Karatay Diyeti’yle Yaşam Boyu Sağlık (Canan E. Karatay)

Karatay Diyeti’yle Yaşam Boyu Sağlık, adından anlaşılabileceği üzere bir sağlık kitabıdır. Bu kitabı neden tavsiye ettiğimi merak ediyor olabilirsin ama buna değerlendirme kısmında yer vereceğim. Satış rakamları epey yüksek olan bu kitabı alıp sağlıklı beslenerek sağlıklı yaşamaya merhaba demiş olan çok insanın olduğunu en başından ifade etmeliyim.

Karatay Diyeti’yle Yaşam Boyu Sağlık, Canan Efendigil Karatay tarafından yazılmış bir sağlık kitabıdır. Kitapta yer verilen bilgiler tamamen kişiyi sağlıklı beslenmeye teşvik etmektedir. Bireye diyet yapma ve sağlıklı beslenme konusunda yol gösteren bu faydalı güzide sağlık kitabı Hayy Kitap tarafından yayınlanmıştır.

Karatay Diyeti’yle Yaşam Boyu Sağlık – Kitabın Konusu

Karatay Diyeti’yle Yaşam Boyu Sağlık isimli bu kitabın içeriği dopdoludur. Sadece kitapta yer alan konu başlıklarıyla dahi neler anlattığını bilmek mümkündür. Bilimsel çalışmaların altına imza atmış olan bir doktor tarafından yazılmış olması en büyük artıları arasındadır.

Kitapta “Türk halkı için en iyi diyet”, “kilo almak ve kilo vermenin anlamı”, “kilo almayı engelleyen gizli nedenler”, “mutfakta yasaklanması gereken gıdalar”, “ekmek ve şekerin sağlığa zararları”, “fiziksel hareketliliğin önemi”, “kolesterolün gücü”, “yumurtanın önemi” ve “kırmızı et ile ilgili bilinmeyenler” gibi çeşitli konular ele alınmıştır. Her başlıkta ilgili konular hakkında detaylara yer verilmiştir. Böylece kitabı bitiren okuyucunun en değerli bilgilere sahip olması sağlanmaktadır.

Hayy Kitap: Karatay Diyeti’yle Yaşam Boyu Sağlık – Canan Efendigil Karatay

Sağlıklı Yaşamın Sırları

Birden bire nereden çıktı bu sağlıklı beslenme kitabı diye düşünebilirsin. Aslında ne zamandır aklımda olan bir şeydi fakat bir türlü bu tarz kitapları incelemek için kendimi ikna edemiyordum. Daha dün Ekşi Sözlük‘te “kaşar peyniri” ile ilgili bir başlığa geldikten sonra hiç de sağlıklı yaşamadığımıza inancım perçinlenmiş oldu.

Bu noktadan yola çıkarak sağlıklı beslenme kitaplarını karıştırmaya başladım. Karşıma çıkması gereken en önemli kitaplardan birisiyle hemen tanışma fırsatı buldum. Kitabın tamamen teorik bilgilerden oluşmaması ilgimi çekti. Özellikle konu başlıklarında standart ifadelerin dışına çıkılıp ilgi çekici kelime öbeklerinin kullanılması son derece iyi düşünülmüş bir adımdı.

Sağlık beslenme konusunda en azından yaptığım birçok hatanın farkına varmış oldum. Bu kitabı okuyarak aynı bilinçlenmeyi sende yaşayabilirsin. Kitaplığında bulunması durumunda çok şey kazanacağın bu kitabı okuyarak sağlıklı yaşamanın sırlarını öğrenmeye başlayabilirsin.

Karatay Diyeti’yle Yaşam Boyu Sağlık – Tavsiye Durumu

Karatay Diyeti’yle Yaşam Boyu Sağlık kitabını okumanı tavsiye eder miyim? Sorduğun kabahat diyebilirim. Bu kitabı alıp mutlaka okumalısın. Diyet falan gibi konulara karşı inancın zayıf olabilir, merak etme benim de öyle. Zaten bu kitap sana bir diyet önermekten ziyade sağlıklı beslenmenin yolunu göstermektedir.

Kitabı değerlendirirken bu bilgilerle yetinmenin doğru olacağına inandım. Bu kitabı okuduktan sonra belki Canan Efendigil Karatay tarafından yazılmış olan diğer eserleri okumayı düşünebilirsin. Karatay Diyeti ve Bilimsel Gerçeklerle Kilo Vermenin ABC’si ve Karatay Mutfağı ve Kalıcı Kilo Verdiren Yemek Tarifleri isimli kitaplar yazarın göz atılması gereken diğer eserleridir.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

You may also like...

Yorum yapıp katkı sağla...