Okunması gereken en iyi 20+ doğaüstü romantik roman

Doğaüstü romanlarda yaşanan aşk hikayelerini okumaktan keyif alıyorsan yeni kitaplarla tanışmak isteyebilirsin. Okunması gereken doğaüstü romantik romanların en iyi yanı içerisinde bulunan aşk hikayelerini çarpıcı bir biçimde sunmasıdır. Bu aşk hikayelerini okumak ve aynı zamanda karakterlerin karşılaştıkları zorluklarla mücadelelerini yakından takip etmek istiyorsan burada yer alan kitapları keyifle okuyabilirsin.

Bu listede sadece doğaüstü romantik kitaplara yer verilmiştir. Gerçekçi aşk hikayelerini içeren kitapları bu listede bulamazsın. Listeye kitap eklerken aşırı seçici davrandığımı özellikle belirtmeliyim çünkü amacım seni en kaliteli kitaplarla buluşturarak okuma deneyimine keyif katmaktır.

En iyi doğaüstü romantik romanlar

Doğaüstü romanların en önemli özellikleri içerisinde soluksuz birer macera barındırmalarıdır. Bu macerada birbirine eşlik eden karakterlerin yaşadıkları aşk hikayeleri ise onlara ekstra hava katar ve söz konusu romanları romantik kitap statüsüne taşır. Doğaüstü romantik kitapları “paranormal romanlar” olarak ifade etmek de mümkündür. Bu listede seri halinde yayınlanmış romanların sadece ilk kitaplarına yer verilmiştir. Hangisini okumak istediğine kendin karar verebilir veya listenin sırasına sadık kalarak kitapları okumayı deneyebilirsin.

Mekanik Melek – Cassandre Clare

Mekanik Melek doğaüstü varlıklara ev sahipliği yapan fantastik kitapların başında gelir. Karakterleri sıkı sıkıya takip eden herkesi mutlu edebilecek bir eserdir. Birbirinden farklı sırları içlerinde taşıyan karakterler aynı zamanda dünyayı sarıp sarmalamış olan güçlü varlıklara karşı savaşmak zorundadırlar.

Bir melezin büyük bir arayışa çıkmasıyla gelişen hikayede vampirler, şeytani varlıklar, hayaletler ve periler gibi pek çok doğaüstü varlık yer almaktadır. Kanında yer alan ölümsüzlüğün bir getirisi olmasa bile zamanında aşka yelken açmayı başaran ana karakterin hikayesini okumak fazlasıyla keyif vericidir. Paranormal romantik romanlar okumak istiyorsan ilk olarak bu esere göz atabilirsin.

Artemis Yayınları: Mekanik Melek – Cassandre Clare

Ateş Laneti – Jeaniene Frost

Ateş Laneti vampirlerle dolu bir hikayeye sahip romantik romandır. Elektriği yönlendirip onu muazzam bir güç haline dönüştürebilen bir kadın ve ateşi yönlendirip onu yıkıcı bir silaha dönüştürebilen bir adamın hikayesini anlatır. Bu iki süper güçlü canlı, başlangıçta birbirlerini imha etmeleri gerekirken daha sonradan ortaya çıkacak olan ortak düşmana karşı bir araya gelirler.

Bir hikayenin içerisinde vampirler yer alıyorsa kısa süre sonra ortaya çıkacak herhangi bir karakterin Vlad adını taşımasına şaşırmamalısın. Bu esrarengiz hikayede ise Vlad ana karakterlerden birisidir, üstelik ona yoldaşlık yapacak kişi Leila adında güzeller güzeli bir kadındır. Düşmanlığın aşka dönüştüğü bir paranormal roman okumak istiyorsan bu kitap aradığını bulmana yardımcı olacaktır.

Artemis Yayınları: Ateş Laneti – Jeaniene Frost

Obsidiyen – Jennifer L. Armentrout

Obsidiyen doğaüstü güçlerin hakimiyet sürdüğü bir dünyaya sahip romantik romanlardan birisidir. Bir geç kadının kötü varlıklara ve kötülüklere karşı verdiği mücadeleyi konu edinen romanın içerisinde elbette aşk hikayesi de vardır. Hayattaki tek hedefi sevdiği kişileri korumak olan bir adamın karşısına çıkacak olan bir kadın tüm dünyayı değiştirmek için onu harekete geçirecektir.

Tesadüflerle gelişen aşklardan hoşlanan biriysen bu kitabın hikayesi seni fazlasıyla mutlu edecektir. Aklına gelebilecek pek çok kurgusal şeytani varlığı içeren bu romanda macera hiç ama hiç eksik olmaz. Soluksuz kalarak bir roman okumak istiyorsan bu kitaba şans vermeyi düşünebilirsin.

DEX Kitap: Obsidiyen – Jennifer L. Armentrout

Kanbağı – Richelle Mead

Kanbağı vampirlerle dolu hikayelere sahip romanların arasında en başarılı olanlardandır. Vampirlerin sırlarını ve insanların canını koruyan bir grup vardır ve bu grubun vampirlerle arkadaşlık yapması yasaktır. Ancak romanın ana karakterlerinden birisinin bu kuralı ihlal etmesi pek çok şeyin değişmesine neden olacaktır.

Vampirlerle dolu hikayelerden hoşlanan biriysen bu kitap mutlaka hoşuna gidecektir. Bu eser, duygusal detayları ve zaman zaman yer verdiği güçlü mizahsal aktarımlarla okuyucusunu bambaşka serüvene hazırlayan eserlerdendir. Vampirlerle dolu bir dünyada yaşanan romantik hikayeleri okumak istersen bu kitapla ilk adımı atabilirsin.

Artemis Yayınları: Kanbağı – Richelle Mead

Karanlık Sevgili – J. R. Ward

Karanlık Sevgili vampirlerle dolu bir dünyada geçen doğaüstü romantik eserlerdendir. Yaşanılan dünyanın iki yüzü vardır ve gece olduğunda şehirlerin sokaklarında yıllardır süren malum savaş başlar. Birbirlerini yok etmek için her fırsatı değerlendiren güç odaklarının içerisinde ne pahasına olursa olsun kendilerini savunmaya gayret gösteren bir kardeşlik örgütü vardır.

Dünyadaki şeytanlıklar bitmez ve vampirler her fırsatını bulduğunda savaş bayrağını alıp karanlığın çökmesini beklerler. Karanlık çöktüğünde aksiyon ve macera başlamış olur işte bu maceraya katılanlardan en güçlüsü hayatta kalmak için çaba gösterirken kendini bir de romantik bir girdabın içerisinde bulur. Aksiyonu bol bir vampir hikayesi okumak istiyorsan bu kitaba mutlaka göz atmalısın.

DEX Kitap: Karanlık Sevgili – J. R. Ward

Mezarla Randevu – Jeaniene Frost

Mezarla Randevu özellikle yetişkinlere hitap eden bir doğaüstü romantik romandır. Bu roman, melez bir kadının intikam peşinde geçen hayatını konu alır. Önüne çıkan tüm vampirleri etkisiz hale getirmeye ant içmiş birisiyken beklenmedik bir zamanda usta bir vampir avcısıyla tanışması her şeyin çok daha başka türlü yaşanmasına neden olur.

Vampirlerin yer aldığı hikayeler genellikle trajik bir biçimde başlar ve aksiyonun ardı arkası kesilmez. Bu roman da buna benzer yapıdadır ve macera hiç eksik olmaz. İntikam peşinde koşan bir kadının hikayesini okumak ve onun yaşadığı aşka tanıklık etmek istiyorsan bu kitabı kesinlikle okumanı öneririm.

Artemis Yayınları: Mezarla Randevu – Jeaniene Frost

Ayın Çağırdıkları – Patricia Briggs

Ayın Çağırdıkları doğaüstü varlıkların hakim olduğu dünyada geçen bir hikayeye sahip romanlardan birisidir. Tüm doğaüstü varlıklara rağmen kendi varlığını gizlemeyi başarmış bir kadının başından geçenler hikayenin temelini oluşturur. Bu kadın her ne kadar kimliğini gizleme konusunda başarılı olsa bile son dönemlerde yaptıkları pek çok şeyin bozulmasına ve değişmesine neden olur.

Vampirler, kurt adamlar, büyücüler ve bunlara eşlik eden diğer doğaüstü varlıkların bulunduğu bir dünyada aksiyonun eksik olmayacağını tahmin etmek zor değildir. Kendine özgü bir tarzı olan kadın arzu ettiğinde bir çakala dönüşerek hayata tutunmayı başarmış bir isimdir. Doğaüstü dünyada geçen ve güçlü kadın karaktere sahip bir roman okumak istiyorsan bu kitaba bir şans verebilirsin.

Epsilon Yayınevi: Ayın Çağırdıkları – Patricia Briggs

Kızıl Damla – Jeaniene Frost

Kızıl Damla vampirlerle dolu bir dünyada geçen doğaüstü romantik romanlardan birisidir. Bu roman, ölümlü bir kadına aşık olan vampirlerin en güçlü olanlarından birisinin hikayesini anlatır. Bu güçlü vampirin karar vermesi gerektiğinde yapacağı seçim çok önemlidir. Kendinden olanları yok edip sevdiği kadını kurtarabilir veya onu korumaktan vazgeçip aşkını derinlere gömebilir.

Vampirlerin dünyasında ölümcül aşklar olmaz diye düşünmeyin. Bu hikaye sizi yalancı çıkartabilecek kadar fantastik ve romantiktir. Bir vampirin ölümlülerin dünyasından birisine karşı duyduğu arzuya engel olamayıp teslim bayrağını çekmesiyle gelişen olaylar oldukça sürükleyici bir biçimde anlatılmıştır. Sürükleyici doğaüstü romantik bir roman okumak istiyorsan bu kitaba şans vermeyi düşünebilirsin.

Artemis Yayınları: Kızıl Damla – Jeaniene Frost

Karanlık Ateş – Karen Marie Morning

Karanlık Ateş pek çok doğaüstü romantik kitabın aksine periler dünyasında geçen bir romandır. Bu roman, sahip olduğu gücün farkında olmayan ve sıradan bir hayat sürmeye çalışan birinin beklenmedik bir biçimde kendi güçleriyle tanışmasıyla gelişen hikayeleri anlatır. Sırların ardına gizlenmiş olan arzu edilen gerçekleri açığa çıkarmak için ise biraz çaba göstermek gerekir.

Paranormal romanların genellikle vampirler veya onlara benzer varlıkların yer aldığı dünyalarda geçtiği bilinen bir gerçektir. Bu kitap ise kendi dünyasını, perili dünyasını oluşturmuş ender eserlerden birisidir. Eğer amacın farklı, romantik ve macera dolu bir paranormal roman okumak ise bu kitabı okumayı düşünebilirsin.

Epsilon Yayınevi: Karanlık Ateş – Karen Marie Morning

Vampir Akademisi – Richelle Mead

Vampir Akademisi genç yetişkinlere hitap eden doğaüstü romantik kitaplardan birisidir. Yakın arkadaşlarından birisini vampirlerin avı olmaktan kurtarmak zorunda olan birinin hikayesini anlatır. Vampirlerden kaçıp hayatta kalmak veya vampirlere yem olup onların arasına katılmak bu hikayenin belli olan sonlarından ikisidir.

Vampir hikayelerinden hoşlanan biriysen kaçırmak istemeyeceğin bir serinin ilk kitabı olan bu roman ile en yakın zamanda tanışmalısın. Kaliteli vampir hikayeleri bulmak zor olduğundan zamanı ne kadar iyi kullanırsan senin için bir o kadar iyi olacaktır. Doğaüstü romantik romanların içerisinde mutlaka vampirler olmalı diyorsan bu kitabı kesinlikle okumalısın.

Artemis Yayınları: Vampir Akademisi – Richelle Mead

En iyi diğer doğaüstü romantik romanlar

Yazının çok uzun olmaması ve seni çok fazla rahatsız etmemesi için bu kitaplara detaylıca değinmek istemedim. Aşağıdaki kitapların her birisi en iyi doğaüstü romantik romanlar arasında yer alır. Sadece, bu kitapların genel olarak yukarıdakiler kadar kaliteli olmamasından ötürü onlara burada yer vermek istedim.

No Kitap Yazar
11 Meleklerin Kanı Nalini Singh
12 Kemikler Şehri Cassandre Clare
13 Yetenek Kristin Cashore
14 Vampir Şövalye 1 Matsuri Hino
15 En Karanlık Gece Gena Showalter
16 Sağdan Birinci Mezar Darynda Jones
17 Gölgeler Diyarı Meg Cabot
18 Duman ve Kemiğin Kızı Laini Taylor
19 Jacob Jacquelyn Frank
20 Suçlu Zevkler Laurell K. Hamilton
21 Bazı Kızlar Isırır Chloe Neill
22 Kara Prens Christine Feehan
23 Gölgelerin Öpücüğü Laurell K. Hamilton
24 Fısıltı Becca Fitzpatrick

En iyi doğaüstü romantik romanlardan bazılarını seninle tanıştırmaya çalıştım. Bu listeye daha fazla kitap ekleyebilirdim ama şimdilik bunların yeterli olduğunu düşünüyorum. Senin de bildiğin iyi doğaüstü romantik romanlar varsa yorum yapıp kitap isimlerini bana ulaştırabilirsin.

Kaan Karadeniz

28 yaşındayım. Yüksek lisans öğrenimini "Bilgi ve Belge Yönetimi" bölümünde sürdürmekteyim. Psikolog veya terapist değil, araştırmacıyım. Başarının çaba ile doğru orantılı olduğuna inanlardanım.

You may also like...

4 Responses

 1. Başak dedi ki:

  SARAH J MAAS ‘ın Dikenler ve Güller Sarayı kitabı seriside mükemmeldir. Hatta harikadır. Hatta efsanedir! Dipnot: obsidyen serisine aşığım ♥️

 2. selin dedi ki:

  alacakaranlıkta olabilir aslında listede bide okumadıysan gece evi seriside cok guzeldir tavsiye ederim

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Merhaba,

   Alacakaranlık serisinin kitap olarak çok iyi olduğunu düşünmüyorum. Görsel şölenle çok daha iyi hale getirilmiş bir yapıttır. Gece Evi serisi çok uzun bir seri. Kişisel görüşüme göre iyi başlamayan ama iyi ilerleyen bir seri olmuştur. Ama burada belirli kriterleri göz önünde bulundurduğum için bu seriden söz etmeyi uygun görmedim. Önerileriniz için çok teşekkür ederim.

Yorum yapıp katkı sağla...