Anasayfa » Kişisel Blog

Kişisel Blog

Türkçeleştirme Çalışması: WordPress Duplicator Eklentisi

Bir süre önce kendimden beklenmedik bir karar alarak daha farklı işlerin altına imza atmaya çalışırsam neler yapabileceğimi düşündüm. Aklıma daha farklı çalışmalar ve geniş kapsamlı projeler gelse bile önce ufak bir adım atmam gerektiğini fark ettim. İşte buradaki ufak çalışmalardan birisi yerelleştirme çalışması olarak ifade ettiğim, Duplicator olarak bilinen eklentinin dilimize yani Türkçeye çevrilmesidir. Bu çalışma benim için bir başlangıç. ...

Devamını Oku »

İnternetten Kitap Okumak İçin 10 Önemli Platform

İnsanların aklında kitap okumayla ilgili belirli sorular vardır. Bu sorulardan en çok ön plana çıkan ise hiç kuşkusuz “internetten kitap nasıl okurum?” tarzı sorulardır. Bu sorunun masum bir soru olduğunu düşünebilirsiniz. Kısmen öyledir çünkü telif hakları konusunda bilgi sahibi olmayabilirsiniz. Bugün ben bu masumluğu ele alarak sizleri yasal olarak (telif haklarına bağlı kalarak) ücretsiz roman okumanızı sağlayacak belirli projeler, hizmetler ...

Devamını Oku »

Günlük Nasıl Yazılır?

Günlükler yaptıklarınızı kayıt altına almak ve takip etmek için ideal araçlardır. Günlük yazmak aynı zamanda geleceğinizi başarılı bir biçimde planlayabilmeniz anlamına gelir. Günlük tutan kişiler diğer bireylere göre duygularını daha rahat kontrol edebilirler.

Devamını Oku »

Facebook Bağımlılığından Kurtulmak İçin 10 Etkili Yol

Facebook bağımlılığı saatlerce Facebook’ta vakit geçirmek, sürekli durum güncellemesi yapmak, profilinizi durmadan yenilemek ve başkalarının profillerine göz atarak zamanınızı tüketmek olarak kendini gösterir. Bu bağımlılıktan kurtulamayan insanlar, günlük işlerini aksatmaya ve psikolojik olarak kendilerine zarar vermeye başlarlar.

Devamını Oku »

Kütüphaneye Gitmek İçin 10 Önemli Neden

Kütüphaneler hakkında ne hissettiğiniz bir önemi yok. Kütüphaneler size sıkıcı gelebilir. Kütüphaneye gitmenin zaman kaybı olduğunu düşünebilirsiniz. Kütüphaneye gitmek size bir anlam ifade etmeyebilir. Kütüphaneye gitmek size çağ dışı bir işmiş gibi gelebilir. Düşünceleriniz bu yönde mi? Emin olun sizin için dahi kütüphaneye gitmek için belirli neden vardır.

Devamını Oku »

Günlük Tutmanın Faydaları Nelerdir?

Davranışların geliştirilmesi ve geçmişten ders çıkarabilmek günlük tutmanın faydaları arasındadır ama günlük tutarken daha birçok kazanımla karşılaşırsınız. İletişim becerilerinizi, yazım becerinizi, zekanızı geliştirebilirsiniz. Daha yaratıcı bir birey olabilirsiniz. Kendinize olan güveninizi yükseltebilir ve öz disiplininizi iyileştirebilirsiniz.

Devamını Oku »

Ücretsiz e-Kitabını Almayı Unutma!

Zamanında Vazgeçmeli adını taşıyan e-Kitabımı ücretsiz olarak okuyabilirsin!