Alfa kadını olduğunu gösteren 10 işaret

Alfa kadını mısın? Alfa kadınlar diğer kadınlardan farklı özelliklere sahiptirler. Bir alfa kadını olup kendini geliştirmek ister misin?

Alfa kadını mısın? Alfa kadınlar diğer kadınlardan farklı özelliklere sahiptirler. Bir alfa kadını olup kendini geliştirmek ister misin?

Alfa kadınların diğer kadınlardan çok daha farklı olduklarını söylemek mümkün. Bu kadınlar çok daha ilgi çekicidirler çünkü ne istediklerini bilerek hareket ederler. Kadınların bir kısmı cesaretli olma ve hayatta yön bulma konusunda sorun yaşarken alfa kadınlar bu sorunları yaşamazlar.

Özet: Alfa kadını olduğunu gösteren işaretler

Öncelikle hep birlikte alfa kadının tanımını yapmaya çalışalım. Alfa kadın bir bakıma baskın kadın anlamına gelir. Alfa kadınlar son derece güçlüdürler, kendilerine güvenleri yüksektir ve çoğunlukla hayatlarında hep bir meşguliyet durumu vardır.

“Alfa kadını olup olmadığını öğrenmek istiyorum.” diyorsan aşağıdaki maddelere göz atabilirsin. Bu maddelerin her birisi özettir. Daha fazlasını öğrenmek istiyorsan yazıyı okumaya devam etmeni öneririm:

 1. Gözler hep senin üzerinde mi?
 2. Bir şeyi bilmediğini kabul edebiliyor musun?
 3. Yaşama amacına sahip misin?
 4. Yalnız kalabiliyor musun?
 5. Sürekli yanlış anlaşılıyor musun?
 6. Dengeyi önemsiyor musun?
 7. Sevmesini biliyor musun?
 8. Risk almayı seviyor musun?
 9. Değişime inanıyor musun?
 10. Vazgeçmek sana göre değil mi?

1. Gözler hep senin üzerinde mi?

Bunu isteyip istemediğin durumu değiştirmez. Gözler hep senin üzerindeyse bunun bir işaret olduğunu bilmelisin. Kendine duyduğun güven tüm dikkatleri üzerine çekmek için yeterlidir. İş yerinde herkes senden yardım istiyorsa alfa kadın olma olasılığın yüksek demektir.

Sosyal alanlarda ise eğlenceli hikayeler anlatan ve herkesin gülmesini sağlayan kişi olabilirsin. Bir başkasına yönelmiş dikkati sadece enerjinle dahi kendine çevirmeyi başarabilirsin. Alfa kadın bu özelliklerini kullanarak sosyalleşmeyi güce dönüştüren bir yapıya sahiptir.

2. Bir şeyi bilmediğini kabul edebiliyor musun?

Alfa kadını aklı başında ve bilgili bir insandır. Sürekli yeni bilgilerin peşinden gider ve her şeyi öğrenemeyeceğini bilir. Bu onu bilmediği şeyler karşısında biliyorum tavrı takınmasına engel olduğu gibi onu bencil olmaktan uzak tutar.

Sürekli yeni şeyler öğrenmek için çabalıyorsan ve yeni şeyler öğrenmek için her daim bir şeylerin peşinden gidiyorsan alfa kadını olabilirsin. Hayatta dengeyi önemsediğin için sahip olduğun doğal güç sayesinde aşırı güçlü olabilirsin. Bu seni başkalarından farklı kılar.

3. Yaşama amacına sahip misin?

Alfa kadını ne yaptığını bilen kadındır. Yaşamak için her zaman bir amacı vardır ve bu amaç hayatının her alanında belirlediği hedefleri yerine getirmektir. Bunun için sürekli olarak fiziksel, zihinsel ve ruhsal anlamda kendisini hazır tutmak için çaba gösterir.

Hedefini yerine getirmek için çok farklı yollar denemiş biriysen alfa kadınının özelliklerini taşıyor olabilirsin. En iyisi olmak için kafa göstermek bu açıdan en önemli belirtidir. Bir alfa kadını olmak isterse onu başarana kadar dur durak bilmeden çalışır.

4. Yalnız kalabiliyor musun?

Alfa kadını için uzun süreli ilişkilerin bitmesi ve yalnız yaşam sürmesi pek bir anlamlı değildir. Çünkü bu tür kadınlar romantik ilişkilerden çok hoşlanmazlar. Kendi başlarına hayatta birçok şeyi başarmaya odaklandıkları için bunu aşkla veya aşksız yapabileceklerini düşünürler.

Bazı alfa kadınları yalnız oldukları zaman çok daha üretken olduklarını düşünürler. Bu nedenle sevgililerinden ayrılmayı göze alırlar çünkü sevgili onlar için hayatta bir engeldir. Üstelik diledikleri zaman hayatlarına yeni bir erkeği davet etme konusunda ustadırlar.

5. Sürekli yanlış anlaşılıyor musun?

Toplumun alfa kadınına ayak uydurması pek mümkün değildir. Bir alfa kadını söylediklerinden kolay kolay geri adım atmaz. Onun için düşünceleri ve inanışları son derece serbest olduğundan başkalarının bu konuda yapacağı çok fazla bir şey yoktur.

Kendine olan güvenin çok yüksek olduğundan sürekli yanlış anlaşılan taraf olabilirsin. Toplum bir kadının cesaretli olmasına alışkın olmadığı için çoğu zaman bu tür kadınlara karşı çıkarlar. Ancak sahip olduğun düşüncelerin başkalarına göre değişmesine gerek olmadığını bilmelisin.

6. Dengeyi önemsiyor musun?

Alfa kadını hayatının her alanına denge yaymak için uğraşır. Bu sayede fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak hayatta kalmayı başarır. Üstelik kendilerinden çok daha güçlü olana inanma konusunda hiçbir zorluk yaşamazlar ama doğru hareket etmeyi ihmal etmezler.

Sara Salek King‘in belirttiği gibi “bir şey yapılacaksa alfa kadını kendi kapasitesini bilerek hareket eder” söylemi oldukça doğrudur. Sahip olduğu bilgi ve akıl ile hayat karşısında cesaretle ayakta durmayı başardığı için kendini geliştirmenin ne kadar önemli olduğunu iyi bilir.

7. Sevmesini biliyor musun?

Alfa kadınları yalnız kalmaktan korkmazlar ama sevmeleri gerektiğinde adanmışlıklarını gösterirler. Birçok insan alfa kadının aşkla olan bağının çok az olduğuna inanır ama bu doğru değildir. Alfa kadını hayattaki her duygunun değerini bilecek kadar zekidir.

Sevmesi ve aşık olması gerektiğini kişiyi bulduğuna inanan alfa kadını bu fikrinden vazgeçirmek kolay değildir. Yaşadığı aşk kısa sürede bir rüyaya dönüşür. Üstelik bu tür kadınlar ilk adımın karşıdaki kişiden gelmesini beklemeden harekete geçerler.

8. Risk almayı seviyor musun?

Bir alfa kadını için risk hayatın gerekliliğidir. Risk almadığın sürece hayatında bir şeylerin mümkün olamayacağına inanan insanlardan biriysen alfa kadını olabilirsin. Alfa kadını sürekli rahatlık bölgesinin dışında dolaşır ve nadiren o alanın içerisine girer.

Hayatta risk almak senin için alışılmış bir şey olabilir ama karşıdaki insanlar için aynı şey geçerli olmayabilir. Bu nedenle seni hayretle ve gıptayla izleyebilirler. Bir alfa kadını yaşamını doğal risk alıcı olarak devam ettirir ve risk söz konusu olduğunda bunu çekinmeden kabul eder.

9. Değişime inanıyor musun?

İnsanların çok büyük bir kısmı değişimden korkarlar ama alfa kadını için değişim bir gereksinimdir. Değişim olmadan büyümenin ve gelişmenin mümkün olmadığının farkındadırlar. Üstelik fedakarlık yapmadan değişimin olmayacağını bilirler.

Rahatlığından ödün vermek ile gelişim arasında bir tercih yapman gerektiğinde rahatlığından ödün vermeyi tercih ediyorsan alfa kadını olabilirsin. Alfa kadının sahip olduğu en büyük güzellik budur. Değişim fırsatlarını her zaman değerlendirir ve adım atmak gerektiğinde çekinmeden adım atar.

10. Vazgeçmek sana göre değil mi?

Vazgeçmeyi sevmiyorsan ve bu huyun senin için vazgeçilmez ise alfa kadını dünyasına hoş geldin. Hedefin ne olursa olsun onda başarıya ulaşana kadar elinden geleni sürekli yaparak sonuca gitmek istersin. Sonunda istediğini elde edip toplumdaki diğer kadınlardan farklı olduğunu kanıtlarsın.

Azim seni başkalarından farklı yapan en önemli nitelik durumundadır. Azim seni özgür ve cesaretli yapar. Nerede olduğunu, nereye gittiğini ve ne yapman gerektiğini çok iyi bilirsin. Bir alfa kadınsan başarı senin için en önemli gerçek durumundadır.

Umarım bu bilgiler alfa kadını olup olmadığını anlama konusunda sana yardımcı olmuştur. Eklemek istediğin bir şeyler varsa hemen yorum yapabilir veya önerilerimi beğendiysen yazımı arkadaşlarınla paylaşabilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

4 Comments

 1. Merhaba Kaan bey yazınız çok ilgimi çekti ve sonuna kadar okudum bir alfa kadını nasıl olunur onu öğrendim tabiatımız gereği biz kadınlar güçlendikçe hayatta her işin üstesinden geleceğimize inanıyorum ve sizi bu katkılarınızdan dolayı tebrik ediyorum ellerinize sağlık bizlere bilgi ışığı oldunuz başarılar.

  • Merhaba,

   İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Umarım söylediğiniz gibi yazıyı okuyanlara katkı yapmayı başarabilmişimdir.

   Sağlıcakla kalın, hayat boyu başarılar dilerim.

  • Merhaba Aslı Hanım,

   Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Umarım aradığınız bilgileri bulmanıza yardımcı olabilmişimdir.

   Sağlıcakla kalın, hayat boyu başarılar dilerim.

Yorum yapıp katkı sağla...