Zoyi’nin Gezi Rehberi: Paris (Didem Akşar)

Zoyi’nin Gezi Rehberi: Paris, bir çocuğun oturduğu yerden Fransa’nın başkenti Paris’i gezmesini sağlayabilecek okuması keyifli bir kitaptır. Kitabı çocuğun veya yeğenin ile birlikte okuyarak bu eşsiz seyahatte ona yol arkadaşı olabilirsin. Belki bir çocuğun erken yaşta Paris’e seyahatine onay vermeyebilirsin ama dünyayı tanımasına izin vermek iyi bir fikirdir.

Zoyi’nin Gezi Rehberi: Paris, Didem Akşar tarafından yazılmış eğitici ve öğretici bir çocuk kitabıdır. Okuyucusunu büyülü bir yolculuğa çıkaran kitabın durağı adından anlaşılabileceği gibi Fransa’nın aşıklar şehri Paris’tir. Çocukların ve onlara eşlik eden yetişkinlerin bir kuyruklu yıldız sayesinde Paris’i gezmesini sağlayabilecek bu kitap Martı Yayınları tarafından yayınlanmıştır.

Zoyi’nin Gezi Rehberi: Paris

Zoyi’nin Gezi Rehberi: Paris, çocuklar için özel olarak hazırlanmış etkileşimli bir kitaptır. Bir okuyucu olarak, oldukça hızlı hareket edebilen Zoyi adındaki bir kuyruklu yıldızın izini sürerek şehrin altını üstüne getirebilirsin. Kitabın sana ve çocuğuna/yeğenine sunacağı en büyük faydalardan birisi budur.

Zoyi seni alıp Paris’e götürdüğünde o meşhur Eiffel Kulesi ile tanışmayı başarabilirsin. Oradan çıkıp soluğu bir sembol haline gelmiş olan Notre Dame Katedrali‘nin kapısında alabilirsin. Üstelik tüm bunları çocuklar için hazırlanmış özel etkinlikler ve bulmacalarla gerçekleştirebilirsin. Bavullarını toplamana ve günlerce hazırlık yapmana hiç gerek yok çünkü Paris’e gidebilmek için kitabın kapağını aralamak yeterlidir.

Martı Yayınları: Zoyi’nin Gezi Rehberi – Didem Akşar

Etkileşimli, eğlenceli ve öğretici çocuk kitabı

Bu aralar çocuk kitaplarıyla daha yakından ilgileniyorum. Sebebi ise çocuklara okuma alışkanlığı aşılamanın çok daha önemli olması. Onlar için doğru kitapları bulabilmek çok kolay olmasa bile bunun gibi etkileşimli ve oyunlu kitaplarla karşılaşmak işimi kolaylaştırıyor diyebilirim.

Kitabın adını gördüğümde bu kesin “çocuk kitabı olmalı” dedim ve yanılmadım. Yazarın iyi niyeti sayesinde kitap hakkında bilgi edinmem çok daha kolay oldu. En azından gösterdiği nezaket için dahi ona teşekkür etmeyi ihmal etmemeliyim. Kitaba gelirsem aslında söyleyeceğimi çoktan söyledim; etkileşimli, eğlenceli ve öğretici bir çocuk kitabıyla karşı karşıyasın.

Kitabın içi gezilip görülebilecek pek çok önemli yerle dolu. Tanınması gereken önemli sanatçılar, sporcular ve seyahat edilen yerin özel lezzetleri gibi daha birçok farklı detay mevcut. İşin en önemli kısmı ise tüm bunların çocukların seveceği şekilde etkinlikler ve bulmacalarla sunulmuş olması. Bu nedenle mutlaka genel kültür konusunda çocuğuna destek olmak ve bunu onun seveceği şekilde yapmak için bu kitaba bir şans vermeni öneririm.

Zoyi’nin Gezi Rehberi: Paris kimler okumalı?

Zoyi’nin Gezi Rehberi: isimli bu kitabı okumanı tavsiye eder miyim? Bu soruya koşullu bir cevap vermeyi tercih edeceğim. Bu kitabı ne sen tek başına ne de çocuğun/yeğenin tek başına okumamalıdır. Seyahatler her zaman yol arkadaşlarıyla çok daha güzel olacağından bu bilinci ona/onlara aşılamak için küçük okuyuculara eşlik etmeni tavsiye ederim.

Didem Akşar tarafından yazılmış olan bu kitabı okuduktan sonra yazarın diğer kitaplarına göz atmayı düşünebilirsin. Yazarın şimdilik yayımlanmış bir başka kitabı yoktur. Nitekim bu kitabın isminden yola çıkarak ileride daha farklı şehirlere yolculuk etmene yardımcı olacak kitapların gelebileceğini tahmin etmek güç değil. Keyifli okumalar dilerim…

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

You may also like...

Yorum yapıp katkı sağla...