca bu uygulamanın özellikle sunmuş olduğu “özelliklere” ihtiyacın varsa geçerli bir durumdur. Telefondan asla çıkmayacak olan yerel şifreli güvenlik anahtarları gibi bazı iyi güvenlik özelliklerine sahiptir.

Uygulama ayrıca hızlı bir şekilde yüklenir. Bununla birlikte kesinti süresini neredeyse sıfıra indirmek için yedek sunucular kullanır. Ayrıca ihtiyacın varsa soğuk depolamayı destekler. En önemli eksikliklerinden birisi İngilizce dışında herhangi bir dilde birazcık “sapıtabilmesi” ve bu konuda desteğinin düşük olmasıdır.

Electrum Bitcoin Wallet uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

10. Eclair Mobile

eclair mobile android kripto cüzdan uygulamasıEclair Mobile, Lightning Network uyumlu olma özelliğiyle dikkat çeken bir Bitcoin cüzdandır. Uygulamanın basit bir kullanıcı paneli vardır. Güzel görünümlü yapısı seni mutlu edecektir. Ayrıca kullanmak istediğin kanalları belirleme özelliği olduğunu unutmamalısın.

Bu uygulama yalnızca Bitcoin para birimini destekler. Bununla birlikte gerçekten Bitcoin ile yakından ilgilenen insanlar için oldukça iyi bir uygulamadır. Geliştiricilerin yakın zamanda diğer kripto paralar için destek eklemesi beklenen bir özelliktir. Ayrıca uygulamada bir takım görsel hatayla karşılaşabilirsin.

Eclair Mobile uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...