Astroloji

Yay aylık burç yorumu (2020)

Meraklı ve enerjik olan Yay, tüm burçlar arasında en büyük gezginlerden biridir. Açık fikirli olmaları ve felsefi görüşleri, onları yaşamın anlamını aramak için dünyayı dolaşmaya motive eder. Bu açıdan eşsiz bir yapıda olduğunu söylemek mümkündür.

Yay dışa dönük, iyimser ve heveslidir. Değişikliklerden epey bir hoşlanır. Yay burcunda doğan insanlar düşüncelerini somut eylemlere dönüştürme konusunda zorluk yaşamazlar. Yay burcundakiler hedeflerine ulaşmak için her şeyi yaparlar.

Yay burcunun özellikleri

  • Element: Ateş
  • Nitelik: Değişken / Mutable
  • Renk: Mavi
  • Gün: Perşembe
  • Yönetici Gezegen: Jüpiter
  • Genel Uyumluluk: İkizler, Koç
  • Uğurlu Sayılar: 3, 7, 9, 12, 21

Yay cömert, idealist ve mizah anlayışı yüksek bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda Yay çok sabırsız ve patavatsız bir karakterdir. Yay burcu insanlar özgürlükten, seyahatten ve felsefeden hoşlanırlar. Bağımlı insanlardan, kısıtlı olmaktan ve ayrıntılardan hoşlanmazlar.

Yay burcu yorumu (Aralık 2020)

Yay burcu insanlar için en önemli aylardan birisidir. Kasım ayının sonunda, ilişki alanında sana kader anını getiren güçlü bir ay tutulması oldu. Bazı Yay burçları artık birlikte yaşama, nişanlanma ve evlenme zamanının geldiğine karar verebilirler.

Ayın büyük bir bölümünde burcun parlarken doğum gününü kutlamış olacaksın. Bununla birlikte, en heyecan verici olay 14 Aralık’ta bir güneş tutulması başladığında meydana gelecek. Bu seni kaderine doğru fırlatabilecek kozmik bir portal görevi görecek.

Bir başka heyecan verici olay, Satürn ve Jüpiter, orta ay boyunca iletişim sektörüne girdiğinde meydana gelir. Bu önümüzdeki yıllarda yazmaya, konuşmaya, markalaşmaya ve reklama büyük ölçüde odaklanacağını gösterecek bir durumdur.

Çok yoğun bir yılda en son not edilmesi gereken şey, 29 Aralık’ta paylaşılan varlıklar alanında bir dolunayın gerçekleşmesidir. Mali destek, burs, kredi onayı veya risk sermayesi umuyorsan yıl sonunda bir para ile karşılaşman söz konusu olabilecektir.

Önceki aylarda Yay burcu

Ekim, istihdam alanında bir dolunay ile sona erdi. Bu nedenle büyük olasılıkla Kasım ayının başında biraz bunun serpintisi ile uğraşacaksın. Yay burcu bazı insanlar bir işi bitirmiş veya yeni bir iş için işe alınmış olabilirler.

Bazı Yay burcu insanlar ise daha yüksek kademeler için çok önemli projeleri tamamlamış olabilirler. Bu yoğun olayı halletme ihtiyacına rağmen, son haftalardan kalma bir etkiyle, ayın çoğu hala uyuşuk bir duyguya sahip olacaktır.

Merkür 3 Kasım’da uyandığında ve Mars on gün sonra doğrudan döndüğünde, sonunda yaşamın hızlandığını hissetmeye başlayacaksın. Bununla birlikte, güneş, haritanın en özel ve en sessiz bölümünü önümüzdeki yıl için planlar yapmaya vakit ayıracaksın.

On dördünde bu sektöre yeni ay geldiğinde, kendini sevmeye odaklanmak için yapman gereken her şeyi yapmalısın. Bu akıllıca çünkü tutulma mevsimi yaklaşmaktadır. 21 Kasım’da güneş burcuna girdiğinde doğum günü sezonu gelmiş olacak.

Doğum günü sezonunda özellikle ne istediğine odaklanman söz konusu olacak. Bununla birlikte, otuzunda gerçekleşecek ay tutulması, ortaklıklarında büyük bir kader anını ortaya çıkaracaktır. Yay burcu bekarlar birdenbire mükemmel bir eşle karşılaşabilirler.

Ekim diğer burçların çoğuna baş ağrısı getirecek olsa bile Yay olarak senin için biraz farklı olacaktır. 1 Ekim’de tutku alanında bir dolunay belirecek. Mars aylardır aynı bölgede bulunuyor ve şu anda geriliyor. Dolayısıyla mevcut ilişkinde kıvılcımın sönmesi söz konusu olabilir.

Bir doruk noktası ve dönüm noktası olan bir dolunay ile şu anda kalbini açmayı seçebilirsin. Ancak Mars zayıf yörüngede yer aldığından resmileşmeye gerek yoktur. Çünkü kimyan daha sonra bozulacaktır. Bunun yerine zamanı eğlenmek için kullanmalısın.

Bu ay bir diğer önemli faktör sosyal hayatın olacak. Güneşin burada iz bıraktığını unutmamak gerek. Muhtemelen birçok arkadaşından haber alacak ve ağının genişlediğini göreceksin. Özellikle yeni ay geldikten sonra bir hareketlenme sezebilirsin.

Ayın ikinci yarısında Merkür gerilemesi kafa karışıklığına neden olacak. Bu dönemde beklenmediğin sırların ortaya çıkmasına dikkat etmelisin. 22 Ekim’de güneş dinlenme alanına girdiğinde kontrol etmeye ve alçaktan ilerlemeye hazır olacaksın.

Bununla birlikte, evrenin başka planları olduğunu unutmamalısın. Çünkü ayın sonunda başka bir dolunay belirecek. Bu da istihdam veya sağlık meseleleriyle ilgili şok edici bir haberin gelmesi anlamına gelebilecektir. Şimdi dikkatli olmalı ve yelkenlerini buna uygun olarak ayarlamalısın.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

İlgili Makaleler

Yorum yapıp katkı sağla...

Başa dön tuşu