S*ktir Et Aşkı (Tarryn Fisher)

S*ktir Et Aşkı, adı biraz garip olsa bile biraz da ilgi çekici bir romandır. Romantik bir konuya sahip olan kitap, bir kızın istemediği bir biçimde aşık olması ve bunun etrafında şekillenen bir hikayeye sahiptir. Bu aşkın alevlenmesine engel olması gerekirken olayların daha da içinden çıkılmaz bir hale gelmesinin nedeni istemsiz aşktır.

S*ktir Et Aşkı, adını romantik kitaplarla duyurmuş olan Tarryn Fisher tarafından yazılmış bir romandır. Tarryn Fisher, özellikle aşk temalı kitaplar yazan genç bir yazardır. Bu kitabı ilk olarak orijinal dilinde F*ck Love adıyla 2015 yılında yayınlanmıştır. 2016 yılının Nisan ayında ise Merve Altıparmak‘ın çevirisiyle Aspendos Yayıncılık tarafından Türkçeye kazandırılmıştır.

S*ktir Et Aşkı: Kitabın Konusu

Helena Conway aşık olmuştur. Bu aşk gönülsüz bir aşktır, istemeyerek, istemsizce ortaya çıkmıştır. Helena Conway bu aşk ortaya çıkarken hiçbir şeyin farkında değildir. Aşkın ortaya çıkışı sebepsiz değildir; kışkırtılmıştır, nedensiz bir biçimde ortaya çıkmamıştır. Kit Isley, resmen onda olmayan her şeye ama her şeye sahiptir. Bu aşk aslında çok güzel olabilir ama arada büyük bir engel vardır: Aşık olduğu kişi en yakın arkadaşının sevgilisidir.

Helena Conway kalbinin sesini susturmalıdır. Kalbine zincir vurmalıdır. Bunu yapmak zorundadır. Kendini değil başkalarını düşünmelidir. Doğru olanı yapmalıdır. Gerçekten yapmak zorunda mıdır? Gerçekten kendini değil başkalarını düşünmeli midir? Doğru olanı yapmalı mıdır? Öyle olsa bile… her şey için çok geç olabilir mi?

S*ktir Et Aşkı: Rahatsız Edici Karakterler, Usta İşi Kurgu

Yani… Nereden başlamak lazım bilemiyorum ama S*ktir Et Aşkı kitabının adı gibi garip karakterlere ve hikayeye sahip olduğunu belirtmeliyim. Romantik bir kitap olması içinde entrikayı barındırır klişesinden yola çıkarak bu kitapta farklı bir şeyin olmadığı apaçık ortadadır. Ama entrikadan ziyade karakterlerin rahatsız ediciliği biraz daha ön plana çıkıyor diyebilirim.

Kitabın baş karakterlerinden birisi olan Helena’nın mutluluğu bulduğu yer en yakın arkadaşının sevgilisi olan Kit’i düşündüğü her an desem sanırım abartmış olmam. Hikayeyi ilgi çekici kılan veya güçlendiren nokta ise kesinlikle yazar Tarryn Fisher’ın kabiliyetidir. Yazar, hikayeyi okunması ve anlaşılması kolay olacak bir biçimde kurgulamış. Bunun yanında, hikayeyi okurken kendinizi zekice bağlantıların, örgülerin ve tabiri caizse unutulmayacak bir yolculuğun içerisinde buluyorsunuz.

Hikayeye içerisine çok fazla dalmak doğru olmayacak. Her şey bahsettiğim gibi bir kadının en yakın arkadaşının sevgilisine farkında olmadan aşık olmasıyla başlıyor ve olaylar gelişiyor. Nitekim, kitabın ana karakterini değil de diğer kadını düşündüğünüz zaman ortaya bambaşka bir durum çıkabiliyor. Yazan Tarryn Fisher, kararı verecek olacak ise sizsiniz. Gerçekten Helena’nın en yakın arkadaşı kitabın “kötü kahramanı” olabilir mi?

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

You may also like...

Yorum yapıp katkı sağla...