Warcraft (Film)

W

Warcraft, iki büyük ırkın amansız savaşıyla kasıp kavrulacak olan Azeroth’ta yaşanan olayları konu alan aksiyon tadında fantastik bir filmdir.

Blizzard Entertainment. Daha önce adını duydunuz mu? Gerçek bir sinema takipçisi olsanız bile bu ismi daha önce duymamış olma ihtimaliniz bulunuyor. Kısaca Blizzard olarak anılan bu firma aslında bir oyun yapımcısıdır. Yapımını üstlendiği oyunların başarısı ve kalitesi ile her daim hazır bir kitlesi bulunan firma kendi elleriyle yaratmış olduğu evreni bir sinema filmine dönüştürerek Warcraft’ı çok daha fazla kişiyle tanıştırmayı istemektedir.

Warcraft kocaman serinin bir parçasıdır. Bu serinin bütün olayları Azeroth adındaki dünyayı kapsamaktadır. Azeroth dışında bilinen çok az dünya bulunmaktadır. Warcraft filmi bu dünyanın içerisinde İnsan (Human) ve Barbar (Orc) ırkının ilk karşılaşmasını konu alacaktır. Birbiriyle olan savaşları uzun yıllar sürecek ve beraberinde birçok serüveni getirecek olan bu karşılaşmanın ardından Azeroth dünyasında neler yaşanacağını filmden öğrenebileceğiz.

Filmin kadrosunun geniş olduğunu, en azından Blizzard kalitesine yakışır olduğunu belirtmek gerekiyor. Gerçi Blizzard film üzerinde sadece hikayenin kullanılması etkisine sahip olsa bile bu ismin duyulması kalitenin orada olduğu anlamını taşımaktadır.

Ben Foster, Travis Fimmel, Paulo Patton, Dominic Copper, Toby Kebbell, Rob Kazinsky, Daniel Wu, Clancy Brown, Ben Schnetzer, Ruth Negga, Anna Galvin, Burkely Duffield, Daniel Cudmore ve Callum Keith Rennie filmde rol alacak başlıca oyuncular olarak dikkat çekiyor. Yapımı Legendary Pictures, Atlas Entertainment ve Blizzard Entertainment ortaklığı ile gerçekleştirilen Warcraft filminin 10 Haziran 2016 tarihinde vizyona girmesi bekleniyor. Filmin yönetmenliğini ve aynı zamanda senaristliğini ise Duncan Jones gerçekleştiriyor.

Anduin Lothar: Kralı korumaya kendi oğlumu korumaktan daha fazla vakit ayırdım. Bu beni sadık mı yoksa aptal mı yapıyor?

Warcraft Blizzard Kalitesinin Tek Örneği Sayılmaz

Peki gerçekten Blizzard kalitesi ne anlama geliyor? Bu isim her duyulduğunda neden oyuncular kaliteli bir işin çıkacağına inanıyorlar? Bu soruyu cevaplamak için firmanın yaptıklarına göz atmak yapılması gereken ilk iştir. Warcraft serisi, Starcraft serisi ve Diablo serisi firmanın oluşturduğu önemli oyun serileri arasında yer almaktadır. Bunun dışında yapımını üstlendiği ve üç serinin karakterlerini içeren MOBA oyunu Heroes of the Storm ile bu oyun türüne yeni bir soluk getirmiştir. Firmanın ilk FPS oyunu olan Overwatch ise yine kendi türüne renk katacak bir oyundur.

Film henüz ortalarda olmadığı için Blizzard kalitesi ne demek sorusuna şimdilik Overwatch için hazırlanmış bir video ile cevap vermek istiyorum. Videonun altyazı çalışması bir Overwatch Türkiye topluluğu olan Türkow tarafından gerçekleştirilmiştir.

Overwatch için yayınlanmış bu videoyu izledikten sonra Blizzard ile ilgili fikirleriniz şekillenmeye başlayabilir. Firmanın diğer oyunları için yayınlamış olduğu sinematik örneklerine bakarak çok daha net bir biçimde fikir sahibi olabilirsiniz. Film vizyona girdikten kısa bir süre sonra bu yazıyı güncelleyecek ve filmle ilgili genel değerlendirmeler ile kendi düşüncelerimi paylaşacağım.

Şimdilik sabırlı beklemeler.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

Yorum yap

Yorum yapıp katkı sağla...