Astroloji

Kova aylık burç yorumu (Nisan 2021)

Kova burcunda doğan utangaç ve sessizdir. Fakat diğer yandan enerjik olabilirler. Bununla birlikte, her iki durumda da başkalarına yardım etmeyi seven yapıdadırlar. Her iki yönü de önyargıları olmadan görebildikleri için sorunları kolayca çözebilme yeteneğine sahiptirler.

Etraflarını saran enerjiye kolayca adapte olsalar bile Kova burcunda doğanlar, gücü geri kazanmak için bir yalnız kalmaya ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle her şeyden uzak durmaya çalışırlar. Bu burçta doğan insanlar dünyaya olasılıklarla dolu bir yer olarak bakarlar.

Ofis Koltukları

Kova aylık burç yorumu (Nisan 2021)

Kalbine ait tutkuları kucaklama zamanı. Güçlü kırmızı gezegen Mars, güneşin romantizm ve bereket evinde yolculuk ederken kendini zevk içerisinde bulabilirsin. Bu geçiş, geçen ay başladı ve 23 Nisan’a kadar devam edecek. Tek olan Kova burcu insanların bu yakıtı sevginin peşinden gitmek ve bir ruh eşi bağlantısı aramak için kullanması gerekir.

Kararlı olanlar bu ateş gücünü bağlantılarını bir kez daha ısıtmak için kullanabilirler. Diğer taraftan hamile olmak gibi bir hedefin varsa bu durumda bunun peşinden koşabilirsin. Yaratıcı bir dürtüye sahip olanlar, bu süre zarfından özellikle çeşitli ilhamlar çıkarabilirler ve en az bir şaheser yaratabilirler.

Bunun ötesinde Nisan’ın başka önemli anları da vardır. Güneş, Merkür, Venüs ve yeni ay, ayın başlarında iletişim evine doğru yanaşırlar. On birinci günde bir yazma, konuşma veya reklamcılık girişimine yaklaşım söz konusu olabilir. Senin için en önemli mesajlara ve kendini nasıl açıkladığına odaklanmalısın.

Gezegenler bir sonraki hareketlerini gerçekleştirdiklerinde Güneş, 19 Nisan’daki geçit törenine katılıyorken evde daha fazla zaman geçiriyor olabilirsin. Önümüzdeki ay, alanını güncellemeyi, taşınmayı veya bazı önemli aile meselelerini halletmeyi düşünebilirsin.

26. günde güneşin onuncu evinde gece karanlığında dolunay yükseldiğinde, ayın büyük kilometre taşı, kesinlikle profesyonel alanın olacaktır. Bu bir terfi, başarı veya lider olarak yükselme fırsatı sağlayabilir. Bu enerji ihtişamından kaçınmamak için çaba göstermeli ve bakışlarını fethetmek istediğin yeni zirvelere doğru kaydırmalısın.

2021 yılında Kova burcu

Tutkunun gezegeni olan Mars, 3 Mart’ta Kova burcu için güzel olan her şeyi vaat edecek. Şimdi ve önümüzdeki haftalarda romantizmi, yaratıcılığı ve eğlenceli en önemli önceliklerin haline getirmelisin. Tek olan Kova burcu insanları yeni aşkı bulmak için olağanüstü bir fırsata sahip olabilir.

Halihazırda ilişkisi olan Kova burcu insanları ise kelebekleri ilişkilerine getir getirmeye arzulu olabilirler. Yaratıcı tipler bu enerjiden çok keyif alacaklar. Çünkü artık ilham perini kullanabileceksin. Son olarak, evlilikte çocuk sahibi olmak istiyorsan yıldızların senin lehine olduğunu bilmelisin.

Tüm bunlara rağmen Mart ayında aklın para meseleleri üzerinde de olacak. On üçünde yeni bir ay belirecek ve sana hayatına daha fazla refah katma şansı tanıyacak. Şimdi yeni bir iş aramaya başlayabilirsin. Olası bir artışla karşılaşman söz konusu olabilecektir.

20 Mart’ta bahar ekinoksu geldiğinde zihnin birçok canlı fikirle ateşlenmiş olacak. Bu seni önümüzdeki yıl otantik sesini kucaklamaya teşvik edecek. Bazı Kova burcu insanlar yazmayı, konuşmayı veya sosyal medyayı içeren iletişimle ilgili proje üzerinde çalışabilirler.

Yirmi sekizinci günde bir dolunay belirecek. Bu dolunay dünyaya bakış açını genişletmeye teşvik edecektir. Dolunaylar genellikle doruk noktaları, dönüm noktaları ve kararlar getirdiği için belirli meseleler tarafından tüketilmen söz konusu olabilecektir.

Şu anın kozmik favorisi sensin. Zodyak burcunda bu kadar çok gezegen merkezli güç varken tüm olayları kendi lehine yönlendirmek için nadir bir fırsata sahipsin. Güneş, Merkür, Jüpiter ve Satürn, kişisel hedeflerini ve planlarını vurgulayarak dönecekler.

Venüs, 1 Şubat’ta onlara katılacak ve 25 Şubat’a kadar kalacak. İçindeki zevk tanrıçasıyla şimdi görünümünü güncellemek veya romantizmi kucaklamak için harika bir zaman diyebilirim. On birinci gündeki yeni ay senin için en önemlisidir. Çünkü dilek ve umutlarını ön plana çıkarır.

Bununla birlikte, tüm bu mutlu haberlere rağmen, hileci gezegen Merkür 20 Şubat’a kadar kadar burcunda geriye doğru dönecek. Bu, etrafındaki her şeye çok daha yavaş bir hız getirebilir; gecikmelere, yanlış iletişimlere ve kafa karışıklığına neden olabilir.

Şu anda yapılacak en iyi şey eğlenceye, rahatlamaya ve stratejiye odaklanmaktır. Ay sonunda Merkür uyandığında sözleşmeler imzalayabilir, duyurular yapabilir ve ortaklıklar üzerinde anlaşabilirsin. Ayın son üçte biri malı durumuna farkındalık getirecektir.

Venüs’ün yirmi beşinci günden itibaren seni para mıknatısı haline getirebilir. Böylece gelirini artırarak daha kolay bir zaman geçirebilirsin. Son olarak 27 Şubat’ta bir dolunay belirecek. Bu armağan, burs, kredi, mali yardım veya eğer varsa büyük bir ödeme onayının habercisi olabilir.

Güçlü Mars, Ocak ayının başında dördüncü güneş evini ısıtır. Bu nedenle, özellikle ev ile aile meselelerine odaklanıyor olabilirsin. Bir taşınma veya tadilatla ilgili oldukça enerjik bir dönem geçirebilirsin. Ayrıca bir aile üyesini çevreleyen önemli bir durumla karşı karşıya kalabilirsin.

Bu durum muhtemelen seni Mart ayına kadar meşgul edecektir. Diğer bir odak alanı ise geri çekilip dinlenmek için zaman ayırmaktır. Güneş ve yeni ay, 12 Ocak’ta buluşarak enerjini yeniden doldurmanı sağlayacaktır. Bunu iyi değerlendirmelisin.

19. günden başlayarak güneş burcuna katıldığında, Merkür, Venüs, Jüpiter ve Satürn ile birlikte sana daha da fazla güç getirecek hayatını daha parlak hale getirir. Burcunda çok gezegen varken şu anda muazzam bir hakimiyete sahip olduğun açıktır.

Önümüzdeki yıl yapmak istediklerinin bir planını oluşturmak için bu zamanı kullanmalısın. Parçaları stratejik olarak ilerletmeye hazır olmalısın. Burcundaki Venüs, aynı zamanda aşk, güzellik ve zevk için büyülü bir zamanı işaret edecektir. Şımarmaya hazır olabilirsin.

Ocak ayının sonunda, 28 Ocak’ta, tüm dikkatini ortaklıklarına çeviren bir dolunay gelecek. Bu, uzun vadeli planlar yağmaya veya başka yollardan ayrılmaya karar vermen ile ilgili bir sonuç olabilir. Zamanın mutlak esas olduğunu unutmamalısın. Çünkü Merkür gerilemeye başlayacak.

2020 yılında Kova burcu

Adrenalin dolu bir ay seni bekliyor olacak. Kasım ayının sonunda memnuniyet alanında bir ay tutulması olacak. Bu, doğurganlığı, sevgiyi, yaratıcılığı ve çocukları vurgulayan bir alandır. Bu nedenle, bu alanlardan birindeki durumlardan biri büyük olasılıkla dikkatini çekecektir.

Sosyal yaşamın ve arkadaşların bu ay özellikle aktif olacaklar. Özellikle 14 Aralık’ta görkemli güneş tutulması geldiğinde bu gözükecek. Ağındaki biri, uzun süredir girmeyi umduğun bir kapıyı senin için açabilir. Önümüzdeki yıllarda hayatını daha iyi hale getiren biriyle birlikte olabilirsin.

Satürn ve Jüpiter ay ortası burcuna girdiklerinde büyük bir yaşam dönüm noktası gelmiş olacak. Önümüzdeki yıl sana şans ve yeni sorumluluklar getirmiş olacak. Gelecek aylarda hayatın yepyeni bir bölümünün başladığını göreceksin.

Güneş, yirmi birinci günde dört hafta boyunca yalnızlık alanına giriş yapacak. Bu yüzden bu zamanı, bir sonraki dönemlerde hayatının gerçekten neye benzemesini istediğin konusunda beyin fırtınası yapmak için kullanmaya hazırlanmak çok daha doğru olacaktır.

Dolunaya, Kasım ayının en başında yerel alana dikkat çeker. Bu nedenle kesinlikle ev veya aile ile ilgili bir konuya odaklanabilirsin. Kova burcu bazı insanlar şu anda harekete geçmiş olabilirler veya alanlarını düzeltiyor olabilirler.

Akrabalarından birinin şimdi yardımına ihtiyacı varsa adım attığından ve elinden geleni yaptığından emin olmalısın. Ayın başlangıcında Merkür, 3 Kasım’da yeniden uyanana ve Mars on gün sonra doğrudan dönene kadar yaşamın hızı daha yavaş olacak.

Özellikle on dördüncü gündeki yeni aydan sonra, bu ay profesyonel hayatında da güneş önemli ölçüde dikkat çekici olacak. Bir terfi, ödül veya daha fazla sorumluluk alma fırsatı aniden önüne çıkabilir. Fırsatı mutlaka yakalamaya çalışmalısın.

Fakat 21 Kasım’da güneş sosyal alanına girdiğinde arkadaşlarınla eğlence ve oyun gibi şeyleri düşünebilirsin. Önümüzdeki ay, seninle etkileşim kurmak isteyen birçok önemli kişisel ve profesyonel bağlantıdan kesinlikle haber alacaksın.

Kasım ayının en çarpıcı haberi tutulma sezonunun geri dönüşü denilebilir. Ay tutulması, doğurganlık sektöründe olacak. Kova burcu birçok insanın bu zamanda ruh eşine aşık olması söz konusu olabilir veya hayatlarını sonsuza dek değiştiren biriyle yolları kesişebilir.

Ekim ayında Kova burcunda olanlar iletmek istedikleri çok önemli bir mesaja sahip olduklarını hissedecekler. Ancak, iletişim alanında Mars gerilemesi meydana geleceğinden ve 13 Ekim’de Merkür gerilemeye başlayacağından ne düşündüğünü söylemeden önce dikkatli olmalısın.

Kaçınma şansın varsa bu ay yapacağın sözleşmelere çok dikkat etmeli ve onlardan olabildiğince kaçınmalısın. Bununla birlikte, evren karmaşık olabilecektir. İlk dolunay hızlı bir şekilde katılman gereken iletişimle ilgili bir çabayı vurgular.

Bu çaba bir yazma, konuşma veya reklam girişimi olabilir. Bazen diğer gezegenlere odaklı enerjiye dikkat etmelisin. Güneş ayın büyük bir kısmında genişleme alanında ilerler ve yeni bölgeye girerek şansını artırır. Ayrıca, 16 Ekim’de aynı bölgeye yeni bir ay geliyor.

Bazı Kova burcu insanlar akademik, yayıncılık, medya ve göçmenlik meselesiyle ilgili bir kapının açık olduğunu görebilirler. Ne olursa olsun fırsatın varken zamanı değerlendirmeye çalışmalısın. Diğer taraftan güneş başarı alanına girdiğinde, iş ve ev arasında bir çatışma yaşanabilir.

Bunun nedeni, ayın sonuna yaklaşırken, yerel bölgendeki dolunayın 31 Ekim’e denk gelmesidir. Bazı Kova burcu insanlar bu zamanda farklı bir yere hareket edebilirler veya akrabalarına bakabilirler. Buna rağmen dikkatli bir şekilde hareket etmen gerekir.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

İlgili Makaleler

Yorum yapıp katkı sağla...

Başa dön tuşu