Anasayfa » Okuma ve Kişisel Gelişim

Okuma ve Kişisel Gelişim

Hayatın Gürültüsünden Arınmak: Harekete Geçme Zamanı

Hayatın gürültüsü denildiğinde aklınıza birçok farklı anlam gelebilir. Benim için hayatın gürültüsü odaklanma konusunda bana sorun çıkartan her şeydir. Hayatımız gürültü kirliğinin yoğun bombardımanı altında sürerken biz herkesten habersiz yaşam mücadelemizi vermekteyiz. Meşguliyet, anlamsız sesler, dikkat dağıtan unsurlar, hedefsiz yaklaşımlar ve çoğu zaman anlamsız faaliyetler hayatın gürültüsünün içerisinde yer alır. Biz kabul etsek veya etmesek bile hayatımız bunlarla doludur. Bu ...

Devamını Oku »

Kendi Gidişatına Bırakmak: Fark Ettiğim Değer

Kendi gidişatına bırakmak… Daha önce bu sözü sıkça duymuş olabilirsin. Bir işi kendi gidişatına bırakmak, bir işi akışına bırakmak, bir işi önemsememek gibi farklı anlamları vardır. Bazen insana fazlasıyla zarar verir bu fikir ama yeri geldiğinde stresten ve sıkıntıdan uzaklaşmanızı sağlayabilir. Kısacası uygun anlarda değerlendirildiğinde son derece kullanışlı olabilecek bir fikirdir. Rahatlamak Adına Kendi Gidişatına Bırak Bildiğini sandığın her neyse ...

Devamını Oku »

Yaşam Kalitemi Yükselten Faydalı Alışkanlıklarım

Yaşam kalitesini yükseltmek… Kulağına sanki çok büyük bir işmiş gibi geliyor öyle değil mi? Aslında büyük bir iş çünkü yaşam kalitesinin içerisine senden bağımsız olarak pek çok şey dahil olur. Bunları kontrol etme şansın yoktur ama belirli alışkanlıklara sahip olduğun zaman yaşam kaliteni yükseltmeyi veya onu korumayı başarabilirsin.

Devamını Oku »

Telaş ve Stres Hissi: Zihni Yıpratan Alışkanlıklar

Telaş ve stres… Duygu menüsünün en janjanlı ve en güzel görünen ama aynı zamanda tadı en berbat gıdaları. Bunlar olmadan yaşayamayan insanlar var biliyor musun? Bu insanlar her gün aynı yemeği kaşıkla değil kepçeyle mideye indirmekten geri duramayacak kadar kontrolsüzler. Telaş ve stres sana da bu kadar güzel gözükse, sende onları mideye indirir miydin?

Devamını Oku »

Korkulardan Arınmak: Okuyarak Hayatın Tadını Çıkartmak

Korkulardan arınmak… Kulağınıza yabancı bir sözcük öbeği gibi mi geliyor? Bizi bir şeyler yapmaktan geri tutan korkularımız olmasaydı hayat nasıl olurdu? Yıllardır bir tutsak gibi yaşadığımız hayatta zincirleri kurup anın tadını çıkartmaya başlayabilirdik. İyilik düşüncelerinin her zaman bizimle olduğunu ama keşfedilmeyi beklediklerini fark edebiliriz. Belki her zaman yaşamak istediğimiz hayatı yaşamaya başlayabiliriz.

Devamını Oku »

Gerginlikten Kurtulmak: Rahatlamak ve Mutlu Olmak

Bugün yine anlamsız bir gerginlik var üzerimde. Dişlerimi sert bir ekmeği koparacak gibi sürekli sıkıyorum. Sıktıkça ağrıyor ama ağrı değil umurumda olan… Başka bir şey var sanki, başka bir dert, başka bir tasa, başka bir sızı… Bilmiyorum ne olduğunu. Yaptığım tek şey durmadan dişlerimi sıktığımı fark edip bir anda onu yapmayı bırakmak.

Devamını Oku »

Stres Yönetimi: Basit ve Kullanışlı Stres Yönetimi Yolları

Stressiz yaşadığını iddia edenlere çok fazla aldırış etmiyor olabilirsiniz. Yalan söylediklerini mi düşünüyorsunuz? Belki yalan söylüyor olabilirler. Ancak, doğruyu söyleme ihtimallerinin bulunduğunu aklınızın bir köşesinde hazır bulundurmalısınız. Stres hayatımızı alt üst edecek kadar etkili bir duygudur. Bu duyguyla baş edebilmek için kendi başınıza stres yönetimini gerçekleştirmeyi başarmalısınız.

Devamını Oku »

Ücretsiz e-Kitabını Almayı Unutma!

Zamanında Vazgeçmeli adını taşıyan e-Kitabımı ücretsiz olarak okuyabilirsin!