Titana Saldırı 11 (Hajime İsayama)

Titana Saldırı 11, 104. acemi birliğinin Rose duvarındaki kısa süreli başarısının ardından gelişen olayları konu alır. Eren’in zamanında gelişi bu kısa süreli başarının elde edilmesinde etkilidir. Fakat bu kısa süreli başarı aynı zamanda yeni düşmanların belirlemesine neden olur. Duvarları kimin yıktığı açığa çıkar ama bu aynı zamanda bu iki güçlü düşmanın açığa çıkması anlamına gelir.

Titana Saldırı 11, Hajime İsayama tarafından oluşturulan manga kitabı serisinin 11. cildidir. 2009 yılından bu yana yayınlanmakta olan serinin bu cildi 2013 yılında yayınlanmıştır. Sibel Sökel‘in çevirisiyle 2016 yılında Gerekli Şeyler tarafından yayınlanarak dilimize kazandırılmıştır.

Titana Saldırı 11: Kitabın Konusu

Ekip, Shinganshina’nın düşmesinden sorumlu olanlarla karşılaşmıştır. Eren dönüş gerçekleştirir ve Zırhlı Titan Reiner ile mücadeleye gelişir. Diğerleri ise Muazzam Titan ile başa çıkmaya çalışmaktadır. Annie’den öğrendikleri ve Mikasa’nın tavsiyeleriyle Eren, Reiner’i yenmeyi başarır. Fakat yaşanan bir patlama sonucunda Zırhlı Titan’dan kaçamaz. Eren ve Ymir ele geçirilir. Yaşadıkları şoktan uyanan Mikasa ve diğerleri ise karşılarında Erwin ve diğerlerini bulur.

Titana Saldırı 11: Tansiyonu Yüksek ve Şaşırtıcı

Titana Saldırı 10 yazısında dile getirdiklerimi biraz hatırlatayım. Bir önceki ciltte yaşanan sürprizler, ortaya çıkan gerçekler ve oluşturulan heyecan bu cilde taşınmıştı. Bu cilt beklentileri karşılıyor mu? Fazlasıyla! Tansiyon oldukça yüksek, şaşırtmalar devam ediyor ve seri büyük bir heyecanla sürüyor.

Büyük gerçekler tek tek ortaya çıkarken hikayenin yapısında çok fazla değişikliğe gidilmemiş. Her şey yine okuyucuyu meraklandıracak bir biçimde. Okuyucunun kafasında sorular oluşturacak biçimde. Bir soruya cevap bulunsa bile okuyucu kendi kafasında yeni sorular oluşturmayı başarabilir. Dolayısıyla, serinin heyecanı fazlasıyla korunmakta.

Serinin sıkı takipçileri bu ciltte çok fazla bilginin yer almamasından biraz şikayetçiler. Elbette onları anlayışla karşılamak gerekebilir ama böylesinin seri açısından daha doğru olacağını unutmamak lazım. Serinin içerisinde en iyi ciltlerden birisi sizi bekliyor diyebilirim. Manga kitapları kapsamında bu kitap tavsiyelerim arasındaki yerini alacaktır.

Titana Saldırı serisini takip ediyor musunuz? Ciltler arasındaki uyum ve farklılıklar hakkında neler söyleyebilirsiniz? Yorum yaparak düşüncelerinizi dile getirebilirsiniz ve eğer dilerseniz, yazımı faydalı bulduysanız arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

You may also like...

Yorum yapıp katkı sağla...