Yılda 200 kitap okumak: Anlamsız çaba

Kaan Karadeniz

28 yaşındayım. Yüksek lisans öğrenimini "Bilgi ve Belge Yönetimi" bölümünde sürdürmekteyim. Psikolog veya terapist değil, araştırmacıyım. Başarının çaba ile doğru orantılı olduğuna inanlardanım.

2 Cevaplar

 1. Merve Duran dedi ki:

  Sosyal medya hesabı kullanmadığım için bu konudan mahrum kalmıştım ta ki sizin sayfanızı takip edene kadar. Arada gelir sayfasınızı ziyaret ederim. Kendime bi şeyler katmak için değil amacım – kendime bi şeyler de katıyorum ama – daha çok sizin yorumunuzu farklı bi bakış açısını merak ettiğim zamanlarda geliyorum. Yılda 200 kitap okumak belki gerçekten hayali olabilir ama dedikleriniz de haklısınız hangi günümüz hangisine uyuyor ki? Bu hayali sanki ben yılda 200 kitap okudum demeye getirmek için yapmış bana öyle geldi ama böylesi hayallere saygı duysam da tek cevabım şudur : bi kitap okudum ki 200 kitap okumuş gibiyim.. Bence bunu demek kendi rekorunu kırmak. Bi olay daha öğrenmiş oldum teşekkürler

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Merhaba Merve,

   Bu malum fikir aslında ünlü iş adamı Warren Buffet’a ait. Kendisi her gün 400-500 sayfa falan kitap okurmuş. Ben bunun da mümkün olduğunu düşünmüyorum. Söylediğin gibi tek bir kitap bile 200 kitaba bedel olabilir. Önemli olan ondan öğrendiklerimiz, öğrendiklerimi başkalarına aktarmamız ve öğrendiklerimizi günlük yaşantımızda kullanabilmektir.

Yorum yapıp katkı sağla...