Keşke Kadın Olsam (Aykut Oğut)

Keşke Kadın Olsam, yeryüzünde yer alan tüm kadınların okumasını önerebileceğim bir kitaptır. Tek cümleyle dahi bu şekilde açıklayabilirim ama kelimeler yetersiz kalabilir. Farkında olmayı aşılayacak, öğretecek ve benimsetecek her türlü kitaba tavsiyelerim arasında yer verebilirim. Tereddütsüz bir biçimde en üst sıralarda onları misafir edebilirim.

Keşke Kadın Olsam, Aykut Oğut tarafından yazılmış bir kişisel gelişim kitabıdır. Kitabın konusu baştan aşağı kadınlar ve kadının var olan gücüdür. Her evin kitaplığında mutlaka yer alması gereken bu kitap Doğan Novus tarafından yayınlanmıştır.

Keşke Kadın Olsam – Kitabın Konusu

Keşke Kadın Olsam kitabının konusu adından anlaşılabileceği üzere kadınlardır. Sadece Türkiye’de değil yeryüzünde dahi kadın olmak zor iştir. Bu kitap zor olan bu duruma karşılık aslında kadın olmanın gücünü okuyucusuna göstermektedir. Kitapta verilmek istenen mesaj daha çok gönül ilişkileri üzerinden verilmektedir. Tüm anlatılmak isteneni en etkili yolla sunabilmek için tercih edilmiş yol budur.

Kitabın geniş bölümlere ayrılmış yapısının olmadığını söylemem gerek. Bir deneme okur gibi okuyabilirsin kitabı ve sana ilettiği mesajları kolayca yakalayabilirsin. Kitap anlattıklarıyla, kadınlar hakkında insanların aklına gelebilecek pek çok şeyin aslında birer dayatma şeklinde insanın zihnine yerleştirildiğini göstermektedir.

Doğan Novus: Keşke Kadın Olsam – Aykut Oğut

Her Eve Lazım 216 Sayfa

Kitap gerçekten her eve lazım bunu tüm samimiyetimle söyleyebilirim. Bir erkeğin eliyle yazılmış kadınları anlatan en iyi eserlerden birisi olarak dahi görebilirim bu kitabı. Bir dakikalığına bile olsa kadın olduğun için isyan etmek istiyorsan bu kitabı okumanı öneririm. Kitap sana pek çok şeyi gösterecek ve öğretecektir.

Akıcı anlatımı, bir çırpıda bitirilebilecek yapısıyla kitap herkesin kolay bir biçimde okuyabileceği bir yapıttır. Bazı insanlar kişisel gelişim kitaplarını sıkıcı veya işe yaramaz bulurlar. Onlara bu kitabı armağan etmek isterdim çünkü bu eser tüm bu söylemleri boşa çıkartabilecek iyi bir kitaptır.

Bütün mesele aslında farkında olmaktan ibaret. Kadın olduğunun farkında olan ve elindeki gücü bilen her kadının kendini çok daha iyi hissedebileceği bir dünyaya yelken açmana yardımcı olan bu kitap, aynı zamanda erkek egemen toplumda zihinlere yerleştirilmiş olan basmakalıp düşünceleri açığa çıkarmaktadır. Söylediğim gibi her kadın bu kitabı okumalı hatta her insan bu kitabı okumalıdır.

Keşke Kadın Olsam – Tavsiye Durumu

Keşke Kadın Olsam isimli bu kitabı okumanı tavsiye eder miyim? Bu kadar övgünün ardından tavsiye etmiyorum diyebilmek çok kolay değildir. En başında belirttiğim gibi farkında olmayı destekleyecek ve öğretecek her türlü kitabı bu köşeye taşıyabilirim. Konusu ve verdiği mesaj tutarlı olsun benim için yeterlidir.

Aykut Oğut tarafından yazılmış olan bu kitabı okuduktan sonra yazarın diğer kitaplarına göz atmayı düşünebilirsin. Yazarın bu kitap dışında yazmış olduğu çeşitli kişisel gelişim kitapları bulunmaktadır. Bu kitap hoşuna giderse Evrenden Torpilim Var ve Artık Zen-Ginim isimli kitapları okumanı öneririm.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

You may also like...

Yorum yapıp katkı sağla...