Astroloji

Koç aylık burç yorumu (2020)

Koç burcu olarak sen hayatın getirdiği zorluklara her zaman hazır olan bir ateş burcusun. Bu yıl da farklı olmayacak. Adım at ve dünyayı fethetmeye hazırlan! Koç, elementi ateş olduğu için (tıpkı Aslan ve Yay gibi) en aktif burçlardan biridir.

Zodyakta yer alan ilk burç olan Koç burcunun varlığı, her zaman enerjik ve çalkantılı bir şeyin başlangıcına işaret eder. Sürekli olarak dinamizmi ve rekabeti ararlar. İşten sosyal toplantılara kadar her zaman her şeyde bir ilktirler.

Koç burcunun özellikleri

  • Element: Ateş
  • Nitelik: Öncü / Cardinal
  • Renk: Kırmızı
  • Gün: Salı
  • Yönetici Gezegen: Mars
  • Genel Uyumluluk: Terazi, Aslan
  • Uğurlu Sayılar: 1, 8, 7

Koç cesur, kararlı, kendinden emin, hevesli, dürüst ve tutkuludur. Aynı zamanda Koç, sabırsız, karamsar, tez canlı ve agresif bir karaktere sahiptir. Koç burcu insanlar rahat kıyafetleri, liderlik rollerini ve bireysel sporları severler. Fakat hareketsizlikten ve gecikmelerden hoşlanmazlar.

Koç burcu yorumu (Aralık 2020)

Tutulma mevsimi bu ay yeni yönlere doğru ilerlerken nefesin kesilecek. Kasım ayının en sonundaki ay tutulması halen yürürlükte. Büyük bir yazı, konuşma veya sözleşme projesini tamamlamaya dikkat etmen gerekebilir. Bazı Koç burcu insanların bir teklifi sonuçlandırma gibi niyetleri olabilir.

Güneş tutulması 14 Aralık’ta yeni bir bölgeye gelmeye hazır olduğunda yeni bölgeye adım atmak için acele etmeye hazırlanmalısın. Bazı Koç burcu insanlar ticaretle ilgili haberler duyabilecektir. Diğerleri okula dönme veya bir medya girişiminde bulunma zamanının geldiğine karar verebilirler.

Ay ortası güçlü gezegenler Satürn ve Jüpiter yıllardır ilk birbirine yakın olduklarında Aralık senin için başka bir şekilde dönüm noktası olacaktır. Seni önümüzdeki yıllarda topluma ve sosyal yaşama daha fazla odaklanmaya hazırlayacaklar.

Güneş yirmi birinci günde başarı bölgene giriş yapacak. Bir kez daha tutkuların aklına gelecek. Önümüzdeki haftalarda ilerlemeler görebileceksin. 29 Aralık’ta dolunay geldiğinde ailenle birlikte evde tatilin tadını çıkarma ihtiyacı hissedebilirsin.

Önceki aylarda Koç burcu

Kasım ayı sizin için son derece yavaş bir tempoyla başlayacak. Yönetici gezegeniniz Mars burcunuzda hala gerilemede. Aynı zamanda Merkür hala gökyüzünde geriye doğru hareket ediyor. Bu, herhangi bir şeyi zorlamaya çalışmaktansa derinlemesine düşünmenin iyi olduğunu gösterir.

Buna rağmen 3 Kasım’dan itibaren hızlı bir tempoya dönüş olacak. Ekim ayının sonunda dolunay, ayın ilk haftasına yayılır. Bu durumda dikkatinizi mali durumunuza çevirecek. Bu nedenle bir artış, kazançlı bir fırsat ve yeni bir iş fırsatı ortaya çıkabilecektir.

Güneşin mahremiyet alanınızda ayın büyük bir kısmında cızırdaması, hem işte hem de aşkta ilişkilerinizdeki dengeye büyük ölçüde odaklanmanıza neden olacak. Aynı alanda 14 Kasım’da yeni bir ay belirecek. Bu ay seni ve ekip arkadaşlarını daha iyi bir çalışmanın yolunu bulmaya çağırıyor.

Bununla birlikte, güneş yirmi birinci gün genişleme alanına girdiğinde, zihnin konfor bölgeni nasıl geride bırakabileceğinle ilgili fikirlerle dolup taşacak. Zaten aktif olan bir ayı bitirmek için tutulma mevsimi bir kez daha geri gelecek.

30 Kasım’da, iletişim alanındaki bir ay tutulması, büyük olasılıkla üzerinde uzun bir süredir çalıştığın bir yazma, konuşma veya sözleşmeli projeye büyük bir doruk noktası getirecek. Tam olarak dünyaya bilinmesini istediğin şeyi yayabilmek için mesajını gözden geçirmeyi unutmamalısın.

Senin için önemli olan aylardan birine hazırlanmalısın. Ekim ayına girerken, burcundaki güçlü ve vahşi bir dolunay 1 Ekim’de dünyayı sallayacak. Bu zamanda önde ve merkezde olacaksın. Bir dolunay burcuna düştüğünde genellikle büyük bir kişisel hedefin doruk noktasını görürsün.

Bu durum, tüm yıl boyunca ne kadar sıkı çalıştığına bağlı olacaktır. Kişisel gücünde durmalı ve değerini talep etmelisin. Şu an, mükemmelliğinden zevk almak ve sana odaklanmak için mükemmel bir an. Sadece bir saldırı veya yeni bir proje başlatmamaya çalışmalısın.

Mars bu ay geriye doğru hareket edecek. Bunun için kendini biraz “ateşlenmiş” yani öfkeli hissedebilirsin ama sana çok iyimser olabileceğini gösterecek. Uzun süredir çalışmakta olan ve önceden duyurulmuş bir projeyi ortaya koymak istiyorsan buna devam edebilirsin.

Güçlü güneş, ilişkiler üzerinde güçlü bir şekilde dolaşacağından bu ay da yoğun bir şekilde önemli iş veya romantik ortaklıklara odaklanman söz konusu olabilir. Yeni ay doğarken, ikincil bir tarafla işbirliğini görüşmeyi beklemelisin.

Bu normalde bağlılık için muhteşem bir zaman gibi gözükse bile Mars’ın Kasım ayının ortalarına doğru dönmesine kadar beklemelisin. Mars enerjiyi yönettiği için gezegen normal yörüngesinin dışındayken birlikteliğin tükenme noktasına gelebilir.

Bununla birlikte gevşek planlar yapma yoluna gidebilirsin. Çünkü Merkür gerilemesi 13 Ekim’de başlayacak. Önümüzdeki haftalarda iletişimi kesebilir ve önceden var olan ortaklıklarda dengeyi yeniden değerlendiriyor olabilirsin.

Ekim’in otuz birinci günü bir başka dolunayla sona erecek. Bu ay, mali durumunu aydınlatacak. Yeni bir işin, büyük bir kazancın veya zammın gelişini görebilirsin. Yılın geri kalanında paranı yeniden değerlendirmek için bu zamanı kullanmanız çok daha doğru olacaktır.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

İlgili Makaleler

Yorum yapıp katkı sağla...

Başa dön tuşu