Android için en iyi 11 futbol oyunu

Futbol dünyanın en popüler sporlarından biridir. Yüzlerce lig, binlerce takım ve yüz binlerce oyuncunun varlığı söz konusudur. Futbol gerçek anlamda bir tutkudur. Bu nedenle bir sürü futbol uygulaması vardır. Fakat mobil tarafta her şeyin mükemmel olduğunu söylemek mümkün değildir. Oynamak için en iyisini seçmek zorundasın.

Futbol dünyanın en popüler sporlarından biridir. Yüzlerce lig, binlerce takım ve yüz binlerce oyuncunun varlığı söz konusudur. Futbol gerçek anlamda bir tutkudur. Bu nedenle bir sürü futbol uygulaması vardır. Fakat mobil tarafta her şeyin mükemmel olduğunu söylemek mümkün değildir. Oynamak için en iyisini seçmek zorundasın.

Çoğu futbol oyunu sahada en sevdiğin oyuncularla oynamana yardımcı olur. Bunu yapmasa bile oyunu kontrol ederek seni menajer yaparak tutkunun içerisine çeker. Her iki türde oyunlar da burada yer alacaktır. Dolayısıyla Android için en iyi futbol oyunlarını burada bulabileceksin.

1. Rumble Stars Futbol

rumble stars futbol android futbol oyunuRumble Stars Futbol diğer oyunlara göre biraz daha yeni olmasına rağmen son derece güçlü bir oyundur. Renkli grafiklere, oldukça komik yeteneklere ve hayvanlara sahip bir arcade futbol oyunudur. Oyun, tonlarca karakter ve özelleştirme ile PvP çevrimiçi oyun oynama özelliğine sahiptir.

Ayrıca kulüpler, çeşitli ligler ve diğer rekabetçi zorluklarla karşılaşabilirsin. Hatta oyunun kendisinde oyun yayıncılarını bile izleme şansın vardır. Bu oyunu internet olmadan oynama şansın yoktur. Arcade tarzı olması oyunun rekabetçi yönünü ortadan kaldıran bir durumdur. Sadece eğlenmek istiyorsan bir numaraları oyunlardan birisidir.

Rumble Stars Futbol uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

2. Head Football LaLiga

head football laliga android futbol oyunuHead Football LaLiga, İspanya’daki La Liga’nın resmi futbol oyunudur ve oynaması ücretsizdir. Oyun oldukça eğlenceli küçük bir arcade oyununa benzer. İki oyuncu veya yapay zekaya karşı tek bir oyuncu bire bir maçta karşı karşıya gelirler. Biraz tenisi andırır niteliktedir ama onun futbol versiyonu gibi düşünebilirsin.

Gerçek oyunculara, bir koleksiyon ve yükseltme mekaniğine sahiptir. Tahmin edebileceğin gibi bazı ücretsiz ve ücretli güçlendirmeler vardır. Oyunu oynamak son dere basittir. Bu, birkaç dakika öldürmek için en ideal oyunlardan birisidir. Oyun aynı zamanda seni harcama yapmaya teşvik eder. Bu konuda dikkatli olmalısın.

Head Football LaLiga uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

3. Soccer Super Star – Futbol

soccer super star futbol android futbol oyunuSoccer Super Star – Futbol adını taşıyan bu oyun eğlenceli bir futbol oyunudur. Bununla birlikte ortalama düzeyde bir oyun olduğunu kolayca itiraf edebilirim. Oyun tamamen mobil öncelikli olarak tasarlanmıştır. Bu, toplanacak bir sürü oyuncu ve eşya olduğu anlamına gelir.

Oyun yeterince kolay bir biçimde başlar. Kontrolleri öğrenmesi oldukça basittir. Grafikler oldukça iyidir. Fakat oyun ücretsiz olmasına rağmen seni satın almaya teşvik eder. Tüm düğüm tam anlamıyla burada kopar. Bir şeyler satın almadığın sürece rekabette geri kalmaya başlarsın. Bu konuda dikkatli olmalısın.

Soccer Super Star – Futbol uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

4. Final Kick

final kick android futbol oyunuFinal Kick oynaması ücretsiz oyunlardan birisidir. Oyun arcade hissi veren oldukça basit bir futbol oyunudur. Tekrar tekrar şut çekmene izin veren bir futbol oyunudur. Amaç olabildiğince fazla gol atmaktır. Oyunun grafikleri iyidir. Bununla birlikte haftalık turnuvalar, çevrimiçi çok oyunculu mod gibi çeşitli özellikler içerir.

Oyunun kontrolü oldukça basittir. Bu konuda endişelenecek hiçbir şey yoktur. Basit kontroller oyunun en çekici yönlerinden birisidir. Turnuvaların bitmesi biraz zaman alır. Bu yüzden hazırlıklı olmalısın. Oyun ücretsiz olsa bile seni uygulama içi satın almaya yönlendirmek için elinden geleni yapacaktır. Oyunun en kötü yanlarından birisi budur.

Final Kick uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

5. World Soccer League

world soccer league android futbol oyunuWorld Soccer League (Dünya Süper Lig olarak yerelleştirilmiş) burada bahsettiğim oyunlardan biraz farklı bir yapıdadır. Çoğu futbol oyunundan daha iyi olduğu kesin gibidir. Fakat, FIFA ve PES gibi oyunların kitlesel etkisi altında geri kalmıştır. Öyle ki, oyuncuların gerçek isimlerini bulman bile oldukça zordur.

Oyunda 120 takım, 2.000 oyuncu, dört tane mod, başarımlar, skor tabloları ve 15 dil desteği yer alır. Mekanikler gerçek anlamda biraz yavaştır ama basittirler. Grafikler ortalama düzeydedir. Elbette oyun ücretsiz görünümlü bir oyun olmasına rağmen seni bir şeyler satın almaya teşvik eden cinstendir.

World Soccer League uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

6. Soccer Manager 2021

soccer manager 2021 android futbol oyunuSoccer Manager 2021 (bu yazı yazılırken sürüm buydu), bu türdeki en yeni oyunlardan biridir. Bu bir yönetim simülatörüdür. Temelde kendi futbol takımını yönetirsin. 33 ülkeden 800 takım arasından seçim yapabilir ve seçtiğin takımı şampiyonluk yolunda geliştirmeye devam edebilirsin.

Oyunun grafikleri iyidir ve tam anlamıyla bir simülasyon görevi görür. Kararların, takımını destekleyen taraftarların seni ne kadar sevdiği gibi şeyleri etkiler. Genel deneyim açısından son derece zorlayıcı olduğu kesindir. Ayrıca oyunda gittikçe düzeltilen bir hatalar bütünü olduğu unutulmamalıdır. Birine denk gelirsen şaşırmamalısın.

Soccer Manager 2021 uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

7. FIFA Futbol

fifa futbol android futbol oyunuFIFA Futbol (FIFA Soccer), tartışmasız bir biçimde mobil cihazlarda yer alan en popüler futbol oyunlarından biridir. Elbette bu EA Sports tarafından oluk oluk paranın aktığı bir oyun anlamına gelebilir. Bu konuda çok dikkatli olursan bu oyundan ekstra keyif almayı başarabilirsin.

Oyun olağanüstü grafiklere, iyi mekaniklere ve çok fazla içeriğe sahiptir. Buna tek oyunculu bir serüven seçeneği, çevrimiçi oynama özelliği, 550’den fazla takımdan oyuncular bulabilme fırsatı ve daha fazlası dahildir. Bu türdeki diğer tüm oyunlardan daha fazla içeriğe sahiptir.

FIFA Futbol uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

8. eFootball PES 2021

efootball pes 2021 android futbol oyunueFootball PES 2021, FIFA oyununun mobil cihazlardaki en büyük rakibi durumundadır. Birçok oyuncu, bu oyunun çok daha iyi olduğuna inanır. Oyunun grafikleri son derece iyidir. Olağanüstü mekanikleri ve kontrolleri vardır. Bir ekip kurma mantığı olduğu için çevrimiçi çok oyunculu, yerel çok oyunculu ve daha fazlası gibi seçenekler vardır.

FIFA gibi bir oyunda yapacak çok daha fazla şey olduğu kesindir. Fakat PES oynaması daha eğlenceli bir oyundur. eFootball PES 2021 tahmin edebileceğin gibi ücretsiz bir oyun olsa bile seni satın almaya teşvik eder cinstendir. Bu konuda dikkatli olursan olağanüstü bir futbol oyunuyla karşılaşmış olursun.

eFootball PES 2021 uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

9. Football Manager 2021 Mobile

football manager 2021 mobile android futbol oyunuFootball Manager 2021 Mobile, SEGA tarafından geliştirilmiş ücretli bir oyundur. Bu yazının temeli atılırken 2021 sürümü piyasadadır. Oyuncular bir futbol takımını yönetirler. 24 ülkedeki 60 ligde rakiplerle karşı karşıya gelirler. Daha iyi oynamayı teşvik etmek, oyuncuların daha iyiyi yapmasını motive etmek için çaba gösterirsin.

Kazanan takım olmak için oyuncularla arayı iyi tutman gerektiğini unutmamalısın. Oyunun temel mekanikleri oldukça dinamiktir. Bu açıdan oyun, temel mekanikleri neredeyse aynı bırakarak yıldan yıla gelişmeye özen göstermektedir. Bir sonraki sürüm ortaya çıkana kadar bu oyun ile epey bir vakit geçirebilirsin.

Football Manager 2021 Mobile uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

10. Dream League Soccer

dream league soccer android futbol oyunuDream League Soccer, mobil cihazlarda yer alan en büyük futbol oyunlarından biridir. Tam takımlar, eksiksiz oyunlar ve eksiksiz bir oyun alanı içerir. Oyunun ön yüzü bir tür simülasyon şeklindedir. Bir takım kurarsın, onu geliştirirsin ve şampiyonluklar yaşamaya çalışırsın.

Bununla birlikte oluşturduğun takımla gerçek futbol oynama şansın da vardır. Grafikler ve kontroller çok kötü değildir. Bu onu futbol oyunları arasında en iyilerden birisi yapmaya yeter. Ayrıca başarımlar, kayıtlar, skor tabloları ve daha fazlasını içeren bir oyundur.

Dream League Soccer uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

11. Kevin Toms Football * Manager

kevin toms football manager android futbol oyunuKevin Toms Football * Manager (evet ismi biraz garip) küçük bir futbol simülatörü şeklinde olan bir oyundur. Grafik anlamında herhangi bir şey bulamazsın. Temelde sahada oynayan çubuk grafiklerle karşılaşırsın. Fakat oyunun basit görünümüne pek aldanmamalısın. Çünkü oyun çok daha detaylıdır.

Bir takım seçersin, oyuncular alıp satarsın, biraz stratejik davranmaya çalışırsın ve her şeyi kazanmaya çalışırsın. Dört farklı lig aşaması, çeşitli turnuvalar ve daha fazlası vardır. Eski futbol taraftarları için son derece güzel bir oyundur. Bir başka ifadeyle retro futbol menajerlik oyundur ama ücretlidir.

Kevin Toms Football * Manager uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...