Sıradaki Sensin (John Katzenbach)

Sıradaki Sensin, sürükleyici olduğunu düşündüğüm bir konuyu ele aldığı için dikkatimi çekti. Bir katilin seçmiş olduğu gazeteci, işlenecek her cinayetten önce tüm detayları katilden esrarengiz bir biçimde öğrenir. Gazeteci bununla yetinmekle kalmaz, artık onu durdurabilmek için kafa patlatmaya çalışınca hikaye başlamış olur.

Sıradaki Sensin, John Katzenbach tarafından yazılmış bir romandır. Kitapta işleyişi bir katilin işleyici cinayetleri en ince ayrıntısına kadar öğrenen bir gazetecinin hikayesi anlatılır. Suç, cinayet ve psikolojik unsurların bir arada yer aldığı hikayeleri okumak isteyenlerin beğenebileceği bu kitap, Seçil Ersek’in başarılı çevirisiyle Koridor Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır.

Sıradaki Sensin – Kitabın Konusu

Sıradaki Sensin, işlenecek olan seri cinayetlerin her birisini önceden haber veren bir katilin ve kendisini onun kıskacında hisseden bir gazetecinin hikayesidir. Malcolm Anderson, golf sahasında bulunan ilk kurbanın ardından masasında aldığı not sonrası her şeyin değişeceğinden habersizdir. Bir katil şehre kabus gibi çökecek ve hayatı tüm insanlara zehir edecektir.

Bir ayrıntı vardır ve bu ayrıntıyı bilen tek kişi bizim talihsiz gazetecidir. İşlenecek her cinayeti tüm ayrıntılarıyla önceden öğrenir. Bir süre sonra dayanamaz ve bir psikologdan yardım alarak cinayetlerin ardındaki sırrı çözmeye çalışır. Gerilim dolu macerasında namlunun her an ucunda olabileceğini hissetse bile kararını çoktan vermiştir.

Koridor Yayıncılık: Sıradaki Sensin – John Katzenbach

İlgi Çekici ve Sürükleyici Gerilim Romanı

Bir katil, seri katile dönüşmeden önce gazeteciyle irtibat kurduğunda her şey en başından anlamsız gelebilir. Fakat anlatmak istediği bir şeyler olduğu için bu yola başvurduğunu tahmin etmek güç değildir. Evet, katilin anlatmak istediği bir şeyler vardır ve zaten hikayenin temelini bunlar oluşturur.

Sürükleyici ve ilgi çekici yapısıyla farklı kitapta tanışacağını söyleyebilirim. Okurken belki cinayetlerin hiç işlenmemesini isteyeceksin ama işlenecek her cinayet biraz daha seni kitabın içerisine çekecektir. Sonra bir sonraki hedefi bulmaya çalışacaksın bir bakmışsın kitap bitmiş.

Kitabın güzel olan bir diğer yanı ise eski dönemlerden birini konu almasıdır. Bilginin hızlıca akıp gitmediği, akşamdan akşama yeni bilgilerin insanlarla paylaşıldığı dönemleri en iyi şekilde resmetmektedir. Hikayenin kahramanı bir gazetecidir ve ne tesadüf bu kitap yazarın ilk kitabı olmakla beraber yazar aslında bir gazetecidir.

Sıradaki Sensin – Tavsiye Durumu

Sıradaki Sensin isimli bu kitabı okumanı tavsiye eder miyim? Gerilim ve gizem kitaplarını okumak hoşuna gidiyorsa bu kitaba mutlaka şans vermelisin. Okurken keyif alacağını düşünüyorum çünkü kitabın hikayesi son derece ilgi çekicidir.

John Katzenbach tarafından yazılmış olan bu kitabı okuduktan sonra yazarın diğer kitaplarına göz atmayı düşünebilirsin. Bu kitabı beğendiysen yazarın Psiko Analist ve Profesör isimli kitaplarını beğeneceğini düşünüyorum. Okumaya yeni kitap arıyorsan bu kitapları okumanı öneririm.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

You may also like...

Yorum yapıp katkı sağla...