Sporun EN’leri (Martin Toseland ve Simon Toseland)

Sporun EN’leri, spora meraklı olan kişilerin hemen ilgisini çekebilecek bir kitaptır. Kitap baştan aşağı spor dünyasında yaşanan ilginç ve en önemli olayları ele almaktadır. Bu kitabın ilgimi çekmesi birbirinden farklı istatistiksel bilgileri bir araya getirmesiyle gerçekleşti. Tabi spor üzerine yazılmış bir kitap olması beni cezbeden bir diğer neden oldu.

Sporun EN’leriMartin Toseland ve Simon Toseland ikilisi tarafından yazılmış olan bir spor kitabıdır. Kitapta spor dünyasından elde edilmiş en ilginç ve en ilgi çekici istatistiksel bilgiler yer almaktadır. Spor dünyasını sıkı sıkı takip etmenizi sağlayacak olan bu eser, dilimizde ilk kez 2014 yılında NTV Yayınları tarafından yayınlanmıştır.

Sporun EN’leri – Kitabın Konusu

Her zaman olduğu gibi klasik bir giriş yapacağım. Bu kitap kurgusal bir kitap değil kurgusal olmayan bir kitap olduğundan kitabın konusu hususunda çok detaylı bilgiler vermem mümkün olmayacaktır. Bu kitap üzerine basa basa söylediğim gibi spor dünyasında elde edilmiş en ilgi çekici istatistiksel bilgilerden oluşmaktadır. Eğer bu tür bilgilere meraklıysanız bu kitabı alıp okumanızı öneririm.

Birkaç örnek vermek gerekirse, “Dünya Kupası turnuvasının en iyi golcüleri”, yaşanmış olan “en ilginç sakatlıklar”, ünü dünyaya yayılmış olan “en meşhur at yarışları” ve “en zengin sporcular” gibi bilgiler bu kitabın içeriğini oluşturmaktadır. Okurken sizi bilgilendirecek ve aynı zamanda keyif verecek bir kitap olduğundan sporseverlerin göz atması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum. En azından sıkılmadan bir spor kitabı okumak isteyenler bu kitabın sayfalarını karıştırabilirler.

NTV Yayınları: Sporun EN’leri – Martin Toseland ve Simon Toseland

Bilgilendirici ve Okuması Keyifli

“Nereden çıktı şimdi bir spor kitabından bahsetmek?” gibi bir soru aklına gelebilir. Bu konuda sana hak verebilirim ama bazen okunabilecek farklı kitaplardan söz etmek gerektiğini düşünürüm. Öyle gezinirken, rafa atılacak bir kitap bakarken bu kitaba denk geldim ve biraz kurcalama fırsatını buldum. İlginç bilgilerin yer alması nedeniyle bu kitaptan bahsetmeyi uygun buldum.

Sporun EN’leri adını taşıyan bu kitap son derece bilgilendiricidir. Genel kültür seviyeni yükseltebilir ve arkadaşlarınla spor konuşurken bu ilginç bilgilerden söz ederek sohbetin çok daha kaliteli olmasını sağlayabilirsin. Belki futbol konuşmayı çok seviyor olabilirsin ve bu kitap içerisinde barındırdığı futbola ait bilgilerle seni fazlasıyla mutlu edebilir.

Mutluluk demişken bu kitaptan bahsetmemin bir diğer nedeni buydu diyebilirim. Kitabın okuması oldukça keyifli yani karıştırdıkça yeni bilgiler edinmek, ilginç istatistiksel bilgilere ulaşmak ve beraberinde araştırabilecek yeni şeyler keşfetmeni sağlaması kitabı değerli kılmaktadır. Boş vakitlerinde okuyabileceğin iyi bir kitap arıyorsan çok fazla uzağa gitmeden bu kitaba bir şans vermeni öneririm.

Sporun EN’leri – Tavsiye Durumu

Sporun EN’leri isimli spor kitabını okumanı tavsiye eder miyim? Evet ederim ama bu kitap öyle bir solukta okuyup bitirilmesi gereken bir kitap değildir. Canın sıkıldıkça açıp göz atmalı, yeni bilgiler öğrenerek onları daha fazla araştırmalı ve arkadaşlarınla paylaşmalısın. Bu kitaptan keyif almak istiyorsan bu yolu takip edebilirsin.

Sporun EN’leri kitabının yazarları Simon Toseland ve Martin Toseland ikilisinin dilimize çevrilmiş “Hayatın EN’leri” isimli bir kitapları daha bulunmaktadır. Eğer bu kitap hoşuna giderse diğer kitabı da alıp okumayı düşünebilirsin. İstatistiksel bilgiler hoşuna gidiyorsa iki kitap da tam sana göre demektir.

Görsel Kaynağı: Yeni Çıkanlar

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

You may also like...

Yorum yapıp katkı sağla...