Samet Pilevne’den 6 kitap önerisi

S

Yazar Samet Pilevne’den kişisel gelişimine katkı sağlayacak birkaç kitap önerisi. Bu kitaplar gelişim yolculuğunda sana arkadaşlık edecektir.

Hayat bazen istemediğimiz sonuçlarla karşılaşmamızı sağlar. Bu sonuçlar bizi başarıdan uzak tutabilir. Ancak her zaman kendimize bir çıkış bulmaya çalışırız. Bazen başarılı bazen ise başarısız oluruz. Samet Pilevne tarafından önerilen bu kitaplar sayesinde kişisel gelişimine katkı sağlayabilirsin.

Not: Bu listedeki kitaplar yazarın (Samet Pilevne) kendisi tarafından seçilmiştir. Kitaplarla ilgili sunduğum ek bilgiler ise bana aittir.

1. Gizli İkna Taktikleri

gizli ikna taktikleri kevin hoganKevin Hogan‘ın ilk kez 2006 yılında yayınlanmış bu eseri kişisel gelişim kitabı olma özelliğini taşır. Psikoloji ve ikna arasındaki bağı irdeleyen bu kitap gerçek hayatta karşına çıkabilecek ikna tekniklerini tüm çıplaklığıyla sana gösterecektir. Psikolojiye meraklıysan okuman gereken bir eserdir.

Bu kitap “oku ve bitir” tarzı bir kitap değildir. Daha çok üzerinde çalışman gereken bir kitaptır. Teknikleri ve yöntemleri kullanma yoluna giderek onların işlevselliğini test etmen gerekir. Bu kitap özellikle satış pazarlama alanında çalışan kişilere ekstra değer katan bir eserdir.

2. Başarının Temelleri

Samet Pilevne‘nin ilk kez 2019 yılında yayınlanmış bu eseri kişisel gelişim kitabı olma özelliğini taşır. Kitap basit yöntemlerle başarıyı yakalama konusunda yardımcı kaynak görevi görür. İçerisinde yer alan uygulanabilir adımlarla başarı kapısını aralamak mümkündür.

Her zaman olduğu gibi başarı için ilk adım “amaç” olarak ön plana çıkarılmıştır. Amaç yani bir diğer ifadeyle hedef olmadığı sürece başarıya doğru ilerlemek mümkün değildir. Bunun bilincinde olduğun sürece kitabın sunduğu bilgilerden en iyi şekilde faydalanabilirsin.

3. Cebinde Mucize Yarat

cebinde mucize yarat özlem denizmenÖzlem Denizmen‘in ilk kez 2012 yılında yayınlanmış bu eseri kişisel gelişim kitabı olma özelliğini taşır. Kitap doğrudan para yönetimine odaklanır. Buna ek olarak insanın günlük yaşantısına sirayet etmiş olan para ile ilişkisini irdeler.

Kitabı okurken aslında ne kadar savruk yaşadığını fark etmiş olursun. Birçok ilginç tasarruf yöntemiyle tanışırsın. Bunları uygulamayı başarırsan hayatında ufak çaplı ama seni son derece mutlu edebilecek değişikliklere imza atabilirsin.

4. 101 Ekonominin Hikayesi

101 ekonominin hikayesi şafak altunŞafak Altun‘in ilk kez 2007 yılında yayınlanmış bu eseri iş kitabı olma özelliğini taşır. Kitap biraz tarihsel bir havaya sahiptir. Çünkü içeriğinde Türkiye ekonomi tarihinde yaşanmış bilinen ve bilinmeyen hikayeler vardır.

Bu hikayelerin birçoğu milat denebilecek kadar etkilidir. Birçoğu ise akıllardan silinecek kadar eski ve unutulmaya pas tutmuş olaylardır. Türkiye ekonomisi bir anda var olup bir anda yok olan bir şey olmadığı için geçmişinde olumlu ve olumsuz pek çok ize sahiptir.

5. Beden Dili

beden dili joe navarroJoe Navarro‘nun ilk kez 2008 yılında yayınlanmış bu eseri psikoloji kitabı ve kişisel gelişim kitabı olma özelliğini taşır. Kitap aslında adıyla kendisini anlatır. İçerisinde yer alan bilgilerin tamamı görsellerle desteklenerek okuyucunun önüne sunulmuştur.

Eserin içeriği zaman zaman tekrarlara düşer ama bu tekrarlar tamamen içeriği pekiştirilmesi içindir. Bacak davranışlarından el davranışlarına kadar vücudun sunduğu pek çok ipucunu kolayca öğrenebilirsin. Tabi öğrendiklerini öylece bırakmayıp kullanmaya çalışmalısın.

6. Dünyadaki En Büyük Satıcı

dünyadaki en büyük satıcı og mandinoOg Mandino‘nun ilk kez 1968 yılında yayınlanmış bu eseri iş kitabı ve kişisel gelişim kitabı olma özelliğini taşır. Kitabın adına aldanıp bunun salt bir iş kitabı olduğunu düşünmemelisin. Kitap daha çok işin ruhsal ve felsefi boyutuyla ilgilenir.

Kitabın içerik açısından büyüleyici derecede zengin olduğunu söyleyebilirim. Öğrendiklerini hayal edersek ve onları uygulama yoluna gidersen karşılığını alırsın. Başarıya ulaşmak sadece düşünmek ile ilgili değildir. Aynı zamanda onu yaşamak gerekir.

Samet Pilevne tarafından önerilen bu kitaplar hakkında düşüncelerini yorum olarak bana ulaştırabilirsin. Kitap önerilerini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Daha fazla öneri için aşağıdan ücretsiz abonelik gerçekleştirebilirsin.

Not: Bir kitap yazarıysan (veya bir kitap yayıncısı) senin için böyle bir liste hazırlayabilirim. Tek yapman gereken Facebook veya Twitter üzerinden özel mesaj yoluyla veya iletişim sayfasından e-posta yoluyla bana ulaşmaktır.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

2 Yorum

Yorum yapıp katkı sağla...

    • Merhaba,

      Teşekkür ederim bu listeyi bana ulaştırdığınız için. Bu platformda artık kitap yazılarına yer vermiyorum. Yavaş yavaş yeni platforma taşınıyoruz diyebilirim. Tam olarak geçiş tamamlandığı zaman sizinle iletişime geçeceğim. Belki birlikte birkaç liste hazırlayıp sitelerimizin gelişimine katkıda bulunabiliriz.

      Bol kitaplı günler dilerim.