Anasayfa » Konu Arşivi: çocuk kitapları

Konu Arşivi: çocuk kitapları

Mia ve Düzinelerce Kapkek

Mia ve Düzinelerce Kapkek, Coco Simon tarafından oluşturulan Kapkek Günlükleri serisinin 6. kitabıdır. İspanyolca ile arası pek iyi olmayan Mia’nın maceralarını anlatır. Ailesi İspanyolcayı çok iyi konuşabiliyor olsa bile Mia için aynı şeyi söylemek söz konusu değildir. Mia, İspanyolca dersinden kalmak üzereyken ailesi yardımına koşar.

Devamını Oku »

Genç Kaşifler 2 – Kral Triton Sığınağı’nın Gizemi

Genç Kaşifler 2 – Kral Triton Sığınağı’nın Gizemi, adından anlaşılabileceği üzere Genç Kaşifler serisinin ikinci kitabıdır. Kahramanlarımız Keşif Bilimleri Akademisi’ne alışmaya çalışırlar ama macera bir kez daha gelip onları bulur. Miras olarak bırakılan haritada gizemli bir ada yer alır ve kahramanlarımız bu gizemli adayı bulmak için yolculuğa çıkmaya hazırlanır.

Devamını Oku »

Haylaz Derek’in Maceraları 4 – Hayatım Şaka

Haylaz Derek’in Maceraları 4 – Hayatım Şaka, yeni yaşında bir yetişkin gibi davranmayı hayal eden Derek’in maceralarını anlatır. Derek, 12 yaşına girdikten sonra yetişkin olacağını düşünür ama pek de öyle olmaz. Önce sınıfta bir hayvan yüzünden bayılır. Daha sonra ise bir yardım kuruluşuna yardım etmek isterken başını belaya sokar. Hatalarını telafi edip hayalini gerçekleştirmelidir… yetişkin olmak!

Devamını Oku »

Çarli Maytap ve En Sevdiği Kitap

Çarli Maytap ve En Sevdiği Kitap, kitaplardan kitaba, karakterlerden karakterlere geçiş yapan bir hikayeye sahiptir. Resimli kitaplar arasında yer alan bu kitap, çocuklara okumayı sevdirecek kadar güzel bir hikaye ve çizimlerle donatılmıştır. Hikaye basit gibi görünse bile okuyucuyu şaşırtıcı bir son beklemektedir.

Devamını Oku »

Araminta Tekinsiz – Hayalet Bakıcılar

Araminta Tekinsiz – Hayalet Bakıcılar, kuzeniyle birlikte evde tek başına kalmak zorunda kalan Araminta’nın esrarengiz macerasını konu edinir. Kuzeni Mathilda, Araminta’ya bakıcılık yapması için çağrılır ama yanında iki davetsiz misafirle gelir. Birer hayalet olan Ned ve Jed kimseyi dinlemezler ama bir an önce evden kovulmaları gerekmektedir.

Devamını Oku »

Şato Macerası (Enid Blyton)

Şato Macerası, bir tepede yer alan şatodan neden korkulduğunu öğrenmek isteyen dört kafadar ve bir papağanın macerasını anlatır. Şatodan neden korkulmaktadır? Şato ne gibi sırları saklamaktadır? Kahramanlarımızı son derece gizemli bir macera beklemektedir. Keşfedecekleri gerçeklere eşlik etmeye ne dersiniz?

Devamını Oku »

Şnörk ve Denizci (Will Buckingham)

Şnörk ve Denizci, misafir sevmeyen Şnörk’ün bir denizcinin hayatına girmesiyle değişen dünyasını konu edinir. Şnörk misafir sevmediği kadar macera da sevmez. Denizci bir gelir pir gelir. Ona ilgi çekici hikayeler anlatır ve ilgi çekici diyarlar hakkında bilgi verir. Hikayeler hikayeleri kovalar ve sonunda cesaret ettiğimizde birçok şeyi yapabileceğimizi öğrendiğimiz macera başlar.

Devamını Oku »

Büyük Yarış (John Reynolds Gardiner)

Büyük Yarış, hikayesini yaşanmış bir olaya dayanan ve bugün okunması gereken en önemli çocuk kitapları arasında gösterilen bir eserdir. Vergi borcunu ödememesi halinde çiftliklerine el konulacak olan bir adamın tek umudu torunu ve onun köpeğidir. Kasabada yapılacak köpek kızağı yarışmasını kazanmaları durumunda çiftliğin vergi borcu ödenebilecektir ama bu o kadar kolay olmayacaktır.

Devamını Oku »

Buzdolabının Sırrı (Fleur Hitchcock)

Buzdolabının Sırrı, Bug ve Dilan adındaki iki çocuğun evin bir köşesinde duran buzdolabını garip bulmalarıyla başlayan bir hikayeyi konu edinir. Bug ve Dilan’ın içini kemiren düşünce buzdolabının onlarla konuşmak istediğini düşünmeleridir. Gerçekten buzdolabı onlarla konuşmak istiyor olabilir mi? Kahramanlarımız bunun cevabını bulmaya çalışırlar.

Devamını Oku »

Ücretsiz e-Kitabını Almayı Unutma!

Zamanında Vazgeçmeli adını taşıyan e-Kitabımı ücretsiz olarak okuyabilirsin!