Astroloji

Koç aylık burç yorumu (Nisan 2021)

Koç burcu olarak sen hayatın getirdiği zorluklara her zaman hazır olan bir ateş burcusun. Bu yıl da farklı olmayacak. Adım at ve dünyayı fethetmeye hazırlan! Koç, elementi ateş olduğu için (tıpkı Aslan ve Yay gibi) en aktif burçlardan biridir.

Koç cesur, kararlı, kendinden emin, hevesli, dürüst ve tutkuludur. Aynı zamanda Koç, sabırsız, karamsar, tez canlı ve agresif bir karaktere sahiptir. Koç burcu insanlar rahat kıyafetleri, liderlik rollerini ve bireysel sporları severler. Fakat hareketsizlikten ve gecikmelerden hoşlanmazlar.

Ofis Koltukları

Koç burcu yorumu (Nisan 2021)

Doğum günü sezonunda elbette kozmik favori sensin. Seni elektriklendirecek bir enerji dalgasına hazırlanmalısın. 11 Nisan’daki yeni ay burcuna düştüğü için senin için yılın en önemli anı olacak. Hayallerindeki hayatı yaratmak için harekete geçmeyi düşünmelisin. Kapılar sana açılacak ama günü doğru yakalaman gerektiğini unutmamalısın.

On dokuzundan itibaren güneş ikinci evinde çiçek açacak. Bu da gelecek ayın oldukça refah içinde olabileceğini gösterir. Bütçeni değerlendirmelisin. Hayatına daha fazla gelir katabileceğini düşünmelisin ve kesinlikle kendine biraz para harcamaktan korkmamalısın.

Yönetici gezegenin Mars, 23 Nisan’dan itibaren derinliklere doğru dalar ve muhtemelen dikkatini önümüzdeki haftalarda ev, aile veya evle ilgili konulara çevirir. Sorumluluğu üstlenmeli ve bu alanlarda büyük ilerleme kaydetmeye çalışmalısın.

Ayın yirmi sekizi olduğunda ise alıngan bir dolunay ile karşılaşacaksın. Ne olursa olsun, samimi ihtiyaçlarını düşünerek hareket etmelisin. Bir başkasına nasıl güvenmen gerektiğini veya ondan ayrılman gerektiğini değerlendirmek durumunda kalabilirsin. Her şeyden önce eşit ve adil bir ilişkide olmaya özen göstermelisin.

2021 yılında Koç burcu

Mart ayına hoş geldin. Zodyak yılını tamamladığında dinlenme ve yeniden şarj olma ihtiyacı hissedeceksin. Yılın bu zamanı, nerede olduğunu ve önümüzdeki yıl nereye gitmek istediğini düşünmemize yardımcı olur. Özellikle güneş burcuna girdiğinde bu böyledir.

Ayın başlarında yönetici gezegenin Mars, 3 Mart’tan itibaren güneşin üçüncü iletişim evini ateşe verecek. Bu, büyük olasılıkla önümüzdeki haftalarda yazma veya konuşma projelerine son derece odaklandığın zaman olacak.

On üçüncü güneş evinde yeni bir ay belirecek. Bir adım geri atmana ve 2021’in geri kalanında hayatının nasıl görünmesini istediğine karar vermene yardımcı olacak. Hayal kurmaya ve beyin fırtınası yapmaya çalışmalısın.

Doğum günü sezonu geldiğinde Venüs ertesi gün burcuna katılarak hayatına manyetizma ve zevk getirecek. Hayallerini gerçeğe dönüştürmek için ilerleyebilirsin. Bununla birlikte bu zamanlarda ilişkilerde birliği ve uyumu kucaklaman gerekir.

Mart, yirmi sekizinde dolunay ile biter. Bu ay, bir iş veya romantik partnerle yakınlaşma veya başka yollara girme ayı olabilir. Tek başına olan Koç insanları bu zamanı uzun vadeli potansiyele sahip birini bulmak için kullanabilirler.

Şubat ayı büyük oranda mali durumunuza odaklanacak. Bunun nedeni, yöneticiniz Mars’ın bu sektöre bu ay yeniden güç vermesidir. Bu süre zarfında harcamalarını artırabilirsin. Ama aynı zamanda daha fazlasını yapma dürtüsü elde edebilirsin.

Bu, daha iyi maaşlı bir iş aramak için veya serbest çalışıyorsan daha fazla müşteri avlamak için mükemmel bir zaman olacaktır. Venüs, 1 Şubat’tan 25 Şubat’a kadar sosyal yaşamına kahkaha, neşe ve tatlılık getirir. İlerleyen zamanlarda birçok arkadaşından haber almayı bekleyebilirsin.

Bu ay yavaşça hareket etmelisin. Özellikle Merkür, 20 Şubat’a kadar gerileyeceği için buna dikkat etmeni öneririm. Bu süre zarfında eski arkadaşlarından veya bağlantılardan bile haber alabilirsin. Ayın sonunda yirmi yedinci gecede bir dolunay yükselecek.

Bu seni son derece üretken hale getirebilir. Aynı aydınlatıcı bunun yerine dikkatini sağlığına, zindeliğe veya diyetine çevirebilir. Bu yüzden bir şey ortaya çıkarsa hemen halletmeye çalışmalısın. Yeni bir egzersiz programı başlatmanın tam sırası diyebilirim.

Yeni bir yıl yönetici gezegenin Mars’ın benlik alanını güçlendirmesine yakın bir zamanda başlar. Son altı aydır bu muazzam gücü barındırmış durumdasın. Bu seni açıkça hayatının kontrolünü ele geçirmeye yönelten bir sonuçtur.

6 Ocak’tan itibaren Mars, önümüzdeki iki ay boyunca kalacağı finans alanına giriş yapmış olacak. Önümüzdeki haftalarda, muhasebeni düzene sokacak mücadele gücüne sahip olacaksın. Bu güç, muhtemelen bu süre zarfında masraflarını biraz artıracaktır.

Sevimli Venüs, güneşteki on birinci topluluk alanına sekizinci günden itibaren giriş yapmış olacak. Bu önümüzdeki birkaç hafta içinde birçok arkadaşından haber alabilir ve hatta biraz sosyal etkinliklerin tadını çıkarmaya başlayabilirsin.

13 Ocak’ta profesyonel yaşamında bir kapı açan yeni bir ay belirecektir. Önümüzdeki günlerde yeni bir proje, terfi veya kariyer fırsatı gelmesi muhtemeldir. Merkür, yaklaşan bir gerilemeye hazır olarak ay ortası yavaşlamaya başlayacaktır.

Son olarak, Ocak ayının sonun kadar doğurganlık alanında kükreyen bir dolunay yer alacak ve bu 28. günü sallamaya yetecek. Bu aydınlatıcı aşk, yaratıcılık ve çocuklarla ilgili bir doruk noktasına işaret edebilir. Bu ay birçok heyecan verici titreşimi kucaklaman gerekebilir.

2020 yılında Koç burcu

Tutulma mevsimi bu ay yeni yönlere doğru ilerlerken nefesin kesilecek. Kasım ayının en sonundaki ay tutulması halen yürürlükte. Büyük bir yazı, konuşma veya sözleşme projesini tamamlamaya dikkat etmen gerekebilir. Bazı Koç burcu insanların bir teklifi sonuçlandırma gibi niyetleri olabilir.

Güneş tutulması 14 Aralık’ta yeni bir bölgeye gelmeye hazır olduğunda yeni bölgeye adım atmak için acele etmeye hazırlanmalısın. Bazı Koç burcu insanlar ticaretle ilgili haberler duyabilecektir. Diğerleri okula dönme veya bir medya girişiminde bulunma zamanının geldiğine karar verebilirler.

Ay ortası güçlü gezegenler Satürn ve Jüpiter yıllardır ilk birbirine yakın olduklarında Aralık senin için başka bir şekilde dönüm noktası olacaktır. Seni önümüzdeki yıllarda topluma ve sosyal yaşama daha fazla odaklanmaya hazırlayacaklar.

Güneş yirmi birinci günde başarı bölgene giriş yapacak. Bir kez daha tutkuların aklına gelecek. Önümüzdeki haftalarda ilerlemeler görebileceksin. 29 Aralık’ta dolunay geldiğinde ailenle birlikte evde tatilin tadını çıkarma ihtiyacı hissedebilirsin.

Kasım ayı sizin için son derece yavaş bir tempoyla başlayacak. Yönetici gezegeniniz Mars burcunuzda hala gerilemede. Aynı zamanda Merkür hala gökyüzünde geriye doğru hareket ediyor. Bu, herhangi bir şeyi zorlamaya çalışmaktansa derinlemesine düşünmenin iyi olduğunu gösterir.

Buna rağmen 3 Kasım’dan itibaren hızlı bir tempoya dönüş olacak. Ekim ayının sonunda dolunay, ayın ilk haftasına yayılır. Bu durumda dikkatinizi mali durumunuza çevirecek. Bu nedenle bir artış, kazançlı bir fırsat ve yeni bir iş fırsatı ortaya çıkabilecektir.

Güneşin mahremiyet alanınızda ayın büyük bir kısmında cızırdaması, hem işte hem de aşkta ilişkilerinizdeki dengeye büyük ölçüde odaklanmanıza neden olacak. Aynı alanda 14 Kasım’da yeni bir ay belirecek. Bu ay seni ve ekip arkadaşlarını daha iyi bir çalışmanın yolunu bulmaya çağırıyor.

Bununla birlikte, güneş yirmi birinci gün genişleme alanına girdiğinde, zihnin konfor bölgeni nasıl geride bırakabileceğinle ilgili fikirlerle dolup taşacak. Zaten aktif olan bir ayı bitirmek için tutulma mevsimi bir kez daha geri gelecek.

30 Kasım’da, iletişim alanındaki bir ay tutulması, büyük olasılıkla üzerinde uzun bir süredir çalıştığın bir yazma, konuşma veya sözleşmeli projeye büyük bir doruk noktası getirecek. Tam olarak dünyaya bilinmesini istediğin şeyi yayabilmek için mesajını gözden geçirmeyi unutmamalısın.

Senin için önemli olan aylardan birine hazırlanmalısın. Ekim ayına girerken, burcundaki güçlü ve vahşi bir dolunay 1 Ekim’de dünyayı sallayacak. Bu zamanda önde ve merkezde olacaksın. Bir dolunay burcuna düştüğünde genellikle büyük bir kişisel hedefin doruk noktasını görürsün.

Bu durum, tüm yıl boyunca ne kadar sıkı çalıştığına bağlı olacaktır. Kişisel gücünde durmalı ve değerini talep etmelisin. Şu an, mükemmelliğinden zevk almak ve sana odaklanmak için mükemmel bir an. Sadece bir saldırı veya yeni bir proje başlatmamaya çalışmalısın.

Mars bu ay geriye doğru hareket edecek. Bunun için kendini biraz “ateşlenmiş” yani öfkeli hissedebilirsin ama sana çok iyimser olabileceğini gösterecek. Uzun süredir çalışmakta olan ve önceden duyurulmuş bir projeyi ortaya koymak istiyorsan buna devam edebilirsin.

Güçlü güneş, ilişkiler üzerinde güçlü bir şekilde dolaşacağından bu ay da yoğun bir şekilde önemli iş veya romantik ortaklıklara odaklanman söz konusu olabilir. Yeni ay doğarken, ikincil bir tarafla işbirliğini görüşmeyi beklemelisin.

Bu normalde bağlılık için muhteşem bir zaman gibi gözükse bile Mars’ın Kasım ayının ortalarına doğru dönmesine kadar beklemelisin. Mars enerjiyi yönettiği için gezegen normal yörüngesinin dışındayken birlikteliğin tükenme noktasına gelebilir.

Bununla birlikte gevşek planlar yapma yoluna gidebilirsin. Çünkü Merkür gerilemesi 13 Ekim’de başlayacak. Önümüzdeki haftalarda iletişimi kesebilir ve önceden var olan ortaklıklarda dengeyi yeniden değerlendiriyor olabilirsin.

Ekim’in otuz birinci günü bir başka dolunayla sona erecek. Bu ay, mali durumunu aydınlatacak. Yeni bir işin, büyük bir kazancın veya zammın gelişini görebilirsin. Yılın geri kalanında paranı yeniden değerlendirmek için bu zamanı kullanmanız çok daha doğru olacaktır.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

İlgili Makaleler

Yorum yapıp katkı sağla...

Başa dön tuşu