Astroloji

Yengeç aylık burç yorumu (2020)

Derinden sezgisel ve duygusal olan Yengeç, tanınması en zorlu burçlardan biridir. Çok duygusal ve hassastırlar. Aileler ve evleri ile ilgili meseleleri derinden önemserler. Yengeç sempatiktir ve yakınındaki insanlara sımsıkı bağlıdır.

Yengeç, Akrep ve Balık gibi su elementine aittir. Duygularını takip ettiklerinden çevrelerindeki dünyaya karışmakta zorlanırlar. Ay tarafından yönetildikleri için Ay döngüsünün evreleri, onların iç gizemlerini derinleştirir ve kontrollerinin ötesinde duygusal kalıplar yaratır.

Yengeç burcunun özellikleri

  • Element: Su
  • Nitelik: Öncü / Cardinal
  • Renk: Beyaz
  • Gün: Pazartesi, Perşembe
  • Yönetici Gezegen: Ay
  • Genel Uyumluluk: Oğlak, Boğa
  • Uğurlu Sayılar: 2, 3, 15, 20

Yengeç inatçı, son derece yaratıcı, sadık, duygusal, sempatik ve ikna edici bir yapıdadır. Aynı zamanda Yengeç, karamsar, şüpheli ve güvensiz bir karaktere sahiptir. Yengeç burcu insanlar sanatı, hobileri ve suyu severler. Yabancılardan ve kişisel yaşamın ifşa edilmesinden hoşlanmazlar.

Yengeç burcu yorumu (Aralık 2020)

Aralık ayının başında sana dinlenmeni ve beklemeni söyleyen tutulma titreşimlerinden yararlanmalısın. Bu tutulma enerjini tüketebilir. Seni bu zamanda ortaya çıkan her şeyi iyileştirmeye ve uzun zamanda ruhuna ağırlık veren bir şeyin kapanışını bulmaya teşvik edebilir.

Bu bölgede 14 Aralık’ta bir güneş tutulması başladığından bu ay üretkenlik de senin için özellikle önemli olacak. Yeni bir işle karşılaşabilir veya iş vereninle büyük bir yeni proje üstleniyor olabilirsin. Bazı Yengeç burcu insanlar beslenme alışkanlıklarını veya iş/yaşam dengelerini iyileştirirler.

Bir diğer önemli odak noktası, hem Jüpiter hem de Satürn’ün, yakınlık ve paylaşılan varlıklar bölgesine geçiş yapacak olmasıdır. Her zamankinden daha güçlü ilişkiler kuracaksın. Bazıları seni sınırlandırıyorsa, yakında daha tatmin edici ortaklıklar kurmaya başlayabilirsin.

Yıl, sena göklerden bir dolunay armağanı sunarak parıldayan bir notla sona erecek. 29 Aralık’taki güneş burcundaki bir dolunay, seni ve arzularını öne ve merkeze koyar. Oldukça heyecan verici bir 2021 için artık ulaşılabilecek önemli ve içten bir rüya görmen muhtemel olabilecektir.

Önceki aylarda Yengeç burcu

Ekim ayının sonunda tamamlama alanında dolunayın gücü bu ayın başına devredilecek. Arkadaşlarından birinin sana çok ihtiyacı olabilir. Muhtemelen şu anda kişisel mutluluğuna odaklanıyor olabilirsin. Kendini destekleyen arkadaşlarına ve topluluğa bağlı olduğunu görebilirsin.

Şimdi biraz rahatlama zamanı, eğlenin. Yengeç özellikle 3 Kasım’a kadar Merkür uyurken ve Mars on üçüne kadar geri hareket halindeyken bunu gerçekleştirin. Hayat ayın sonuna doğru hızlanacak. Bu yüzden fırsatın varken eğlencenin tadını çıkarın.

Güneş ayın büyük bölümünde doğurganlık bölgeni ısıtacak. Kalbinin arzusunu takip etmek isteyebilirsin. 14 Kasım’da burada yeni bir ay doğacak. Yengeç burcu bekarlar ruh eşleriyle iletişim kurabilirler. Hamilelik gibi durumlar da bu zamanda oldukça parlayacaklar.

Güneş yirmi birinci günde üretkenlik bölgene hareket edecek. Bu kendini ve yaşam dengeni değerlendirmen anlamına gelir. Fakat, 30 Kasım’da dinlenme ve şifa alanına düşen büyük bir ay tutulmasıyla evren sana oturup biraz daha beklemeni söyleyecektir.

Ekim ayında kariyer senin için önemli bir odak noktası olmaya devam edecek. Bunun nedeni, Haziran ayının sonundan bu yana bu alanda güçlü Mars’a sahip olmandır. Muhtemelen önemli girişimlerde bulunmak için çok çalışmış olabilirsin.

1 Ekim’deki dolunay başarılarını vurgulayacak. Normalde, bu büyük bir duyuru için mükemmel bir zaman olurdu. Ancak Mars’ın gerilemesi nedeniyle özellikle dikkatli olman gerekir. Buna rağmen, büyük bir olasılıkla önemli bir zafer yoluna çıkman söz konusu olacaktır.

Bu ay dikkatiniz, güneş buradan geçerken evinde ve ailende olacaktır. Bu süre zarfında akraban veya ailenle birlikte durumlarla ilgilenmek zorunda kalabilirsin. Yengeç burcu biri olarak bu ay ev arkadaşlarının dertleri veya kendi alanının düzeltilmesi ile ilgilenebilirsin.

16 Ekim’de yeni ayın gelişiyle birlikte bu alanlar dikkatini çekecektir. Güneş, doğurganlık ve romantizm alanına girdiğinde, tutku önümüzdeki ay zihnini tüketmeye başlayacak. Sosyal alanındaki dolunay, son gün ismini çağırırken eğlence ve dinlenme döngün Ekim ayında sona erecek.

Sosyal mesafe kurallarına bağlı olarak muhteşem bir etkinliğe davet edilmen söz konusu olabilir. Bir arkadaş şu anda senin için çok önemli bir rol oynayabilecektir. Bu nedenle seni destekleyen arkadaşlarına daha yakın olmanın bir yolunu bulmalısın.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

İlgili Makaleler

Yorum yapıp katkı sağla...

Başa dön tuşu