Kediler hakkında ilginç bilgiler: Uykucu dostlar

Kaan Karadeniz

28 yaşındayım. Yüksek lisans öğrenimini "Bilgi ve Belge Yönetimi" bölümünde sürdürmekteyim. Psikolog veya terapist değil, araştırmacıyım. Başarının çaba ile doğru orantılı olduğuna inanlardanım.

2 Cevaplar

 1. Çağlar dedi ki:

  Merhaba benim size danışmak istediğim bir sorunum var.yaklaşık 6 ay önce sahiplenmede 2 yaşında british dişi ve 2.3 aylık kadarda bir erkek tekir aldık.bu güne kadar hiç bir sorun yoktu beraber oynayıp beraber uyuyorlardı..dişi kedimiz kızgınlık dönemine girdiğinde erkekte büyüdü tabi bu arada.çiftleşmeye çalışıyorlardı.dişinin kızgınlığı geçtiğinde yine gülüp oynuyorlardı hiç bir sorun yoktu anlıycağınız.ne olduysa oldu bir haftadır ufaklık erkek olan yine oynamaya yaklaşıyor ama dişi kedimiz tuhaf seslerle ona pençe atıyor.ve onun geldiği heryerde rahatsız olup uzaklaşıyor..hatta hep bizim yanımıza geliyorki kendini sadece öyle güvende sanıyor.ayrıca çok zayıfladı.sizce diğer kediye agrasifliği neden olmuştur.iyigünler dilerim.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Merhaba,

   Bu konuda bir veterinere danışmayı denediniz mi? Bir tür kıskançlık durumu söz konusu olabilir. Bakıp büyüttüğüm birçok kedide benzer durumlara rastladım ama daha farklı bir problem varsa veteriner mutlaka size bu konuda doğru bilgi verecektir.

Yorum yapıp katkı sağla...