Android için en iyi 10 İtalyanca öğrenme uygulaması

İtalyanca zengin bir tarihe sahip olan ülkelerden biri olan İtalya'yı çok daha yakından tanımak için gerekli dillerden biridir. İtalyanca aynı zamanda İtalya dışında pek çok yerde konuşulan bir dildir. Bu da onu turistler, gezginler ve akademisyenler için ideal bir dil haline getirir.

İtalyanca zengin bir tarihe sahip olan ülkelerden biri olan İtalya’yı çok daha yakından tanımak için gerekli dillerden biridir. İtalyanca aynı zamanda İtalya dışında pek çok yerde konuşulan bir dildir. Bu da onu turistler, gezginler ve akademisyenler için ideal bir dil haline getirir.

İtalyanca öğrenmene yardımcı olabilecek çeşitli dil öğrenme uygulamaları vardır. Android için en iyi İtalyanca öğrenme uygulamalarını bulmana yardımcı olacağım. Böylece uygulama uygulama gezmek zorunda kalmadan ihtiyacın olan en iyi uygulamayı bulabileceksin.

1. Busuu

busuu italyanca android italyanca öğrenme uygulamasıBusuu, İtalyanca öğrenmek için gerçekten muazzam bir seçenektir. Topluluğun üyeleri tarafından oluşturulmuş çeşitli dersleri içeren bir topluluk uygulamasıdır. İtalyanca dersler yeteneklerini test etmek için kelime ve gramer bilgilerine ek olarak telaffuzlar, oyunlar ve çeşitli sınavlar içerir.

Uygulama aynı zamanda sosyal özelliklere, çevrimdışı desteğe ve çapraz platform desteğine sahiptir. Uygulama son derece işlevseldir. Her geçen gün biraz daha kendini geliştirerek ilerlemeye devam etmektedir. İtalyanca öğrenmek için en ideal uygulamalardan biridir. Fakat abonelik hizmetinin biraz pahalıdır.

Busuu uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

2. Drops: İtalyanca

drops italyanca android italyanca öğrenme uygulamasıDrops: İtalyanca, dil öğrenme uygulamaları arasında en genç olanlardan birisidir. İtalyanca başta olmak üzere çeşitli diller için uygulamalara sahiptir. Uygulama doğrudan hızlı ve kısa öğrenme oturumlarına odaklanır. Önce konuşma sözcüklerini ve sözcük öbeklerini öğrenebilirsin.

Uygulama, gramer üzerinde pek fazla durmaz. En azından bu konuda diğer uygulamalar kadar yetenekli değildir. Böylece, dilin tamamını öğrenene kadar doğrudan ilerleme söz konusudur. Bu özellikle yeni başlayanlar için ideal bir özelliktir. İçeriğin bir kısmı ücretsizdir. Ücretli sürümde ise her şey mevcuttur.

Drops: İtalyanca uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

3. HelloTalk

hellotalk android italyanca öğrenme uygulamasıHelloTalk dil öğrenme konusunda belki de görebileceğin en garip uygulamalarından birisidir. Aslında bu uygulama bir sosyal topluluk uygulamasıdır. İnsanlarla eşleşir ve birlikte dil öğrenirsin. Onlara kendi dilini öğretirsin ve onlar da sana kendi dillerini öğretirler.

Bu, ek uygulamaya ihtiyaç duyan ara uygulamalardan birisidir. Yeni başlayanlar için arkadaş canlısıdır. Metin, resim ve sesli mesajların yanı sıra görüntülü ve sesli aramalar da sunar. Uygulama harika bir ikincil çalışma kaynağıdır. Onu diğer İtalyanca öğrenme uygulamalarıyla bir araya getirirsen muazzam bir sonuç alırsın.

HelloTalk uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

4. Duolingo

duolingo android italyanca öğrenme uygulamasıDuolingo kesinlikle en popüler dil uygulamalarından biridir. Aynı zamanda muhtemelen ücretsiz versiyonuyla diğer uygulamaların bir adım önündedir. Bununla birlikte İtalyanca öğrenmek ideal seçeneklerden birisidir. Uygulama, kısa öğrenme oturumları, kelime bilgisi, sesli telaffuzlar ve konuşma üzerinde durur.

Kelime bilgini, diksiyonunu ve okuma becerilerini zaman içinde geliştirirsin. Her şey ücretsizdir ama ücretli sürümü reklamları kaldırır, çevrimdışı destek içerir ve birkaç ekstra özellik sunar. Uygulamayı kullanmak için ücretli sürüme ihtiyaç duymaman en sevdiğim yanlarından birisidir.

Duolingo uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

5. Google Çeviri

google çeviri android italyanca öğrenme uygulamasıGoogle Çeviri, gezginler ve dil uzmanları için olağanüstü bir araçtır. Çevrimiçi bir biçimde 100’den fazla dile, çevrimdışı ise 50’den fazla dile destek verir. Kelimeleri diller arasında oldukça kolay bir şekilde çevirebilmen mümkündür. Ama en iyi önemli kesinlikle canlı çeviri özelliğidir.

Bu uygulamayı kullanarak onunla İtalyanca konuşabilirsin. Böylece istediğin dilde çeviri alırsın. Bu onu pratik yapmak için mükemmel bir uygulama yapar. Google tarafından geliştirilen bir uygulama olduğundan doğrudan ücretsizdir. Bu uygulama kesinlikle kullanabileceğin, dil öğrenmek için en iyi uygulamalardan biridir.

Google Çeviri uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

6. Kolay İtalyanca Öğrenme

simply learn italian android italyanca öğrenme uygulamasıKolay İtalyanca Öğrenme ismiyle çok şey anlatan bir uygulamadır. Bunu bir öğrenme platformu olarak görmek doğru olmayacaktır. Çünkü uygulama daha çok bir konuşma kılavuzu görevi görür. 1000’den fazla yaygın İtalyanca kelime ve kelime öbeğine sahiptir. Bu açıdan hızlı hatırlama ve hızlı çalışma için kullanışlıdır.

Uygulama ayrıca daha kolay öğrenme için konuşmayı yavaşlatan sesli telaffuzlar, testler ve se kontrolleri içerir. Bu açıdan en iyi yardımcı uygulama olarak işe yarar. Daha kapsamlı bir deneyim elde etmek için onu bir başka uygulamayla birlikte kullanmayı düşünmelisin.

Kolay İtalyanca Öğrenme uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

7. Memrise

memrise android italyanca öğrenme uygulamasıMemrise, İtalyanca öğrenmek için en popüler seçeneklerden birisidir. Fakat en başından belirtmek gerekirse uygulama en pahalı dil öğrenme seçeneğidir. Bu uygulama öğrenmeye geniş bir yaklaşım getirir. İtalyanca konuşma, kelime bilgisi ve standart stil dersleri içerir.

Ayrıca testler, oyunlar, sosyal öğeler, sesli telaffuz kılavuzu ve daha fazlasını elde edersin. Geniş yaklaşımı gerçek anlamda hayat kurtarıcıdır. Belki de aradığın en önemli özelliklerden birisi olabilir. İtalyanca öğrenme konusunda son derece ciddiysen bu uygulamaya yatırım yapmayı düşünebilirsin.

Memrise uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

8. Mondly: İtalyanca

mondly italyanca android italyanca öğrenme uygulamasıMondly: İtalyanca, dil öğrenmek ama özellikle İtalyanca öğrenmek isteyenler için bir başka popüler seçeneklerden biridir. Çok yoğun bir şekilde İtalyanca konuşma diline odaklanır. Gramer ve kelime öğrenmenin çoğu konuşmalardan gelir. Uygulama, kelime dağarcığını yavaş yavaş geliştiren bir yapıdadır.

Oldukça iyi çalışan temiz bir uygulamadır. Ayrıca çevrimdışı destek, konuşma tanıma, lider tablosu, öğrenimle ilgili istatistikler ve daha fazlasını elde edersin. Uygulamanın biraz pahalı olduğunu söyleyebilirim. Ama iyi bir İtalyanca öğrenme uygulaması peşindeysen bu uygulamaya şans verebilirsin.

Mondly: İtalyanca uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

9. Rosetta Stone

rosetta stone android italyanca öğrenme uygulamasıRosetta Stone söz konusu durum dil öğrenme olduğunda en büyük oyunculardan biridir. Elbette Avrupa’nın en popüler dillerinden biri olan İtalyanca dilini destekler. Uygulama diğer uygulamalara benzer şekilde çalışır. Yavaşça kelime dağarcığı ve gramer temeli oluşturur. Ama en önemlisi konuşma diline odaklanır.

Uygulama, görsel öğrenmeden çok sesli öğrenmeye dayanır. Bu yüzden uygulama ile sürekli konuşman gerekebilir. Diğer taraftan uygulamanın çok büyük bir eksiği veya dezavantajı var diyebilirim. Çünkü en pahalı dil öğrenme seçeneklerinden birisidir.

Rosetta Stone uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

10. Tandem

tandem android italyanca öğrenme uygulamasıTandem aslında bir sosyal uygulamadır. Dil öğrenenlerin olduğu sosyal bir topluluktur. İnsanlarla eşleşirsin, onlara dillerini öğretirsin ve onlar sana kendi dillerini öğretirler. Bu aynı zamanda görüntülü ve sesli aramaların yanı sıra metin, resim ve sesli mesajları da destekler.

Uygulama ayrıca ek eğitim için profesyonel öğretmenler sunar. İnsanlar eşleşmeden önce çalışma konularını talep etmen söz konusu olabilir. Uygulama oldukça işlevseldir ama tek başına İtalyanca öğrenmek için yeterli değildir. Dolayısıyla onu yardımcı bir uygulama olarak kullanmalısın.

Tandem uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...