Kitaplar ve Kol Saatleri

K

Kitap okurken kolunuzda kol saati olsaydı kendinizi nasıl hissederdiniz? Kitaplar ve kol saatleri birbirlerini tamamlayan iyi ikililer arasında yer alır.

Kol saatleri erkeklerin en klasik aksesuarlarından birisidir. Gözlük, fular ve daha modern küpe gibi aksesuarları saymazsak kol saati her erkeğin tercih edebileceği cinsten bir aksesuardır. Bir erkeğin çok daha şık görünmesini ve giyim konusunda yaratıcı davranmasını sağlayan kol saatleri arasından birkaç modelin daima ön plana çıktığını görebiliriz. Tartışmasız olarak Casio bu markalardan birisidir. Casio saat fiyatları diğer markalara göre belirgin farklılıklara sahip olsa bile erkekler tarafından çok daha yaygın olarak tercih edilmektedir.

Erkekler kol saatlerini kullanırken giyim ve ten ile olan uyumunu dikkate alırlar. Bu nedenle seçtikleri markalarda onlar için en uygun olan tasarımın bulunması gerekmektedir. Bu da markaların birbirinden farklı tasarımlara sahip kol saatleri üretmesine ve tasarlamasına sebebiyet vermektedir. Birbirinden farklı tasarımlara yönelen markalar aynı zamanda yenilikçi teknolojilere ayak uydurarak bu teknolojileri tasarımlarında kullanmaya çalışmaktadırlar.

Her ne kadar zaman içerisinde bir ihtiyaç olmaktan çıksa bile kol saatleri hala erkeklerin en çok önem verdikleri aksesuarlardan birisidir. Belki saati kontrol etmek için kullanılmasa bile giyilen kıyafeti ve oluşturulan tarzı desteklemek adına önemli bir role sahip olan kol saatleri, kurumsal iletişim gerçekleştiren kişilerde büyük bir öneme sahiptirler.

Kol saati satın almak isteyen birisinin seçim yapacağı çok farklı modeller bulunmaktadır. Bu nedenden ötürü tasarımları şık olan ve dikkat çeken kol saatleri diğerlerine göre bir adım daha önde olmaktadırlar. İşin detayına bakılacak olursa, kol saati tasarımlarında veya üretimlerinde kullanılan malzemeler kritik öneme sahiptirler. Bir saatin malzemesi ne kadar kaliteliyse görüntüsü de o kadar iyi olacaktır.

Kullanıcısı açısından kol saatinin kişiye rahatsızlık vermemesi ve kolları hareket ettirirken sıkıntı yaratmaması önemli bir durumdur. Bir kol saati ne kadar şık olursa olsun kullanıcısını huzursuz ediyorsa mutlaka bir şeylerde sorun var demektir. Bu kol saatinde kullanılan malzeme olacağı gibi farklı bir neden de olabilir. Ancak rahatsızlık durumunun sadece fiziksel değil aynı zamanda çevresel de olabileceğini unutmamak gerekir.

Genel bir kitap okuyucusunu düşünecek olursak, kol saatinin kitabın yanında ilgi çekici ve şık olması gerekir. Masaya oturduğunuz zaman kitabı kaldırdığınızda veya masanın üstüne bırakıp elinizle desteklediğiniz zaman gözükecek ilk unsur bileklerinizde yer alacak kol saatidir. Kol saatiniz şıksa sizi gören kişilerde olumlu bir izlenime sahip olursunuz. Bir kütüphaneyi ziyaret ettiğinizde, toplu taşıma araçlarında veya kafeteryalarda, nerede kitap okuyor olursanız olun bileğinizdeki aksesuar insanların dikkatini çekecektir.

Erkek saat modelleri markadan markaya tasarımları değişkenlik gösteren ve kullanım amacına göre farklılaşan yapıdadırlar. Erkeklerin aksesuar anlamında fazla alternatiflerinin olmaması nedeniyle kol saatleri büyük öneme sahiptirler. Bir kütüphaneye gidip kitap mı okumaya karar verdiniz? Kolunuzdaki saat dikkat çekecektir. Karşılıklı iletişim kurarken ellerinizi kullandığınız zaman kolunuzdaki saat dikkat çekecektir. Bir kafeteryada oturup çayınızı yudumlarken kolunuzdaki saat dikkat çekici olabilecektir.

Kol saatleri kullanım alanınıza ve kullanım şeklinize göre sizi destekleyebilecek en ideal aksesuarlardan birisidir. Kendinize yakışan kol saatini almak istiyorsanız mutlaka kaliteli malzeme kullanılmış ve şık tasarımları olan saatler tercih etmeye çalışmalısınız.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

2 Yorum

Yorum yapıp katkı sağla...

  • Kusura bakmayın da çok saçma bir yazı olmuş. Kitap okumayla, koldaki saatin insanların dikkatini çekmesi arasında ne gibi bir bağlantı var? Casio saatim olsa daha iyi mi kitap okurum? Yoksa beni görenler “Bu adam hem kitap okuyor hem de kolunda Casio saat var. Acayip zeki olmalı!” mı derler. Dediğim gibi çok zorlama bir yazı olmuş

    • Selam Cenk, öncelikle görüşlerine saygı duyduğumu belirtmek isterim. Bu yazıya bu yorumun gelmesini doğal karşılamak lazım. Bu yazı bir tanıtım yazısıdır. Belirli markaların sponsorluk amacıyla bana ulaşıp kendi markalarından söz etmelerini sağlayan yazı türleri arasında yer alır.

      Burada amaç blog adresimin konu dışarısına çıkmadan ilgili markanın adından söz etmektir. Yazının kategorisine dikkat etmeden bu yorumu yaptınız sanırım. Yine de vakit ayırıp yorum yaptığınız için teşekkür ederim.