One Piece 26: Tanrının Adasındaki Macera

One Piece 26 – Tanrının Adasındaki Macera, kahramanımız Monkey D. Luffy maceralarına kaldığı devam etmektedir. Kahramanımız ve tayfasının ulaşmayı başardığı gök adası bambaşka bir dünyadır. Dahası kahramanımızın maceracı ruhu yerinde durmamakta ısrarcıdır ama her ne olduysa tayfa suçlu ilan edilmiştir.

One Piece 26 – Tanrının Adasındaki Macera, Eiichiro Oda tarafından yazılan efsanevi seri One Piece’in 26. cildidir. Kahramanımız Monkey D. Luffy tayfasıyla birlikte maceradan maceraya koşmaya devam etmektedir. Kitap orijinal dilinde aynı isimle 2002 yılında yayınlanmıştır. 2016 yılında ise Emine Çalık‘ın çevirisiyle Gerekli Şeyler tarafından Türkçeye kazandırılmıştır.

Tanrının Adasındaki Macera: Kitabın Konusu

Tayfa sonunda gök adası Skypiea‘ya ulaşmayı başarmıştır. Kısa süre sonra bu adanın yerlileriyle tanışırlar. Tayfa adanın geçmişi hakkında bilgi alıp teknolojisinin tadını çıkarırken, Nami bulutlardan oluşan sonsuz denizi araştırmaya koyulmuştur. Skypiea’yı bulduğunda ise tayfanın izinsiz giriş yaptığını ve her yerde arandığını öğrenir. Her ne kadar tutuklanmaya karşı bir şey düşünseler bile, gemi ve beraberindekiler tanrı Enuru tarafından alıkonulur. Bunun üzerine Luffy, Sanji ve Usopp, Enuru’nun alanına Skypiea’ya girmeye karar verirler.

Okunması Kolay ve Eksiksiz Kitap

One Piece serisini takip edenler arasındaysanız Skypiea’nın önemini bilirsiniz. Adından söz edilmiştir ama daha önce görülmemiş bir yerdir. Kahramanlarımız ilk adım attıklarından itibaren her şeyin farklı olduğunu rahatlıkla görürler. Haliyle okuyucu olarak sizler de görebilir ve bu güzel adanın keyfini çıkarabilirsiniz.

One Piece 26 – Tanrının Adasındaki Macera cildi okunması kolay ve eksiksiz bir kitap olmuş. Diğer ciltlerle karşılaştırıldığı zaman farkı kolaylıkla görebilirsiniz. Bu nedenle eksiksiz olarak nitelendirdiğimi söyleyebilirim. Bazı okuyucuların karşılarına çıkan Skypiea’dan hoşlanmadıklarını da fark ettim. Bunu eksi puan olarak kitabın hanesine yazabilir miyim? Kısmen evet ama geçerli bir neden değil.

Geçerli bir neden olmaması seriyi takip edenler tarafından iyi bilinir. Eiichiro Oda gelecek sayılara geçişin ilk adımlarını Skypiea üzerinden yapmak istemiş. Sonuçta tayfa için Skypiea’nın keşfi oldukça büyük bir olay. Kahramanlarımız maceralarına kaldıkları yerden devam ediyorlar ve bu maceralara eşlik eden okuyucuların eğlencenin tadını çıkarabilirler.

Manga serilerine olan ilgimin her geçen gün arttığı şu günlerde tartışmasız bir biçimde dünyanın en iyi manga kitabı serisi olarak adlandırılan One Piece‘in dilimizdeki yeni sayısını önermekten çekinmeyeceğim. Eğer bu tür kitaplardan hoşlanıyorsanız mutlaka okumalısınız.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

You may also like...

Yorum yapıp katkı sağla...