Astroloji

Yengeç aylık burç yorumu (Nisan 2021)

Derinden sezgisel ve duygusal olan Yengeç, tanınması en zorlu burçlardan biridir. Çok duygusal ve hassastırlar. Aileler ve evleri ile ilgili meseleleri derinden önemserler. Yengeç sempatiktir ve yakınındaki insanlara sımsıkı bağlıdır.

Yengeç, Akrep ve Balık gibi su elementine aittir. Duygularını takip ettiklerinden çevrelerindeki dünyaya karışmakta zorlanırlar. Ay tarafından yönetildikleri için Ay döngüsünün evreleri, onların iç gizemlerini derinleştirir ve kontrollerinin ötesinde duygusal kalıplar yaratır.

Ofis Koltukları

Yengeç burcu yorumu (Nisan 2021)

Güneş ve Venüs ayın çoğunda güneş haritanın tepesinde yer alacak. Bu nedenle büyük başarılar ve hedeflere ulaşmalar görebilirsin. 11 Nisan’daki yeni ay, profesyonel endişelerini de gözler önüne serecek. Seni bir tavır almaya ve dünyaya gücünü göstermeye teşvik edecek.

Yeni iş fırsatları, bir terfi veya uygun bir tanıtım şansı hemen köşede olabilir. Fakat, yeni müşterileri ve diğer herkese dünyayı sallayabileceğini gösterebilmek için günü değerlendirmen son derece önemlidir. Gezegenlerin çoğu bu ay da arkadaşlık evine doğru yolculuk halinde olacağı için ağındaki çoğu kişiden haber alabilirsin.

Kızıl gezegen Mars, 23 Nisan’dan itibaren sana enerji verecek. Bu nedenle büyük olasılıkla bu dönemde bir ana etkinliği gerçekleştirmiş olacaksın. Bu ayın senin için yoğun geçeceğini söyleyebilirim. Bu yoğunluk doğrultusunda nasıl hareket etmen gerektiği konusunda dikkatli olmalısın.

Yoğun bir ayı geride bırakırken güneş beşinci sevgi ve bereket evinde olduğunda ayın yirmi altıncı gününde bir dolunay belirecek. Bu dolunay, kalbinin en büyük tutkusunun peşinden gitmene, bekarsan yeni bir aşk bulamana yardımcı olabilecektir. Evrenin bunca zaman sonra sana sunmuş olduğu nimetleri boşa harcamamalısın.

2021 yılında Yengeç burcu

Güçlü Mars 3 Mart’tan itibaren kendisini gösterecek. Önümüzdeki haftalarda bazı projelerde perde arkasında çalışmakla muhtemelen çok meşgul olacaksın. Bir yandan bir şeyleri doğru yapmak zaman alacak ve zamanında yetiştirmeye istekli olacaksın.

Ayrıca söz konusu enerji yüzünden kendini biraz yorgun ve bitkin hissedebilirsin. Bu yüzden her şeyden önce vücudunu dinlendirmeyi unutmamalısın. Yoksa kısa süre içinde tükenebilir ve yapılması gerekenlere enerjini ayıramayabilirsin.

On üçünde yeni bir ay kendini gösterecek. Bu muhtemelen senin için daha fazla bilgelik ve genişleme anlamına gelecek. Bazı Yengeç insanları önümüzdeki günlerde bir akademik veya medya girişiminin parçası olabilirler.

20 Mart’ta bahar ekinoksu geldiğinde önümüzdeki haftalarda tutkularının ateşlendiğini hissedebilirsin. Şimdi çok çalışırsan, profesyonel gelişim ve başarı kesinlikle gelecektir. Hedeflerinin bir listesini yapmalı ve onlara ulaşmak için bir strateji oluşturmalısın.

Yirmi sekizinci günde bir dolunay belirecek. Bazı Yengeç burcu insanlar fantastik gayrimenkulleri hareket ettirebilirler veya güvence altına alabilirler. Diğerleri mevcut alanlarda düzenlemeler yapabilirler. Örneğin bu bir aile meselesiyle hızlıca çözmeye çalışman daha doğru olabilir.

Güçlü Mars, güneşin on birinci evini ateşlerken bu ay sosyal yaşamınızın oldukça aktif olduğunu hissedeceksin. Bu muhtemelen arkadaşlardan heyecan verici haberler ve etkinlikler için olanaklar getirecektir. Eğlence ve macera için biraz zaman ayırabiliyorsan bunun için gerekeni yapmalısın.

Venüs, 1 Şubat’ta samimiyet evine kayış yapacaktır. 25 Şubat’a kadar burada kalır. Bu da şefkat ve duygusallık ihtiyacını artırabilir. Yeni bir ay, bir ilişkide daha yakınlaşmana veya uzaklaşmana yardımcı olabilir. Mali yardıma ihtiyacın varsa buna ulaşman mümkün olabilir.

Fakat Merkür’ün 20 Şubat’a kadar gerilediğini unutmamak gerekir. Bu yüzden bu ay aceleci anlaşma veya kararlar verirken dikkatli olmalısın. Güneş genişleme evine girdiğinde seni önümüzdeki ay yeni ufuklar aramaya ikna edecek gibi görünüyor.

Bazı Yengeç burcu insanlar yeni bir bölgeye giriyormuş gibi hissetmelerine yardımcı olan bir akademik veya yayıncılık planına derinlemesine odaklanabilirler. Ay sona ererken iletişim evinde bir dolunay yükselecek. Bu 27 Şubat tarihinde önemli bir mesaj iletmen anlamına gelebilir.

Güçlü Mars, güneş 11. topluluk evini ve uzun vadeli vizyonunu ısıtırken Yengeç olarak kendini enerjik ve heyecanlı hissedeceksin. Bu, Mart ayı başına kadar sürecektir. Artık sadece bazı umutlarının ve hayallerinin ulaşılabilir olduğunu görmekle kalmayacaksın.

Aynı zamanda sosyal hayatının da heyecanla parladığını görebileceksin. Bu süre zarfında ağlarını kişisel ve profesyonel olarak oluşturmaya özen göstermen gerekecektir. Kesinlikle birçok tanıdıktan haber alacaksın ve muhtemelen birçok etkinliğe davet edilmiş olacaksın.

12 Ocak’ta güneş ile yeni ay hizalanırken çeşitli ortaklıklar aklında olacak. Bu, önemli ilişkilerini geliştirmen ve birlikte planlar yapmak için bir kapı aralandığı anlamına gelir. Yengeç burcu olanlardan bazıları evlenme dürtüsüyle karşı karşıya kalabilirler.

Bekar veya yalnız olan Yengeç burçları uzun vadeli ilişki potansiyeli olan insanları bulmak için bu titreşimi kullanabilirler. Venüs ayın ikinci yarısında samimiyet sektöründe dans ederken kesinlikle bunun sıcaklığını hissedebileceksin.

Fakat, kısa süre içinde taahhütlerde bulunman gerekir. Çünkü Merkür otuzda geri dönmek için yavaşlayacak. Samimiyet sektöründe yaklaşan gerilemeyle birlikte hak ettiğin her şeyi alıp almadığını yeniden değerlendirmiş olacaksın.

2020 yılında Yengeç burcu

Aralık ayının başında sana dinlenmeni ve beklemeni söyleyen tutulma titreşimlerinden yararlanmalısın. Bu tutulma enerjini tüketebilir. Seni bu zamanda ortaya çıkan her şeyi iyileştirmeye ve uzun zamanda ruhuna ağırlık veren bir şeyin kapanışını bulmaya teşvik edebilir.

Bu bölgede 14 Aralık’ta bir güneş tutulması başladığından bu ay üretkenlik de senin için özellikle önemli olacak. Yeni bir işle karşılaşabilir veya iş vereninle büyük bir yeni proje üstleniyor olabilirsin. Bazı Yengeç burcu insanlar beslenme alışkanlıklarını veya iş/yaşam dengelerini iyileştirirler.

Bir diğer önemli odak noktası, hem Jüpiter hem de Satürn’ün, yakınlık ve paylaşılan varlıklar bölgesine geçiş yapacak olmasıdır. Her zamankinden daha güçlü ilişkiler kuracaksın. Bazıları seni sınırlandırıyorsa, yakında daha tatmin edici ortaklıklar kurmaya başlayabilirsin.

Yıl, sena göklerden bir dolunay armağanı sunarak parıldayan bir notla sona erecek. 29 Aralık’taki güneş burcundaki bir dolunay, seni ve arzularını öne ve merkeze koyar. Oldukça heyecan verici bir 2021 için artık ulaşılabilecek önemli ve içten bir rüya görmen muhtemel olabilecektir.

Ekim ayının sonunda tamamlama alanında dolunayın gücü bu ayın başına devredilecek. Arkadaşlarından birinin sana çok ihtiyacı olabilir. Muhtemelen şu anda kişisel mutluluğuna odaklanıyor olabilirsin. Kendini destekleyen arkadaşlarına ve topluluğa bağlı olduğunu görebilirsin.

Şimdi biraz rahatlama zamanı, eğlenin. Yengeç özellikle 3 Kasım’a kadar Merkür uyurken ve Mars on üçüne kadar geri hareket halindeyken bunu gerçekleştirin. Hayat ayın sonuna doğru hızlanacak. Bu yüzden fırsatın varken eğlencenin tadını çıkarın.

Güneş ayın büyük bölümünde doğurganlık bölgeni ısıtacak. Kalbinin arzusunu takip etmek isteyebilirsin. 14 Kasım’da burada yeni bir ay doğacak. Yengeç burcu bekarlar ruh eşleriyle iletişim kurabilirler. Hamilelik gibi durumlar da bu zamanda oldukça parlayacaklar.

Güneş yirmi birinci günde üretkenlik bölgene hareket edecek. Bu kendini ve yaşam dengeni değerlendirmen anlamına gelir. Fakat, 30 Kasım’da dinlenme ve şifa alanına düşen büyük bir ay tutulmasıyla evren sana oturup biraz daha beklemeni söyleyecektir.

Ekim ayında kariyer senin için önemli bir odak noktası olmaya devam edecek. Bunun nedeni, Haziran ayının sonundan bu yana bu alanda güçlü Mars’a sahip olmandır. Muhtemelen önemli girişimlerde bulunmak için çok çalışmış olabilirsin.

1 Ekim’deki dolunay başarılarını vurgulayacak. Normalde, bu büyük bir duyuru için mükemmel bir zaman olurdu. Ancak Mars’ın gerilemesi nedeniyle özellikle dikkatli olman gerekir. Buna rağmen, büyük bir olasılıkla önemli bir zafer yoluna çıkman söz konusu olacaktır.

Bu ay dikkatiniz, güneş buradan geçerken evinde ve ailende olacaktır. Bu süre zarfında akraban veya ailenle birlikte durumlarla ilgilenmek zorunda kalabilirsin. Yengeç burcu biri olarak bu ay ev arkadaşlarının dertleri veya kendi alanının düzeltilmesi ile ilgilenebilirsin.

16 Ekim’de yeni ayın gelişiyle birlikte bu alanlar dikkatini çekecektir. Güneş, doğurganlık ve romantizm alanına girdiğinde, tutku önümüzdeki ay zihnini tüketmeye başlayacak. Sosyal alanındaki dolunay, son gün ismini çağırırken eğlence ve dinlenme döngün Ekim ayında sona erecek.

Sosyal mesafe kurallarına bağlı olarak muhteşem bir etkinliğe davet edilmen söz konusu olabilir. Bir arkadaş şu anda senin için çok önemli bir rol oynayabilecektir. Bu nedenle seni destekleyen arkadaşlarına daha yakın olmanın bir yolunu bulmalısın.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

İlgili Makaleler

Yorum yapıp katkı sağla...

Başa dön tuşu