Masal Terapi (Judith Malika Liberman)

Masal Terapi, diğer kişisel gelişim kitaplarına nazaran farklı yapısıyla ilgimi çekmeyi başarmış bir eser. Kitabın içerisi masallarla doludur. Didaktik olan bu masallarla yazar kişisel gelişimini desteklemek için çaba göstermektedir. Doğrusu bunu iyi bir biçimde başarmaktadır.

Masal Terapi, Judith Malika Liberman tarafından yazılmış bir kişisel gelişim kitabıdır. Kitapta birbirinden farklı öğretici masallar yer almaktadır. Farklı mesajlarla kişisel gelişim önerileri almak isteyenlerin beğenebileceği bu kitap, İstem Erdener‘in çevirisiyle Doğan Novus tarafından yayınlanmıştır.

Masal Terapi – Kitabın Konusu

Masal Terapi, içerisi masallarla dolu olan bir kişisel gelişim kitabıdır. Her masalın okuyucusuna ilettiği bir mesaj vardır ve bu mesaj kişinin kendisini geliştirmesine yöneliktir. Okuyucuya rehberlik eden masalların her birisi okuyucunun kendisini bulabilmesi için özenle yazılmıştır.

Kitapta birbirinden farklı konuları ele alan toplam 54 tane masal bulunmaktadır. Her masalın sonunda “ne yapmalıyız” şeklinde bir bakıma masalın anlatılış amacını ortaya koyan kısımlar yer alır. Böylece okuyuculara ana mesajları yakalayabilme konusunda yardımcı olunmaktadır.

Doğan Novus: Masal Terapi – Judith Malika Liberman

Öğretici Masallarla Hayat Yolculuğu

Bana kalırsa bu kitabın okuyucu ile bağı son derece ilginç. Bir masal üzerinden hayat dersi vermek, okuyucuya rehberlik etmek veya yol göstermek artık adını ne koyarsan yok, fazlasıyla iyi bir fikir. Kitap bu fikrin en iyi uygulayıcılarından birisi çünkü sakinleşmek istediğinde bile açıp bir masal okumak istiyorsun.

Kitabın güzelliği sadece bununla kalmıyor. Sana hayatın her alanında işine yarayabilecek öneriler sunuyor ve üstelik bunların hepsini “şöyle yap, böyle yap” şeklinde değil masallarla harmanlı bir şekilde gerçekleştiriyor. Her şeyin bu kadar güzel olduğu kitabı herkesin okumak isteyebileceğine inanıyorum.

Aslında bu eseri basit bir kitap olarak görmemek lazım. Kitaplığa koyduğunda birkaç gün sonra oradan alıp yine karıştırmak isteyeceğin türden bir eser. Bir yemeğin nasıl yapılacağını en iyi şekilde anlatan bir yemek tarifi kitabı düşün. Kitap kendine bu misyonu edinmiş ve onu başarılı bir biçimde yerine getirmektedir.

Masal Terapi – Tavsiye Durumu

Masal Terapi isimli bu kitabı okumanı tavsiye eder miyim? Kişisel gelişim kitabı okumaya meraklı birisiysen mutlaka bu kitabı okumalısın. Bugüne kadar okumuş olduğun kitaplarla arasında çok büyük farklılık olduğunu ilk masalı okuduktan sonra sen de görebilirsin.

Judith Malika Liberman tarafından yazılmış olan bu kitabı okuduktan sonra yazarın diğer kitaplarına göz atmayı düşünebilirsin. Yazarın dilimize çevrilmiş olan başka eseri maalesef bulunmamaktadır. Dolayısıyla önerebileceğim farklı bir eseri yoktur.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

You may also like...

Yorum yapıp katkı sağla...