Astroloji

Yay aylık burç yorumu (Nisan 2021)

Meraklı ve enerjik olan Yay, tüm burçlar arasında en büyük gezginlerden biridir. Açık fikirli olmaları ve felsefi görüşleri, onları yaşamın anlamını aramak için dünyayı dolaşmaya motive eder. Bu açıdan eşsiz bir yapıda olduğunu söylemek mümkündür.

Yay dışa dönük, iyimser ve heveslidir. Değişikliklerden epey bir hoşlanır. Yay burcunda doğan insanlar düşüncelerini somut eylemlere dönüştürme konusunda zorluk yaşamazlar. Yay burcundakiler hedeflerine ulaşmak için her şeyi yaparlar.

Ofis Koltukları

Yay aylık burç yorumu (Nisan 2021)

23 Nisan’a gökyüzünde olacak olan ateşli Mars varken, en önemli odak noktan kesinlikle ortaklıktır. Bu ister romantik bir ortak, ister iş ortağı veya işbirlikçi olsun, tek başına ilerlemeye çalışmak yerine birlikte çalışarak çok daha fazla ilerleme kaydedebileceğini bilmelisin.

Bekar olan Yay burcu insanlar için bu aynı zamanda sana bir birliktelikte neyi arzuladığın konusunda net olma ve doğru kişiyi bulma konusunda harekete geçme dürtüsü getirir. Senin gibi seyahat etmeyi seven veya hobilerinle aynı tutkuyu paylaşan birini bulmak için ava çıkabilirsin.

Ayrıca, ayın başlarında Güneş, Merkür ve Venüs ile birlikte yeni ay kalbinin arzusu için tutkulu olmana neden olacaktır. Bekarsan, potansiyel takiplerden oluşan bir sıra oluşturmak için on birinci günden sonraki günleri kullanmalısın. Çünkü bu tarihten sonrasında mükemmel olanı bulabilirsin.

Gezegenler üretkenlik evine doğru ilerlemeye başladığında 19 Nisan’dan itibaren oldukça meşgul olduğunu fark edebilirsin. Yeni projeler ve sorumluluklar masandan asla kesilmeyecek ve takviminin randevularla dolu olduğunu göreceksin. Mayıs ayına hazırlık için iş ve yaşam dengeni değerlendirmek iyi bir fikir olacaktır.

Nisan, yirmi altıncı günde bir dolunay ile sona erer. Seni alçakta uzanmaya, dinlenmeye ve yeniden şarj olmaya teşvik eder. Böylesine yoğun bir zamandan sonra bunu yapmaktan memnun olacaksın. Söz konusu dönemi en iyi şekilde değerlendirmeye çalışmalısın.

2021 yılında Yay burcu

İlişkindeki güçlü bir dönüm noktası gelmiş olabilir. Güçlü Mars, 3 Mart’tan itibaren gökyüzünde yükseldiğinde yanındaki biriyle çalışmak için büyük bir itici güce sahip olacaksın. Ortaklık artık senin için öneli şey haline gelecektir.

Kararlı olan Yay burcu insanlar özellikle işlerinde veya aşklarında önemli olan diğerleriyle meşgul olduklarını görebilirler. Takım çalışması ve işbirliği şimdi en önemli önceliklerdir. Çünkü bir çift olarak tek başına olduğundan çok daha ileri gidebilirsin.

Bu ayın bir diğer odak noktası ise evin ve ailen olacak. Ayın on üçüne gelindiğinde hareket etme, yaşam alanını güncelleme veya akrabanla bağlantı kurmak için dinlenme azmanının geldiğine karar verebilirsin. Ne olursa olsun huzuru bulma zamanı gelmiş demektir.

Bununla birlikte, yirminci bahar ekinoksunda kendini ifade etme ve kalbin tüm meselelerini takip etme dürtüsü hissedeceksin. İlişkine o özlenen sosu geri getirmek veya hayatına macera ve yaratıcılık katmak için önümüzdeki haftaları kullanmayı düşünebilirsin.

28 Mart gecesi bir dolunay yükselecek ve ay göz kamaştırıcı bir notla sona erecek. Göz alıcı bir etkinliğe katılabilir veya birçok arkadaşından haber alabilirsin. Ağındaki biri, kalbinizin en önemli hayallerinden birine bir kapı açmak için bile sana ulaşabilecektir.

Zihnin bu ay çok aktif olabilir. Bunun sebebi gezegen merkezli faaliyetlerin çok fazla olmasıdır. Venüs, 1 Şubat’ta iletişim evine yükselecek ve 25 Şubat’a kadar burada kalacak. Bu etkilemek istediğin herkesi etkilemek için mükemmel kelimeleri bulabileceğin anlamına gelir.

Aynı bölgede yeni bir ay belirir. Muhtemelen sana bir yazı, konuşma, reklam veya pazarlama girişimini daha fazla keşfetme dürtüsü verir. Sözleşmeler genellikle böyle bir aydınlatıcı gerçekleştirdiğinde ortaya çıkarlar. Dikkatli olmayı seçebilirsin.

Bununla birlikte, şu anda sahip olabileceğin heyecan verici ve meraklı düşüncelere rağmen aynı bölgede bir Merkür gerilemesinin olacağını hatırlaman gerekebilir. Bu 20 Şubat’a kadar sürecek bir gerilemedir. Yazma, konuşma ve bağlantı kurma isteklerine rağmen yanlış adımı atabilirsin.

Yapılacak en iyi şey bu zamanı daha farklı şekilde geçirmektir. Beyin fırtınası yapmak, günlüğe bir şeyler kaydetmek ve strateji oluşturmak için kullanabilirsin. Ayın ilerleyen zamanlarında çok daha fazla tercih yapmak zorunda kalabilirsin.

On sekizinci günden itibaren güneşin getirdiği enerjiyi kullanabilirsin. Sana derin bir rahatlık dürtüsü getirecektir. Çoğu Yay burcu insan için ayın sonuna kadar aileyle vakit geçirmek iyi bir fikir olabilir. 27 Şubat’ta başarı evini aydınlatan dolunayın varlığı ile bir dönüm noktasına şahit olabilirsin.

Ocak ayı başında Yay burcunda üretkenliğin bir anlamda arşa çıkmış olacak. Bu gücü, güçlü Mars’ın, istihdam ve fitness evinde olmasına borçlusun. Mart başına kadar bu şekilde devam etmesi öngörülen durumlar arasındadır.

Bu nedenle iş projeleri veya müşterilerle oldukça meşgul olmaya hazırsın demektir. Acele etmelisin çünkü ilerlemene dikkat eden üst düzey çalışanlar bundan epey bir etkilenecektir. Buna ek olarak bu zamanda paranın da aklında olması muhtemeldir.

12 Ocak’ta yeni bir ağ doğacak ve yeni bir iş bulman, serbest çalışma rutinine daha fazla gelir eklemen veya hatta muhtemelen zam alman için bir kapı açacak. Bolluk için üstüne gitmeye değerdir. Çünkü daha fazlası için çalışmak fevkalade bir biçimde kutsanman anlamına gelecek.

Bu ayın yanında, şimdi ve önümüzdeki yıl için çok fazla gezegen merkezli etkinlik vardır. Bu da zihnine ve iletişimine büyük bir odaklanma anlamına gelir. Resmi olarak otuzunda başlasa bile Merkür gerilemesinin ay ortası gibi erken bir zamanda kendini göstereceğinin farkında olmalısın.

Son olarak, ayı sona erdirmek için 28 Ocak’ta güçlü bir dolunay belirecek. Seni yeni yönlere hücum etmeye teşvik edecek. Bu, bazı Yay burcu insanların egzotik seyahatler gerçekleştirmeleri anlamına gelebilir. Bazıları ise uluslararası iş projelerine odaklanabilecektir.

2020 yılında Yay burcu

Yay burcu insanlar için en önemli aylardan birisidir. Kasım ayının sonunda, ilişki alanında sana kader anını getiren güçlü bir ay tutulması oldu. Bazı Yay burçları artık birlikte yaşama, nişanlanma ve evlenme zamanının geldiğine karar verebilirler.

Ayın büyük bir bölümünde burcun parlarken doğum gününü kutlamış olacaksın. Bununla birlikte, en heyecan verici olay 14 Aralık’ta bir güneş tutulması başladığında meydana gelecek. Bu seni kaderine doğru fırlatabilecek kozmik bir portal görevi görecek.

Bir başka heyecan verici olay, Satürn ve Jüpiter, orta ay boyunca iletişim sektörüne girdiğinde meydana gelir. Bu önümüzdeki yıllarda yazmaya, konuşmaya, markalaşmaya ve reklama büyük ölçüde odaklanacağını gösterecek bir durumdur.

Çok yoğun bir yılda en son not edilmesi gereken şey, 29 Aralık’ta paylaşılan varlıklar alanında bir dolunayın gerçekleşmesidir. Mali destek, burs, kredi onayı veya risk sermayesi umuyorsan yıl sonunda bir para ile karşılaşman söz konusu olabilecektir.

Ekim, istihdam alanında bir dolunay ile sona erdi. Bu nedenle büyük olasılıkla Kasım ayının başında biraz bunun serpintisi ile uğraşacaksın. Yay burcu bazı insanlar bir işi bitirmiş veya yeni bir iş için işe alınmış olabilirler.

Bazı Yay burcu insanlar ise daha yüksek kademeler için çok önemli projeleri tamamlamış olabilirler. Bu yoğun olayı halletme ihtiyacına rağmen, son haftalardan kalma bir etkiyle, ayın çoğu hala uyuşuk bir duyguya sahip olacaktır.

Merkür 3 Kasım’da uyandığında ve Mars on gün sonra doğrudan döndüğünde, sonunda yaşamın hızlandığını hissetmeye başlayacaksın. Bununla birlikte, güneş, haritanın en özel ve en sessiz bölümünü önümüzdeki yıl için planlar yapmaya vakit ayıracaksın.

On dördünde bu sektöre yeni ay geldiğinde, kendini sevmeye odaklanmak için yapman gereken her şeyi yapmalısın. Bu akıllıca çünkü tutulma mevsimi yaklaşmaktadır. 21 Kasım’da güneş burcuna girdiğinde doğum günü sezonu gelmiş olacak.

Doğum günü sezonunda özellikle ne istediğine odaklanman söz konusu olacak. Bununla birlikte, otuzunda gerçekleşecek ay tutulması, ortaklıklarında büyük bir kader anını ortaya çıkaracaktır. Yay burcu bekarlar birdenbire mükemmel bir eşle karşılaşabilirler.

Ekim diğer burçların çoğuna baş ağrısı getirecek olsa bile Yay olarak senin için biraz farklı olacaktır. 1 Ekim’de tutku alanında bir dolunay belirecek. Mars aylardır aynı bölgede bulunuyor ve şu anda geriliyor. Dolayısıyla mevcut ilişkinde kıvılcımın sönmesi söz konusu olabilir.

Bir doruk noktası ve dönüm noktası olan bir dolunay ile şu anda kalbini açmayı seçebilirsin. Ancak Mars zayıf yörüngede yer aldığından resmileşmeye gerek yoktur. Çünkü kimyan daha sonra bozulacaktır. Bunun yerine zamanı eğlenmek için kullanmalısın.

Bu ay bir diğer önemli faktör sosyal hayatın olacak. Güneşin burada iz bıraktığını unutmamak gerek. Muhtemelen birçok arkadaşından haber alacak ve ağının genişlediğini göreceksin. Özellikle yeni ay geldikten sonra bir hareketlenme sezebilirsin.

Ayın ikinci yarısında Merkür gerilemesi kafa karışıklığına neden olacak. Bu dönemde beklenmediğin sırların ortaya çıkmasına dikkat etmelisin. 22 Ekim’de güneş dinlenme alanına girdiğinde kontrol etmeye ve alçaktan ilerlemeye hazır olacaksın.

Bununla birlikte, evrenin başka planları olduğunu unutmamalısın. Çünkü ayın sonunda başka bir dolunay belirecek. Bu da istihdam veya sağlık meseleleriyle ilgili şok edici bir haberin gelmesi anlamına gelebilecektir. Şimdi dikkatli olmalı ve yelkenlerini buna uygun olarak ayarlamalısın.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

İlgili Makaleler

Yorum yapıp katkı sağla...

Başa dön tuşu